مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

بچه حرف گوش كن چگونه كودكي است؟ آيا حرف گوش كن بودن كودك به معناي مطيع بودن اوست؟ همه پدر و مادرها دوست دارند فرزندانشان از آن‌ها حرف شنوي داشته باشند تا در تربيت فرزند خود چالش‌هاي كمتري را تجربه كنند و كودكشان آن‌گونه كه آن‌ها مي‌خواهند رشد كند و پرورش يابد. گوش ندادن كودكان به حرف‌هاي والدينشان دليل‌هاي زيادي دارد كه از جمله آن‌ها مي‌توان به محيط تربيتي نادرست، خلق و خوي دشوار كودك و سبك‌هاي فرزند پروري نامناسب اشاره كرد. در ادامه به راهكارهايي براي داشتن كودك حرف شنو اشاره كرده‌ايم. اگر شما نيز در اين زمينه با فرزندتان به مشكل برخورده‌ايد تا پايان اين مطلب با ما همراه باشيد.

منبع: بچه حرف گوش كن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بچه حرف گوش كن،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۴۹:۵۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

برخورد با همكار در محيط كار چقدر براي شما مهم است؟ سازش با همكار از جمله مسائلي است كه افراد شاغل بسيار به آن نياز دارند چرا كه بطور معمول شاغلين بخش قابل توجهي از زمان خود را در محيط كار مي‌گذرانند. لذا آگاهي به اصول اساسي رفتاري در محيط كار براي هر فرد شاغلي لازم و ضروري است. مسائلي از قبيل نحوه برخورد با همكاران، نحوه ي رويارويي با مسائل و چالش‌هاي كاري و... مهارت‌هايي هستند كه افراد شاغل بايد ياد بگيرند. مديريت رواني و رفتاري در محيط كار افزايش بازدهي را به همراه دارد. همچنين كسب مهارت‌هاي ارتباطي شما را به فرد توانمندي در محيط كار تبديل مي‌سازد. براي اين منظور مي‌توانيد از خدمات روانشناسي نيز بهره‌مند شويد. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه مهارت هاي ارتباطي كليك كنيد. 

منبع: برخورد با همكار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: برخورد با همكار،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۵:۴۴:۲۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

جلب اعتماد خانواده پس از ترك اعتياد چگونه اتفاق مي‌افتد؟ معمولا شخص مصرف‌كننده مواد پس از گذشت مدت كوتاهي از ترك و شروع درمانش انتظار دارد تا رفتار اطرافيان و خانواده‌ يك‌ شبه تغيير كند. براي مثال انتظار دارد امكاناتي را كه پيش از اين از آن‌ها محروم شده بود را در اختيارش بگذارند و ديگر به او شك نكنند. اين توقع غيرطبيعي، معمولا خانواده‌ها را دچار افراط و تفريط مي‌كند. برخي خانواده‌ها تا حد زيادي به اين انتظار فرد تن مي‌دهند تا از بازگشت او به سمت اعتياد جلوگيري كنند و برخي مانند پليس هميشه آماده مچ‌گيري هستند تا نشانه‌هاي مصرف دوباره را كشف كنند. اما واقعا چگونه مي‌توان اعتماد خانواده را مجددا به دست آورد؟ اعضاي خانواده چه رفتار مناسبي در قبال عضوي كه در حال بهبودي است بايد داشته باشند؟ براي دانستن پاسخ اين سوالات تا انتهاي مطلب با ما همراه باشيد. 

منبع: اعتماد ترك اعتياد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اعتماد ترك اعتياد،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۱۶:۴۲ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

آيا شما هم به دنبال راهي براي درمان سردرد عصبي خود هستيد؟ يكي از روش‌هاي موثر در درمان سردردهاي عصبي شناخت علل و تلاش براي رفع عوامل آزاردهنده است. معمولا اضطراب و استرس، احساس ترس، نگراني‌ها و ناراحتي‌هاي فروخورده منجر به فشار رواني و بروز علائم جسماني مثل سردردهاي عصبي مي‌شوند. بنابراين سردردهاي عصبي نوعي بيماري روان تني هستند كه عاملي رواني موجب ايجاد آن‌ها شده است. يكي از راه‌هاي موثر و مفيد براي مقابله با اين دردها بالا بردن قوا و توان ذهني است. متخصصان روانشناسي با استفاده از تكنيك‌هاي مختلف به شما ياد مي‌دهند كه چطور اين عوامل بر شما تاثير گذاشته و چگونه با آن‌ها مقابله كنيد. در ادامه به بررسي كامل سردرد عصبي و راه‌هاي درمان آن مي‌پردازيم. 

منبع: درمان سردرد عصبي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: درمان سردرد عصبي،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۰۸:۱۲ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

مكانيسم دفاعي رياضت طلبي چيست و چه زماني به كار مي آيد؟ رياضت طلبي يكي از انواع ساز و كارهاي دفاعي است كه به فرد كمك مي‎‌كند از غرايز خود چشم پوشي كرده و در نتيجه با فشارها و تنش‌هاي ناشي از آن‌ها رو به رو نگردد. رياضت طلبي بيش از هر زماني در نوجواني و دوراني از زندگي كه فرد شرايط ارضاي سالم نيازهاي جنسي را ندارد ديده مي‌شود. در ادامه اين مقاله به توضيحات بيشتري در مورد اين مكانيسم دفاعي پرداخته‌ايم. پس تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه روانكاوي چيست كليك كنيد. 

منبع: مكانيسم دفاعي رياضت طلبي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۰۰:۵۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

حريم خصوصي يا حريم شخصي يكي از ابتدايي‌ترين حقوق هر شخص است كه متاسفانه امروزه با پيشرفت جوامع و گسترش ارتباطات جمعي، تا حدودي ناديده گرفته مي‌شود و لازم است كه نگاه دوباره‌اي به آن داشته باشيم. حريم خصوصي همان مرزهاي فيزيكي، احساسي و رواني هستند كه هر فرد براي خود دارد و بدون حفظ آن نمي‌توان روابط اجتماعي و زندگي موفقي داشت. حريم خصوصي در ابعاد مختلف زندگي متفاوت است و افراد بايد بدانند كه حفظ حريم خصوصي در اجتماع، ميان والدين و فرزندان، ميان زن و شوهر و غيره چه تفاوت‌هايي دارد. مهم‌ترين نكته در حفظ حريم خصوصي اين است كه همه‌ي افراد بدانند هر كس علائق، نگرش و نيازهاي خاص خود را دارد و حريم هر فرد به اندازه حريم ديگري مهم و داراي اهميت است. در ادامه مقاله به بررسي كامل اين مسأله مي‌پردازيم.

منبع: حريم خصوصي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: حريم خصوصي،
موضوع:
[ ۳ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۰۹:۵۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

مكانيسم همانندسازي چيست و چه كاركردي در سطح روان انسان دارد؟ همانندسازي يا identification يكي از انواع ساز و كارهاي دفاعي است كه به طور ناخودآگاه از ساختار رواني انسان در برابر تنش‌هاي دروني و بيروني محافظت مي‌كند. در طي اين مكانيسم فرد تلاش مي‌كند با تقليد از الگوهاي مهم در زندگي خود بر ضعف‌هاي وجود خويش غلبه نمايد. در ادامه اين مقاله توضيحات بيشتري در مورد مكانيسم همانندسازي ارائه كرده‌ايم. پس براي كسب اطلاعات تكميلي در اين زمينه تا انتهاي مطلب همراه ما باشيد. 

منبع: مكانيسم همانندسازي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مكانيسم همانندسازي،
موضوع:
[ ۳ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۵۸:۰۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

تست كوكائين چگونه انجام مي‌شود؟ آيا مصرف ماده كوكائين با تست‌هاي معمول اعتياد براي ازدواج يا استخدام قابل تشخيص است؟ يا در صورت مصرف كوكائين فرد مي‌تواند نتيجه تست خود را دستكاري كند؟ آزمايش اعتياد به كوكائين مانند ديگر تست‌هاي اعتياد بايد توسط متخصصان در مراكز مربوط به اعتياد انجام شود. متخصصان با استفاده از روش‌هاي آزمايشگاهي مي‌توانند وجود هر نوع ماده‌اي را در بدن شناسايي كنند. اما تشخيص وجود موادي مثل كوكائين در بدن تنها در يك بازه زماني محدود بعد از مصرف قابل تشخيص است. از طرفي تست‌هاي اعتياد انواع مختلفي داشته و نمي‌توانند مصرف تمامي مواد اعتيادآور را تشخيص دهند؛ همچنين منفي بودن آزمايش نيز هميشه دليل بر عدم مصرف نيست. در ادامه درباره تست كوكائين و موارد منفي شدن تست صحبت خواهيم كرد.

منبع: تست اعتياد كوكائين


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تست اعتياد كوكائين،
موضوع:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۰۷:۳۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

مشاوره روانشناسي نوجوان به دليل حساسيت‌هاي دوران نوجواني بسيار حياتي بنظر مي‌رسد. نوجواني دوراني است كه با تغييرات و چالش‌هاي بسيار زيادي همراه بوده و نيازمند دقت و توجه بسيار ويژه است چرا كه اين دوران نقش بسيار مهمي در شكل گيري شخصيت فرد دارد. روانشناسي نوجوان به والدين كمك مي‌كند تا مشكلات و تغييرات دوره نوجواني را بشناسند و بدانند كه با اين تغييرات چگونه برخورد كنند. به طور كلي روانشناسي نوجوان اين امكان را براي والدين فراهم مي‌كند تا سبك‌هاي فرزندپروري و شيوه‌هاي ارتباطي را در برخورد با نوجوان خود به كار بگيرند. كمك گرفتن از روانشناسي نوجوان در حل بحران‌هاي دوره نوجواني بسيار پر اهميت و راهگشاست. در ادامه مقاله به بررسي روانشناسي نوجوان مي‌پردازيم. براي كسب اطلاعات در زمينه روانشناسي كليك كنيد.

منبع: روانشناسي نوجوان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: روانشناسي نوجوان،
موضوع:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۰۰:۲۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

خماري چيست؟ چگونه مي‌توان درد ناشي از خماري و علائم ترك اعتياد به مواد مخدر، توهم‌زا و محرك را كاهش داد؟ زماني كه فرد معتاد تصميم به ترك به مواد اعتياد آور (مواد مخدر، مواد محرك و مواد توهم‌زا) مي‌گيرد و مصرف خود را قطع مي‌كند يا به هر دليلي ميزان مصرف خودش را در طول روز كاهش مي‌دهد، نشانه‌ها و علائم خماري در او ظاهر خواهد شد و برعكس آن در صورت مصرف بيشتر از دوز روزانه، حالت نشئگي را تجربه خواهد كرد. تحمل خماري سخت و دشوار بوده و عاملي براي بالا بردن دوز مي‌شود. در ادامه به شرح علائم خماري و راهكارهايي براي كاهش اين علائم مي‌پردازيم. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه انواع مواد اعتياد آور كليك كنيد.

منبع: خماري


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: خماري،
موضوع:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۰۵:۱۶ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 10
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر