مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

داشتن جذابيت رفتاري به شما اين امكان را مي دهد كه پيام هاي غير كلامي مناسبي در روابط بين فردي و رمانتيك خود بفرسيد. در واقع ارتباط غير كلامي در مراحل اول آشنايي نقش مهمي در فرايند دوست يابي بازي مي كند. در روابط پايدارتر توجه به رفتارهاي خاص طرف مقابل مي تواند به شما كمك كند تا بتوانيد ارتباطتان را محكم تر كنيد. بنابراين برخي رفتارها براي شكل دهي رابطه موثر هستند و برخي ديگر براي ايجاد اعتماد و تحكيم بيشتر رابطه مورد استفاده قرار مي گيرند. داشتن جذابيت رفتاري كار آساني نبوده و براي رسيدن به آن نياز به تمرين خواهيد داشت. در اين مقاله عواملي را كه برجذابيت رفتاري موثر هستند را بررسي مي كنيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه شروع يك رابطه و جذابيت رفتاري مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

رفتاري با اعتماد به نفس

اعتماد به نفس يكي از مهم ترين مواردي است كه در پذيرفته شدن و جذابيت شما در اجتماع تاثير زيادي دارد. اگر به عملكرد خود اعتماد كامل داشته باشيد و بتوانيد اين موضوع را به ديگران نيز القاء كنيد، در نگاه ديگران داراي جذابيت بيشتري خواهيد بود. براي افزايش اعتماد به نفس خود تلاش كنيد و از آن به عنوان عاملي براي جذابيت استفاده كنيد.

 

تماس چشمي

برقراري تماس چشمي در حين گفتگو به مخاطب اين پيغام را مي دهيد كه "به تو و حرف هايت توجه مي كنم". پس زماني كه با شخصي در حال صحبت هستيد براي اينكه به او بفهمانيد كه صحبت او برايتان مهم است، هر از گاهي تماس چشمي با او برقرار كنيد. اين كار ضمن احترام متقابل، نشانگر توجه شما به شخص مقابل است.

 

لبخند اثر بخش

لبخند زدن معمولا باعث جذب ديگران و ايجاد رابطه خوب مي شود. هنگامي كه براي بار اول به يك محيط نا آشنا وارد مي شويد، لبخند بزدنيد. مهم است كه اخم نكنيد، رعايت همين رفتار شايد بي اهميت به جذابيت شما كمك زيادي مي كند.

 

شور و اشتياق

سعي كنيد حرفي كه مي زنيد يا كاري كه مي كنيد بر اساس انگيزه و خواسته خودتان باشد؛ چرا كه شما كنترل كمي بر زبان بدن و واكنش هاي غير ارادي خود داريد، در نتيجه طرف مقابل شما به حقيقي يا غير خقيقي بودن گفتار و رفتارتان پي خواهد برد. داشتن شور و شوق باطني در انجام هر كاري، در نگاه ديگران شما را فردي جذاب جلوه مي دهد.

 

استفاده نكردن از تلفن همراه در مواقع مهم

زماني كه در حال گفت گوي رو در رو با شخصي هستيد، حدالامكان در حال گفت گو با شخص مقابل، گوشي تلفن همراه خود را رها كنيد و تمام و كمال به طرف مقابل خود گوش دهيد. اين كار باعث حفظ احترام طرف مقابل مي شود. برعكس اگر مدام در گوشي خود مشغول باشيد و به حرف هاي طرف مقابل توجهي نكنيد، به همان ميزان از ارزش شما نزد او كاسته مي شود.

 

وقت شناسي

در قرار ملاقات هايتان وقت شناس باشيد. زماني كه براي وقتِ ديگران ارزش قائل شويد، نخست براي خودتان ارزش آفريني مي كنيد. بنابراين تلاش كنيد در ديد ديگران محترم بوده و زمان را مغتنم بشماريد. با اين كار بيش از گذشته بر روي ديگران تاثير مثبت بگذاريد و بر ميزان جذابيت خود بيافزاييد.

 

دست دادن هنگام ورود به يك محيط جديد

اگر وارد محيط تازه اي مي شويد و افراد آن جديد هستند، براي آشنايي بيشتر به افراد دست دهيد و خود را معرفي كنيد. اين مي تواند يك شروع بسيار خوب براي برقراري ارتباط باشد. همچنين در برخوردهايتان سعي كنيد رسا و واضح صحبت كنيد.

 

نظم داشته باشيد

اگر از آن دسته افراد بي نظمي هستيد كه ميزكار، محيط اطراف و در كل حوالي جايي كه شما در آن حضور داريد پر از وسايل غير ضروري و حتي به درد نخور و دور ريختني است، جذابيت كمي براي ديگران خواهيد داشت. سعي كنيد تا حد معمول منظم و مرتب بوده و به ظاهر اطراف خود اهميت زيادي دهد.

 

متواضعانه رفتار كنيد

اگر از نظر تحصيلي، شغلي و موقعيت اجتماعي در سطح بالاتري از اطرافيان قرار داريد، بايد تا حد امكان مراقب تلۀ خود نمايي باشيد. مراقب باشيد حس برتري جويي در شما آن قدر پررنگ نباشد كه ديگران نتوانند ارتباط درستي با شما برقرار كنند. تلاش كنيد تا جايي كه ممكن است افتاده و متواضعانه رفتار كنيد. با چنين رفتاري، سد ارتباطي شما و ديگران شكسته مي شود و ديگران به راحتي مي توانند با شما ارتباط برقرار كرده و جذب شما شوند.

در انتها مي توان به اين نكته اشاره كرد كه بر روي رفتار خود با ديگران و ظرافت هاي رفتاري لازم تمركز بيشتري داشته باشيد. ديگران بر اساس رفتاري كه از شما سر مي زند به اشتباه شما را قضاوت مي كنند. تلاش كنيد كه تا حد امكان جلوي اين مسئله گرفته شود و ديگران شما را بر اساس واقعيت هاي موجود در شخصيت شما، ارزيابي تان كنند. 

موارد ذكر شده براي رسيدن به جذابيت رفتاري اهميت به سزايي داشتند. اما براي آنكه بتوانيد ديگران را در به خود جذب كنيد بايد تا حدي جذابيت ظاهري و جذابيت گفتاري نيز داشته باشيد. به اين صورت مي توانيد از توانايي خود براي جذب ديگران اطمينان حاصل كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه شروع يك رابطه و جذابيت رفتاري مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  چگونه از نظر رفتاري فرد جذابي باشيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: جذابيت رفتاري،
موضوع:
[ ۱۸ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۸:۳۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

بازتاب خزيدن نوزاد يا Crawling reflex يكي از بازتاب‌هاي طبيعي و فطري كودكتان مي باشد كه با خود به اين دنيا آورده است. از آن جا كه نوزاد هنوز حركات ارادي را ياد نگرفته، براي زنده ماندن نياز دارد كه با حركاتي فطري از خودش محافظت كند. اين بازتاب‌ها نشانه سلامت كودك شما هستند. بازتاب خزيدن نوزاد مانند بسياري از ديگر بازتاب هاي نوزادي پس از مدتي محو مي شود. در صورتي كه تبديل به حركات ارادي نشود مي تواند نشان دهنده يك مشكل باشد. در اين مقاله درباره بازتاب خزيدن نوزاد توضيح مي‌دهيم تا با وضعيت سلامت نوزادتان بيشتر آشنا شويد.

 

براي دريافت مشاوره كودك و نوزاد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

بازتاب چيست؟

بازتاب يا reflex پاسخ‌هاي حركتي غيرارادي و خودبه‌خودي به يك محرك بيروني است كه براي بقاي انسان لازم هستند. بعضي بازتاب‌ها هميشه در بدن شما وجود دارند، مانند عطسه و بازتاب پرش زانو اما بازتاب‌هاي نوزادي ويژه سن خاصي هستند و اغلب به صورت طبيعي بايد از بين بروند.

بازتاب‌هاي نوزادي از آغاز تولد حضور دارند، اما به طور طبيعي در سال اول زندگي از بين مي‌روند. وجود بازتاب‌هاي نوزادي پس از زماني كه بايد به طور طبيعي محو شوند و يا در بزرگسالي مي‌تواند نشان‌دهنده وجود آسيب‌هاي عصبي و يا بيماري باشد. تمامي بازتاب‌هاي نوزادي در بدو تولد توسط ماما يا پزشك بررسي مي‌شود تا در صورت وجود مشكلي خاص نوزاد تحت آزمايش‌هاي ويژه قرار گيرد.

 

نحوه مشاهده بازتاب خزيدن

براي مشاهده بازتاب خزيدن، نوزادتان را روي شكم بر روي يك سطح صاف قرار دهيد و كف پاهايش را به طور متناوب با انگشت فشار دهيد. در پي اين حركت پاهاي نوزاد به حالت خزيدن حركت مي‌كند و به طور متناوب خم و راست مي‌شود. اين حالت با خزيدن ارادي نوزاد كه بعد از محو شدن اين بازتاب به وجود مي‌آيد متفاوت است.

 

عملكرد بازتاب خزيدن

بازتاب خزيدن، عضلات نوزاد شما را براي حركت ارادي چهار دست و پا رفتن آماده مي‌كند. اين بازتاب براي خزيدن ارادي و چهار دست و پا رفتن در مراحل بعدي لازم است. نوزاد در مرحله اول از بازتاب غيرارادي خزيدن برخوردار است، پس از آن كه بازتاب خزيدن نوزاد محو شد سينه‌ خيز رفتن شروع مي‌شود و در آخر نوزاد چهار دست و پا حركت مي‌كند.

همچنين بازتاب خزيدن با تحريك قسمت‌هاي مختلف مغز، براي يادگيري در آينده مفيد هست. تكرار حركت بازوها و پاها باعث سازماندهي تحريكات عصب‌ها مي‌شود و به پردازش‌هاي شناختي بعدي كودك كمك مي‌كند.

 

سن شروع و پايان بازتاب خزيدن نوزاد

به طور طبيعي بازتاب خزيدن نوزاد تا حدود 3 الي 4 ماهگي ادامه پيدا مي‌كند. پس از آن به جهت آماده شدن نوزاد براي خزيدن ارادي و چهار دست و پا رفتن بايد بازتاب خزيدن از بين رفته باشد. زمان شروع خزيدن و چهار دست و پا رفتن بين كودكان تفاوت‌هايي وجود دارد. پس از ناپديد شدن بازتاب خزيدن به طور ميانگين، حدود نه‌ماهگي خزيدن ارادي شروع شده و حدود 10ماهگي چهار دست و پا راه رفتن آغاز مي‌شود. با اين وجود كه اكثر كودكان همين توالي را براي حركت طي مي‌كنند اما ممكن است بعضي از آن‌ها يك يا دو مرحله را جهشي بگذرانند و به يك‌باره راه بروند. با اطلاع از روند رشد كودك تا يك سالگي از سلامت او اطمينان حاصل كنيد.

 

آسيب‌هاي مرتبط با بازتاب خزيدن

بازتاب خزيدن نوزاد نيز مانند هر بازتاب ديگري اگر پس از مدت معين محو نشود مي‌تواند مشكلاتي را ايجاد كند. همان‌طور كه گفته شد، خزيدن ارادي و در پي آن چهار دست و پا راه رفتن نوزاد شما بستگي به اين دارد كه بازتاب خزيدن غيرارادي به موقع ناپديد شده باشد. بنابراين باقي ماندن آن مي‌تواند خزيدن و چهار دست و پا رفتن نوزاد شما را به تعويق بيندازد. همچنين باقي ماندن بازتاب خزيدن نوزاد مي‌تواند مانع از پيشرفت مهارت‌هاي حركتي كودك شما شود و بر روي هماهنگي حركات او تاثير مي‌گذارد. با مشاوره كودك شما مي توانيد از تمرينات جسماني مناسب براي رشد كودك اطلاع كسب كنيد.

 

براي دريافت مشاوره كودك و نوزاد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  بازتاب خزيدن نوزاد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: خزيدن نوزاد،
موضوع:
[ ۱۸ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۵:۲۸ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

حتما از اين كه انگشتتان را روي كف دست نوزادتان قرار مي‌دهيد و او محكم به انگشت شما چنگ مي‌زند احساس خوبي پيدا مي‌كنيد؛ اين همان بازتاب چنگ زدن نوزاد است. چنگ زدن يكي از بازتاب‌هاي نوزادي كه به صورت يك عمل فطري بدون اراده در نوزادان وجود دارد. نوزادان در بدو تولدشان هنوز هيچ رفتار ارادي را ياد نگرفته‌اند، پس بايد به وسيله اين بازتاب‌ها با محيط برخورد كنند. پس از آن كه عضلات كودكتان باهم هماهنگ‌تر شد و او بر روي حركاتش كنترل پيدا كرد از حالت بازتابي خارج شده و به صورت ارادي در مي‌آيد. در اين مقاله به نكات مهم در مورد بازتاب چنگ زدن نوزاد و آسيب‌هاي احتمالي آن مي‌پردازيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب هاي نوزادان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

بازتاب چيست؟

بازتاب ها پاسخ هاي حركتي غير ارادي هستند كه بدون فكر در برابر يك ضربه يا لمس اتفاق مي‌افتد. برخي بازتاب‌ها دائمي وجود دارند و بعضي ديگر مخصوص سن خاصي هستند. وجود بازتاب در سن مناسب نشانه سلامت است اما مي‌تواند وجود يك بازتاب در زمان نامناسب نشانه آسيب عصبي يا بيماري فرد باشد.

بر خلاف ديگر بازتاب‌هاي انسان كه براي هميشه وجود دارند، بازتاب‌هاي نوزادي از همان آغاز وجود دارند، اما به طور طبيعي در سال اول زندگي از بين مي‌روند. وجود بازتاب‌هاي نوزادي پس از زماني كه بايد به طور طبيعي محو شوند و يا وجود آن ها در بزرگسالي مي‌تواند نشان‌دهنده يك آسيب‌ عصبي و يا بيماري باشد. تمامي بازتاب‌هاي نوزادي در بدو تولد توسط ماما يا پزشك بررسي مي‌شود تا در صورت وجود مشكلي خاص نوزاد تحت آزمايش‌هاي ويژه قرار گيرد.

 

نحوه مشاهده بازتاب چنگ زدن نوزاد

اگر انگشتتان يا هر شيء ديگر را كف دست نوزادتان قرار دهيد او مشتش را مي‌بندد و به انگشت شما چنگ مي‌زند. اين بازتاب آنقدر قوي است كه حتي مي‌تواند وزن بدن نوزاد را تحمل كند. يعني اگر شما انگشتتان را به سمت بالا بكشيد، طوري كه فاصله آن از تخت خواب زياد شود او انگشت شما را رها نمي‌كند و بدنش از روي تخت بلند مي‌شود و مشت بسته‌شده‌اش مي‌تواند به راحتي وزن بدن را تحمل كند.

در نظر داشته باشيد كه ممكن است بدون هيچ هشدار و پيش‌بيني خاصي نوزاد دستش را باز كند. حركت معكوس اين بازتاب مي‌تواند با لمس كردن پشت يا كنار دست نوزاد ايجاد شود. همچنين ممكن است در صورت ايجاد يك صداي بلند و يا حركت شديد كه بازتاب يكه خوردن را به همراه دارد نوزاد دست خودش را باز و شيء را رها كند.

 

عملكرد چنگ زدن نوزاد

تمامي بازتاب‌هاي نوزاد داراي عملكرد حياتي براي نوزاد هستند و در طول تكامل براي بقاي انسان لازم بوده‌اند. بازتاب چنگ زدن نوزاد، عضلات را براي يادگيري مهارت‌هاي حركتي و گرفتن ارادي اشيا آماده مي‌كند.

 

سن شروع و پايان چنگ زدن نوزاد

بازتاب چنگ زدن از دوران جنيني وجود دارد و تا حدود 2 تا 4 ماهگي بايد به صورت غيرارادي وجود داشته باشد. پس از اين زمان به چنگ زدن ارادي تبديل مي شود. 

 

آسيب‌هاي بازتاب چنگ زدن نوزاد

اگر بازتاب چنگ زدن بيش از 2 تا 4 ماه باقي بماند، اين بازتاب به صورت غيرمعمول تاخير يافته و مي‌تواند ايجاد مهارت‌هاي حركتي مانند كشيدن و رها كردن و دست‌ورزي‌هاي ظريف را به تاخير بيندازد. براي گرفتن ارادي اشياء نياز است كه بازتاب چنگ زدن از بين رفته باشد. با گذاشتن انگشت در دست نوزادتان و كشيدن دستتان بازتاب را امتحان كنيد. اگر به مرور در سن مناسب به صورت ارادي مي‌تواند انگشت شما را رها كند يعني دارد براي مراحل بعدي رشد حركتي آماده مي‌شود. آگاهي از روند رشد كودك تا يك سالگي براي شناسايي نقص در كودك توسط شما ضروري است.

وجود بازتاب چنگ زدن در بزرگسالان نشانه‌اي از يك آسيب است و مي‌تواند در اثر آسيب لوب پيشاني مغز و يا نشانگان عروقي قدامي مغزي به وجود بيايد.

 

چگونه به نوزادتان كمك كنيد؟

در حدود 4هفتگي به بعد با نوزادتان بازي‌هايي را انجام دهيد تا تشويق شود انگشتانش را شل كند. بازي‌هايي مانند لي‌لي حوضك مي‌تواند به اين فرايند كمك كند. كاري كنيد كه كودكتان از وجود دست‌هايش آگاه شود. در حين بازي دست او رابا چيزهاي نرم و خز مانند قلقلك دهيد و يا دستانش را به آرامي ماساژ دهيد. تحريك حس لامسه كودك به رشد او كمك مي كند. شما مي توانيد با ماساژ نوزاد، بوسيدن، در آغوش گرفتن و شير دادن حس لامسه را به طور موثرتري تحريك كنيد. براي آن كه بتوانيد در هر مرحله از رشد نيازهاي اساسي كودك خود را به بهترين شكل و بر اساس دستاوردهاي علمي نوين بر طرف كنيد؛ با يك مشاوره كودك در ارتباط باشيد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب هاي نوزادان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  بازتاب چنگ زدن نوزاد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: چنگ زدن نوزاد،
موضوع:
[ ۱۸ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۴:۲۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

يكي از شرايط معافيت از خدمت سربازي، دريافت معافيت اعصاب و روان يا به اصطلاح دريافت كارت قرمز سربازي است. براي اين دسته از معافيت ها، تشخيص هاي پزشكي و مصاحبه هاي روانپزشكي متعدد به علاوه تحقيقات ميداني انجام مي شود تا هرگونه شبهه اي را از بين ببرند. اما به هرحال افرادي هستند كه مي خواهند از اين طريق، به سربازي نروند. در اين مطلب چگونگي گرفتن معافيت اعصاب و روان، پيامد هاي آن و ليست اختلالاتي كه بر مبناي آنها معافيت اتفاق مي افتد آورده شده است.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه معافيت اعصاب و روان سربازي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

چگونه معافيت اعصاب و روان (كارت قرمز) بگيريم؟

شروطي كه سازمان نظام وظيفه براي معافيت اعصاب و روان وضع كرده به گونه ايست كه بتواند افراد واجد شرايط حقيقي را از افرادي كه قصد دور زدن قانون دارند تشخيص دهد. يكي از مهمترين پيش شرط هاي معافيت اعصاب و روان، تعدد بستري در بيمارستان هاي روانپزشكي، مصرف داروهاي اعصاب و روان، اقدامات خودكشي و رفتارهاي ضد اجتماعي و ناهنجار است. سه مرحله براي تشخيص اختلالات رواني وجود دارد كه شامل؛

تاييد توسط پزشك اوليه

تاييد بيماري توسط كميسيون پزشكي بيمارستان

تاييد بيماري توسط كميسيون پزشكي سازمان نظام وظيفه عمومي مي باشد.

 

چگونه مي توانيم بيماري خود را اثبات كنيم؟

بسياري از افراد براي گرفتن معافيت اعصاب و روان حاضرند دست به كارهاي خطرناكي بزنند. مراحل طولاني تشخيص و حضور در مقابل روانشناسان و روانپزشكان خبره، امكان بيشتر جلوه دادن مشكل يا اظهار دروغ به بيماري رواني را مي گيرد. تاريخچه زندگي و تحقيقات ميداني سازمان نظام وظيفه، يكي از مراحلي است كه براي تشخيص وجود دارد. به دليل اينكه اغلب اختلالات ريشه در كودكي و نوجواني دارند، به نظر مي رسد ابتلاي ناگهاني به بيماري هاي رواني كمي مشكوك و غير قابل باور است.

 

پيامدهاي كارت قرمز سربازي

معافيت از طريق بيماري اعصاب و روان، معافيت كارت قرمز گفته مي شود. البته رنگ اين كارت با ديگر كارت ها فرقي ندارد؛ اما لازم به ذكر است كه در صورت تاييد شرايط بحراني اعصاب و روان و معافيت، محدوديت هاي زيادي براي فرد مثل عدم امكان استخدام هاي دولتي يا عدم امكان دريافت گواهي نامه رانندگي به وجود مي آيد. همچنين زمان بر بودن و طولاني بودن پروسه تشخيص اختلالات رواني، براي افراد سالمي كه قصد معافيت از اين طريق را دارند، تا حدودي طاقت فرساست.

 

ليست اختلالات رواني براي معافيت اعصاب و روان

بر اساس قوانين سازمان نظام وظيفه عمومي، 15 بند و چند تبصره درباره شرايط و اختلالاتي كه مي تواند معافيت دائم يا معافيت از رزم را در پي داشته باشد در ادامه آورده شده و طيف وسيعي از تمام اختلالات روانشناختي را شامل مي شود.

بند 1 : سايكوز ها يا روانپريشي

الف ) اسكيزوافكتيو، اسكيزوفرني، اختلالات هذياني و ديگر سايكوزها: معافيت دائم

ب) اختلالات سايكوز گذرا: شش ماه معافيت موقت

بند 2 : اختلالات خلقي

الف) ابتلا به بيماري دو قطبي نوع يك در هر مرحله و فاز: معاف دائم 

ب) اختلال افسردگي اساسي يا عمده ( MDD ): معاف دائم 

ج) انواع اختلال خلقي افسردگي خفيف (ديس تايمي و سايكلوتايمي)، اختلال خلقي دو قطبي نوع دوّم (هايپومانيا) در صورتيكه با دارو تحت كنترل بوده و يا تهديد كننده خود و اطرافيان نباشد: معاف از خدمات رزمي 

د) در صورتيكه حداقل شش ماه از حمله حاد (اولين حمله حاد مانيا) و افسردگي گذشته باشد و هيچگونه علامتي نداشته باشد: معاف از خدمات رزمي

بند 3 : انواع اختلالات شخصيتي

الف) ضداجتماعي، مرزي، اسكيزوئيد، اسكيزوتايپال و پارانوئيد: معاف دائم 

ب) انواع ديگر اختلال شخصيت در صورتيكه ناتوان كننده نباشد: معاف از خدمات رزمي

بند 4: اختلال وسواس (OCD)، اختلال پانيك، اختلال اضطراب، فوبيا يا PTSD يا ساير اختلالات اضطرابي

الف) نوع شديد مقاوم به درمان: معافيت دائم 

ب) نوع خفيف: معاف از خدمات رزمي

بند 5: انواع نقيصه هاي عقلاني و كندذهني ها (عقب ماندگي ها)

الف) با ضريب هوشي يا IQ زير 70: معاف دائم 

ب) با ضريب هوشي بين 90- 70: معاف از خدمات رزمي

بند 6: اختلالات تكلم و لكنت زبان در صورتيكه علت رواني يا نورولوژيك داشته باشد

الف) موارد شديد: معاف دائم 

تبصره: براي دارندگان مدارك كارشناسي و بالاتر: معاف از خدمات رزمي

ب) در موارد متوسط يا خفيف: معاف از خدمات رزمي

بند 7:

كژخوئيهايي كه مغاير شئونات اجتماعي و نظامي (از جمله انحرافات جنسي و هم جنس گرايي) باشد: شش ماه معاف موقت 

تبصره: پس از شش ماه در صورت اثبات در مراكز درماني ن.م. : معاف دائم

بند 8:

اختلالات كنترل تكانه شديد: معافيت دائم

بند 9:

اختلالات روان تني يا علائم جسماني، در صورتيكه بيش از دو سال طول كشيده باشد به شرط ثبوت با مدارك پزشكي مستدل: معاف دائم 

تبصره: براي دارندگان مدارك كارشناسي و بالاتر: معافيت از خدمات رزمي

بند 10: اختلالات تيك صوتي يا حركتي

الف) نوع شديد: معاف دائم 

ب) نوع خفيف: معاف از خدمات رزمs

بند 11:

اختلالات فراگير رشد ( Pervasive Developmental Disorders ) از قبيل اختلال اوتيستيك اثبات شده : 

الف) شديد همراه با اُفت عملكرد واضح: معافيت دائم 

ب) خفيف: معاف از رزم

بند 12:

اختلال هويت جنسي (TS) با ارائه گواهي پزشكي قانوني و تأييد در مراكز درماني ن.م. : معاف دائم

بند 13:

اعتياد به مواد مخدر يا روان گردان: شش ماه معاف موقت

بند 14:

مشمولين پزشكي كه از سلامتي كامل در خصوص هر يك از بيماري هاي فوق برخوردار نباشند و بيماري آنان در حد معافيت دائم باشد؛ اما قادر به طبابت در نيروهاي مسلح است: معاف از خدمات سنگين

بند 15:

ساير بيماري ها : 

الف) ساير بيماريهاي موضوع اين بخش كه منطبق با دسته دوم ماده 2 آيين نامه مي باشند: معاف از خدمات رزمي 

ب) ساير بيماريهاي موضوع اين بخش كه منطبق با دسته سوم ماده 2 آيين نامه مي باشند: شش ماه معاف موقت 

ج) ساير بيماريهاي موضوع اين بخش كه منطبق با دسته چهارم ماده 2 آيين نامه مي باشند: معاف دائم

 

براي دريافت مشاوره در زمينه معافيت اعصاب و روان سربازي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  معافيت اعصاب و روان سربازي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: معافيت اعصاب و روان،
موضوع:
[ ۱۸ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۲:۰۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

 وگادول از جمله محصولاتي است كه با عنوان درمان زودانزالي در بازار ارائه مي شود. وگادول علي رغم اثرات مثبتي كه بر عملكرد جنسي دارد، به دليل تركيبات و ساختارش بسيار خطرناك و اعتياد آور است. اين دارو به صورت غير قانوني از طريق اينترنت و داروخانه ها به فروش مي رسد. بهتر است بدانيد قرص وگادول براي درمان زودانزالي كاربرد ندارد. بسياري از افراد با مصرف خود سرانه اين داروها سعي در بهبود روابط زناشويي خود دارند. در حالي كه رابطه جنسي تنها بخشي از ارتباط با همسر مي باشد. هر چه ارتباط ميان شما و همسرتان از صميميت بيشتري برخوردار باشد از رابطه جنسي خود لذت بيشتري كسب خواهيد كرد. با آگاهي از تكنيك هاي جنسي مثل ماساژ جنسي و پيش نوازي ها كه در جلسات مشاوره جنسي آموزش داده مي شوند مي توانيد كيفيت رابطه جنسي خود را بالا ببريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه قرص هاي تاخيري مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

قرص وگادول چيست؟

قرص وگادول براي تسكين دردهاي شديد و افزايش زمان انزال در مردان استفاده مي شود. عملكرد اين دارو به نحوي است كه حتي نيمي از آن مي تواند تا 50 دقيقه انزال را به تاخير بياندازد. وگادول توسط كشور هند توليد شده و معمولا به صورت مجاز فروخته نمي شود. قرص وگادول در كمتر جاي دنيا يافت مي شود؛ گويا صرفا براي بازار پرسود ايران توليد شده و از برند معتبر و مشخصي برخوردار نيست. اين دارو يا به شكل اينترنتي يا به شكل غير قانوني در برخي از داروخانه ها به فروش مي رسد كه در صورت مشاهده توسط مراجع قانوني، با آنها برخورد خواهد شد.

 

تركيبات قرص وگادول

اين دارو با عنوان داروي نيمه گياهي و بدون عوارض تبليغ مي شود اما لازم است بدانيد كه قرص وگادول از تركيب ترامادول و سيلدنافيل (وياگرا) است. هر دو اين داروها براي درمان زود انزالي و اختلال نعوظ كاربرد دارند. 100ميلي گرام سيلدنافيل و 50ميلي گرم ترامادول در اين قرص وجود دارد. ترامادول قرصي بسيار خطرناك و اعتياد آور است و ممكن است وابستگي به آن، فرد را دچار بيش مصرفي و اوردوز (overdose) بكند.

 

عوارض جانبي قرص وگادول

اين دارو در درمان مشكل زود انزالي موثر است اما ممكن است عوارض جبران ناپذيري بر بدن فرد بگذارد. برخي از اين عوارض عبارت اند از:

 • سكته قلبي ناگهاني
 • افت شديد فشار
 • سردرد و سرگيجه
 • تهوع و استفراغ
 • واكنش هاي آلرژيك مثل خارش و سوزش بدن و صورت
 • درد معده
 • ايجاد اختلال در عملكرد بينايي
 • ايجاد نارسايي در كبد و كليه
 • عفونت مجاري ادرار
 • سوء هاضمه
 • و ...

توجه : در صورت مشاهده هر يك از علائم ذكر شده حتما به پزشك مراجعه نماييد.

 

هشدار و احتياط در مصرف قرص وگادول

براي درمان زود انزالي راه هاي فراواني وجود دارد. استفاده از راهنمايي هاي مشاوره جنسي در مسائل روابط زناشويي و تمرينات بدني بي خطر ترين راه درمان زودانزالي مي باشد. البته بسياري صبر و حوصله تمرين را ندارند و مي خواهند سريع به مقصودشان برسند و براي اين هدف، سراغ قرص هاي تاخيري خطرناك و اغلب غيرمجاز مي روند.

تركيبات قرص وگادول اين دارو را شديدا اعتياد آور مي كند. به دليل عملكرد جنسي مناسب و بازدهي بالا، افراد ترغيب به افزايش مصرف مي شوند و به مرور زمان كارآيي آن بر بدن كاهش يافته و براي تجربه مجدد اثرات خوب، مصرف بالا مي رود. مصرف بالا مي تواند منجر به افت شديد ضربان قلب، كاهش اكسيژن، احساس خفگي و تنگي نفس، انقباض عضلاني و ناتواني در حركت و در نهايت سكته قبلي و مغزي مي شود.

هشدار : مصرف همزمان قرص وگادول و الكل، مي تواند باعث سنكوب و مرگ فرد شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه قرص هاي تاخيري مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  قرص تاخيري وگادول


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: وگادول،
موضوع:
[ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۹:۲۲ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

بازتاب راه رفتن در نوزادان، مانند ديگر بازتاب هاي نوزاد پاسخي ذاتي و غير ارادي است كه به منظور بقا و سازگاري كودك در مقابل تحريك هاي بيروني خاص ايجاد مي شود. نوزاد با بهره گيري اين بازتاب ها با ديگران و به خصوص مراقبان خود ارتباط برقرار مي كند تا بتواند نيازهاي خود را رفع كند. اين پاسخ هاي فطري به بهبود تعامل و شكل گيري دلبستگي بين شما و نوزاد كمك مي كند. توجه به اين بازتاب ها كمك مي كند تا نيازهاي نوزاد خود را بهتر بشناسيد و انگيزه بيشتري براي رفع نيازهاي او داشته باشيد. در ادامه اين مقاله به بررسي بازتاب راه رفتن، عملكرد آن، سن شروع و پايان اين پاسخ فطري در نوزادان مي پردازيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب راه رفتن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

بازتاب راه رفتن در نوزادان

بازتاب ها الگوهاي واضح رفتاري در نوزادان هستند. بازتاب ها نشان دهنده سلامت سيستم عصبي نوزاد مي باشد و به زنده ماندن نوزاد، برقراري ارتباط و تعامل با ديگران و ايجاد آمادگي براي الگوهاي پيچيده تر رفتاري در سنين بالاتر كمك مي كنند. بازتاب راه رفتن يا گام برداري از بازتاب هاي اوليه در نوزادان است كه نقش مهمي در فراگيري مهارت هاي حركتي پيچيده تر مانند راه رفتن و دويدن ايفا مي كند. در واقع به مرور زمان با رشد و تحول كودك اين پاسخ هاي غير ارداي به صورت رفتارهاي حركتي پيچيده تبديل مي شوند و توانايي حركت و راه رفتن ارادي در كودك ايجاد مي شود.

 

روش تحريك و پاسخ بازتاب راه رفتن

اگر نوزاد را روي زمين يا يك سطح سفت به حالت عمودي يا ايستاده نگه داريد به صورتي كه پاهايش زمين را لمس كند به صورت غيرارادي شروع به قدم برداشتن مي كند. در اين بازتاب فقط مفصل زانو ها خم مي شود و ديگر الگوهاي راه رفتن ديده نمي شود. با پيشرفت و تحول رشدي در نوزاد، بازتاب گام برداري، پيش زمينه اي براي مهارت هاي حركتي پيجيده تر راه رفتن مي شوند.

 

سن بروز و ناپديد شدن بازتاب راه رفتن نوزاد

سن پيدايش بازتاب راه رفتن نوزادان حدود 6 هفته بعد از تولد است و  معمولا در 6_5 ماهگي ناپديد مي شود. اين بازتاب در نوزاداني كه رشد سريعي دارند و نسبت به بقيه نوزادان وزن بيشتري دارند ممكن است ديرتر بروز پيدا كرده و يا اصلا بروز پيدا نكند. جاي نگراني نيست، تمام بچه هاي سالم در زمان مناسب شروع به راه رفتن مي كنند. براي اطلاع از روند رشد كودك يك ساله كليك كنيد.

 

ضرورت شناسايي بازتاب راه رفتن نوزاد

همان طور كه توضيح داديم بازتاب راه رفتن نوزاد، برعكس بسياري از بازتاب هاي ديگر از بين نمي رود بلكه به الگويي پيچيده تر يعني راه رفتن و دويدن تبديل مي شود. ممكن است در كودكان داراي اختلالات رشدي بازتاب ها به صورت طبيعي و بهنجار شكل نگيرد. حتي در مواردي حركات ارادي جايگزين بازتاب هاي اوليه در نوزاد نمي شود. در صورتي كه كودكتان در يكي از انواع بازتاب ها دچار مشكل بود هر چه سريع تر براي معاينه او را به متخصص نشان دهيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب راه رفتن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  بازتاب راه رفتن در نوزاد | رفلاكس راه رفتن در نوزاد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۷:۱۲ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

بازتاب كف دستي چانه اي نوزاد از جمله بازتاب هايي است كه انسان در هنگام تولد به آن مجهز مي باشد. وظيفه اين بازتاب‌ها حفظ بقا و سلامتي فرزندتان در زماني است كه حركات ارادي را هنوز ياد نگرفته است. بازتاب‌ها به صورت طبيعي از بدو تولد وجود دارند و تقريبا همگي قبل از شش‌ماهگي از بين مي‌‌روند. يكي از آن‌ها، بازتاب كف دستي چانه‌اي نوزاد (palmomental reflex) است. وجود اين بازتاب در بدو تولد نشانه سلامتي فرزند شما و وجودش در بزرگسالي يا كهن‌سالي نشانه آسيب مغزي فرد است.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب هاي نوزادان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

بازتاب چيست؟

بازتاب (reflex) به معني حركتي غير ارادي در انسان است. بازتاب‌ها نيازي به تصميم ارادي ندارند و به دليل اهميتشان براي بقا طوري شكل گرفته‌اند كه در سريع‌ترين حالت ممكن پاسخ دهند. بازتاب‌ها به چهار دسته:

1-بازتاب‌هاي كششي

2-بازتاب‌هاي اعصاب مغزي

3-بازتاب‌هاي نوزادي

4-ساير بازتاب‌ها

اغلب بازتاب‌هاي نوزادي كه در بدو تولد وجود دارند، به طور طبيعي در سال اول زندگي از بين مي‌روند. وجود بازتاب‌هاي نوزادي در سنين بالاتر نشان‌دهنده آسيب‌هاي عصبي و يا بيماري است. تمامي بازتاب‌هاي نوزادي در بدو تولد توسط ماما يا پزشك بررسي مي‌شود تا در صورت وجود مشكلي خاص نوزاد تحت آزمايش‌هاي ويژه قرار گيرد.

 

نحوه مشاهده بازتاب كف دستي چانه‌اي نوزاد

براي مشاهده بازتاب كف دستي چانه اي نوزاد، كف يكي از دست‌هاي نوزاد را بخارانيد. اين خاراندن باعث مي‌شود فك پايين نوزاد باز و بسته شود. 

تمامي بازتاب‌هاي نوزاد داراي عملكرد حياتي براي نوزاد هستند و در طول تكامل براي بقاي انسان لازم بوده‌اند. مانند بازتابمكيدن نوزاد و چنگ زدن نوزاد كه به تغذيه و امنيت او كمك مي‌كند. اما عملكرد بازتاب كف دستي چانه‌اي نوزاد هنوز براي دانشمندان مشخص نشده است.

 

سن شروع و پايان كف دستي چانه‌اي نوزاد

بازتاب كف دستي چانه اي نوزاد نيز مانند ديگر بازتاب‌هاي نوزادي از بدو تولد وجود دارد و بايد تا حدود سه‌ماهگي ادامه داشته باشد. پس از سه‌ ماهگي بازتاب كف دستي چانه‌اي بايد محو شود. والدين با آگاهي از روند رشد طبيعي كودك خود مي توانند سلامت او را تضمين كنند از آن جا كه پيش از يك سالگي بسياري از اختلالات قابل درمان و پيشگيري است آگاهي از رشد كودك تا يك سالگي اهميت بيشتري پيدا مي كند.

 

آسيب‌هاي بازتاب كف دستي چانه اي نوزاد

اگر بازتاب كف دستي چانه‌اي نوزاد در بزرگسالي و به ويژه دوران سالمندي مشاهده شود نشانه آسيب در قشر پيشاني مغز است. اين آسيب مي‌تواند ناشي از سكته مغزي و يا بيماري‌هاي تحليل‌برنده بافت مغز مانند پاركيسنون باشد.

بازتاب كف دستي چانه‌اي جهت مشكل را مي‌تواند نشان دهد؛ يعني اين كه ايجاد بازتاب در نتيجه تحريك كدام دست باشد مي‌تواند ما را به محل دقيق آسيب راهنمايي كند.

براي امتحان بازتاب كف دستي چانه‌اي در بزرگسالي، اگر كف دست را فشار دهيد و هم‌ زمان به چانه او نگاه كنيم چانه منقبض مي‌شود در حالي كه اگر فرد سالم باشد تغيير در حركت چانه نبايد اتفاق بيافتد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب هاي نوزادان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  بازتاب كف دستي چانه‌اي نوزاد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كف دستي چانه‌اي نوزاد،
موضوع:
[ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۳:۱۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

شايد ديده باشيد كه بسياري از افراد شغل هاي زيادي عوض مي كنند؛ ولي در نهايت به نتيجه اي نميرسند. سن آن ها سپري مي شود اما نمي توانند آيندۀ شغلي درخشاني را براي خود رقم بزنند. يافتن شغل يكي از مشكلاتي است كه تمامي مردم حتي شما ممكن است در برهه اي از زندگي با آن مواجه شويد. علت سردرگمي شما براي انتخاب شغل به عوامل متعددي بازمي گردد. از جمله مهمترين اين عوامل مي توان به عدم امنيت شغلي، حقوق ناكافي، بي علاقگي به رشته و شغل انتخابيتان و... اشاره داشت. شما در هر سني و با هر مدرك تحصيلي با يك انتخاب درست، مي توانيد شغلي مناسب و كسب كاري پر رونق داشته باشيد. امروزه با پيشرفت تكنولوژي و قوانين حاكم ديگر ورود به بازار كار همانند گذشته آسان نيست. استفاده از مشاوره شغلي يكي بهترين راه ها براي انتخاب شغل و كسب و كار مي باشد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انتخاب شغل مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

مشاوره شغلي

مشاوره شغلي فرايندي است كه در آن فرد متخصص به شما كمك مي كند تا بتوانيد ابتدا پتانسيل هاي خود را بهتر بشناسيد و سپس با استفاده از شرايط و ضوابط موجود در بازار كار بهترين شغل و كسب و كار را براي خود انتخاب كنيد.مشاوره شغلي بر مبنايي كاملا علمي بنا شده است. در جلسات مشاوره شغلي پارامترهايي مورد بررسي قرار مي گيرد تا به وسيله آنها فرد بتواند بهترين كسب و كار و شغل مناسب را براي خود انتخاب كند. از جمله مهمترين اين پارامترها مي توان به موارد زير اشاره داشت :

 • مدارك تحصيلي
 • تخصص فرد
 • مهارت هاي فرد
 • خانواده فرد
 • استعداد هاي فرد
 • شخصيت فرد
 • علايق فرد
 • شرايط زندگي فرد
 • پتانسيل هاي فرد

بر منباي پارامترهاي ذكر شده به طور كامل مي توان بهترين شغل را با توجه به تمامي معيارها و عواملي كه دارد پيشنهاد نمود. در نتيجه فرد شغل و كسب و كاري را انتخاب مي كند كه در آينده درخشان خواهد بود. با دريافت مشاور شغلي، ديگر انرژي و زمانتان براي تجربۀ شغل ها و كسب و كارهاي متفاوت تلف نمي گردد و مي توانيد پيشرفت بيشتري در زندگي كاري خود داشته باشيد.

 

از چه كسي مشاوره شغلي بگيريم؟

با توجه به تخصصي گرايي بازار كار دنياي امروز و متفاوت تر شدن شرايط كاري نسبت به گذشته ديگر نمي توان تنها بر مبناي راهنمايي هاي خانواده و اطرافيان وارد بازار كار شد. براي داشتن انتخابي درست و صحيح كه در نتيجه آن بتوانيد به آيندۀ شغلي درخشان همراه با امنيت شغلي و درآمدي مناسب برسيد، بهترين راه حل استفاده از مشاوره شغلي از يك فرد متخصص در اين زمينه است. با مشاوره شغلي ابتدا استعداد، علايق و توانايي هاي خود را بشناسيد و سپس با توجه به آنها و نيازهاي هر شغل يك انتخاب درست داشته باشيد.

 

بهترين زمان براي مشاوره شغلي چه زماني است؟

شايد با شنيدن واژه مشاوره شغلي تنها به ياد جواناني بيافتيد كه تازه فارغ التحصيل شده اند و حالا به دنبال انتخاب يك شغل يا راه اندازي يك كسب كار براي خود هستند. ولي مشاوره شغلي تنها مختص به اين افراد نيست و در هر مقطعي مي تواند به شما كمك كند تا استعداد ها و توانايي خود را بهتر بشناسيد. با دست يابي به اين شناخت نه تنها مي توانيد انتخاب درست تري در رابطه با شغل يا كسب كار خود داشته باشيد بلكه مي توانيد شغل مناسب تري براي خود برگزينيد يا به كسب و كار خود رونق بيشتري دهيد. مشاوره شغلي در هر زماني به شما كمك مي كند تا در زندگي كاري خود موفق تر عمل نماييد.

 

مشاوره شغلي تلفني

با توجه به تغيير چالش هاي دنياي امروز نسبت به گذشته نياز به شيوه هاي متفاوت و نوين براي پاسخ گويي به آنها مي باشد. با توجه به دغدغه هاي زياد روزمره افراد دست يابي به يك مشاوره شغلي خوب هزينه بر، زمان بر و بسيار دشوار است. در شهر هاي كوچك دست يابي به يك مشاوره شغلي خوب دشوارتر مي باشد. در شهر هاي بزرگ نيز به دليل دغدغده هاي روزمره و سختي در هماهنگ كردن وقت، دست يابي به يك مشاوره شغلي خوب دشوار است. پس در چنين شرايطي استفاده از مشاوره تلفني يك راه حل مناسب براي برطرف نمودن مشكل در سريعترين زمان مي باشد.

 

مشاوره شغلي تلفني حامي هنر زندگي

كلنيك حامي هنر زندگي با گرد هم آوري متخصصان كارآزموده و فراهم سازي زير ساخت تلفني براي مشاوره شغلي تلفنيسعي در سهولت و آرامش هر چه بيشتر شما دارد. شما مي توانيد در هر نقطه اي كه از كشور كه هستيد تنها با يك تماس از خدمات مشاوره تلفني و حضوري مركز مشاوره حامي هنر زندگي بهره مند شويد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انتخاب شغل مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  مشاوره شغلي | مشاوره شغلي تلفني و آنلاين


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مشاوره شغلي،
موضوع:
[ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۰:۴۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

غم غربت شرايطي است كه فرد از وطن و خانه خود دور بوده و احساس دلتنگي و اندوه شديدي را تجربه مي كند. دلتنگي براي نزديكان، شرايط فرهنگي و دشواري هاي موجود در مهاجرت باعث ايجاد احساس غم غربت مي شوند. بسياري از افراد با وجود انتخاب خودشان براي مهاجرت نيز دچار دلتنگي و حسرت مي شوند. خلق پايين، بي انگيزگي، افسردگي، بيكاري از پيامدهاي غم غربت هستند. بيشتر افراد براي داشتن يك زندگي شاد اقدام به مهاجرت مي كنند. غم غربت مانع از رسيدن به اين هدف شده و تمام ابعاد زندگي فرد را مي تواند تحت تاثير قرار دهد. در اين مقاله ابتدا علل غم غربت سپس راه هاي مقابله با آن را بررسي كرده ايم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه غم غربت و راه هاي مقابله با آن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

چرا احساس غم غربت داريم؟

در غربت معمولا كمبود سه نياز اساسي؛ نياز به دوست داشته شدن، احترام و امنيت باعث احساس غم غربت مي شوند. براي مقابله با غم غربت بايد ابتدا دلايل آن را بدانيد. در ادامه به دلايلي كه اين سه محور را تحت تاثير قرار مي دهند اشاره مي كنيم.

دلتنگي براي خانواده و نزديكان

شما در هر سني كه باشيد در صورت دور شدن از خانواده و دوستان ممكن است دلتنگ آن ها شويد. دوري از خانواده يكي از مهم ترين دلايل غم غربت است. خانواده در درجه اول سپس دوري از دوستان صميمي و نزديك باعث غم غربت مي شود. اما گاهي ممكن است يك نسبت دور فاميلي نيز شما را به دلتنگي و احساس غربت برساند. هر از گاهي ديدن آشنايان قديمي احساس خوبي به شما مي دهد كه در غربت از آن محروم هستيد.

بدرفتاري و نژادپرستي

در بسياري از كشورها با مهاجران به شيوه درستي رفتار نمي شود. اين رفتار نادرست ممكن است از ايجاد محدوديت براي اتباع خارجي تا توهين و نژادپرستي را شامل شود. براي مثال مشاغل درجه يك براي شهروندان همان كشور است و كارهاي سنگين و با مزد كمتر را براي مهاجران در نظر مي گيرند. گويي اين را بهايي براي پناه دادن به مهاجران در نظر مي گيرند.

مهاجرت اجباري

افرادي كه به هر دليلي مجبور به مهاجرت مي شوند غم غربت بيشتري تجربه مي كنند. ديپورت شدن يا شرايط سخت كشور مقصد غم غربت را براي مهاجران اجباري بيشتر مي كند. اگر مجبور به مهاجرت شده ايد ممكن است با دشواري هاي بسيار زياد و پيش بيني نشده اي روبرو شويد. در اين شرايط تلاش بيشتري براي به كارگيري روش هاي مقابله با غم غربت لازم خواهد بود.

جزئيات مهم تر از چيزي است كه تصور كنيد

شايد براي افرادي كه غربت را تجربه نكرده اند عجيب به نظر برسد اما چيزهاي كوچكي مثل آب و هوا، غذاهاي محلي و آداب و رسوم ساده روزمره نيز مي توانند باعث احساس غم غربت شوند. همه ما تجربه شرايطي را داشته ايم كه به محض از دست دادن چيزي دلمان برايش تنگ شود. چيزهاي ساده اي مثل صداي مردمي كه به زبان خودتان صحبت مي كنند نيز ممكن است در شما احساس غم غربت ايجاد كنند.

 

حمايت از خانواده در غربت

ممكن است خود شما به خاطر دلايلي كه براي خود داريد مشكل كمتري با مهاجرت داشته باشيد اما اعضاي خانواده شما به خاطر نارضايتي مشكل بيشتري را تجربه كنند. كودكاني كه در يك مهاجرت خانوادگي شركت مي كنند براي ساير اعضاي خانواده يا دوستان خود دلتنگي مي كنند. در اين شرايط شما مي توانيد كنار خانواده خود باشيد و با صحبت كردن از احساسات آن ها و به كارگيري روش هايي كه براي مقابله با غم غربت ذكر خواهيم كرد به آن ها كمك كنيد. به طور مثال مي توانيد براي نشان دادن حمايت خود به آن ها براي پيدا كردن شغل و دوستان جديد كمك كنيد.

 

مقابله با غم غربت

روش هاي مختلفي براي مقابله با غم غربت وجود دارد. در ادامه مهم ترين راه هاي مقابله با غم غربت را مرور مي كنيم.

پيدا كردن دوستان جديد

هرچند به هر حال دلتنگي براي خانواده يا دوستان خيلي قديمي را نمي توان با يك دوست جديد از بين برد اما مي تواند براي مقابله با غم غربت موثر باشد. دوستان جديد مي توانند از شدت دلتنگي شما براي اعضاي خانواده و دوستان قديمي كم كنند. اوقات خوشي را كه با دوستان جديد سپري مي كنيد غم كمتري به سراغ شما خواهد آمد.

حسرت گذشته را نخوريد

همه ما وقتي چيزي را از دست مي دهيم براي آن سوگواري مي كنيم اما بايد ديد واقعا چقدر آن را دوست داشته ايم؟ بسياري از مهاجرين چيزي را كه از دست داده اند دوست نداشته اند چرا كه به قدري سخت بوده كه يا مجبور به مهاجرت شده اند يا از دست دادن آن را انتخاب كرده اند. با اين حال وقتي از وطن خود دور مي شوند آن را در ذهن خود بسيار ايده آل مي بينند. واقع بين باشيد و در نظر بگيريد كه شرايط گذشته شما نامناسب بوده كه شما مهاجرت كرده ايد يا مجبور به اين كار شده ايد.

تغيير محل زندگي

عمده دلايلي كه براي ايجاد احساس غم غربت ذكر شد بسته به محل زندگي ممكن است تغيير كرده، كم و زياد شود. گاهي نيز اگر امكان بازگشت به وطن وجود داشته باشد مي توانيد براي هميشه اين غم را از خود دور كنيد. البته در صورت بازگشت به وطن ممكن است احساس افسردگي تمام نشود.

تكرار شرايط خانه در مقصد مهاجرت

وسايل و محيطي كه در وطن خود داشتيد يا كارهايي كه در آن زمان و مكان انجام مي داديد را تا جايي كه ممكن است بازسازي كنيد. اين كار با پر كردن خانه جديد از يادگاري هاي خانه قديم براي تشديد سوگواري متفاوت است. با اين كار احساس خانه بودن را در محل زندگي جديد خود ايجاد مي كنيد و لزوما به معناي يادآوري خانه قديمي تان نيست. با همان افرادي كه در وطن خود در ارتباط بوديد صحبت كنيد.

مبارزه با افسردگي

پس از مدتي كه در مكان جديد زندگي مي كنيد علائم افسردگي به سراغ تان مي آيد. اگر راه هاي ذكر شده هيچ تاثيري براي شما نداشت ممكن است دچار اختلال افسردگي شده باشيد. در اين شرايط بهتر است براي درمان افسردگي به يك متخصص روانشناسي مراجعه كنيد. نگران نباشيد براي درمان افسردگي حتما نياز به مصرف قرص نداريد براي اطلاع از روش هايدرمان افسردگي بدون دارو كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه غم غربت و راه هاي مقابله با آن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  غم غربت و راه هاي تسكين آن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: غم غربت،
موضوع:
[ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۹:۳۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

آيا مي دانيد علائم افسردگي شديد چيست و چگونه درمان مي شود ؟ افسردگي يكي از شايعترين اختلالات رواني در زندگي هاي امروزي مي باشد كه به احساس غم و تجربه ي مشكلات و بحران هاي زندگي محدود نمي شود و به تشخيص زود هنگام و اقدامات درماني نياز دارد. چنانچه علائم و نشانه هاي افسردگي در مراحل اوليه اش تشخيص داده شود، شخص مي تواند با تغيير سبك زندگي، استفاده از جلسات روان درماني و روانشناسي بهبود پيدا كند. اما اگر در مراحل اوليه اين بيماري تشخيص داده نشود؛ پيامد هاي جبران ناپذيري را هم براي خود فرد و هم براي اعضاي خانواده، دوستان و آشنايان او به همراه خواهد داشت. از جمله اين پيامد ها مي توان به مختل شدن زندگي روزمره، ابتلا به اختلال دو قطبي، مصرف  دارو هاي ضد افسردگي  كه عوارض بسياري دارد، درمان هاي طولاني و دشوار اشاره داشت. در ادامه اين مقاله به توضيح كامل علائم و نشانه هاي افسردگي شديد و روش هاي تشخيص و درمان افسردگي مي پردازيم.

 

 

براي مشاوره و درمان افسردگي مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريف تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

آمار نشانه ها و علائم افسردگي شديد در ايران

آمار و ارقام در ايران حاكي از شيوع روز افزون افسردگي در كشور است. بر اساس آمار انتشار يافته توسط وزارت بهداشت، بيش از 12 درصد مردم ايران دچار افسردگي شديد هستند. هر فردي حداقل يك بار در زندگي اش اين وضعيت را تجربه مي نمايد. اما افسردگي براي بسياري از افراد جامعه يك حالت تكرار شونده دارد. در صورت عدم درمان علائم افسردگي در هر دوره نسبت به قبل شديد تر خواهد شد. ادامه پيدا كردن افسردگي، فرد را با مشكلاتي روحي و جسمي مانند بروز بي انگيزگي، كاهش و عدم تمركز، علائم اضطراب و استرس دائمي، وسواس فكري، فوبيا ( فوبياي اجتماعي و ... )، اختلالات شخصيت ، تنهايي، پرخاشگري، بي انگيزگي، اعتياد، مشكلات و اختلالات جنسي ، حمله پانيك و ... مواجه خواهد كرد. افراد مبتلا به افسردگي حتي ممكن است به درجه اي از نااميدي در زندگي برسند كه دست به خودكشي بزنند. اين در حالي است كه شناخت علائم و نشانه هاي افسردگي نقش به سزايي در پيشگري و جلوگيري از وخامت اين بيماري دارد.

علائم افسردگي 

افسردگي مانند ساير اختلالات رواني داراي نشانه ها و علائمي است؛ كه روند عادي زندگي را مختل مي كند. با شناخت علائم افسردگي شديد همانطور كه پيش تر ذكر كرديم، مي توانيد تا حد زيادي از بروز مشكلات و وخامت اين بيماري جلوگيري كنيد. معيار ها و نشانه هاي افسردگي عبارتند از :

1 - خلق و خوي افسرده

افراد افسرده همواره احساس خستگي و كسلي شديد دارند. در فكر كردن بسيار كند مي شوند و قادر به انجام كارهاي روزمره خود نيز نيستند. بسيار زود عصباني مي شوند و كوچكترين حركات اطرافيانشان سبب ناراحت شدن اين افراد مي گردد. در برخي موارد فرد احساس بدي نسبت به خانه خود پيدا مي كند و تمايلي براي بازگشت به خانه ندارد.  

2 - بي علاقگي يا لذت نبردن از فعاليت هايي كه معمولاً لذت بخش و جالب اند

افراد مبتلا به افسردگي علاقه اي به انجام فعاليت هاي عادي و روزمره خود ندارند و احساس خوشي يا لذت را تجربه نمي كنند. اين افراد حتي دچار بي انگيزگي مي شوند و تمايل خود را به تفريح، مهماني و ... از دست مي دهند.

 

3 - حس خودكم بيني يا احساس گناه بيش از حد و نامتناسب

مبتلايان به بيماري افسردگي همواره در فكر كمبود ها و ناكامي هايشان در زندگي هستند و احساس گناه و درماندگي شديد مي كنند. افكاري مانند (من به هيچ دردي نمي خورم) يا (دنيا خيلي جاي بديه) بر افكار و ذهن اين افراد چيره مي گردد. اين افكار معمولا پس از شكست عشقي، شكست عاطفي، طلاق يا ناكامي در روابط عاطفي در افراد به وجود مي آيد.

 

4 - داشتن ايدۀ خودكشي به طور مكرر، خواه با نقشه يا بدون نقشۀ دقيق يا با اقدام به خودكشي.

افسردگي در افراد سبب مي گردد كه ديگر احساس خوشايندي نسبت به زندگي و آينده خود نداشته باشند. همين امر سبب مي گردد تا به دنبال افكار و نگرش هاي منفي بروند. به همين دليل بارها شاهد خودكشي افراد مبتلا به افسردگي بوده ايم. حتما در چنين مواقعي مسئله را جدي بگيريد و از يك فرد متخصص در زمينه افسردگي مشاوره بگيريد. 

 

5 - مشكلات خواب. ممكن است به شكل بي خوابي يا پرخوابي بروز كند

بسياري از مبتلايان به بيماري افسردگي با تغيير الگوي خواب مواجه هستند. تغيير الگوي خواب به شكل بي خوابي و گاهي به شكل خواب زيادتر از حد معمول بروز مي كند. يكي از علائم افسردگي شديد بي خوابي در شب مي باشد. اين افراد معمولا در طول نيز احساس شديد خواب دارند ولي هر چقدر كه تلاش مي كنند موفق نمي شوند تا يك خواب راحت حتي در طول روز نيز داشته باشند. به همين علت دائما احساس سنگيني سر و عدم تمركز حتي بر روي ساده ترين موضوعات در اين افراد مشاهده مي شود. توصيه مي كنيم مقاله نحوه درمان بي خوابي را مطالعه نماييد. 

 

6 - آشفتگي يا كندشدن رواني-حركتي

بسياري از مبتلايان به بيماري افسردگي به لحاظ قواي جسماني بسيار تحليل مي روند يا دچار بي قراري حركتي مي شوند مثلا صبح خيلي زود بيدار مي شوند و ساعت ها در اتاق قدم مي زنند. افراد افسرده حالت سردرگمي دارند. در يك لحظه تصميم به بيرون رفتن از خانه مي گيرند و در لحظه بعد از بيرون آمدن خود پشيمان مي شوند و به خانه باز مي گردند.

 

7 - مشكلات اشتها كه هم به شكل بي اشتهايي و كاهش وزن و هم بالعكس

در بعضي از اوقات مبتلايان به افسردگي در قالب مكانيسم مقابله، به كم خوري يا پر خوري بيش از حد روي مي آورند، اين تغييرات اشتها مي تواند به كاهش يا افزايش وزن شديد منجر شود.

 

8 - مشكلات تمركز

بسياري از بيماران مبتلا به افسردگي حاد قادر به تمركز نيستند. گاهي اين افراد در زمان خواندن روزنامه و يا دنبال كردن يك سريال تلويزيوني و حتي تصميم گيري نيز دچار مشكل مي شوند. حتي تصميمات بسيار ساده و پيش پا افتاده زندگي برايشان بسيار سخت است.

 

9 - احساس روزانه خستگي يا فقدان انرژي

اين افراد معمولا در طول روز احساس خستگي شديد مي كنند. در فكر كردن كند مي شوند و قادر به انجام فعاليت هاي عادي روزمره نيستند.

 

نشانه ها و علائم افسردگي شديد

تشخيص علائم افسردگي شديد بسيار پيچيده است و نمي توان به همين 9 معيار تشخيص كه در بالا ذكر شد بسنده كرد. افسردگي بخشي از اختلال دو قطبي همراه با ساير بيماري هاي رواني محسوب مي شوند. اما اينكه فرد افسرده علائم خود را چگونه توصيف مي كند بستگي به محل زندگي و ريشه فرهنگي وي دارد. در جوامع شرقي افراد مبتلا به بيماري افسردگي معمولا درباره ي درد هاي جسمي خود حرف مي زنند. اما در جوامع غربي معمولا به حالات يا احساساتشان اشاره دارند. به همين دليل تشخيص نشانه هاي افسردگي شديد به هيچ وجه كار آساني نيست، بنابراين اكيدا توصيه مي شود كه افراد براي تشخيص و درمان افسردگي به درمانگر مراجعه نمايند.

 

 

علل افسردگي در افراد
بروز افسردگي در افراد تنها به يك علت خاص محدود نمي شود. گاهي اين اختلال به علت ناملايمات زندگي، بيماري هاي جسمي يا ساير عوامل محرك بروز مي كند، با اين حال ممكن است ناگهاني و بدون اينكه با هيچ يك از اين عوامل در ارتباط باشد ظاهر گردد. دانشمندان معتقند كه عوامل بسيار زيادي براي بروز اين بيماري در افراد تاثير گذار است كه از جمله علل بروز نشانه هاي افسردگي شديد مي توان به تروما، ژنتيك، شرايط زندگي، ساختار مغز، ساير شرايط پزشكي ، مواد اعتيادآورو ... اشاره داشت.

 

1 - تروما

ضربه روحي يا تروما در سنين بسيار كم مي تواند به تغييرات دراز مدت در نوع عملكرد و واكنش مغز نسبت به ترس و استرس منجر شود. به همين دليل است كه اين تغييرات مغزي، احتمال بروز افسردگي در افرادي كه سابقه ي تروما در دوران كودكي را دارند افزايش مي يابد.

 

2 - ژنتيك

در برخي از موارد مشاهده شده كه اختلالات خلقي و افكار خودكشي گرايانه ممكن است زمينه ي ژنتيكي داشته باشند، توجه داشته باشيد كه ژنتيك تنها يك عامل از عواملي است كه احتمال ابتلا به افسردگي را زياد مي كند. 100 درصد ژن هاي دوقلوهاي همسان با يكديگر مشابه هستند. در حالي كه احتمال اينكه هر دو نفر آنها به بيماري افسردگي دچار گردد كمتر از 30 درصد است. علائم و نشانه هاي افسردگي شديد در افرادي كه زمينه ي ژنتيكي دارند معمولا در سنين پايين تر ظاهر مي شود. توجه داشته باشيد كه علاوه بر عامل ژنتيك همراه شدن آن با عوامل ديگري مانند اتفاقات و شرايط نامطلوب زندگي نيز در ابتلاي اين افراد به افسردگي بي تاثير نيست.

 

3 - شرايط زندگي

وضعيت مالي، محل زندگي، روابط اجتماعي، وضعيت تاهل و ... از جمله عواملي هستند كه در بروز افسردگي در افراد تاثير گذارند. اما فرضيه ديگري كه موجود است اين است كه شايد بتوان برعكس، افسردگي را عامل بروز شرايط نامساعد زندگي دانست. مثلا شيوع افسردگي در افراد بي خانمان بيشتر است، اما در برخي موارد نيز احتمال دارد كه افسردگي سبب آوارگي اين افراد شده باشد.

 

4 - ساختار مغز

مطالعه ي تصاوير مغزي نشان دهنده ي كاهش فعاليت لوب پيشاني مغز در مبتلايان به افسردگي است. همچنين گفته مي شود كه الگوي مغزي اين افراد هنگام خواب متفاوت است. افسردگي در طرز پاسخگويي غده‌ي هيپوفيز و هيپوتالاموس نسبت به تحريكات هورموني نيز تغيير ايجاد مي‌كند.

 

5 - ساير شرايط پزشكي

احتمال ابتلا به بيماري افسردگي در افرادي كه سابقه ي ابتلا به اختلالات خواب، درد مزمن، اضطراب يا بيش فعالي (adah) دارند بيشتر است.

 

6 - مواد مخدر

اعتياد به مواد مخدر احتمال ابتلا به افسردگي را افزايش مي دهد. اعتياد از جمله مواردي است كه فرد را در شرايطي قرار مي دهند كه عوامل ابتلا به افسردگي در فرد بسيار افزايش يابد و حتي بر خانواده فرد نيز تاثير مي گذارد و احتمال ابتلاي ساير اعضاي خانواده فرد معتاد را به بيماري افسردگي افزايش مي دهد.

 

افسردگي و نشانه هاي و علائم افسردگي شديد در جنسيت و سنين مختلف
افسردگي مختص گروه خاصي نيست و در تمامي سنين، نژاد، اقوام و طبقات اجتماعي-اقتصادي چه در زنان و چه در مردان بروز مي كند. اما نحوه بروز و علائم افسردگي شديد در افراد مختلف متفاوت است.

 

1 - افسردگي در مردان

با توجه به ويژگي ها و صفات مردان، مردان از افسردگي خود بيشتر شرمنده و خجالت زده مي شوند و به همين دليل سعي مي كنند كه بيماري ، شرايط سخت زندگي خود را از همه پنهان كنند و در برابر اين بيماري و شرايط بد تاب بياورند يا به قول خودشان با مصرف مواد مخدر خود درماني كنند. عدم درمان و رسيدگي به افسردگي در مردان مي تواند پيامد هاي فاجعه باري داشته باشد، چرا كه آمار خودكشي هايي كه نهايتا به فوت ختم مي شود در مردان بسيار بيشتر است. از جمله عوامل زمينه ساز افسردگي در مردان مي توان به ناكامي هاي زندگي ، خيانت ، طلاق ، احساس تنهايي و ... اشاره داشت.

 

2 - افسردگي در زنان

عوامل مختلفي از جمله بيولوژيك باروري، ژنتيك، تغييرات هورموني و روابط بين فردي در ابتلاي زنان به افسردگي نقش زيادي دارد. بسياري از زنان در دوران قاعدگي از لحاظ احساسي و جسمي بسيار ضعيف مي شوند ( سندروم پيش از قاعدگي)، تغييرات رفتاري مثل احساس افسردگي و تحريك پذيري را تجربه مي كنند. عده ي زيادي از زنان افسرده علائم و نشانه هاي شديدتري در دوران قاعدگي تجربه مي كنند. بسياري از زنان در زمان پس از زايمان به افسردگي پس از زايمان دچار مي شوند. از جمله اين اختلالات رفتاري مي توان به افسردگي پس از زايمان اشاره داشت. علائم افسردگي شديد در زنان در فاصله زماني كمي پس از وضع حمل بروز مي كند، موجب اضطراب، بي خوابي، گريه يا افكاري مانند آسيب رساندن به خود يا نوزاد مي شود.

 

3 - نشانه ها و علائم افسردگي شديد در سالخوردگان

افسردگي در افراد سالخورده معمولا درمان نشده باقي مي ماند، چرا كه بسياري از اين افراد افسردگي يكي از پيامد هاي طبيعي افزايش سن و نيز يك واكنش طبيعي در مقابل مسائل جسمي، روحي و اجتماعي مرتبط با سالخوردگي مي دانند. و براي درمان افسردگي خود اقدام نمي كنند. نشانه ها و علائم افسردگي شديد در افراد سالخورد بسيار با علائم افسردگي شديد در جوانان متفاوت مي باشد. از جلمه علائم و نشانه هاي افسردگي شديد در سالخوردگي عبارتند از اختلالات حافظه، دردهاي مبهم، توهم، فشار خون، سكته مي باشد. يكي از علل اصلي افسردگي در افراد سالخورده، سندروم آشيانه خالي مي باشد.

 

4 - افسردگي و علائم و نشانه هاي افسردگي شديد در كودكان و نوجوانان

تمامي انسان ها در مقطعي از دوران كودكي و جواني خود به طور طبيعي در مقاطعي با بحران هاي احساسي مواجه مي شوند، اما گاهي اين مقاطع بحراني در برخي كودكان منجر به افسردگي مي شود. كودكاني كه مبتلا به بيش فعالي، اختلال يادگيري، اختلال اضطراب و اضطراب نافرماني مقابله جويانه (Odd) احتمال اين كه دچار افسردگي شوند بيشتر است. كودكان افسرده معمولا از وجود درد شكايت مي كنند و كمتر از احساساتشان صحبت مي كنند. اما علائم و نشانه هاي افسردگي شديد در نوجوانان متفاوت تر است. پرخاشگري، مصرف مواد مخدر، افت تحصيلي و فرار از خانه نمونه هايي از نشانه ها و علائم افسردگي شديد در نوجوانان مي باشد كه بايد بسيار جدي گرفته شود. چرا كه طبق گزارش سازمان جهاني بهداشت، خودكشي سومين عامل مرگ در نوجوانان 15 تا 20 ساله است.

 

درمان افسردگي
افسردگي از جمله بيماري هاي بسيار مخرب است كه در صورت تشخيص به موقع قابل درمان مي باشد. فقط كافي است كه مراكز درماني نسبت به پيگيري بيماري خود كوشا باشيد و سيكل درمان را جدي بگيريد.

- دارودرماني: داروهاي ضدافسردگي، تثبيت‌كننده‌هاي خُلقي و داروهاي آنتي‌سايكوتيك (ضد روان‌پريشي)

روان‌ درماني: رفتار درماني شناختي (CBT)، درمان خانواده‌محور و درمان بين‌فردي

- درمان تحريك مغزي: درمان الكتروشوك (ECT) و تحريك مغناطيسي جمجمه‌اي تكرارشونده (RTMS)

- نور درماني: در اين روش، فرد با استفاده از يك جعبه‌ي نور در معرض طيف كامل نور قرار مي‌گيرد تا ميزان ترشح هورمون ملاتونين تنظيم شود.

- ورزش

- درمان‌هاي جايگزين: طب سوزني، مراقبه و تغذيه‌درماني

- استراتژي‌هاي خود مديريتي

- رويكردهاي ذهن/جسم/روح: مديتيشن، ايمان و دعا

داشتن اعتياد و يا مبتلا بودن به بيماري هايي مانند اختلال استرس (PSTD) و اختلال كم توجهي و ... سيكل درمان افسردگي را مشكل تر از حد معمول مي سازند. چنانچه هر يك از اين موارد با موفقيت درمان شود، علائم افسردگي شديد نيز به طبع بهبود سريع تر پيدا خواهد كرد. استفاده از مشاوره افسردگي و روان درماني  به شما در بهبود و تشخيص شدت افسردگي كمك مي كند.

 

براي مشاوره افسردگي مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريف تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : علائم افسردگي | نشانه ها و علائم افسردگي شديد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: علائم افسردگي،
موضوع:
[ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۹:۰۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر