مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

بچه حرف گوش كن چگونه كودكي است؟ آيا حرف گوش كن بودن كودك به معناي مطيع بودن اوست؟ همه پدر و مادرها دوست دارند فرزندانشان از آن‌ها حرف شنوي داشته باشند تا در تربيت فرزند خود چالش‌هاي كم‌تري را تجربه كنند و كودكشان آن‌گونه كه آن‌ها مي‌خواهند رشد كند و پرورش يابد. گوش ندادن كودكان به حرف‌هاي والدينشان دليل‌هاي زيادي دارد كه از جمله آن‌ها مي‌توان به محيط تربيتي نادرست، خلق و خوي دشوار كودك و سبك‌هاي فرزند پروري نامناسب اشاره كرد. در ادامه به راهكارهايي براي داشتن كودك حرف شنو اشاره كرده‌ايم. اگر شما نيز در اين زمينه با فرزندتان به مشكل برخورده‌ايد تا پايان اين مطلب با ما همراه باشيد.

براي دريافت مشاوره كودك مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : بچه حرف گوش كن | چگونه كودك حرف گوش كن داشته باشيم؟

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بچه حرف گوش كن،
موضوع:
[ ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۲۱:۳۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

علت لجبازي در كودكان 7 ساله چيست؟ اين سؤالي است كه بسياري از والدين در اوايل دوران مدرسه فرزندشان با آن مواجه مي‌شوند. ممكن است فرزند 7 ساله شما با وجود بزرگ‌تر شدن و رشد شناختي بيشتر در اين دوره، رفتارهاي ناسازگارانه‌اي از خود نشان دهد كه شما را كلافه كند. براي مثال برخي از كودكان 7 ساله دائماً به خاطر هر چيز با والدين خود لج كرده و به آن‌ها پرخاشگري مي‌كنند. ما در ادامه اين مقاله توضيحات بيشتري در مورد علل و نحوه برخورد با لجبازي كودك 7 ساله ارائه كرده‌ايم. پس اگر شما نيز در ارتباط با فرزندتان با اين چالش‌ها مواجه شده‌ايد، تا انتهاي اين مطلب با همراه باشيد. براي يافتن راه‌حل ويژه كودك خود مي‌توانيد بامشاور كودك مشورت كنيد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه لجبازي در كودكان 7 ساله مي‌توانيد با مشاوران مركزمشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : لجبازي در كودكان 7 ساله | علت‌ها و روش برخورد

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: لجبازي در كودكان 7 ساله،
موضوع:
[ ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۵۶:۲۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

ترك كراك مسأله‌ چالش‌برانگيز بسياري از بيماران و خانواده‌هاي آنان است و طبيعي است كه به دنبال راه‌حل مطمئني باشند. كراك ماده مخدري است با وابستگي بسيار بالا كه بر سيستم عصبي تاثير مي‌گذارد و باعث سرخوشي و خلق بالا در فرد مي‌شود. مصرف كراك جسم و روان فرد معتاد را درگير مي‌كند و بر تمام جنبه هاي زندگي فرد نظير زندگي اجتماعي، شغلي و خانوادگي تاثير مي‌گذارد. اولين قدم در ترك اعتياد، تصميم فرد براي ترك است به طوري كه خودش  با اراده بالا براي ترك پيشقدم شود. خانواده نقش موثري در اين تصميم‌گيري دارد و مي‌توانند با حمايت فرد، اقدام او را براي ترك تسهيل كنند. با كمك متخصصين و مشاورين ترك اعتياد و استفاده از روش هاي علمي و موثر، فرد مي‎تواند كراك را ترك كند و به زندگي عادي خود بازگردد. در ادامه مقاله به بررسي كراك و ترك آن مي‌پردازيم. براي مشورت با يك راهنماي متخصص مي‌توانيد از مشاوره ترك اعتياد كمك بگيريد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ترك اعتياد به مواد اعتياد آور مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : ترك كراك | بهترين روش ترك اعتياد به كراك با كمك خانواده و روانشناس

 

ترك كراك : كراك (crack) چيست؟

براي آشنايي بيشتر مقاله علائم، عوارض و آثار اعتياد به كراك را بخوانيد. كراك يك ماده مخدر محرك است كه بر سيستم عصبي مركزي انسان تاثير مي‌گذارد و با بالا بردن خلق، باعث سرخوشي زياد در فرد مي‌شود. كراك يكي از فراورده هاي كوكائيناست و از نظر تركيبات و مكانيزم اثر بسيار شبيه آن است. كراك به اشكال مختلف كوچك و بزرگ مشاهده مي‌شود كه بسته به خالصي آن در رنگ هاي كرمي روشن و تيره و قهوه اي روشن و تيره وجود دارد. كراك وابستگي جسمي و رواني بسيار شديد دارد و مصرف آن عوارض جبران ناپذيري براي فرد دارد.

 

عوارض مصرف كراك

مصرف كراك عوارض و مشكلات فراواني براي فرد مصرف كننده دارد كه در اينجا به اصلي‌ترين آنها اشاره مي‌كنيم.

عوارض و مشكلات جسماني

-مشكلات تنفسي

-سرطان ريه و اندام هاي تنفسي

-كبودي لب ها و آسيب هاي دهان و دندان

-بيماري هاي ريوي

-برونشيت

-اختلالات گوارشي

-گرفتگي عروق خوني

-افزايش ضربان قلب

-تشنج مغذي

-عرق كردن زياد

-مردمك هاي تنگ و سوزني

-افزايش قند خون

-كاهش اشتها و لاغري شديد

-كاهش ميل جنسي

-بيخوابي

-سكته

-مرگ

عوارض و مشكلات رواني

-افسردگي

-شكاكي

-حملات وحشت زدگي

-تكانشي بودن و تحريك پذيري

-هذيان‌هاي خود بزرگ بيني

-گوش به زنگي

-رفتارهاي وسواسي

-اضطراب و بي‌قراري

-رفتارهاي خصمانه

-عدم كنترل در رفتار

-ترس از مرگ

-هذيان و قطع ارتباط با واقعيت

 

فرد چگونه مي‌تواند كراك را ترك كند؟

مي‌توان گفت كه اعتياد به كراك پس از مصرف اول شروع مي‌شود. به تدريج جسم و روان فرد مصرف‌كننده به كراك وابسته مي‌شود تا جايي كه فرد متوجه مي‌شود بدون كراك نمي‌تواند زندگي كند و به آن معتاد شده است. فرد مصرف كننده متوجه مي‌شود كه كراك بر تمام جنبه هاي زندگي اش تاثير گذاشته است و زندگي اش رو به نابودي است. در اين شرايط يا به مصرف ادامه مي‌دهد تا اتفاقات ناگواري براش پيش بيايد و يا تصميم بر ترك اعتياد مي‌گيرد. ترك كراك نياز به اراده قوي فرد مصرف كننده و همياري متخصصين و مشاورين ترك اعتياد دارد.

 

بهترين روش ترك اعتياد

اعتياد به كراك بيشتر از جسماني بودن، جنبه رواني دارد و فرد از نظر رواني به آن وابسته مي‌شود. هم چنين عوامل متعددي نظير عوامل اجتماعي، محيطي و خانوادگي در اعتياد فرد نقش دارند. به همين دليل ترك كراك نيازمند يك برنامه جامع و همه جانبه است تا فرد به راحتي ترك كند و پس از ترك نيز دوباره به سمت آن گرايش پيدا نكند. البته لازم به ذكر است كه اولين قدم براي ترك كراك، تمايل و اراده فرد براي ترك است. ترك كراك بايد تركيبي از روش هاي دارو درماني و روان درماني باشد تا درمان به خوبي جواب دهد.

 

نقش خانواده در ترك كراك

زماني كه در خانواده يكي از اعضا معتاد مي‌شود، نه تنها زندگي شخصي خود را تحت تاثير قرار مي‌دهد بلكه اعضاي ديگر خانواده را نيز درگير مي‌كند و باعث مي شود وظايف و نقش‌هاي معمول اعضاي خانواده تغيير كند و از انجام امور روزمره خود غافل شوند. در مسير ترك اعتياد خانواده نقش مهمي را ايفا مي‌كند. يكي از بزرگترين و رايج‌ترين اشتباهات خانواده، تلاش خودسرانه براي ترك كردن فرد مصرف كننده است. بهتر است اعضاي خانواده با فرد همدردي كنند و او را قانع كنند كه براي ترك كراك، قدم بردارد. فرد معتاد بايد احساس كند كه اعضاي خانواده براي او ارزش قائل هستند و در مسير ترك او را همياري مي‌كنند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ترك اعتياد به مواد اعتياد آور مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : ترك كراك | بهترين روش ترك اعتياد به كراك با كمك خانواده و روانشناس


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ترك كراك،
موضوع:
[ ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۴۵:۴۲ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

هورمون hCG چيست و چه كاركردي دارد؟ هورمون hCG از جمله هورمون‌هايي است كه دردوران بارداري در بدن زن ترشح مي‌شود و توسط جفت كه تخم را پس از لانه‌گزيني در رحم تغذيه مي‌كند، ايجاد مي‌شود. سطح اين هورمون حدود 11 روز پس از لقاح توسط آزمايش خون قابل اندازه‌گيري است و پس از 12 تا 14  روز نيز مي‌توانيد توسط آزمايش ادرار ميزان آن را بررسي كنيد. اگر سؤال‌هاي بيشتري درباره چيستي و عملكرد اين هورمون داريد ما در ادامه اين مقاله توضيحات بيشتري ارائه كرده‌ايم كه مي‌تواند در پاسخگويي به سؤالات شما ياري‌رسان باشد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه هورمون hCG مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسيحامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : هورمون hCG | آزمايش حاملگي و معني ميزان هورمون اچ سي جي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: هورمون hCG،
موضوع:
[ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۸:۴۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

غلبه بر وسوسه بعد از ترك چالش اصلي بيماران پس از ترك اعتياد است چرا كه مصرف دوباره مواد مخدر اصلي‌ترين تهديد براي فرد بيمار محسوب مي‌شود. «وسوسه» اصطلاحي است كه اشاره به گرايش فرد ترك‌كرده به مصرف دوباره است. عمده‌ترين علت بازگشت افراد به اعتياد، احساس نياز به مواد مخدر است. احساس نياز افراد عمدتا به دو دليل است؛ اول براي رهايي از دردهاي ناشي از ترك و دوم دستيابي به لذت كاذب حاصل از مصرف. ميزان احتياج فرد معتاد به مشاوره بعد از ترك به اين موضوع بستگي دارد كه او چه مدت زمان و چه نوع ماده مخدري را مصرف كرده است. توصيه شده است كه 2 تا 5 سال پس از ترك، حداقل زماني است كه فرد بايد تحت نظر روانشناس متخصص يا مشاور باشد. در اين زمينه مي‌توانيد از مشاوره ترك اعتياد كمك بگيريد. 

 

براي مشاوره در زمينه غلبه بر وسوسه هاي بعد از ترك ميتوانيد از طريق تلفن ثابت با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : غلبه بر وسوسه بعد از ترك | روش‌هاي علمي و عملي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۱۶:۰۸ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

وابسته كردن مرد به خود يكي از دغدغه هاي امروزه زنان است؛ اينكه چگونه همسر و يا مرد مورد علاقه‌شان را پايبند خود كنند. ممكن است برخي از افراد فكر كنند كه زيبايي تنها عامل جذب مردان است اما حقيقت اين است كه زيبايي پس از مدتي عادي مي‌شود و چيزهايي فراتر از زيبايي و ظاهر جذاب در وابسته كردن مردان موثر است. مردان به اندازه زنان پيچيده نيستند و نسبت به زنان بيشتر قابل پيش‌بيني هستند. تحقيقات نشان داده است كه انجام برخي كارها، تقريبا بر همه ي مردان موثر واقع مي‌شود و به اين ترتيب مي‌توان قلب آن ها را تسخير كرد. در ادامه مقاله به بررسي كامل راه هاي علمي وابسته كردن مرد به خود مي‌پردازيم. اگر با راه‌هاي جذب شوهران آشنا هستيد اما نمي‌توانيد آنها را عملي كنيد بهتر است با يك روانشناس متخصص مشورت كنيد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه وابسته كردن مرد به خود مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : وابسته كردن مرد به خود | چند ترفند علمي و موثر

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: وابسته كردن مرد به خود،
موضوع:
[ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۵۲:۴۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

آيا غذاهاي مفيد براي ترك اعتياد را مي‌شناسيد؟ معرفي برنامه تغذيه مناسب براي درمان اعتياد كار آساني نيست؛ چرا كه بسياري از معتادان به مواد مخدر و الكل كه مصرف خود را ازدوران نوجواني شروع كرده‌اند، سال هاي سال عادات غذايي مناسبي نداشته‌اند. مصرف مواد به دو شكل به بدن آسيب مي‌رساند: اول آنكه خود مواد براي بدن ضرر دارد و دوم اين كه مصرف مواد، بر عادات غذايي اثر مي‌گذارد و تغييراتي منفي در سبك زندگي تان ايجاد مي‌كند. ترك اعتياد نيز به دليل تغييراتي كه در سوخت و ساز بدن يا عملكرد اندام‌ها به وجود مي آورد، مشكلاتي را براي فرد به همراه مي آورد. تغذيه مناسب مي‌تواند كمك نمايد تا دوران سخت ترك آسان‌تر پشت سر گذاشته شود. مواد غذايي مناسب، اجازه مي‌دهند تا بدن مواد ضروري مورد نياز براي حفظ ايمني و سلامت خود را جذب كند و در مقابل بيماري مقاوم شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ترك اعتياد و غذاهاي مفيد براي ترك اعتياد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : غذاهاي مفيد براي ترك اعتياد | رژيم غذايي ترك اعتياد

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۲۱:۳۹ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

آيا از مراقبت هاي بعد از ترك اعتياد اطلاعي داريد؟ انجام و رعايت مراقبت هاي پس از ترك مي تواند حتي از خود ترك اعتياد نيز مهم تر باشد. چرا كه وسوسه ها و لغزش هايي كه مكررا پس از ترك مواد مخدر براي افراد اتفاق مي افتند ادامۀ راه را براي آن ها بسيار سخت مي كند. براي آنكه مصرف كنندگان مواد پس از ترك بتوانند به زندگي سالم و بدون مواد ادامه دهند آگاهي و رعايت برخي نكات براي آن ها ضروري است. در ادامه ي اين مقاله به توضيحات بيشتري در مورد نكات مهم پس از ترك اعتياد اشاره خواهيم كرد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نكات مهم بعد از ترك اعتياد به مواد مخدر مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : بعد از ترك اعتياد | اهميت مراقبت و پيشگيري بعد از ترك

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بعد از ترك اعتياد،
موضوع:
[ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۹:۵۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

درمان اعتياد به اينترنت چگونه است؟ آيا مي‌توان به افرادي كه به اينترنت وابستگي شديدي دارند براي ترك فضاي مجازي ياري رساند؟ اعتياد به اينترنت و فضاي مجازي از مشكلات رايج در زندگي‌هاي امروزي است. شايد اين مشكل را در خودتان نيز شناسايي كرده يا در اطرافيانتان ديده باشيد. برخلاف آن چيزي كه اكثر افراد فكر مي‌كنند، اعتياد به اينترنت از اهميت زيادي برخوردار است، زيرا توانايي فرد را در انجام كارهاي روزانه كاهش مي‌دهد و باعث مي‌شود او زمان زيادي را در طول روز از دست بدهد. اگر شما هم احساس خطر كرده‌ايد و فكر مي‌كنيد كه استفاده بيش از اندازه از اينترنت در زندگي شما خللي ايجاد كرده است با ما در ادامه مطلب همراه شويد تا با استفاده از راهكارهاي عملي از اين مشكل رهايي پيدا كنيد. براي اطلاع از ساير انواع مواد اعتيادآور كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه تشخيص و درمان اعتياد به اينترنت مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : درمان اعتياد به اينترنت

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۷:۵۸:۴۲ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

بچه‌دار شدن مسئله‌اي است كه خيلي زن و شوهرها آرزوي آن را دارند؛ اما متاسفانه ناباروري اين آرزو را از برخي از آن‌ها مي‌گيرد. ناباروي هم در زنان و هم در مردان ممكن است وجود داشته‌ باشد. خوشبختانه امروزه ناباروري درمان‌هاي مخصوص به خود را دارد و در اين زمينه مراجعه به پزشك براي تشخيص و علت ناباروري ضرورت دارد. علل ناباروري در زنان و مردان متفاوت است اما در هر دو قابل درمان است. در ادامه علل ناباروري و درمان‌هاي دارويي، پزشكي و جراحي و برخي از درمان‌هاي خانگي را توضيح داده‌ايم. در جلسات مشاوره خانواده مي‌توانيد با روانشناس متخصص درباره ناباروري مشورت كنيد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ناباروري مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره9099075228 و از تهران با شماره  9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : ناباروري | دلايل علمي و انواع روش‌هاي درمان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ناباروري،
موضوع:
[ ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۷:۴۹:۱۸ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر