مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

ملاك هاي انتخاب همسر كدام‌اند؟ معيارهاي انتخاب همسر مناسب و ازدواج يكي از سخت‌ترين و مهم‌ترين اتفاقات زندگي افراد است. ازدواج موفق به تفكرات منطقي و تلاش و كوشش فراواني نياز دارد تا شما بتوانيد بهترين انتخاب ممكن را انجام دهيد. اما در اين راه سوالات زيادي براي افراد به وجود مي‌آيد. با چه كسي ازدواج كنم؟ معيارهاي لازم براي انتخاب همسر آينده چيست؟ آگاهي از معيارهاي ازدواج به شما كمك مي‌كند تا بتوانيد براي انتخاب همسر مناسب خود قدم‌هايي مطمئن‌تر برداريد. هر كدام از شما ممكن است معيارهاي خاص خودتان را براي ازدواج داشته باشيد، اما اين معيارها بر چه اساس و چگونه تعريف شده‌اند؟ در اين مقاله قصد داريم به شما كمك كنيم تا بتوانيد بهترين ملاك هاي انتخاب همسر آينده خود را بيابيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج و معيارهاي انتخاب همسر مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

 

منبع : معيارهاي انتخاب همسر مناسب | ملاك هاي انتخاب همسر كدام‌اند؟

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۳۴:۴۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

درمان آسيب نفر سوم رابطه چگونه ممكن مي‌شود؟ نفر سوم رابطه بودن به دلايل مختلفي ممكن است شكل گرفته باشد. نه زنان و نه مردان ذاتا علاقه‌اي به تقسيم كردن زوج يا معشوق خود با فرد ديگر ندارند. با اين حال در برخي جوامع به مردان اين اجازه داده شده تا بتوانند چند همسر همزمان اختيار نمايند. داشتن روابط متعدد چه از نظر جامعه تاييد شود چه رد شود، با خود آسيب‌هايي را به همراه دارد. بسياري از افراد حتي با وجود اتمام چنين روابطي از دردهاي به جا مانده رنج مي‌برند. درمان آسيب ناشي از نفر سوم رابطه بودن براي افراد درگير در چنين رابطه‌اي ضرورت پيدا مي‌كند. روانشناسان تحت عنوان مشاوره خيانت در اين زمينه خدمات درماني ارائه مي‌دهند و به شمت كمك مي‌كنند تا به صورت سازگارانه به حل هر يك از آسيب‌هاي ناشي از روابط ناسالم بپردازيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان آسيب سوم رابطه بودن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

 

منبع : درمان آسيب نفر سوم رابطه | چرا درمان لازم است؟

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۷ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۲۱:۱۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

نيازهاي اساسي يك نوجوان شامل چه چيزهايي است؟ همه انسان‌ها علاوه بر نيازهاي اوليه انساني نظير خوردن و آشاميدن، نيازهاي اساسي ديگري نيز دارند كه در سطح روان تجربه مي‌شوند. عدم رفع اين نيازها در زندگي مي‌تواند موجب احساس ناكامي و نارضايتي بسياري شود و انگيزه‌هاي فرد را از او بگيرد. نيازهاي رواني انسان در هر مرحله از رشد تغيير مي‌كنند. نوجوانان به دليل اينكه در دوره حساسي از زندگي خود هستند و تحولات جسمي و رواني بسياري را تجربه مي‌كنند نيازهاي ويژه دارند كه عدم توجه به آن‌ها مي‌تواند گذر از كودكي به بزرگسالي را با مشكل مواجه كند. براي اينكه در مورد نيازهاي اساسي يك نوجوان اطلاعات بيشتري به دست بياوريد تا پايان اين مطلب با ما همراه باشيد.
 

براي دريافت مشاوره در زمينه نيازهاي اساسي يك نوجوان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.
منبع : نيازهاي اساسي يك نوجوان

 

نيازهاي اساسي يك نوجوان

اگر فرزند نوجواني در خانه داشته باشيد احتمالاً در اين دوران چالش‌هاي بسياري را تجربه خواهيد كرد. كودكي كه تا ديروز دائماً به حرف‌هاي شما گوش مي‌كرد و تابع دستورات شما بود اكنون استقلال بيشتري از خود نشان مي‌دهد و خواسته‌هاي متفاوتي پيدا مي‌كند. كنار آمدن با اين تغييرات رفتاري اغلب براي والدين دشوار است. برخي از آن‌ها ناخودآگاه در برابر استقلال خواهي و ساير تغييرات نوجوان مقاومت مي‌كنند و گويي دنبال همان كودك قبلي مي‌گردند.

با اين حال نوجوان به رشد خود ادامه مي‌دهد و همان طور كه ظاهرش رفته رفته به يك بزرگسال تبديل مي‌شود، از لحاظ رفتاري نيز از كودكي فاصله گرفته و تلاش مي‌كند تا به هويت يك بزرگسال دست پيدا كند. او براي رسيدن به اين مقصود ممكن است راه‌هاي مختلفي را امتحان كند تا در نهايت بتواند خود مورد علاقه‌اش را بيابد. اگر شما به عنوان والدين از نيازهاي اساسي فرزندتان در اين دوران آگاهي كافي داشته باشيد مي‌توانيد به او كمك كنيد تا بتواند با سهولت بيشتري اين مسير را طي كند. ما در ادامه به مهم‌ترين نيازهاي اساسي يك نوجوان اشاره كرده‌ايم.

براي آگاهي بيشتر در زمينه نوجواني كليك كنيد.

داشتن تعلق از نيازهاي اساسي يك نوجوان

افراد در سنين نوجواني معمولاً وقت بيشتري را با دوستان خود مي‌گذرانند و كم‌تر تمايل به بودن در كنار خانواده دارند. اين مسئله در بسياري از موارد منجر به نگراني والدين مي‌شود. براي مثال گاهي اوقات مادران با احساس از دست دادن فرزندشان به مشاوره مراجعه مي‌كنند و از اينكه فرزندشان بيشتر اوقات به فكر بودن در كنار دوستان است احساس پريشاني زيادي را گزارش مي‌دهند. اگر شما نيز نگراني‌هاي مشابهي در اين زمينه داريد لازم است بدانيد كه تمايل به بودن در كنار دوستان امري طبيعي در دوران نوجواني است و از احساس نياز به تعلق نشات مي‌گيرد.

اين احساس به آن‌ها كمك مي‌كند تا بتوانند با افراد بيشتري آشنا شوند و در مسير هويت‌يابي تجارب غني‌تري به دست بياورند. البته اين مسئله به اين معنا نيست كه بخواهيد فرزندتان را به طور كل رها كنيد. بلكه اتفاقاً در دوران نوجواني بيش از هر زمان ديگري نظارت و حمايت والدين اهميت پيدا مي‌كند. در نتيجه بايد تلاش كنيد تا بتوانيد غيرمستقيم اوضاع را در كنترل داشته باشيد و در عين حال كه به فرزندتان اجازه استقلال و معاشرت بيشتر با دوستان را مي‌دهيد بر اين روابط نظارت داشته باشيد.

هرچقدر ارتباط صميمانه بين شما و فرزندتان از كيفيت بالاتري برخوردار باشد نظارت شما مؤثرتر خواهد بود. براي آنكه نوجوان در اين دوران بتواند موفق‌تر باشد بايد آزاد گذاشتن او را همانند پرواز يك بادبادك تصور كنيد. اگر ريسمان بادبادك در دست فرد مطمئني نباشد و كاملا رها شود هرگز پرواز موفقيت‌آميز نخواهد بود!

براي آشنايي بيشتر در زمينه رفتار صحيح با نوجوان كليك كنيد.

لذت بردن

نوجوانان در اين سنين هيجانات بيشتري را تجربه مي‌كنند. آن‌ها به دنبال اين هستند كه كارهاي مهيج‌تري انجام بدهند و در نتيجه لذت بالاتري از زندگي خود ببرند. آن‌ها دراين دوران توانايي كم‌تري براي آينده‌نگري دارند. همين مسئله باعث مي‌شود كه در بسياري از موارد هيجان خواهي آن‌ها به انجام فعاليت‌هاي پرخطري بيانجامد.

براي آنكه نياز به كسب لذت بيشتر در نوجوان به شيوه سالمي ارضا شود، در اين دوران تلاش كنيد تا برنامه‌هاي مفرح بيشتري را براي خانواده در نظر بگيريد. از فرزندتان براي تصميم‌گيري در مورد نحوه گذراندن اوقات فراغت سؤال بپرسيد و اجازه دهيد گاهي اوقات او براي اين مسائل تصميم بگيرد.

داشتن قدرت

قدرت داشتن از نيازهاي اساسي يك نوجوان محسوب مي‌شود. افراد در سنين نوجواني نياز دارند تا بتوانند هويت خود را از يك كودك وابسته به خانواده متمايز كنند. اين كار در حقيقت نياز به قدرت را در آن‌ها ارضا مي‌كند. در نتيجه اگر دائماً در مقابل او بايستيد و اجازه تصميم‌گيري به او ندهيد در واقع به او اين پيغام را مي‌رسانيد كه هنوز مانند يك بزرگسال به او اعتماد نداريد و او توانايي انجام كارها را ندارد. اين رفتارها منجر به تخريب اعتماد به نفس نوجوان شده و به او احساس ضعف مي‌دهد.

در نتيجه لازم است كه در فرايند استقلال يابي همراه فرزندتان باشيد. به او كمك كنيد تا به مرور بتواند بدون نياز به شما كارهايش را انجام دهد و تصميمات مستقلانه‌اي در زندگي اتخاذ كند. اين سبك رفتاري احساس رضايت زيادي به فرزندتان مي‌دهد و نياز او را به قدرت ارضا مي‌كند.

براي اطلاعات بيشتر در زمينه افزايش اعتماد به نفس نوجوان كليك كنيد.

داشتن استقلال از نيازهاي اساسي يك نوجوان

تمام نيازهايي كه تاكنون در مورد آن‌ها صحبت كرديم تلويحاً به نياز به استقلال نيز اشاره دارند. در حقيقت استقلال اصلي‌ترين نياز نوجوانان است و اساسي‌ترين ابزار براي كسب هويت دلخواه محسوب مي‌شود. فرايند مستقل شدن فرزندان براي والدين بسيار دشوار است. آن‌ها در اين زمان نگراني زيادي را تجربه مي‌كنند و از اينكه ديگر كنترل اوضاع را به دست ندارند مضطرب مي‌شوند. اگر والدين بتوانند روش‌هاي برخورد صحيح با نوجوان را بدانند احتمال بروز مشكلات بسيار كاهش خواهد يافت و خودشان نيز به آرامش بيشتري خواهند رسيد.

براي مثال بسياري از والدين با نظارت‌هاي افراطي و كنترل گري زياد دائماً تلاش مي‌كنند فرزندشان را محدود كنند. اين كار باعث مي‌شود كه نوعي جنگ قدرت در خانه راه بيفتد و فرزندتان با قرار گرفتن در جبهه مخالفت با تمام حرف‌هاي شما مخالفت كند. در مقابل برخي از والدين فكر مي‌كنند كه فرزندشان براي مستقل شدن به آزادي بي‌حد و مرزي نياز دارد و در نتيجه نبايد هيچ‌گونه نظارتي روي رفتارهاي او داشته باشد. نكته مهم اين است كه بتوانيد بين دو موضع قرار بگيريد و در عين حال كه به فرزندتان آزادي مي‌دهيد يكسري خط قرمزها را نيز مشخص كنيد.
 

سؤالات متداول درباره نيازهاي اساسي يك نوجوان

- فرزندم از شروع دوره نوجواني بسيار پرخاشگر شده.آيا با گذراندن دوران نوجواني اين مسئله حل مي‌شود؟

برخي از افراد به دليل تغييرات هورموني در اين دوران هيجان خشم را بيشتر تجربه مي‌كنند و به تناسب آن ممكن است بيش از پيش دست به پرخاشگري بزنند. اما اين مسئله تنها يكي از دلايل پرخاشگري نوجوانان است و در واقع ممكن است عوامل رواني بسياري در اين مسئله دخيل باشند.

براي آنكه پرخاشگري فرزندتان بهبود يابد در وهله اول بايد علل آن مشخص شود و سپس به تناسب آن راهبرد رفتاري مناسبي اتخاذ شود. در واقع لزوماً گذر زمان موجب بهبود مشكلات رفتاري نوجوان نمي‌شود و اين مسئله تا حد زيادي به واكنش شما در برابر آن بستگي دارد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد پرخاشگري نوجوانان كليك كنيد.

- چگونه مي‌توان نوجوانم را از دوستان ناباب دور نگه دارم؟

شما در اين زمان بيش از اينكه بخواهيد نظارت مستقيمي روي رفتار فرزندتان داشته باشيد بايد بتوانيد به طور غير مستقيم اين كار را انجام دهيد. در واقع در اين دوران ديگر نمي‌توانيد همانند كودكان با فرزندتان برخورد كنيد و او را از معاشرت با دوستانش منع كند. حتي اگر بتوانيد با اين كار جلوي ارتباطات او را بگيريد نوجوان اغلب براي نشان دادن نياز خود به قدرت در برابر رفتارهاي شما طغيان خواهد كرد و با سركشي در مورد موضوعات مختلف اعتراضش را به شما نشان خواهد داد. در نتيجه تلاش كنيد تا صبور باشيد و بدون تأمل عمل نكنيد.

براي دور نگه داشتن فرزندتان از دوستان ناباب لازم است كه از سال‌هاي كودكي در مورد ارزش‌هاي اخلاقي در روابط اجتماعي به او آموزش دهيد. اگر اين ارزش‌ها در فرد دروني شود ديگر نيازي به دخالت مستقيم شما نخواهد بود. همچنين به فرزندتان آزادي كافي براي معاشرت با دوستان سالم را بدهيد و در عين حال قوانيني را در اين جهت وضع كنيد تا بتوانيد به اين طريق اوضاع را مديريت كنيد.

براي آشنايي بيشتر در زمينه روانشناسي نوجوان كليك كنيد.
 

براي دريافت مشاوره در زمينه نيازهاي اساسي يك نوجوان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع : نيازهاي اساسي يك نوجوان

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۲۹:۱۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

ترس از طرد شدن يا ترس از رهاشدگي از جمله اختلالات اضطرابي است كه فرد ترس شديد، افراطي و مداوم از طرد شدن دارد و به صورت ترس از خيانت كردن، ترس از فراموشي، ترس از مردن افراد يا ناپديد شدن آن‌ها بروز مي‌يابد. اين نوع ترس تاثير گسترد‌ه‌اي بر زندگي انسان مي‌گذارد و باعث مي‌شود كه برخي افراد در هنگام مواجهه با اين موقعيت‌ها اضطراب بسياري را تجربه كنند. ما در ادامه مطلب قصد داريم به بيان دلايل و درمان ترس از رهاشدگي بپردازيم پس تا انتهاي مطلب با ما همراه باشيد.
 

براي دريافت مشاوره در زمينه ترس از طرد شدن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع : ترس از طرد شدن

 

حقيقت ترس از طرد شدن يا رهاشدگي

طرد شدن به معناي محروميت از عاطفه و توجه افرادي است كه براي ما مهم هستند. زماني كه فردي ترس از طرد شدن دارد، هنوز طردي اتفاق نيفتاده، اما در حال انتظار و رنج كشيدن از طرد شدن است. شايد تا به حال افرادي را ديده‌ايد كه دائما از طرد شدن شكايت دارند و احساس مي‌كنند از كودكي نه پدر و مادر و نه اطرافيان، آن‌ها را دوست ندارند. دليل اين افكار چيست؟ همين افكار عامل بروز اختلالات اضطرابي در فرد هستند كه با نگاهي سطحي مي‌توان فهميد يك جاي كار اشكال دارد.

براي اطلاعات بيشتر در زمينه اختلالات اضطرابي كليك كنيد.

 

دلايل ترس از طرد شدن

چه مي شود كه طرد مي‌شويم؟ چه مقدار از اين طرد از طرف ديگران اتفاق مي‌افتد و چه مقدار از آن از طرف ما رخ مي‌دهد. در ادامه به بررسي دلايل اين نوع ترس مي‌پردازيم.

۱. عده‌اي را مي‌بينيم كه هميشه ترس از كنار گذاشته شدن دارند. آن‌ها همواره در روابط عاطفي خود، شريك عاطفي‌شان را چك مي‌كنند و دائم نگراني از اين را دارند كه مبادا شريكشان آن‌ها را فراموش كند يا به آن‌ها خيانت كند.

۲. دسته‌اي ديگر از افراد در روابطي هستند كه در موقعيت طرد شده قرار مي‌گيرند و به آن ادامه مي‌دهند. زني را تصور كنيد كه با مردي خيانت كار در رابطه است و با اين كه مي‌بيند مرد به او خيانت مي‌كند اما باز هم به ارتباط با او ادامه مي‌دهد.

۳. دسته‌اي ديگر براي طرد نشدن افراد را طرد مي‌كنند. بدين صورت كه آن‌ها زماني كه صميمي مي‌شوند احساس ترس مي‌كنند. اين ترس، ترس از طرد شدن است و باعث مي‌شود كه آن‌ها نتوانند اين حالت پريشاني را تحمل كنند و يكباره رابطه‌اي در ظاهر بي‌نقص را بهم بزنند.

براي آگاهي بيشتر در زمينه فوبيا كليك كنيد.
 

رهاشدگي براي همه عذاب آور است

طرد شدن براي همه ما يكي از بزرگ ترين و ترسناك‌ترين ترس‌هاي روي زمين است. ما مي‌توانيم بد بودن شريك عاطفي خودمان را تحمل كنيم، از خيانت‌هاي او چشم بپوشيم و منتظر شويم تا او دوستمان داشته باشد اما تحمل طرد و بي‌تفاوتي براي ما دردناك‌تر است. تجربه طرد معمولا براي تمام افراد با مراقب يا مادر اتفاق مي‌افتد. توجه مادر يك نياز و بنيان چيزي است كه در ما شكل مي‌گيرد كه به آن دلبستگي مي‌گويند. دلبستگي در كودكان نوع ارتباطات آن‌ها را در آينده ترسيم مي‌كند.

براي شناخت بيشتر در زمينه دلبستگي در كودكان كليك كنيد.

افرادي كه به هرشكلي ترس از طرد را به صورت فراگير در زندگي حس مي‌كنند با مسئله دلبستگي درگير هستند. اين درگيري به صورت يك الگو در سرتاسر زندگي فرد ظهور مي‌يابد و باعث مي‌شود كه زندگي و روابط افراد سطح مطلوبي نداشته باشد و همواره درگير ارتباطات بد شوند. در واقع اين الگو با يك پيش فرض شروع مي‌شود كه من خواستني نيستم.

افرادي كه اين الگو را دارند با محبت بيش از حدشان ديگران را خفه مي‌كنند و دائم در تلاش هستند كه به اطرافيان‌شان ثابت كنند تا خواستني‌ هستند. اين مسئله تا جايي ادامه پيدا مي‌كند كه آن‌ها به قدري خود را خوار و كوچك مي‌كنند تا بهترين روابط را هم به جهنم تبديل مي‌كنند.

براي آشنايي بيشتر در زمينه انواع فوبيا كليك كنيد.

 

بيماري‌هاي رواني همراه ترس از طرد شدن

افرادي كه از طرد شدن مي‌ترسند دائما مضطرب هستند. اضطراب آن‌ها با هرچيزي زيادتر مي‌شود. آن‌ها سعي مي‌كنند با تاييد گرفتن از بيرون، خودشان را آرام سازند اما هيچ توجيه و تاييدي از بيرون نمي‌تواند ناآرامي و نااميدي درون آن‌ها را ساكت كند. در نتيجه اضطراب آن‌ها تمامي ندارد و بيشتر مي‌شود. آن‌ها درگير بيماري‌هايي شبيه به وسواس يا اضطراب فراگير مي‌شوند و بدون دليل خاصي نگران هستند. پس از مدتي سيستم ايمني آن‌ها تضعيف مي‌شود و آن‌ها در سنين جواني احساس فرسودگي مي‌كنند.

براي اطلاعات بيشتر در زمينه وسواس و اضطراب فراگير كليك كنيد.

اين احساس فرسودگي نشان دهنده افسردگي در درون آن‌ها است و آن‌ها رفته رفته به همه چيز بي‌علاقه مي‌شوند. روزبه‌روز احساس ناتواني مي‌كنند و ديگر تمايلي به انجام هيچ كاري ندارند. روابط آن‌ها كمتر و بدتر مي‌شود. حال چون اين الگوي تخريبگر درون آن‌ها پيروز شده است، آن‌ها را به اين فكر سوق مي دهد كه تو خواستني نيستي پس وابسته به ديگران باش.

براي آشنايي بيشتر در زمينه افسردگي كليك كنيد.

 

درمان ترس از طرد شدن

ترس از رهاشدگي يكي از مشكلات رايج در جلسات روان‌درماني است. درمان فوبيا با شركت در جلسات مشاوره كنترل استرس به صورت منظم صورت مي‌گيرد. حل كردن اين مشكل براي درمانگران و مراجعان همواره يكي از جذاب ترين كارهاست. اما بايد به خاطر داشت كه نمي‌توانيم توقع داشته باشيم اين مسئله با يك جلسه حل شود. حل كردن اين مشكل براي درمان گر و مراجع شبيه به سفر كردن به گذشته بيمار است. آن‌ها مجدد با هم بزرگ شده و هر جلسه بر روي مسائل پايه‌اي بيمار كار مي‌كنند.

براي آگاهي بيشتر در زمينه مشاوره كنترل استرس كليك كنيد.
 

سوالات متداول

چه موقعي بايد به روانشناس مراجعه كنيم؟

در صورتي كه اين نوع از فوبيا عملكرد و كيفيت زندگي شما را با تهديد مواجه كرد و باعث مختل شدن زندگي شما گرديد بهتر است هرچه زودتر به روانشناس مراجعه كنيد تا از بدتر شدن اوضاع پيشگيري شود.

براي شناخت بيشتر در زمينه درمان فوبيا كليك كنيد.

معمولا اولين طرد شدگي چه زماني اتفاق مي‌افتد؟

تجربه طرد معمولا براي اولين بار براي تمام افراد با مراقب يا مادر اتفاق مي‌افتد. توجه مادر يك نياز و بنيان چيزي است كه در ما شكل مي‌گيرد كه به آن دلبستگي مي‌گويند. دلبستگي در كودكان نوع ارتباطات آن‌ها را در آينده ترسيم مي‌كند.
 

براي دريافت مشاوره در زمينه ترس از طرد شدن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع : ترس از طرد شدن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ترس از طرد شدن،
موضوع:
[ ۵ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۲۸:۲۹ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

طلاق به هر دليلي كه صورت گرفته باشد، همچنان والدين وظيفه دارند به دنبال راهي براي حفظ سلامت فرزند خود باشند. بنابراين چگونگي رفتار با كودك طلاق براي حفظ آرامش و رشد مناسب او اهميت ويژه‌اي دارد. آسيب هاي طلاق والدين، خواه ناخواه به كودك نيز منتقل مي‌شود. تغييراتي كه در زندگي كودك ايجاد مي‌شود مي‌تواند تربيت او را به خطر انداخته و در بزرگسالي او را با مشكلاتي روبه‌رو كند. از آنجا كه فرزندان طلاق در برابر مسائل بيشتر احتمال دارد كه ضربه بخورند، بهتر است پيش از طلاق درباره آن با مشاور روانشناسي خود صحبت كنيد. در مشاوره طلاق با در نظر گرفتن شرايط فردي و خانوادگي به شما كمك مي‌شود تا تنش‌ها و سختي‌هاي جدايي آسان‌تر شود. در ادامه اين مقاله به نكاتي در خصوص رفتار مناسب با كودك بعد از طلاق اشاره مي‌كنيم.
 

براي دريافت مشاوره در زمينه چگونگي رفتار با كودك طلاق مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع : با كودكان طلاق چگونه برخورد كنيم

 

رفتار با كودك طلاق | توجه به كودك با توجه به نيازهاي او

به عنوان يك والد بايد بدانيد دقيقا كودك شما چه چيزي نياز دارد. چون پيش شما زندگي نمي‌كند دليل نمي‌شود به نيازهاي او توجه نكنيد. نياز به محبت و نوازش از طرف شما بيشتر از هر چيز براي او اهميت دارد. به او نشان دهيد جداي شما از همسرتان دليلي بر ترك كردن او و ناديده گرفتن مهري كه بين شما بوده نيست.

كودك بايد بداند برايتان ارزشمند است

زماني كه طلاق صورت مي‌گيرد، هرچقدر هم تلاش كرده باشيد كودكتان تا حدودي شاهد تنش و درگيري قبل و بعد طلاق بوده است. كودك شما جزء افرادي است كه دراين ميان، آسيب‌ها و تنش‌هاي متعددي را تجربه مي‌كند. بايد تلاش كنيد به كودك القا كنيد كه هنوز با وجود مشكلات زيادي كه بين شما و همسرتان وجود دارد، برايتان ارزشمند، عزيز و دوست داشتني است.

براي آگاهي بيشتر در زمينه خصوصيات بچه هاي طلاق كليك كنيد.
 

رفتار با كودك طلاق | توانايي‌هاي كودك را ناديده نگيريد

پدر و مادري كه از هم جدا شده‌اند، تا مدت‌ها تصور مي‌كنند كودك آن‌ها از لحاظ هوشي و توانايي‌هاي متعدد هنوز ناتوان است. تنها دليل اين موضوع اين است كه احتمالا هر دو والد به طور همزمان شاهد رشد و نمو فرزند نبوده‌اند. در حالي كه بايد به اين واقعيت توجه كنيم كه كودك در حال رشد است و بايد با توجه به سطح توانايي كودك مطابق با سن او توقعات‌تان را تعديل كنيد.

براي آشنايي بيشتر در زمينه مشكلات كودكان طلاق در مدرسه كليك كنيد.
 

باج دادن چيزي را حل نمي‌كند

معمولا مادر و پدرهايي كه جدا شده‌اند با خريدهاي افراطي، يا با فراهم كردن امكانات زياد، قصد دارند كمبود نبودن‌هايشان را براي كودك جبران كنند. اما اين نوع خدمات افراطي به فرزندتان ضرورتي ندارد. شما بايد بتوانيد كمبودهايي كه ناشي از طلاق شماست را به طور اصولي و متناسب با شرايط كودك‌تان جبران نماييد.
 

رفتار با كودك طلاق | به كودك احساس اعتماد دهيد

 

اكثر كودكان طلاق به خاطر ناملايمتي‌هاي طلاق، احساس گناه و عدم وفاداري مي‌كنند و ترس از دست دادن هميشگي در وجود آن‌ها است. شما بايد تلاش كنيد اين ترس را از او دور كرده و اين اطمينان را به او القا كنيد كه هيچ وقت او را ترك نخواهيد كرد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه تاثير طلاق والدين بر دختران كليك كنيد.
 

كودك پل ارتباطي با همسر سابق

پس از طلاق، فرزندتان همچنان مي‌تواند باعث ارتباط شما با همسر سابق‌تان باشد. هر چقدر هم اين ارتباط براي شما آزار دهنده باشد، براي خوشحالي و سلامت فرزندتان بايد آن را بپذيريد. اما خودتان را نبايد فراموش كنيد. براي آنكه در اين ارتباط آسيب كمتري به خود و فرزندتان وارد شود، بهتر است موارد زير را رعايت نماييد.

به همسر سابق احترام بگذاريد

اگر چه شما با همسر سابق خود دچار مشكل بوده و جدا شده‌ايد، اما همچنان به عنوان يكي از والدين براي كودك اهميت دارد. از اين جهت تلاش كنيد تا جايي كه ممكن است، احترام آميز رفتار كنيد.

رفتار با كودك طلاق | سوالات بي‌اساس از كودك نپرسيد.

پرسيدن سوال زياد از كودك و كنجكاوي بي‌مورد در مورد همسر سابق اقدام مناسبي نيست. زيرا كودك اعتماد خود را به والدين از دست مي‌دهد. بايد در اين زمينه تلاش كنيد تا حد امكان اعتماد كودك را جلب كرده و زماني كه با او سپري مي‌كنيد تنها به امور مربوط به او بپردازيد.

كودك قاضي نيست

كودك‌تان در بروز اختلاف و جدايي از همسر سابق بي‌گناه است. يكي از اشتباهات والدين اين است كه از كودك كم سن و سال خود در زمينه اختلاف با همسر درخواست كمك مي‌كنند. كودك در اين ميان نمي‌تواند درست قضاوت كند زيرا هم پدر و هم مادر عزيزترين فرد زندگي او محسوب مي‌شوند. به همين علت در ارائه نظر به اشتباه مي‌افتد. قضاوت را به متخصصان اين امر يعني روانشناس و مشاوره خانواده بسپاريد.

رفتار با كودك طلاق | مانع برقراري ارتباط فرزندتان با والد ديگر نشويد

واقعيت اين است كه كودك كم سن و سال هنوز به درك كافي در زمينه طلاق و جدايي والدين نرسيده است. ممكن است زماني كه نزد شماست دوست داشته باشد با والد ديگر در تماس باشد. شما نبايد براي او مانع تراشي كنيد. اجازه دهيد آزادانه در اين زمينه تصميم گيري كرده و برخورد كند.

براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه تاثير طلاق والدين بر فرزندان پسر كليك كنيد.
 

هرگز به ديگران اجازه قضاوت ندهيد

اگر اطراف شما افرادي هستند كه دائم درباره جدايي شما و همسرتان نظر مي‌دهند و شما را مورد قضاوت قرار مي‌دهند، تا حد امكان كودك خود را از قضاوت‌هاي اطرافيان ايمن كرده و اجازه ورود هر فردي را به حريم زندگي شخصي‌تان ندهيد. كودك شما در شرايط كنوني احساس ناامني شديد مي‌كند. زماني كه از بيرون نيز مورد حملات قضاوت آميز اطرافيان قرار گيرد، آينده خوشي در انتظار او نمي‌باشد.

در هر صورت پرداختن به نكات بالا مي‌تواند در كاهش ترس‌ها و اضطراب‌هاي كودكان طلاق موثر باشد. در صورت ايجاد مشكلات جدي تر حتما به يك متخصص روان شناس كودك و نوجوان مراجعه كنيد.

براي آشناي بيشتر در زمينه راه هاي كاهش استرس طلاق در كودكان كليك كنيد.
 

از يك روانشناس جهت كاهش تبعات منفي طلاق استفاده كنيد

طلاق به عنوان پديده‌اي رايج، اما بحراني و تنش آفرين، مي‌تواند نتيجه منفي بر زندگي دو نفر و بخصوص فرزند آن‌ها به جا بگذارد. براي كاهش تبعات اين مسئله بايد از راهنمايي‌هاي يك روان شناس متخصص در زمينه مشكلات فرزندان طلاق و اتخاذ يك سبك فرزندپروري مناسب استفاده كنيد. 
 

سوالات متداول درباره رفتار با كودك طلاق

چه آسيب‌هايي بچه‌هاي من را بعد از طلاق تهديد مي‌كند؟

ارتباط عاطفي والد-كودك در مراحل اوليه زندگي اثر اجتناب ناپذيري در مراحل بعدي زندگي دارد، به نحوي كه بسياري از اختلالات دوران بزرگسالي ريشه در دوران كودكي دارد. لذا هر گونه اتفاقات منفي از قبيل غفلت مكرر از كودك و طرد واقعي و خشونت فيزيكي و... مي‌تواند آثار غير قابل جبراني ايجاد نمايد. آثاري مانند ترس و اضطراب، وسواس، افسردگي و پرخاشگري، حسادت و...

آسيب هاي دوران طلاق به سن بچه ها ربطي دارد؟ در چه سني كمترين آسيب براي بچه وجود دارد؟

بله، اثرهاي طلاق به جنسيت و مرحله رشدي كودك به لحاظ سني تاثير دارد. به نحوي كه هر چقدر ميزان رشد سني كودك كمتر باشد، اثرات منفي بيشتري از خود بر جاي مي‌گذارد. كودكان در مرحله پيش دبستاني نسبت به كودكان سنين مدرسه و پس از آن، بيشتر از طلاق والدين آسيب مي‌بينند. البته متغيرهايي از قبيل ميزان حمايت اجتماعي از كودك، حمايت عاطفي والدين از كودك و... در ميزان عوارض پس از طلاق نقش دارند.

براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه بهترين و بدترين سن طلاق براي كودكان كليك كنيد.
 

براي دريافت مشاوره در زمينه چگونگي رفتار با كودك طلاق مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع : با كودكان طلاق چگونه برخورد كنيم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۲۷:۱۸ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

خجالت زنان از رابطه جنسي به چه علت است؟ آيا راهي براي بر طرف كردن خجالت زنان از نزديكي در ارتباط با همسرشان وجود دارد؟ بعضي زنان از داشتن رابطه جنسي با همسر خود خجالت مي‌كشند. حتي برخي ترجيح مي‌دهند در تاريكي رابطه داشته باشند. شرم و خجالت زنان در رابطه جنسي مي‌تواند گذرا يا دائمي‌باشد. اين شرم باعث مي‌شود زوجين از رابطه جنسي خود لذت كامل نبرند. در واقع اين زنان نمي‌توانند خواسته‌ها ونيازهاي خود را بيان كنند و انگار چيزي مانع آن‌ها مي‌شود كه در نهايت به عدم رضايت زناشويي منجر مي‌شود. تداوم اين روند، رابطه زناشويي را به يك سناريوي تكراري و يكنواخت تبديل خواهد كرد. در اين مقاله درباره علل و تاثير خجالت زنان از نزديكي بر روابط زناشويي صحبت خواهيم كرد. پيش از آن توصيه مي‌كنيم مقاله رابطه جنسي را مطالعه كنيد.
 

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع : خجالت زنان از رابطه جنسي

 

خجالت زنان از رابطه جنسي

خجالت زنان از نزديكي در ابتداي زندگي زناشويي امري طبيعي است كه به مرور بايد از بين برود. تداوم شرم و خجالت زنان در رابطه زناشويي باعث بروز دلسردي و پايين آمدن كيفيت رابطه مي‌شود. همچنين رضايت زناشويي را از بين مي‌برد. پس نحوه مديريت شرم در رابطه از اهميت زيادي برخوردار است. اين شرم و خجالت به قدري است كه زن توانايي لذت بردن از رابطه جنسي را ندارد. براي كسب اطلاعات در زمينه رضايت زناشويي كليك كنيد.

لازم به ذكر است مشكل كمبود ميل جنسي در زنان نيست، بلكه تنها از برقراري رابطه جنسي شرم دارند. گاهي زنان دوست دارند به همسر خود حرف‌هايي بزنند يا رفتار خاصي داشته باشند. اين زنان توانايي بيان خواسته و نيازهاي خود يا فانتزي‌هاي جنسي خود را ندارند. آن‌ها معمولا اين مشكل خود را با كسي مطرح نمي‌كنند. پيشنهاد مي‌كنيم مقاله كمبود ميل جنسي در زنان را مطالعه كنيد.

 

دلايل خجالت زنان از رابطه جنسي

خجالت زنان از نزديكي مي‌تواند بر اساس موقعيت فرهنگي يا زماني متفاوت باشد، كه در ادامه به آن مي پردازيم:

1. تأثير فرهنگ

در كشورهايي مانند ايران، زنان را به داشتن حجب و حيا تشويق مي‌كنند. در اين فرهنگ‌ها زنان از داشتن رابطه جنسي يا صحبت كردن درباره آن شرم دارند. اين طرز فكر در آن‌ها شكل مي‌گيرد كه راحت بودن در رابطه جنسي در تضاد با حياي زنانه است. در واقع به نوعي لذت جنسي را براي زن ندانسته و آن را مختص مردان مي‌دانند. تبعيض جنسيتي كه از طرف فرهنگ بر زنان جامعه اعمال مي‌شود آن‌ها را با نوعي نابرابري در رابطه رو به رو مي‌كند. براي اطلاع بيشتر از تبعيض جنسيتي كليك كنيد.

2. عدم داشتن اعتماد به نفس

نگراني شديد از ارزيابي منفي توسط همسر منجر به عدم اعتماد به نفس در برخي از زنان مي‌شود. چرا كه تصور مي‌كنند براي داشتن يك رابطه جنسي موفق بايد بدني زيبا داشته باشند حال آن كه كليد داشتن يك رابطه خوب پذيرفتن بدن خود همان گونه كه هست، مي‌باشد. در واقع تصويري كه زنان از بدن خود دارند در تمايل به داشتن رابطه تاثير مي‌گذارد. زنان مبتلا به اختلال بدشكلي بدن، با نگاه منفي به بدن خود ايرادهاي غير واقعي را در ذهنشان پرورش مي‌دهند. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه اختلال بدريخت انگاري بدن كليك كنيد.

3. ترس از قضاوت شوهر

گاهي خانم‌ها مي‌ترسند كه راحت بودن با شوهر و بيان فانتزي‌هاي جنسي خود باعث مي‌شود كه مورد قضاوت منفي از طرف شوهر خود قرار گيرند. و يا اين كه نسبت به گذشته آن‌ها مشكوك شوند.

4. زايمان

خجالت زنان در رابطه جنسي ممكن است به دنبال زايمان و تغييراتي كه در بدن زن ايجاد مي‌شود مانند چاق شدن و يا ترك‌هاي زايمان رخ دهد. در واقع تصويري كه از بدن خود دارند تغيير كند كه تداوم اين نارضايتي منجر به افسردگي و پايين آمدن عزت نفس در آن‌ها مي‌شود. پيشنهاد مي‌كنيم مقاله افسردگي را مطالعه كنيد.

 

تأثير خجالت زنان از رابطه جنسي

اغلب شرم و خجالت زنان در اولين رابطه جنسي امري طبيعي است اما اگر اين خجالت ادر روابط بعدي نيز وجود داشته‌باشد در روند شروع رابطه زناشويي و ادامه‌ي آن اختلال ايجاد مي‌كند. لازم است در اولين رابطه جنسي هر دو زن و مرد به خوبي عمل كنند تا روابط بعدي تحت تأثير قرار نگيرد. در اين زمينه مقاله اولين رابطه جنسي اطلاعات مفيدي را در اختيارتان قرار مي‌دهد.

معمولا شرم در زن مانع خيال پردازي جنسي و بالا رفتن ميل جنسي مي‌شود. در حالي كه خيال پردازي روند طبيعي در رابطه مي‌باشند. در واقع حس شرم روي خيال پردازي‌هاي جنسي تاثير مي‌گذارد. زنان خجالتي به جاي اين كه در رابطه احساس مثبتي داشته باشند، به افكار منفي دامن مي‌زنند كه به بي ميلي جنسي در زنان منجر مي‌شود. براي كسب اطلاعات بيشتر از خيال پردازي جنسي كليك كنيد.

تداوم افكار منفي ممكن است منجر به وسواس فكري نيز شود. در نهايت زن و مرد از رابطه زناشويي كه لازمه ازدواج است لذت نبرده و منجر به سردي روابط و مشكلات زناشويي مي‌شود. بهتر است زوجين قبل از بغرنج شدن مسئله در صدد حل آن با استفاده از مشاوره جنسي و يا استفاده از راهكارهاي كاهش خجالت در رابطه بر آيند.

 

راهكارهايي براي بيان خواسته زنان از رابطه جنسي

معمولا شرم و حياي زنان باعث مي‌شود نتوانند خواسته‌هاي خود را در رابطه زناشويي بيان كنند. استفاده از زبان بدن راهي مناسب براي انتقال خواسته‌ها است. اگر از صحبت كردن در مورد نيازها، خواسته‌هاي جنسي و بيان فانتزي‌هاي خود مشكل داريد، مي‌توانيد از روش‌هاي ديگري استفاده كنيد تا همسرتان را متوجه رفتارهاي لذت بخش نماييد. در ادامه به برخي از اين روش‌ها اشاره كرده‌ايم:

علائم چشمي لذت بردن

هنگام رابطه جنسي از تغييراتي كه در چشم‌ها ايجاد مي‌شود مي‌توان به ميزان تحريك، لذت يا حتي ارگاسم در طرف مقابل پي برد. يكي از نشانه‌هايي كه تحريك پذيري و لذت در زن و مرد را نشان مي‌دهد تغييرات در حالت چشمان است. در واقع توجه به چشم‌ها در هنگام رابطه مي‌تواند موقعيت‌هاي لذت بخش در شريك جنسي را شناسايي كرد. پيشنهاد مي‌كنيم براي آگاهي از نكات مهم آموزشي در رابطه جنسي، مقاله رابطه زناشويي را مطالعه كنيد.

استفاده از دست‌ها

اگر حين رابطه جنسي، رفتاري كه شوهر انجام مي‌دهد براي شما لذت بخش و تحريك كننده است با استفاده از دست‌ها او را تشويق كنيد تا اين حالت را ادامه دهد. اگر از لمس ناحيه‌اي از بدن خود لذت مي‌بريد با دست هايتان او را هدايت كنيد.

سر و صدا براي كاهش خجالت زنان از رابطه جنسي

اگر هنگام انجام رابطه صدايي برگرفته از لذت جنسي از شما شنيده شود اين يك امر طبيعي است پس جلوي آن را نگيريد. با اين صداها مي‌توانيد ميزان لذت خود را به همسرتان نشان دهيد. همچنين به اون مي‌فهمانيد از كدام رفتار جنسي بيشتر لذت مي‌بريد. صميميت جنسي در از بين بردن خجالت اهميت بسياري دارد؛ هر چه صميمت بيشتر باشد، خجالت از رابطه نيز كمتر مي‌شود. بنابراين بهتر است ميزان صميمت و نزديكي عاطفي خود با همسرتان را مورد بررسي قرار دهيد. براي كسب اطلاع از صميميت جنسي كليك كنيد.

زن و مرد براي برقراري يك رابطه جنسي با كيفيت، بايد به لحاظ جنسي احساس نزديكي زيادي كنند. صداقت و رابطه عاطفي عميق به برقراري ارتباطي بر اساس اعتماد و برآورده كردن نياز‌هاي طرفين كمك خواهد كرد. مشاوره ازدواج به زوجين در از بين بردن خجالت زنان از نزديكي كمك مي‌كند.
 

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۲۵:۴۲ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

اگر به دنبال آدرس خانه سالمندان شمال تهران هستيد، بهتر است قبل از تصميم گيري علاوه بر مكان‌ قرارگيري آن‌ها، به امكانات، نحوه برخورد پرسنل، برنامه هاي روزانه و...  دقت كنيد. سالمندي دوره بسيار سخت و حساسي است و به دليل شرايط جسمي و روحي خاص زنان و مردان مسن، نگهداري از آنان در خانه كار راحتي نيست. از طرف ديگر سپردن والدين مسن به خانه سالمندان تصميم بسيار سخت و پرچالشي است چرا كه هم والدين و هم فرزندان به يكديگر وابسته هستند و هيچ يك علاقه‌اي به جدايي ندارند، برخوردهاي منفي اطرافيان اين تصميم گيري را سخت‌تر نيز مي‌كند. در ادامه مقاله به بررسي كامل خانه سالمندان و مزايا و معايب آن مي‌پردازيم. پس تا انتهاي مطلب با ما همراه باشيد.
 

براي دريافت مشاوره در زمينه آدرس خانه سالمندان شمال تهران مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.
 

منبع : آدرس خانه سالمندان شمال تهران

 

آدرس خانه سالمندان شمال تهران | دوره سالمندي و اهميت آن

سالمندي يك دوره بسيار حساس در زندگي افراد است كه طي آن توانايي فرد كاهش مي‌يابد و در برابر بيماري‌هاي جسمي و رواني آسيب پذيرتر مي‌شود. براي مثال سالمندان مبتلا به آلزايمر امكان مراقبت از خود را ندارند و مراقبان آن‌ها نيز دچار فشار رواني و مشكلات زيادي مي‌شوند و ممكن است كه نتوانند ارتباط عاطفي خوبي با آن‌ها برقرار كنند. ارتباط عاطفي با افراد سالمند از اهميت بسيار زيادي برخوردار است و در صورتي كه فرد مسن مدت زيادي تنها بماند، دچار افسردگي مي‌شود. به همين دليل لازم است كه براي سالمندان يك محيط امن و رضايت بخش فراهم شود.

براي اطلاعات بيشتر در زمينه خانه سالمندان كليك كنيد.

 

آدرس خانه سالمندان شمال تهران

مركز نگهداري سالمندان پرهام خيابان ولي عصر - نرسيده به پل پارك وي - كوچه تورج - پلاك ۲۰
مركز نگهداري سالمندان صبا جردن - خيابان گل آذين - پلاك ۳۸
آدرس خانه سالمندان شمال تهران | مركز نگهداري سالمندان پارسايان سعادت آباد - ميدان كاج - خيابان علامه طباطبائي - خيابان 18 متري شرقي - پلاك80
مركز نگهداري سالمندان  شايستگان ازگل - ضلع شرقي ميدان ازگل - پلاك۴۰
مركز نگهداري سالمندان پرنيان شهرك غرب فار 4 - خيابان فلامك شمالي - خيابان دوم - پلاك7
آدرس خانه سالمندان شمال تهران |مركز نگهداري سالمندان شفا ونك – ملاصدرا - اتوبان كردستان بعداز پل روگذر همت - خيابان شهيد آقا علي‌خاني - پلاك 7
مركز نگهداري سالمندان فرزانگان شهرك غرب فاز5 – خيابان سيماي تپ گذر بهمن - پلاك 1799
مركز نگهداري سالمندان فرهيختگان بلوار ميرداماد - نرسيده به ميدان محسني - خيابان حصاري يا رازان جنوبي - كوچه يكم - پلاك 2
مركز نگهداري سالمندان كيميا سعادت آباد - بالاتر از ميدان كاج - كوچه عبقري - پلاك 15
مركز نگهداري سالمندان مهر ورزان ولنجك - خيابان هفدهم - پلاك 28
مركز نگهداري سالمندان مهركيان بزرگراه صدر - خيابان قلندري شمالي - كوچه چهاردهم - پلاك10
آدرس خانه سالمندان شمال تهران | مركز نگهداري سالمندان نسيم خيابان آفريقا ـ خيابان بابك مركزي ـ پلاك 8
مركز نگهداري سالمندان نگين شهر محموديه ـ خيابان تيرـ پلاك 36
مركز نگهداري سالمندان نيكان پايين تر از نوبنياد ـ بهارستان نهم ـ پلاك 8
مركز نگهداري سالمندان هستي خيابان توانير - خيابان نظامي گنجوي – خيابان خويشان
آدرس خانه سالمندان شمال تهران | مركز نگهداري سالمندان يارين پاسداران، دروس، خيابان يارمحمدي، بن بست نامدار، پلاك ۵
مركز نگهداري سالمندان آلفا طب سعادت آباد، ميدان كاج، خيابان پنجم، پلاك ۶، واحد ۱۶
مركز نگهداري سالمندان ايران مهر شهرك غرب، خيابان هرمزان، خيابان پيروزان جنوبي، خيابان دهم، فرعي فروردين، پلاك ۶
مركز نگهداري سالمندان بزرگمهر تجريش ، خيابان زعفرانيه ، نبش مقدس اردبيلي كوچه الف پلاك ۴
مركز نگهداري سالمندان آراد فرمانيه خيابان عليرضا بازدار(كامرانيه شمالي) پلاك ۲۳
مركز نگهداري سالمندان كهريزك – ش. 12 خيابان شهيد رجايي - ميدان مدائن - ايستگاه بانك
مركز نگهداري سالمندان كهريزك – ش. 2 خيابان  ولي عصر - ابتداي پل اميربهادر - روبروي بانك ملي - شماره 915
مركز نگهداري سالمندان
كهريزك – ش. 1
خيابان ولي عصر - نرسيده به ميدان تجريش - باغ فردوس - كوچه ستاره - پلاك 1

نگهداري از سالمند در خانه سالمندان

در بسياري از مواقع، شرايط جسمي سالمند به صورتي است كه امكان مراقبت صحيح از او در خانه وجود ندارد و به همين دليل سپردن او به خانه سالمندان، بهترين كار براي كمك به شرايط جسمي‌اش مي‌باشد. اكثر افراد اطلاع دقيقي در مورد نگهداري صحيح از سالمندان ندارند و به همين دليل نمي‌توانند مراقبت‌هاي ويژه مربوط به سالمند خود را انجام دهند. پس اگر شرايط نگهداري از سالمند در خانه را نداريد، او را به خانه سالمندان ببريد تا با خدمات شبانه روزي و مراقبت‌هاي موثر، سلامت جسمي‌شان بهبود يابد. 
 

آدرس خانه سالمندان شمال تهران | معرفي خانه سالمندان

دليل اصلي تاسيس خانه‌هاي سالمندان، افزايش سطح سلامت و بهبود كيفيت زندگي افراد سالمند است. اين مراكز زير نظر سازمان بهزيستي مي‌باشند و وظيفه دارند كه شرايط و امكانات لازم براي زندگي ايده آل افراد سالمند را فراهم كنند. امكانات پزشكي و توانبخشي موجود در اين مراكز، زمينه را براي بهبود سريع‌تر سالمندان فراهم مي‌كند و آن‌ها مي‌توانند هرچه سريع‌تر بهبود يابند و به خانه‌هاي خود بازگردند. 

براي آشنايي بيشتر در زمينه چالش هاي سالمندي كليك كنيد.
 

آدرس خانه سالمندان شمال تهران | انواع خدمات در خانه سالمندان

اكثر آسايشگاه‌هاي سالمندان داراي امكانات رفاهي كافي و مجهزي هستند و كادر حرفه‌اي و آموزش ديده‌اي دارند كه وظيفه‌شان رسيدگي به موقع، منظم و بي‌دغدغه به سالمندان است. از ديگر خدمات و امكانات آسايشگاه سالمندان، مي‎توان به موارد زير اشاره كرد.

  • امكان اقامت دائم و موقت
  • تغذيه صحيح و مناسب با سلامت فرد
  • خدمات پزشكي
  • خدمات پرستاري
  • خدمات توانبخشي و فيزيوتراپي
  • خدمات تفريحي
  • كار درماني و گفتاردرماني
  • و ....

 

مزاياي خانه سالمندان

در خانه سالمندان، پزشكان و متخصصان حرفه‌اي فعاليت مي‌كنند كه سالمندان را از نظر پزشكي نظر دارند و در صورت بروز مشكل، مداخله پزشكي مي‌كنند. همچنين به دليل مراقبت‌هاي پزشكي روزانه، از بروز بيماري‌هاي جديد در سالمندان جلوگيري مي‌شود و هرچه زودتر سلامت خود را به دست مي‌آورند. از طرف ديگر، افراد سالمند در اين مراكز با سالمندان هم سن خود ارتباط برقرار مي‌كنند و به اين نحو، تنهايي و اوقات فراغت خود را پر مي‌كنند. نگهداري از فرد سالمندي كه شرايط جسمي خوبي ندارد، براي اطرافيان و براي خود فرد بسيار سخت است. افراد در خانه سالمندان تحت مراقبت پزشكي ويژه قرار مي‌گيرند و با بهبود حال جسمي، به خانه و نزد فرزندان خود برمي‌گردند. 
 

آدرس خانه سالمندان شمال تهران | معايب خانه سالمندان

به طور معمول، سالمندان به دليل شرايط جسمي و روحي و كاهش استقلال شان، دچار افسردگي مي‌شوند و در صورت رفتن به خانه سالمندان، از فرزندانشان دورتر شده و افسردگي شان شديدتر مي‌شود. زندگي در خانه سالمندان عادي و روتين است و باعث مي‌شود كه روحيه آن‌ها مختل شود. دلتنگي و دوري از فرزندان براي سالمندان مناسب نيست پس اگر قصد داريد كه والدين خود را به خانه سالمندان بسپاريد، حتما به ديدار آن‌ها برويد و اجازه ندهيد كه احساس دلتنگي كنند و اين طور فكر كنند كه شما آن‌ها را فراموش كرده‌ايد. اميد به زندگي و روحيه بالا از مهم ترين عوامل تاثيرگذار در حال جسمي و روحي سالمندان است.

براي شناخت بيشتر در زمينه علائم افسردگي و درمان افسردگي كليك كنيد.
 

آدرس خانه سالمندان شمال تهران | استانداردهاي لازم براي خانه سالمندان

به طور كلي مراكز خصوصي نسبت به مراكز دولتي و خيريه‌ها از سطح استاندارد بالاتري برخوردار هستند و امكانات رفاهي بيشتري دارند. البته استاندارد كلي براي آسايشگاه سالمندان را بهزيستي مشخص مي‌كند و همه مراكز بايد اين استانداردها را رعايت كنند. استانداردهاي كلي در خانه سالمندان شامل موارد زير مي‌باشد.

_ كادر پزشكي و پرستاري حرفه‌اي
_ خدمات روان درماني
_ داشتن برنامه‌هاي تفريحي در محيط آسايشگاه
_ شرايط محيطي تميز و مناسب
_ داشتن آسانسور براي جابجايي سالمندان
و...
 

چگونه والدين سالمند را براي رفتن به خانه سالمندان قانع كنيم؟

براي اينكه فرد مسن در خانه سالمندان اذيت نشود، لازم است كه حتما او را قانع كرده تا با رضايت خود به آن جا برود. با والد ميانسال خود صحبت كنيد و به ايشان اطمينان دهيد كه اين كار به معني بي‌علاقگي شما به او نيست و شما مي‌خواهيد كه بهترين شرايط را براي مراقبت از او فراهم كنيد تا هرچه سريع‌تر بهبود يابد و با سلامت بيشتري نزد شما برگردد. اگر او را بدون رضايت به خانه سالمندان بفرستيد، شرايط بسيار سختي را برايش به وجود مي‌آوريد و ممكن است اين تفكر در او به وجود بيايد كه شما قدرنشناس و ناسپاس هستيد. اگر هم به او قول ديدار مداوم را مي‌دهيد، حتما به وعده خود پايبند باشيد و نگذاريد احساس كند كه فراموش شده است.

براي اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره خانواده كليك كنيد.
 

براي دريافت مشاوره در زمينه خانه سالمندان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : آدرس خانه سالمندان شمال تهران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۲۴:۰۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

در هفته هشتم بارداري جنين شروع به تغييرات اساسي مي‌كند و تقريبا تمام بدن او به صورت ابتدايي شكل مي‌گيرد. از طرف ديگر مادر نيز با تغييراتي همچون بزرگ شدن سينه‌ها، افزايش دور كمر و حالت تهوع مواجه مي‌شود. ورزش و تغذيه سالم در اين دوره بسيار حائز اهميت است و به بهبود مسائلي همچون خستگي و حالت تهوع كمك مي‌كند. در اين دوره احتمال سقط جنين بسيار بالا مي‌باشد و لازم است كه ملاقات و مراقبت‌هاي پزشكي به صورت منظم انجام شود. مردان نيز مي‌توانند با حمايت و مراقبت به همسر خود كمك كنند كه اين دوره را به بهترين نحو بگذراند. براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد علائم حاملگي در هفته هشتم بارداري و نحوه رشد جنين در اين زمان تا انتهاي مطلب با ما همراه باشيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه هفته هشتم بارداري مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : هفته هشتم بارداري | علائم و تغييرات جنين در هفته هشتم

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: هفته هشتم بارداري،
موضوع:
[ ۴ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۲۶:۵۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

قرص لورازپام با نام تجاري آتيوان از داروهاي ضد اضطرابي است كه براي درمان بي‌خوابي و اضطراب تجويز مي‌شود. اين دارو بسيار اعتيادآور بوده و مصرف خودسرانه و خارج از تجويز پزشك مي‌تواند وابستگي دارويي ايجاد كند. آنچه كه درباره مصرف اين دارو اهميت دارد اين است كه ميزان و نحوه مصرف آن حتما بايد زير نظر پزشك انجام گيرد. ما در اين مقاله قصد داريم به توضيحات بيشتري درباره داروي لورازپام بپردازيم. در صورتي كه تمايل داريد تا اطلاعات بيشتري درباره اين دارو بدانيد تا انتهاي مطلب با ما همراه باشيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه داروهاي خواب و ضد اضطراب مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : لورازپام | اثرات و عوارض لورازپام

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: لورازپام،
موضوع:
[ ۴ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۵:۵۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

ساديسم به نوعي از اختلالات جنسي گفته مي‌شود كه در آن فرد علاقه به آزار دادن ديگران به صورت جسمي، رواني و جنسي دارد كه اين آزار رساندن موجب لذت و آرامش فرد آزاررسان مي‌شود. برخي افراد در روابط جنسي خود و براي حفظ تحريك جنسي‌شان نياز به رفتارهاي آزارگرانه دارند. اين اختلال باعث آسيب وارد شدن به شخص و شريك جنسي فرد مي‌شود و از دلايل آن مي‌توان به وراثت اشاره كرد. در ادامه مطلب به بررسي علل، نشانه‌ها و درمان ساديسم خواهيم پرداخت. همچنين مشاوره جنسي در اين زمينه مي‌تواند به شما كمك كننده باشد.

براي دريافت مشاوره در زمينه تشخيص و درمان اختلالات جنسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : ساديسم | علل، نشانه ها و درمان ساديسم (آزارگري جنسي)

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ساديسم،
موضوع:
[ ۴ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۵۸:۳۸ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر