مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

قرص داپوكستين دارويي از خانواده SSRI ها است كه براي درمان زود انزالي تجويز مي‌شود. اين دارو به دليل تأثيرات مثبتش ممكن است باعث ايجاد وابستگي، اعتياد و بيش مصرفي شود. داپوكستين معمولا پيامد‌هاي مثبتي دارد؛ اما از آن جا كه جزء داروهاي اعصاب و روان محسوب مي‌گردد هرگز نبايد سرخود مورد استفاده قرار گيرد. حساسيت در مصرف اين داروها در حدي است كه حتي ترك و قطع مصرف نيز نبايد خودسرانه باشد. بسياري از افراد بدون در نظر گرفتن عوارض اين دارو آن را به ديگران نيز توصيه مي‌كنند؛ مصرف خودسرانه ممكن است مشكلات ديگري براي شخص ايجاد كند. در ادامه اين مقاله درباره قرص داپوكستين به طور مفصل بحث خواهيم كرد. براي كسب اطلاعات در زمينه ديگر روش‌هاي درمان زود انزالي كليك كنيد.
تماس با مشاور

 

منبع: داپوكستين | عوارض و نحوه مصرف داروي داپوكستين

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: داپوكستين،
موضوع:
[ ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۴۶:۵۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

امروزه فراموشي و درمان فراموشي از جمله مسائلي است كه ذهن بسياري از افراد را درگير كرده است. شايد شما هم مدتي است احساس مي‌كنيد كه دچار ضعف حافظه شده‌ايد، وسايلتان را گم مي‌كنيد، قرارهايتان را فراموش مي‌كنيد و يا نمي‌توانيد اتفاقات را براي مدت زيادي در ذهنتان نگه داريد. طبيعتا اين شرايط شما را مضطرب مي‌كند و در پي تغيير آن هستيد. مشكل حافظه ممكن است به صورت موقتي براي همه افراد پيش بيايد كه اكثر مواقع اين مشكل با روش‌هايي قابل كنترل و حتي درمان است. توجه داشته‌باشيد كه مشكلات جدي‌تر فراموشي و فراموشي‌هاي طولاني مدت نياز به كمك گرفتن از پزشك متخصص دارند. پيشنهاد مي‌كنيم براي كسب اطلاعات بيشتر مقاله فراموشي را مطالعه كنيد.
تماس با مشاور

 

منبع: درمان فراموشي | بهترين و جديدترين روش‌ها در درمان فراموشي

 

گام اول در درمان فراموشي | پيدا كردن علت فراموشي

در قدم اول بايد بدانيد كه علت فراموشي شما چه چيزي مي‌تواند باشد. اگر علت را كشف كنيد مي‌توانيد راه حل مناسب‌تري را براي مشكل خود انتخاب كنيد. علت‌هاي زيادي را مي‌توان براي فراموشي نام برد. ممكن است دلايل ساده‌اي فراموشي شما را ايجاد كرده باشد؛ سوء تغذيه و تامين نشدن مواد لازم براي بدنتان، استرس و فشار رواني، اضطراب و افسردگي و... از عواملي هستند كه همگي در ضعف حافظه نقش دارند. اما فراموشي شما مي‌تواند نشانه‌اي از شروع يك اختلال پيش‌رونده طولاني‌مدت مانند اختلالات حافظه، آلزايمر يا دمانس نيز باشد. در ادامه راه‌كارهايي براي كمك به شما ارائه داده ايم تا به درمان فراموشي خود بپردازيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه بيماري آلزايمر و دمانس كليك كنيد.

درمان فراموشي با استفاده از ابزارهاي مختلف

ابزارهاي كمكي راهي است تا آسيبي كه فراموشي در زندگي‌تان ايجاد مي‌كند را محدود كنيد. در حقيقت اين مهارت‌ها و ابزارها راه درمان نيست و مانند عصا عمل مي‌كند. اما پس از مدتي اثرات مثبت آن‌ها را خواهيد ديد.

1. چك‌ليست كارها

كارهايي كه لازم است انجام دهيد را داخل دفترچه يادداشت يا گوشي خود بنويسيد تا كارهاي روزتان را با مراجعه به آن يادآوري كنيد. اين كار را مي‌توانيد هرشب قبل از خواب براي روز بعد انجام دهيد؛ دفترچه يادداشت شما بايد در دسترس باشد.

2. يادداشت در تقويم

در تقويمتان مناسبت‌ها، قرارهاي كاري يا كارهاي روزمره خود را يادداشت كنيد. براي اين كار مي‌توانيد از تقويم روميزي يا تقويم جيبي استفاده كنيد. استفاده از امكانات تقويم موبايل نيز مي‌تواند كمك كننده باشد و به ويژه به دليل امكان به كار انداختن زنگ هشدار براي انجام كارهايتان، يك روش يادآوري مناسب است.

3. يادآورها

برگه‌هاي كوچك يادآور را مي‌توانيد با كارهايي كه لازم است انجام دهيد پر كنيد و آن‌ها را در معرض ديد قرار دهيد؛ آن‌ها را روي در يخچال، كنار صفحه كامپيوتر يا بالاي ميز كارتان بچسبانيد. تا زماني كه مسئله‌اي را به ياد داريد، از فرصت استفاده كنيد و آن را يادداشت كرده و در معرض ديد قرار دهيد.

4. با كارهايتان داستان بسازيد

اگر معمولا كارهاي روزمره را فراموش مي‌كنيد مي‌توانيد براي هر كاري يك كلمه را انتخاب كنيد و يك داستان بسازيد كه همه كلمات در آن قرار دارد. مثلا اگر تخم مرغ و دفتر يادداشت بايد بخريد و اتو را بايد از تعميركار بگيريد مي‌توانيد اين داستان را بسازيد كه يك تخم را روي كاغذ گذاشتيد و اتو را روي تخم مرغ زديد. اين تصوير ذهني بيشتر از ليست كارهايتان در ذهن باقي مي‌ماند و سخت‌تر فراموش مي‌شود.

درمان فراموشي با تمرين مغز

مغز هم مانند هر عضو ديگر بدن وقتي بيشتر فعاليت كند قوي‌تر مي‌شود. پس با تمرين‌هايي مي‌توانيد مغز خود را قوي كرده و به تقويت حافظه خود بپردازيد. يك سري از اين تمرين‌ها توسط روانشناسان و متخصصان علوم اعصاب طراحي شده‌اند كه به عنوان تمرين بازتواني شناختي شناخته مي‌شوند. اين تمرين‌ها شبيه بازي‌هاي مدادكاغذي مثل مازها و پيدا كردن تفاوت‌هاي دو شكل مي‌شوند كه بايد به ترتيب خاصي اجرا شوند. كتاب‌هاي تمرين بازتواني شناختي را مي‌توانيد در بازار تهيه كنيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه راه‌هاي تقويت حافظه كليك كنيد.

1. بازي‌هاي فكري

بازي‌هاي فكري مثل سودوكو، حل جدول، مازها، مكعب روبيك، پازل و بازي‌هاي تخته‌اي مانند شطرنج و تخته‌نرد مي‌تواند تمرين خوبي براي مغز شما باشد. با انجام اين بازي‌ها علاوه بر تقويت مغزتان به تفريح هم پرداخته‌ايد و استرس و فشار رواني را هم كاهش داده‌ايد.

2. موسيقي

مطالعات نشان داده كه نواختن موسيقي مي‌تواند به رشد و فعاليت ذهن شما كمك كند. موسيقي هماهنگي بين بدن و ذهن شما را بيشتر مي‌كند و اين تمرين خوبي براي مغز و درمان فراموشياست. علاوه بر آن احساس شادي ناشي از نواختن موسيقي مي‌تواند فراموشي ايجاد شده از فشار رواني بيروني را براي شما كاهش دهد.

3. بازي‌هاي كامپيوتري

تعجب نكنيد. بازي‌هاي كامپيوتري براي مغز شما مفيد هستند. تحقيقات نشان داده‌اند كه بازي‌هاي كامپيوتري بخش‌هايي از مغز را تحريك مي‌كند كه مسئول حافظه، حركت و برنامه‌ريزي هستند. پس با انجام بازي‌هاي كامپيوتري هم مي‌توانيد مغز خود را ورزش دهيد. اما توجه كنيد اين بازي‌ها به دليل احساس لذتي كه ايجاد مي‌كنند ممكن است براي شما اعتيادآور باشد. پس در انجام آن‌ها تعادل را رعايت كنيد.

نوشتن خاطرات

با نوشتن و فاش كردن افكارتان هنگام وقوع يك رويداد، زمان حال را ثبت مي‌كنيد. دفترچه خاطرات، به شما كمك مي‌كند خاطرات‌تان را زنده نگه داريد. ممكن است سال‌ها بعد به نوشته‌هاي‌تان نگه كنيد و تغييراتي تأمل برانگيز بيابيد.

نوشتن شخصي‌ترين روش ثبت خاطرات است. يادداشت‌هاي شما مي‌توانند مفاهيم و جزئيات دقيقي را در اختيارتان قرار دهند كه عكس‌ها از آن عاجزند.

تأثيري را كه هر يك از خاطرات‌تان روي احوال‌تان دارد، بيابيد

شما موقعيت‌هاي احساسي را آسان‌تر به ياد مي‌آوريد. زماني را كه بسيار خوشحال بوديد به خاطر آوريد. هنگامي كه از نظر عاطفي برانگيخته مي‌شويد، بيشتر از اطلاعات، خاطرات را به ياد مي‌آوريد.

  • هر روز اندكي درباره‌ي خاطرات خوب گذشته تأمل كنيد. آنها منابعي هستند كه به شما ثبات و انگيزه مي‌بخشند، به اين ترتيب مي‌توانيد از فراموشي جلوگيري كنيد.
  • خاطرات خوب را با تعريف كردن آنها زنده نگه داريد.

اگر نگران هستيد اتفاقات مهم گذشته را فراموش كنيد، با خانواده و دوستان‌تان بيشتر درباره‌ي آنها صحبت كنيد. يادآوري خاطرات گذشته روابط عاطفي را تقويت مي‌كند.

روش‌هاي مناسبي براي صحبت كردن با نسل‌هاي مختلف درمورد خاطرات گذشته پيدا كنيد. با خويشاوندان مسن‌تر صحبت كنيد. تجربيات زندگي خودتان را با تجربيات والدين‌، پدربزرگ، مادربزرگ و بزرگ‌ترهاي فاميل مقايسه كنيد.

  • عوامل حواسپرتي را شناسايي كنيد.
  • در يك زندگي پرمشغله و پراسترس، ممكن است برخي از اعمالي كه شما و ديگران انجام مي‌دهيد حواس‌تان را از انجام كارهاي‌تان پرت كند. حواس‌پرتي‌ ممكن است ناشي از عوامل محيطي‌اي باشد كه مانعِ تمركز و حواس‌جمعي‌تان مي‌شوند.
  • آيا در مدرسه، دانشگاه يا محل كارتان افرادي هستند كه مرتبا زمان و انرژي‌تان را هدر مي‌دهند؟ ممكن است همان‌ها عوامل محيطي حواس‌پرتي و عدم‌ تمركزتان باشند.
  • آيا مسئله‌اي شما را نگران كرده و تمركزتان را مختل كرده‌است؟ با متمركز كردن وقت و انرژي‌تان روي نگراني‌ها، كمتر مي‌توانيد كارهايي را كه بايد انجام بدهيد به خاطر بياوريد.
  • اول و آخر هر روز زمان معيني را به چك كردن پيام‌هاي‌تان اختصاص دهيد. براي به حداقل رساندن حواس‌پرتي‌ در محل كار، پيام‌رسان‌تان را غيرفعال و موبايل‌تان را سايلنت كنيد. اگر در دفتر خودتان كار مي‌كنيد، زماني كه به تمركز نياز داريد و نمي‌خواهيد حواس‌تان پرت شود، در را ببنديد.

زماني كه به تمركز نياز داريد و نمي‌خواهيد حواس‌تان پرت شود، در را ببنديد.

پيشگيري و درمان فراموشي با مراقبت از مغز

مغز شما نيز مانند تمام اعضاي بدنتان نياز به مراقبت دارد. اگر به راه‌هاي مراقبت از آن توجه نكنيد، به آن فشار اضافي بياوريد و يا نيازهايش را برآورده نكنيد دقيقا مانند يك مفصل كه شروع به درد گرفتن مي‌كند يا دنداني كه مي‌پوسد، شروع به ضعيف شدن مي‌كند و كاركردهايش را از دست مي‌دهد.

1. تغذيه سالم

تغذيه سالم به عملكرد مناسب همه اعضاي بدن از جمله مغز شما كمك مي‌كند. استفاده از موادي كه به سلامت مغزتان كمك مي‌كند بهترين راه مراقبت از اين عضو مهم است. سعي كنيد آب فراوان بنوشيد و از مواد غذايي زير بيشتر استفاده كنيد.

_سبزيجات برگ‌دار سبز مانند اسفناج و كلم بروكلي براي داشتن منابع غني آهن و پروتئين براي حافظه و قلب مفيد هستند. افرادي كه اين سبزيجات را استفاده مي‌كنند ديرتر مبتلا به فراموشي مي‌شوند.

_مواد غذايي غني از فوليك اسيد مانند عدس، نخود و ديگر حبوبات، جگر و بادام زميني و غذاهاي حاوي امگا3 مانند ماهي براي سيستم عصبي مفيد است و حافظه را تقويت مي‌كند.

_مَويز به خاطر دارا بودن آنتي‌اكسيدان‌هاي فراوان و گياه رزماري به جهت تقويت گردش خون در مدارهاي عصبي مغز مي‌تواند براي تقويت حافظه و به عنوان يك درمان كمكي در كنار ديگر روش‌ها مورد استفاده قرار گيرد.

2. خواب مناسب

اگر سلامت بدن و ذهن برايتان مهم است بايد به خوابتان هم اهميت بدهيد. به طور ميانگين بدن شما به خواب شبانه بين 7 تا 9 ساعت نياز دارد. كمبود خواب شبانه مي‌تواند باعث عدم تمركز و توجه، اختلال حافظه و خستگي و گيجي شما در طول روز شود. سعي كنيد خوابتان ريتم ثابتي داشته باشد، ساعت خاصي به رخت خواب برويد و در ساعت خاصي بيدار شويد تا بدنتان به اين ريتم عادت كند. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه اختلالات حافظه كليك كنيد.

3. ورزش كنيد

ورزش علاوه بر خون‌رساني به مغز باعث ترشح مواد شيميايي مفيدي در مغز شما مي‌شود كه فوايد زيادي دارد. كاهش استرس، افزايش تمركز و توجه و ايجاد روحيه شاد و پرانرژي از اثرات ورزش منظم است. روزي نيم ساعت به ورزش بپردازيد. لازم نيست ورزش‌هاي سنگين انجام دهيد؛ مي‌توانيد از پياده‌روي سريع بين محل كار و خانه‌تان شروع كنيد، يا هرشب به پارك محله برويد و نيم ساعت ورزش كنيد. ورزش‌هايي مانند يوگا علاوه بر اثرات مثبت بر روي بدن شما به دليل القاي آرامش، فشار رواني و پرش‌هاي فكري را كاهش مي‌دهد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه پرش فكر كليك كنيد.

براي درمان فراموشي با يك متخصص مشورت كنيد

اگر نگران كاهش قدرت حافظه خود هستيد و فكر مي‌كنيد احتمالا مشكل خاصي براي شما پيش آمده بهتر است به يك متخصص اعصاب و روان يا روان‌شناس مراجعه كنيد. پزشك با تجويز آزمايشات پاتوبيولوژي، عملكرد تيروئيد، سطح ويتامين‌ها و ديگر سطوح متابوليكي را مي‌سنجد؛ اگر مشكل شما در نتيجه يك كمبود جسمي ايجاد شده باشد به درمان آن با مكمل‌هاي غذايي يا داروها مي‌پردازد. در شرايطي احتمال دارد پزشك از تصويربرداري‌هاي مغزي نيز استفاده كند.

علاوه بر آن ممكن است مشكل حافظه شما ناشي از يك اختلال رواني مانند افسردگي، اضطراب و يا  پاسخي در برابر استرس باشد. در جلسات مشاوره، روانشناس با بر طرف كردن عامل اصلي فراموشي، مسئله حافظه شما نيز خود به خود ناپديد مي‌شود. علاوه بر اين مي‌توانيد از مشاوره تلفني فردي كمك بگيريد.

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان فراموشي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع: درمان فراموشي | بهترين و جديدترين روش‌ها در درمان فراموشي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: درمان فراموشي،
موضوع:
[ ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۰۰:۰۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

آيا تاكنون نام نكروفيليا يا مرده خواهي را شنيده‌ايد؟ رابطه‌ي جنسي با جسد مي‌تواند از عجيب‌ترين چيزهايي باشد كه به ذهن هر كسي خطور مي‌كند. چطور ممكن است يك فرد دست به برقراري رابطه با يك جسد بزند؟ مرده خواهي مي‌تواند علل پيچيده و مختلفي داشته باشد و در عين حال ممكن است علت اصلي آن مشخص نباشد. ولي مرده خواهان ويژگي‌هاي مشتركي دارند كه از گذشته‌ي آن‌ها نشأت مي‌گيرد و ويژگي‌هاي مشترك ديگري هم هستند كه آن‌ها را دسته بندي‌هاي مختلفي از اختلالات جنسي قرار مي‌دهد. شيوع و درمان اين اختلال موضوع شك و ترديد متخصصان روانشناسي است. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه ساير اختلالات جنسي كليك كنيد.
تماس با مشاور

 

منبع: مرده خواهي (نكروفيليا) | نشانه ها، علل و درمان مرده خواهي

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مرده خواهي،
موضوع:
[ ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۰۴:۵۳:۲۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

آيا خواب راحت براي شما مانند يك رويا شده است؟ حدود يك ساعت يا بيشتر در رختخواب غلت مي‌زنيد و باز هم كاملا بيدار هستيد؛ هرچقدر سعي مي‌كنيد شب‌ها راحت‌تر و زودتر بخوابيد باز هم موفق نمي‌شويد؛ اين مشكل براي هركسي مي‌تواند آزاردهنده باشد. فردا هم از خستگي كم‌خوابي شب گذشته با كيفيت مناسبي به كارهايتان نمي‌رسيد و نسبت به اين وضعيت احساس خوبي نداريد. بي‌خوابي و مشكلات خواب با وجود مشغله‌ها و تنش‌هاي زندگي روزمره امري شايع و مشكل‌ساز است اما مي‌توان براي بهبود كيفيت خواب از انواع و اقسام روش‌هاي كاربردي بهره برد. اگر مشكل پزشكي خاصي وجود نداشته باشد رعايت چند نكته كوچك اما مهم مي‌تواند به شما كمك كند. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه اختلالات خواب كليك كنيد.
تماس با مشاور

منبع: خواب راحت | براي داشتن خواب راحت چه بايد كرد؟

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: خواب راحت،
موضوع:
[ ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۵۷:۳۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

نگراني از عوارض ارضا نشدن مردان در رابطه جنسي يكي از مسائلي است كه اين روزها زوجين را به جلسات مشاوره مي‌كشاند. انزال و ارضاي جنسي، از مهم‌ترين نيازهاي مردان بوده و اگر اتفاق نيفتد مي‌تواند آسيب‌هاي جسمي و رواني را براي آن‌ها و رابطه با همسر به همراه داشته باشد. البته ارضا نشدن در طي رابطه جنسي نسبت به محروميت مطلق از رابطه جنسي بعد از ازدواج داراي عوارض بيشتري است. استرس و فشار رواني اصلي‌ترين عامل اين اتفاق است و به تبع فشار رواني بيشتري را نيز مسبب مي‌شود. پيشنهاد مي‌كنيم مقاله علت سرد شدن رابطه زناشويي را مطالعه كنيد.
تماس با مشاور

 

منبع: عوارض ارضا نشدن مردان در رابطه جنسي | علل ارضا نشدن مرد

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۴۷:۵۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

آيا تا به حال در مورد هورمون هاي شادي آور و راه‌هاي افزايش آن‌هاچيزي شنيده‌ايد؟ متخصصان سلامت روان معتقدند كه شادي و احساس نشاط با تغييراتي در ساختار شيميايي بدن همراه است اما آيا مي‌توان گفت كه هورمون‌هايي مسئول ايجاد شادي در بدن هستند؟ تنظيم هورمون شادي تا حد زيادي به سبك زندگي و ديدگاه افراد بستگي دارد. در كساني كه دچار افسردگي شده اند، ترشح اين هورمون به كمترين حد خود مي‌رسد. بسياري از داروهاي ضدافسردگي نيز بر اين هورمون‌ها تاثير مي‌گذارد، اما مصرف اين داروها بدون تغيير تفكر تاثير چنداني نخواهند داشت. پس توصيه  مي‌شود براي درمان افسردگي بدون دارو كليك كنيد. در ادامه به شگفت‌انگيزترين روش‌هاي افزايش هورمون شادي پرداخته‌ايم.

 تماس با مشاور

 

 

منبع: هورمون هاي شادي آور | چگونه هورمون هاي شادي را افزايش دهيم؟

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: هورمون هاي شادي آور،
موضوع:
[ ۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۰۳:۴۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

اگر به ويروس كرونا مبتلا شديم چه كنيم و به چه نكاتي توجه نماييم؟ متأسفانه همه گيري كرونا سلامت بسياري را به خطر انداخته و تعداد زيادي را خانه نشين كرده است. اما به دليل ازدحام جمعيت در بيمارستان‌ها و اولويت با افرادي كه وضعيت وخيمي دارند، كساني كه به صورت خفيف به اين ويروس مبتلا مي‌شوند بايد خود را در خانه قرنطينه كنند و تا زمان بهبودي در خانه مراقب‌هاي لازم را انجام دهند. در همين جهت لازم است كه با همكاري فرد مبتلا به ويروس و ساير اعضاي خانواده به بهبود وضعيت فرد و جلوگيري از شيوع ويروس در خانه كمك كرد. در ادامه به بيان راهكارهايي در اين زمينه خواهيم پرداخت پس همراه ما باشيد.
تماس با مشاور

 

 

 

منبع : اگر به ويروس كرونا مبتلا شديم چه كنيم و به چه نكاتي توجه نماييم؟

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۲۵:۵۹ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

فوليك اسيد يكي از انواع مكمل‌هاي دارويي و يك ويتامين از گروه B است كه مصرف آن به همه افراد توصيه مي‌شود و براي زنان باردار بسياري ضروري است چرا كه سلامت جنين را تا حد زيادي افزايش مي‌دهد. كمبود فوليك اسيد در بدن عوارض جانبي زيادي همچون كم خوني، ضعف و بي‌حالي به همراه دارد. اين ويتامين سيستم ايمني بدن را تقويت مي‌كند و به صورت طبيعي در برخي از مواد غذايي نيز يافت مي‌شود. حال اين سوال پيش مي‌آيد كه هر فرد به چه ميزان فوليك اسيد نياز دارد؟ طريقه مصرف آن به چه صورت است؟ آيا مردان نيز مي‌توانند از اين مكمل استفاده كنند؟ در ادامه قصد داريم به تمامي سوالات در اين باره پاسخ دهيم و بر تاثير و نقش مهم فوليك اسيد بر بارداري ايمن بپردازيم پس همراه ما باشيد.

 تماس با مشاور

 

 

منبع : فوليك اسيد و تاثير مهم آن بر بارداري ايمن

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۵۹:۳۶ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

اختلال نافرماني مقابله اي كودك چه نشانه‌هايي دارد؟ لجبازي، پرخاشگري و مقاومت‌هاي كودكان در پيروي از والدين مسائلي است كه پدر مادرها بسيار با آن‌ها مواجه مي‌شوند. رفتارهاي لجبازي و نافرماني كم و بيش در همه كودكان به چشم مي‌خورد و خيلي از خانواده‌ها در برخورد با آن‌ها كلافه مي‌شوند يا نمي‌دانند چه عكس العملي نشان دهند. برخي مواقع نافرماني كودكان بيش از حد طبيعي مي‌شود و بر روي ارتباط و كاركردهاي زندگي او تأثير مي‌گذارد. براي كمك به اين كودكان و آگاهي از برخورد صحيح با آن‌ها بهتر است اختلال نافرماني مقابله اي كودكان را بشناسيد و با راه‌هاي بهبود رفتارهاي كودك آشنا شويد. درمان اين اختلال در كودكان نياز به دريافت مشاوره كودك دارد و در صورت بي‌توجهي تبديل به اختلال سلوك و يا شخصيت ضد اجتماعي در بزرگسالي مي‌شود.

 

 تماس با مشاور

 

 

منبع : اختلال نافرماني مقابله اي در كودكان | نشانه‌ها، علل و درمان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۴۵:۰۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

در هفته بيست و سوم بارداري جنين نسبت به هفته‌هاي گذشته فعاليت بيشتري مي‌كند و به محيط واكنش نشان مي‌دهد. در اين هفته استخوان‌ها در حال شكل گيري مي‌باشند. همچنين چشم‌ها باز مي‌شوند و جنين شروع به پلك زدن مي‌كند. در اين دوران رشد جنين بسيار سريع شده است و رابطه مستقيمي با وزن و اندازه شكم مادر پيدا مي‌كند. در مادران نيز علائمي مانند ايجاد ترك‌هاي پوستي و تكرر ادرار قابل مشاهده است. برخي از علائم هشدار دهنده در اين هفته شامل پاره شدن كيسه آب، تورم ناگهاني بدن، مشكلات بينايي و... مي‌باشد كه در صورت مشاهده، هر چه سريع‌تر بايد به پزشك متخصص مراجعه كنيد. در ادامه مقاله به بررسي كامل هفته بيست و سوم بارداري خواهيم پرداخت. پس تا انتهاي مطلب با ما همراه باشيد.

 تماس با مشاور

 

 

منبع : هفته بيست و سوم بارداري | علائم و تغييرات جنين در هفته بيست و سوم

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: هفته بيست و سوم بارداري،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۹:۳۷:۲۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر