مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

آيا مصرف شيشه براي لاغري امكان‌پذير است؟ هيچ كس با هدف معتاد شدن وارد مسير اعتياد نمي‌شود. اما هرفردي دلايل خود را براي ورود به اين مسير دارد و هر لحظه بيشتر در آن سقوط مي‌كند. تبليغ‌هاي مبتني بر آثار شيشه براي لاغري يكي از روش‌هايي است كه بسياري از جوانان را به دام خود مي‌اندازد. برخلاف باور عموم مصرف‌كنندگان، شيشه ماده مخدري قوي و بسيار اعتياد آور است كه وابستگي شديد جسماني و رواني را براي فرد به وجود مي‌آورد. متاسفانه تبليغات مختلفي در رابطه با لاغري با شيشه وجود دارد و در بسياري از آرايشگاه‌هاي زنانه، باشگاه‌هاي ورزشي و ساير اماكن از اين تبليغ براي فروش بيشتر استفاده مي‌كنند. اما حقيقت اين است كه اين ماده نه تنها لاغر نمي‌كند، بلكه اعتياد شديد و مشكلاتي همچون افسردگي، بي‌خوابي، توهم و غيره را نيز براي شما به همراه خواهد داشت. در ادامه مقاله به بررسي كامل مصرف شيشه براي لاغري مي‌پردازيم.

منبع: مصرف ماده مخدر شيشه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مصرف ماده مخدر شيشه،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۵:۲۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

انواع داروهاي اعتيادآور را مي‌شناسيد؟ اعتياد به داروها از جمله رفتارهايي است كه اين روزها در ميان بسياري از افراد ديده مي‌شود. خوردن برخي داروها به خصوص زماني كه به صورت خود درماني مصرف شوند، مي‌توانند باعث وابستگي شده و در نهايت به اعتياد انسان منجر گردند. در اعتياد دارويي چون بدن نسبت به تأثيرات دارو تحمل پيدا مي‌كند، فرد براي كسب اثرات سابق بالاجبار روز به روز بر دوز مصرفي خود مي‌افزايد، تا جايي كه ديگر عملكرد روزانه او كاملاً تحت تأثير دارو قرار مي‌گيرد. در بسياري از مواقع اعتياد به داروها در اثر ناآگاهي اتفاق مي‌افتد پس با كسب اطلاعات در زمينه داروهاي اعتيادآور مي‌توانيد از بروز اين مساله پيشگيري نماييد. 

منبع: انواع داروهاي اعتيادآور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۳۸:۵۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

براي كاهش استرس كودكان در مدرسه چه بايد كرد؟ كودكان نيز همانند بزرگسالان، استرس و اضطراب را تجربه مي‌كنند. براي مثال تجربه استرس با ورود به مدرسه معمولاً افزايش مي‌بايد كه تا حدي طبيعي است. اما برخي از والدين در جلسات مشاوره گزارش مي‌دهند كه فرزندشان استرس بسيار زيادي در مدرسه دارد و دچار مدرسه هراسي شده‌ و اين موضوع عملكرد طبيعي او را در مدرسه و خانه تحت تأثير قرار داده است. ما در ادامه توصيه‌هايي براي كاهش استرس كودكان در مدرسه ارائه كرده‌ايم. با اين حال براي حل دقيق‌تر اين موضوع و كمك به سلامت روان فرزندتان بهتر است كه با يك روانشناس در حيطه كودك و نوجوان در ارتباط باشيد.

منبع: استرس كودك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: استرس كودك،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۸:۲۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

مكانيسم دفاعي پيش بيني چيست و چگونه به انسان كمك مي‌كند؟ پيش بيني به واكنشي گفته مي‌شود كه طي آن فرد به از نظر ذهني يك رويداد بالقوه استرس زا را پيش بيني كرده و با ترفندهاي مختلف تلاش مي‌كند خود را براي مواجهه با آن آماده نگه دارد. استفاده از اين مكانيسم در افرادي كه مبتلا به انواع اختلالات اضطرابي هستند بيش از سايرين ديده مي‌شود. در ادامه توضيحات بيشتري در مورد مكانيسم دفاعي پيش بيني ارائه كرده‌ايم. پس براي كسب اطلاعات دقيق‌تر در اين زمينه تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد. براي كسب اطلاعات در زمينه روانكاوي چيست كليك كنيد. 

منبع: مكانيسم دفاعي پيش بيني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مكانيسم دفاعي پيش بيني،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۱۸:۳۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

بسياري از والدين در جلسات مشاوره از متخصصين در مورد راه‌هاي تقويت حافظه و افزايش تمركز در كودكان خود سؤال مي‌پرسند. اگر كودكتان شما را كلافه كرده است، مدام جست و خيز مي‌كند، وقتي با او صحبت مي‌كنيد به حرف‌هاي شما توجه نمي‌كند، تكاليف مدرسه‌اش را به طور كامل انجام نمي‌دهد، وسايلش را در مدرسه يا هرجاي ديگر جا مي‌گذارد، تحمل رعايت نوبت در بازي‌ها و فعاليت‌هاي گروهي را ندارد و كاري را شروع مي‌كند و بدون تمام كردن آن را رها مي‌كند، به اين معناست كه او مشكلاتي در توجه و تمركز دارد و شما بايد هرچه زودتر به دنبال راه حلي براي آن باشيد. در ادامه اين مطلب از منظر روانشناسي به بررسي اين موضوع پرداخته‌ايم، پس تا انتهاي اين مقاله با ما همراه باشيد.

منبع: افزايش تمركز در كودكان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: افزايش تمركز در كودكان،
موضوع:
[ ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۴۹:۲۶ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

مكانيسم دفاعي جبران چيست و چگونه عمل مي‌كند؟ جبران مفهومي است كه بيش از همه در نظريه روانشناسي آلفرد آدلر مورد تاكيد قرار گرفت. اين مفهوم كه در اصطلاح تخصصي به آن compensation گفته مي‌شود به معناي صرف انرژي زياد در حوزه‌هايي است كه انسان در آن‌ها احساس ضعف يا حقارت مي‌كند. استفاده از مكانيسم جبران اگر به صورت افراطي نباشد، مي‌تواند فرد را در مسير پيشرفت قرار دهد. با اين حال جبران افراطي اغلب منجر به تشديد ضعف‌هاي درون رواني فرد مي‌گردد. در ادامه توضيحات بيشتري در مورد مكانيسم دفاعي جبران ارائه كرده‌ايم. پس تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مكانيسم هاي دفاعي كليك كنيد. 

منبع: مكانيسم دفاعي جبران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مكانيسم دفاعي جبران،
موضوع:
[ ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۴۲:۵۲ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

مهارت خويشتن داري يا مهار نفس مهارتي اكتسابي است كه باعث مي‌شود افراد بتوانند ارضاي خواسته‌هاي خود را به تعويق بيندازند و رفتارهاي عجولانه نشان ندهند. تقويت مهارت خويشتن داري تاثيرات مفيد فراواني همچون افزايش اعتماد به نفس، انعطاف‌پذيري، همدلي و غيره براي فرد به همراه دارد. بهتر است كه خويشتن داري از كودكي به افراد آموزش داده شود چرا كه در اين صورت در فرد نهادينه شده و تبديل به يك ويژگي مي‌شود. والدين مي‌توانند از روش‌هاي متعددي براي آموزش خويشتن داري به فرزندانشان استفاده كنند. اين مهارت با بكارگيري برخي تكنيك‌ها تقويت مي‌شود. ضمن اينكه درمورد مهارت‌هاي فرزندپروري مي‌توانيد از مشاوره تربيت كودك كمك بگيريد. 

منبع: مهارت خويشتن داري


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مهارت خويشتن داري،
موضوع:
[ ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۳۷:۲۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

چك كردن گوشي همسر كار درستي است يا نه؟ امروزه بسياري از افراد به دنبال برنامه و نرم‌افزارهاي گوناگون براي كنترل تماس‌ها، تلگرام و پيام‌هاي گوشي همسرشان هستند. تلاش براي چك كردن گوشي همسر مي‌تواند ناشي از عدم اعتماد به همسر يا ترسِ از دست دادن او باشد. اما حفظ و نگهداري از هر چيزي روش اصولي و صحيح خود دارد و چك كردن مداوم گوشي و محدود كردن و كنترل همسرتان نتيجه‌اي جز تشديد بي‌اعتمادي و دور شدن شما از يكديگر به همراه نخواهد داشت. در ادامه به توضيحات بيشتري در مورد چك كردن گوشي همسر و موارد مهم در اين باره اشاره خواهيم كرد. اگر احساس مي‌كنيد همسرتان به شما خيانت كرده و يا در حال خيانت است مي‌توانيد از مشاوره خيانت همسر بهره ببريد. 

منبع: چك كردن گوشي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: چك كردن گوشي،
موضوع:
[ ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۳۱:۰۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

تست هروئين و يا ديگر مواد مخدر معمولا پيش از ازدواج و استخدام در برخي موسسات انجام مي‌شود. ماده هروئين در كنار ترياك و شيشه يكي از شايع‌ترين مواد مصرفي در ايران است. جواب منفي تست اعتياد هيچگاه به معني قطعي اعتياد داشتن و يا نداشتن فرد نيست و براي تشخيص درست آن موارد زيادي بايد در نظر گرفته شوند. با افزايش آمار اعتياد حتي در بين قشر مرفه جامعه، بسياري از خانواده‌ها پيش از ازدواج نگران مصرف مواد توسط همسر آينده فرزند خود هستند. همچنين بسياري از والدين به دنبال نگراني از اعتياد فرزندشان او را مجبور به انجام تست اعتياد مي‌كنند. در حالي كه مي‌توان با كمك گرفتن از مشاوره خانواده از روش‌هاي بهتري براي حل اين مشكل استفاده كنند. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه مشاوره خانواده كليك كنيد.

منبع: تست هروئين


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تست هروئين،
موضوع:
[ ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۲۴:۳۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

بسياري از افرادي كه به مشاوره خانواده مراجعه مي‌كنند از بي‌اعتمادي به همسر خود رنج مي‌برند و به دنبال پيدا كردن دلايل و نشانه‌هاي خيانت به همسر هستند تا بتوانند ميزان وفاداري او را بسنجند. برخي رفتارهاي نامناسب مي‌توانند به شما در مورد خيانت همسرتان هشدار بدهند. با اين حال شما نيز گاهي در جايگاه همسر رفتارهايي ممكن است انجام دهيد كه باعث افزايش احتمال خيانت در همسرتان مي‌شود. اگر از اين ويژگي‌هاي رفتاري آگاه باشيد زودتر مي‌توانيد براي نجات زندگي مشترك خود اقدام كنيد. براي آگاهي بيشتر از دلايل و نشانه‌هاي خيانت به همسر تا انتهاي اين مقاله با ما همراه باشيد. همچنين مي‌توانيد با بهره بردن از مشاوره روانشناسي به كاهش عوامل زمينه ساز خيانت كمك كنيد. 

منبع: خيانت به همسر


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: خيانت به همسر،
موضوع:
[ ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۱۹:۱۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 4
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر