مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

راه‌هاي كاهش استرس كدام‌اند؟ كاهش استرس آن هم در دنياي پر تنش و استرس‌زا امري است كه خيلي‌ها در جامعه امروزي به دنبال آن هستند. حدودي از استرس كه به جديت و پيگيري امور روزمره منجر شود، پيامدهاي مثبتي براي انسان دارد و وجود آن ضروري است؛ اما در صورتي كه استرس بيش از حد و كنترل نشده باشد، جنبه‌ي بيمار گونه پيدا كرده و مشكلات متعددي براي جسم و روان به وجود مي‌آورد. استرس در افراد متفاوت است و ميزان آن نيز بسته به هر شخص و در شرايط مختلف فرق مي‌كند. بهترين راه براي مقابله با استرس، شناخت تكنيك‌هايي براي كنترل و كاهش آن است. در ادامه مقاله به بررسي كامل راه‌هاي كاهش استرس مي‌پردازيم. اما هميشه اين روش‌ها مؤثر نيستند و در مواقع بحراني لازم است از مشاوره كنترل استرس بهره‌مند شويد. مشاور با ريشه‌يابي علل استرس و اضطراب، انواع درما‌ن‌هاي مناسب را در اختيارتان قرار مي‌دهد.

براي دريافت مشاوره در زمينه كاهش استرس مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : كاهش استرس | بهترين روش هاي علمي براي كاهش استرس

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كاهش استرس،
موضوع:
[ ۴ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۴۳:۱۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

بعد از خيانت مبحث راه‌هاي درمان آسيب هاي خيانت آن از طرف متخصصان مطرح مي‌شود. خيانت و يا حداقل احتمال خيانت مسئله ايست كه ممكن است هر زوجي را با خود درگير كند. آسيب‌هاي خيانت گاه آنقدر سخت و عميق است كه تا مدت‌ها فرد را تحت تأثير قرار مي‌دهد. پيامدهاي خيانت مي‌تواند گريبان گير هر كدام از افراد درگير در رابطه باشد. اما واقعا چه كسي بيشتر از همه ضربه مي‌خورد؟ اغلب شاهد هستيم نفر سوم رابطه بودن و يا خود فرد خيانت كار نيز به اندازه كسي كه خيانت ديده، آسيب مي‌بينند. اما آيا راهي براي كاهش آسيب وجود دارد؟ درمان آسيب‌هاي ناشي از خيانت تا چه حد به افراد در بهبودي ياري مي‌دهد؟ آيا پيشگيري از خيانت بهتر از درمان نيست؟ پيشنهاد مي‌كنيم مقاله پيشگيري از خيانت را مطالعه كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان خيانت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع : درمان آسيب هاي خيانت | شناسايي پيامدها و درمان خيانت

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: درمان آسيب هاي خيانت،
موضوع:
[ ۴ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۲۶:۱۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

آيا از روش‌هاي ايجاد انگيزه در نوجوانان آگاهي داريد؟ وقتي والدين از خودشان مي‌پرسند «چگونه به نوجوانم انگيزه بدهم» معمولا اين معني را دارد كه چگونه مي‌توانم كاري كنم كه نوجوانم آن چه را كه من مي‌خواهم انجام دهد يا چكار كنم كه او در زندگي تعادل داشته باشد. نوجواني دوره بسيار حساسي است كه خود والدين هم آن را به اشكال متفاوتي تجربه كرده‌اند. انگيزه در نوجوانان از اهميت بسياري برخوردار است و قسمت عمده‌اي از تصميمات آن‌ها را شكل مي‌دهد. بنابراين ايجاد انگيزه در نوجوان يا پيشگيري از نااميدي و بي انگيزگي، نيازمند صبوري و دقت عمل والدين است. هر قدم اشتباه ممكن است در بي انگيزه‌تر شدن نوجوان موثر باشد. در اين مطلب به اصول و راه‌هاي ايجاد انگيزه در نوجوانان مي‌پردازيم.

براي دريافت مشاوره در زمينه افزايش انگيزه در نوجوانان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد. 

 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۱:۳۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

اگر به دنبال آدرس خانه سالمندان استان اصفهان هستيد، بهتر است قبل از تصميم گيري علاوه بر مكان‌ قرارگيري آن‌ها، به امكانات، نحوه برخورد پرسنل، برنامه هاي روزانه و...  دقت كنيد. سالمندي دوره بسيار سخت و حساسي است و به دليل شرايط جسمي و روحي خاص زنان و مردان مسن، نگهداري از آنان در خانه كار راحتي نيست. از طرف ديگر سپردن والدين مسن به خانه سالمندان تصميم بسيار سخت و پرچالشي است چرا كه هم والدين و هم فرزندان به يكديگر وابسته هستند و هيچ يك علاقه‌اي به جدايي ندارند، برخوردهاي منفي اطرافيان اين تصميم گيري را سخت‌تر نيز مي‌كند. در ادامه مقاله به بررسي كامل خانه سالمندان و مزايا و معايب آن مي‌پردازيم. پس تا انتهاي مطلب با ما همراه باشيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه آدرس خانه سالمندان استان اصفهان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۳۸:۳۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

بيماري شما ريشه عصبي دارد؛ جمله‌اي كه شايد بار‌ها در هنگام مواجهه با درد‌هاي جسمي، از پزشك خود شنيده باشيد. بيماري هاي روان تنييا اختلالات سايكوسوماتيك بيماري‌هايي هستند كه به علل فيزيكي و عوامل خارجي محدود نمي‌گردد بلكه استرس، اضطراب، به هم ريختگي ذهني، افسردگي و حتي خستگي شديد در به وجود آمدن اين بيماري‌ها نقش مهم و مؤثري را ايفا مي‌كنند. فشار‌هاي روحي به طور ناگهاني و يكدفعه، تأثير خود را بر سلامت فرد نشان نمي‌دهد؛ بلكه به مرور زمان، فرد را دچار مخاطره مي‌كند و باعث بروز بيماري هاي روان تني مي‌شود. در اين مقاله قصد داريم تا در مورد علل، علائم و درمان بيماري روان تني ( اختلالات سايكوسوماتيك ) به طور كامل توضيح دهيم. 

براي دريافت مشاوره در زمينه تشخيص و درمان بيماري هاي روان تني ( اختلالات سايكوسوماتيك ) مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 
 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بيماري هاي روان تني،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۲۶:۵۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

چرا با وجود مستقل شدن بعد از ازدواج نيز وابستگي به خانواده ادامه پيدا مي‌كند؟ چطور مي‌توانيم وابستگي به خانواده را كم كنيم؟ نقص تربيتي بزرگي كه امروزه دامن‌گير خانواده‌ها و نسل تربيت شده  حاضر است، وابستگي افراطي به خانواده و عدم توانايي تشكيل يك زندگي مستقل است. وقتي فردي پس از ازدواج به خانواده‌اش وابستگي شديد دارد، يعني هنوز آمادگي ازدواج را نداشته و در مورد اين مسئله منطقي فكر نكرده است. يكي از نكاتي كه بايد قبل از ازدواج مورد بررسي قرار گيرد ميزان وابستگي فرد به خانواده است. وابستگي به خانواده از هر نوع آن، بايد پيش از ازدواج مورد توجه قرار گيرد و بي‌توجهي به آن مي‌تواند باعث شكست در ازدواج شود. وابستگي به خانواده بعد از ازدواج مي‌تواند مالي يا رواني باشد ولي در هر صورت از عواملي است كه در موفقيت زندگي زناشويي تأثيرگذار خواهد بود.

براي دريافت مشاوره در زمينه وابستگي به خانواده بعد از ازدواج مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 منبع : وابستگي به خانواده بعد از ازدواج | انواع وابستگي به خانواده

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۱۶:۳۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

هفته هفتم بارداري يك دوره مهم از تغييرات براي شما و كودك دلبندتان است. شايد اين تغييرات خيلي از بيرون آشكار نباشد اما بسيار مهم است. شما در اين دوران نياز به مراقبت بيشتري درباره سلامتي خود و كودكتان داريد. حتي اگر علائم زيادي را در خود مشاهده نكرديد، بايد تمام موارد احتياطي را رعايت فرماييد. شناخت علائم بارداري در هفته هفتم و همچنين تغييرات جنين باعث مي‌شود كه بيشتر در اين دوران از روند تغييرات آگاه باشيد. اگر به دنبال كسب اطلاعات بيشتر در مورد ويژگي‌هاي هفته هفتم بارداري هستيد تا پايان مطلب با ما همراه باشيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه هفته هفتم بارداري مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

 

منبع : هفته هفتم بارداري | علائم و تغييرات جنين در هفته هفتم

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: هفته هفتم بارداري،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۰۴:۳۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

تجاوز جنسي يكي از آسيب زننده‌ترين اتفاقاتي است كه مي‌تواند براي مردان و زنان اتفاق بيفتد. برخلاف باور عامه تجاوز بيشتر توسط آشنايان فرد رخ مي‌دهد. همچنين كودكان بيشتر در معرض اين آسيب هستند. تجاوز جنسي مي‌تواند بنيان رواني فرد را دگرگون كند و آسيب‌هاي گوناگوني را در بخش‌هاي مختلفي از زندگي فرد ايجاد كند. به دليل سنگين بودن بار رواني اين اتفاق معمولا قربانيان آن نمي‌توانند مسأله را براي ديگران عنوان كنند. كودك آزار جنسي از جمله مواردي است كه كمتر گزارش مي‌شود. عنوان نكردن اين اتفاق علاوه بر اين كه مي‌تواند بار رواني تجاوز را بيشتر كند، مي‌تواند فرد متجاوز را همچنان موجه جلوه دهد و در نهايت رفتار او مي‌تواند ادامه پيدا كند. براي اطلاع بيشتر از كودك آزار جنسي كليك كنيد.
 

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع : تجاوز جنسي

 

تجاوز جنسي

تجاوز جنسي به معني تحميل رابطه جنسي به يك فرد ديگر بدون رضايت او مي‌باشد. تجاوز مي‌تواند اشكال مختلفي داشته باشد: مرد به زن، زن به مرد، مرد و زن به كودك، زن به زن و مرد به مرد. تجاوز جنسي حتما نبايد همراه با دخول باشد، هر شكل از رابطه جنسي كه در آن رضايت نباشد تجاوز جنسي محسوب مي‌شود. در مورد ارتباط بزرگسالان با افراد زير سن قانوني، حتي در صورت وجود رضايت، باز هم وضعيت را تجاوز اطلاق مي‌كنيم.

همان طور كه گفته شد تجاوز جنسي بايد در بافتي از نارضايتي قرار گيرد. گاهي اوقات فرد توانايي ابراز مراتب نارضايتي خود را ندارد، تهديد شده است، مورد ارعاب قرار گرفته، باج مي‌دهد، در وضعيتي قرار دارد كه توانايي تصميم گيري در اين مورد را ندارد مثلا در حالت مستي است، خواب است يا عقب ماندگي ذهني دارد.

در بسياري از كشورها شاهد مفهوم پردازي تجاوز زوجي هستيم. يعني يك زوج رابطه جنسي را بر همسرش يا شريكش تحميل كند. در كشورهايي مثل ايران كه تمكين جنسي جزء وظايف زن به مرد است، اين امر مي‌تواند بي مفهوم به نظر برسد. اما در بسياري از ايالت‌ها و كشورها تحميل را بين زوجين غيرقانوني مي‌شمارند.

 

انواع تجاوز جنسي كدام‌اند؟

انواع تجاوز بر اساس وضعيتي كه تجاوز در آن صورت مي‌گيرد، جنسيت و ويژگي‌هاي متجاوز، جنسيت و ويژگي‌هاي قرباني طبقه‌بندي مي‌شود. از انواع تجاوز مي‌توان به تجاوز توسط آشنا، تجاوز زناشويي يا تجاوز زوجي، تجاوز دست جمعي، تجاوز به محارم، تجاوز در زندان، تجاوز جنگي، سوءاستفاده جنسي از كودكان و تجاوز از لحاظ قانوني اشاره كرد.

نوعي ديگر از تجاوز، تجاوز خاكستري است كه مفهوم عجيبي دارد. در تجاوز خاكستري هر دو طرف در انجام اين عمل ترديد دارند. و يا در تعريفي ديگر قرباني نمي‌تواند به متجاوز بفهماند كه واقعا ميلي براي انجام رابطه جنسي ندارد و قرباني گمان مي‌كند يا ترجيح مي‌دهد كه فكر كند، قربانب علارغم مقاومت ظاهري در باطن به انجام اين كار رضايت دارد.

 

آمار و شيوع تجاوز جنسي

بسياري از افرادي كه مورد تجاوز قرار مي‌گيرند، اين امر را گزارش نمي‌دهند. بنابراين به دست آوردن آمار واضح، دشوار مي‌باشد. نكته قابل توجه اين است كه تنها 20 درصد تجاوزات صورت گرفته توسط افراد غريبه رخ مي‌دهند. بيشتر تجاوز‌ها از قبل برنامه ريزي شده هستند و توسط آشنايان مورد اعتماد فرد قرباني رخ مي‌دهند.

 

علل كشيده شدن افراد به سمت تجاوز جنسي

بحث خشونت جنسي و مخصوصا شكل تجاوز آن مي‌تواند علت شناسي پيچيده‌اي داشته باشد. از يك طرف مي‌توان به علل زيستي اشاره كرد و از طرف ديگر علل رشدي و روانشناختي وجود دارند. در بسياري موارد فرد متجاوز دچار اختلال جنسي است و تنها از طريق تجاوز به ديگران ارضا مي‌شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد اختلالات جنسي كليك كنيد. در ادامه برخي از علل تجاوز جنسي را شرح داده‌ايم:

1-ابتلا به اختلالات شخصيت

يكي از مهم‌ترين عوامل مي‌تواند اختلالات شخصيت باشد. اختلال شخصيت ضداجتماعي به شدت مستعد اين عمل خشونت بار مي‌باشد. براي اطلاع بيشتر از اختلالات شخصيت كليك كنيد.

2. تجربيات دوران كودكي

در كنار اين امر متجاوز در كودكي سابقه مورد سوء استفاده جنسي قرار گرفتن، تجربه خشونت، ارتباط نامناسب با والدين، خشم شديد نسبت به مادر يا زن‌هاي مهم زندگي، رهاشدگي، بي اعتمادي نسبت به والد و الگو برداري از والد خشونتگر را شاهد بود. 

3- عدم توانايي كنترل تكانه

يكي از اموري كه سبب ساز تجاوزات مي‌شود عدم كنترل تكانه و ناتواني فرد در جلوگيري از تمايلاتش مي‌باشد. يعني فردي كه از بچگي مورد خشونت قرار گرفته و توانايي كنترل تكانه هم ندارد، به راحتي خشم هايش را بروز مي‌دهد.

4- باورهاي غير منطقي

يكي از دلايلي كه فرد متجاوز بدون احساس گناه به آن ادامه مي‌دهد اين است كه قرباني را قرباني زدايي مي‌كنند. يعني متجاوز موقعيت را طوري تفسير مي‌كند كه گويي قرباني مستحق اين برخورد است و گويي متجاوز در حال اجراي عدالت روي او مي‌باشد. در حالت‌هاي ديگر متجاوزان اعتقاد دارند كه فرد قرباني خود مايل به اين كار است و حتي ممكن است توانايي تفسير صحيح نشانه‌هاي نارضايتي را نداشته باشند.

5- عدم وجود قوانين بازدارنده در جامعه

و در نهايت به عنوان آخرين دليل و ضعيف‌ترين آن‌ها مي‌توان گفت در جوامعي كه قوانين بازدارنده وجود ندارند و سيستم قضايي و پليسي در پيگيري و مجازات ضعيف عمل مي‌كنند، ممكن است فرد به راه خود ادامه دهد و قربانيان بيشتري بگيرد.

 

آثار تجاوز جنسي بر قرباني

تجاوز آسيب‌هاي بسيار عميق و گسترده‌اي براي فرد باقي مي‌گذارد كه برخي از آن‌ها ممكن است ساليان سال با فرد همراه باشند. ابتداي امر ممكن است تجاوز شكل خشونت آميزي داشته و پيامدهاي جسماني باقي بگذارد. پيامدهاي جسماني براي قربانيان كمترين و سبك‌ترين هزينه‌اي است كه مي‌دهند. براي كاهش چنين آسيب‌هايي و درمان آن‌ها لازم است حتما از مشاوره روانشناسي و مشاوره جنسي كمك بگيريد.

1. آثار سوء تجاوز تا سال‌ها بر فرد مي‌ماند

اثر عمده احساس گناه در قرباني است. ممكن است فرد قرباني پس از تجاوز احساس تقصير و گناه كرده و براي تمام عمر يا حداقل براي مدتي طولاني احساس پشيماني و سرزنش خود داشته باشد. علت عمده اين امر باورهاي فرهنگي و كليشه‌اي جامعه در مورد قربانيان تجاوز است. يكي از عمده‌ترين اختلالات، اختلال استرس پس از سانحه مي‌باشد. اين اختلال ممكن است تا پايان عمر باقي بماند و فرد در رنج و عذاب قرار بگيرد. براي اطلاع بيشتر از اختلال استرس پس از سانحه كليك كنيد.

2. قرباني هم مقصر مي‌شود

در بسياري از جوامع مردم قرباني را هم مقصر مي‌دانند. براي مثال ممكن است بگويند لباسش تحريك كننده بوده، خودش سرصحبت دوستانه را با متجاوز باز كرده يا حتي در خيلي از موارد وقتي كه فرد قرباني با پاي خود سر قرار مي‌رود و در همان قرار مورد تجاوز قرار مي‌گيرد، مردم او را مقصر مي‌شمارند. اما هر شكلي از رابطه جنسي كه بدون رضايت فرد قرباني باشد، تجاوز محسوب مي‌شود؛ حتي اگر فرد قرباني با ميل خود فرد ديگر را ببوسد اين لزوما به اين معني نيست كه به فرد مقابل اجازه داده است دخول انجام دهد.

3. ابتلا به انواع اختلالات رواني و جسماني

اختلال ديگري كه ممكن است در قرباني ايجاد شود، اختلالات تجزيه اي  (گسست از واقعيت) و احساس غير واقعي بودن مي‌باشد. كودكاني كه مورد تجاوز قرار مي‌گيرند، مستعد پرورش بسياري از اختلالات اضطرابي، افسردگي، اسكيزوفرني و... مي‌شوند. البته اين مورد فقط مختص كودكان نيست اما كودكان در مقابل حوادث، آسيب پذيرتر هستند. براي اطلاع بيشتر در مورد اختلالات تجزيه اي كليك كنيد.

بسياري از كژكاري‌هاي جنسي و اختلالات جنسي در افرادي رخ مي‌دهند كه سابقه مورد سو استفاده قرار گرفتن در كودكي را داشته‌اند. سوء آثار تجاوزات محدود به فرد نيست، بلكه اين آثار خانواده و جامعه را هم درگير مي‌كنند. در جوامعي كه تجاوز رخ مي‌دهد، اعتماد كم مي‌شود و اين امر به نوبه خود ممكن است سبب محدود شدن زنان در جامعه شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه كژكاري هاي جنسي كليك كنيد.

 

شرايطي كه تجاوز را آسيب زا‌تر مي‌كنند

تجاوزات جنسي در صورتي آسيب زاتر هستند كه توسط فرد مورد اعتماد رخ دهند و تنها يك بار نباشند. هنگامي كه تجاوز بارها و بارها تكرار شود، فرد شديدا آسيب مي‌بيند. در دراز مدت احساس ناتواني و عدم كنترل خواهد داشت. اين مسأله به نوبه خود آسيب پذيري را در برابر انواع اختلالات شديد و حتي خودكشي بالا مي‌برد. اگر قرباني تجاوز بعد از تجاوز سكوت كند و مراتب قانوني را پيگيري نكند، ممكن است احتمال تكرار و به تبع آن آسيب را بالا ببرد.

سكوت كردن در برابر تجاوز جنسي

از دلايلي كه قربانيان بزرگسال سكوت مي‌كنند، دشواري و طولاني بودن فرايند پيگيري قانوني، ترس از آبرو، مورد سرزنش قرار گرفتن توسط اطرافيان و يا دردناك بودن فرايند پيگيري و توضيح آن براي مراجع قانوني مي‌باشد. در مورد كودكاني كه سكوت مي‌كنند، مي‌توان گفت براي برخي از آن‌ها مسئله روشن نيست و دقيقا نمي‌دانند كه چه اتفاقي برايشان رخ داده است. مخصوصا چون تجاوز از سمت آشنايان مورد اعتماد خانواده رخ مي‌دهد كودك احساسات دوگانه‌اي در مورد آن خواهد داشت كه بيان آن را برايش سخت مي‌كند. تربيت جنسي كودكان از بروز بسياري از مسائل پيشگيري مي‌كند. براي اطلاع از تربيت جنسي كودك كليك كنيد.

در بسياري از موارد هم كودك تهديد و ارعاب مي‌شود. براي جلوگيري از اين امر كودكان از سنين پايين بايد آموزش‌هاي جنسي دريافت كرده و اندام‌هاي خصوصي خود را بشناسند، مهارت‌هاي زندگي را ياد گرفته و از جانب والدين توجيه شده باشند كه در چنين شرايطي مي‌توانند به والدين خود اعتماد كرده و مسأله را عنوان كنند. در اين زمينه مطالعه مقاله مهارت هاي زندگي مي‌تواند مفيد باشد.

 

درمان پيامد‌هاي ناشي از تجاوز جنسي

هم قربانيان هم متجاوزان نيازمند درمان هستند. هميشه بهترين درمان پيشگيري مي‌باشد. براي پيشگيري و درمان تجاوز نيازمند بالا بردن بهداشت روان در سطح جامعه و كم كردن خشونت هستيم؛ همچنين  قربانيان نيازمند روان درماني هستند. بسته به نوع اختلال و شدت مشكل پيش آمده، درمان متفاوت خواهد بود. گاهي اوقات از درمان‌هاي دارويي هم براي آرامش فرد قرباني مي‌توان بهره برد. همه اين امور نيازمند دانش تخصصي روانشناس و روانپزشك مي‌باشد. درمان‌هاي حمايتي،خانواده درماني، تصحيح خطاهاي شناختي و تخليه هيجاني و ساير تكنيك‌هاي درماني سودمند و كمك كننده خواهند بود. توصيه مي‌كنيم مقاله پيشگيري و درمان تجاوز را در اين زمينه مطالعه كنيد.

 

سؤالات متداول

درمان‌هاي تخصصي براي تجاوز كدام‌اند؟

درمان از طريق مواجهه، درمان از طريق تجديد پردازش حساسيت زدايي حركات چشم و درمان‌هاي شناختي از جمله روش‌هاي مؤثر و تخصصي در كاهش آسيب‌هاي ناشي از تجاوز جنسي و برگرداندن فرد قرباني به زندگي عادي است. در اين روش‌ها به فرد كمك مي‌شود تا افكار خود را در رابطه با فاجعه آميز بودن مسئله تغيير دهد.
 

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع : تجاوز جنسي

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تجاوز جنسي،
موضوع:
[ ۱ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۰۷:۳۵:۴۹ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

تجاوز جنسي يكي از آسيب زننده‌ترين اتفاقاتي است كه مي‌تواند براي مردان و زنان اتفاق بيفتد. برخلاف باور عامه تجاوز بيشتر توسط آشنايان فرد رخ مي‌دهد. همچنين كودكان بيشتر در معرض اين آسيب هستند. تجاوز جنسي مي‌تواند بنيان رواني فرد را دگرگون كند و آسيب‌هاي گوناگوني را در بخش‌هاي مختلفي از زندگي فرد ايجاد كند. به دليل سنگين بودن بار رواني اين اتفاق معمولا قربانيان آن نمي‌توانند مسأله را براي ديگران عنوان كنند. كودك آزار جنسي از جمله مواردي است كه كمتر گزارش مي‌شود. عنوان نكردن اين اتفاق علاوه بر اين كه مي‌تواند بار رواني تجاوز را بيشتر كند، مي‌تواند فرد متجاوز را همچنان موجه جلوه دهد و در نهايت رفتار او مي‌تواند ادامه پيدا كند. براي اطلاع بيشتر از كودك آزار جنسي كليك كنيد.
 

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع : تجاوز جنسي

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تجاوز جنسي،
موضوع:
[ ۱ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۰۷:۳۴:۳۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

مشاوره شغلي چيست و چه كمكي به افراد در زمينه‌هاي مختلف شغلي مي‌كند؟ شايد ديده باشيد كه بسياري از افراد شغل‌هاي زيادي عوض مي‌كنند؛ ولي در نهايت به نتيجه‌اي نمي‌رسند. سن آن‌ها سپري مي‌شود اما نمي‌توانند آينده شغلي درخشاني را براي خود رقم بزنند. يافتن شغل يكي از مشكلاتي است كه تمامي مردم حتي شما ممكن است در برهه‌اي از زندگي با آن مواجه شويد. علت سردرگمي شما براي انتخاب شغل به عوامل متعددي بازمي‌گردد. از جمله مهمترين اين عوامل مي‌توان به عدم امنيت شغلي، حقوق ناكافي، بي‌علاقگي به رشته و شغل انتخابيتان و... اشاره داشت. شما در هر سني و با هر مدرك تحصيلي با يك انتخاب درست، مي‌توانيد شغلي مناسب و كسب كاري پر رونق داشته باشيد. امروزه با پيشرفت تكنولوژي و قوانين حاكم ديگر ورود به بازار كار همانند گذشته آسان نيست. استفاده از مشاوره شغلي يكي بهترين راه‌ها براي انتخاب شغل و كسب و كار مي‌باشد. 
 

براي دريافت مشاوره در زمينه انتخاب شغل مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.
 

منبع : مشاوره شغلي

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره شغلي،
موضوع:
[ ۱ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۰۷:۳۴:۱۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر