مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

سرد مزاجي و بي ميل جنسي يك اختلال در عملكرد جنسي مي باشد كه از دلايل اصلي جدايي زوجين و طلاق مي باشد. سرد مزاجي و بي ميلي جنسي در زنان شايع تر از مردان مي باشد و به اندازه زود انزالي در مردان مخرب و آسيب زننده مي باشد. زوجين مي توانند با اطلاع از دلايل سرد مزاجي در مردان و زنان از بروز اين مشكل پيشگري نمايند. در اين مقاله قصد داريم در مورد دلايل ، عوامل تاثير گذار و نحوه درمان بي ميلي جنسي در زنان و مردان به طور كامل توضيح دهيم. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مشاوره جنسي و درمان سرد مزاجي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

سرد مزاجي يا بي ميلي جنسي چيست؟

بي ميلي جنسي يا سرد مزاجي تحت عنوان كاهش قابل توجه ميل جنسي در يك بازه زماني طولاني شناخته مي شود. چرخه پاسخ جنسي در يك رابطه جنسي 4 مرحله اصلي وجود دارد كه شامل :  ميل جنسي ( برانگيختگي) ، تحريك كامل، ارگاسم و بعد از ارگاسم ( فرو نشيني) مي باشد. بي ميلي جنسي در مرحله برانگيختگي جنسي اتفاق مي افتد و از جمله اختلالات كژكاري جنسي مي باشد.

انواع اختلال بي ميلي جنسي

اختلالات ميل يا برانگيختگي جنسي در مردان و زنان انواع مختلف دارند. از جمله:

تمام عمري : يعني فرد هميشه همينطور بوده. يعني هرگز ميل جنسي نداشته يا ميل بسيار اندك داشته است.

اكتسابي: فرد قبلا ميل جنسي عادي و طبيعي داشته، اما به تدريج اين ميل را كاملا از دست داده يا از شدت آن كاسته شده است.

گسترش يافته: يعني فرد به هيچكس و هيچ چيز ميل جنسي ندارد يا ميل جنسي بسيار اندكي دارد.

موقعيتي: فرد هنوز ميل جنسي دارد اما به همسر خود يا شريك جنسي خود ميل ندارد. يا اينكه در بعضي از موقعيت ها به همسر خود ميل دارد و بعضي از موقعيت ها ندارد يا ميل اندكي دارد.

دلايل سرد مزاجي در زنان و مردان

بي ميلي جنسي در زنان  شايع تر از مردان است و معمولا به علت نگرش هاي منفي به رابطه جنسي يا تجربه هاي جنسي مخرب در كودكي به وجود مي آيد. دريافت اطلاعات منفي درباره رابطه جنسي، مورد تجاوز و آزار جنسي قرار گرفتن و داشتن مشكلات با شوهر مي توانند به ايجاد بي ميلي جنسي در زنان دامن بزند. دلايل بي ميلي مردان خيلي واضح نيست اما عمدتا مردان به دليل بيماري هاي جسمي و روحي دچار اين مشكل مي شوند. برخي ديگر از دلايل سرد مزاجي شامل موارد زير است:

ناتواني همسر در رابطه مناسب و مورد قبول

اختلاف در ميزان نياز به رابطه جنسي در زن و مرد

كاهش ميزان ترشح استروژن طبيعي در زنان و تستوسترون در مردان و زنان

درد در نواحي تناسلي زنان

نارضايتي و نا آگاهي از بدن خود و راه هاي تحريك آن

بالا رفتن سن

بارداري و زايمان

داروهاي عصبي

مصرف مواد مخدر

خيانت

 

راه حل هاي پيشگيري و درمان سرد مزاجي (بي ميلي جنسي)

عده اي ممكن است با يك بار رابطه در ماه نيازشان برطرف شود و عده اي با داشتن رابطه هر روزه، باز هم احساس نياز داشته باشند. بنابراين رسيدن به يك تفاهم در اين زمينه براي زن و مرد ضروري است. لازم است كه دختران و پسران قبل از ازدواج، در مورد مزاج و علايق جنسي همسرشان اطلاعاتي كسب كنند تا در آينده به مشكل برنخورند. اين موضوع بسيار مهم و يكي از علل اصلي جدايي است، پس با آگاهي كامل از نيازهاي همسرتان، از ايجاد اين مشكل جلوگيري كنيد.

براي درمان سرد مزاجي لازم است بدانيد كه اين مشكل يك مسئله نگران كننده نيست اما براي درمان آن بايد تلاش كنيد و صبور باشيد. چند راه علمي و چند روش سنتي براي درمان سرد مزاجي را در ادامه ذكر مي كنيم:

در رابطه با خود

ذهن خود را آرام كنيد: با 15 تا 20 دقيقه تنفس عميق و مديتيشن در روز شروع كنيد. تمركز ذهني و تنفس متمركز براي تنظيم هورمون هاي مربوط به ميل جنسي اثر بخش است. درمان هاي ذهن آگاهي باعث افزايش ميل جنسي به خصوص در زنان مي شود. اين درمان باعث كاهش هورمون هاي استرس ناشي از بي ميلي جنسي خواهد شد.

بدن خود را بشناسيد: بسياري از زنان نسبت به بدن خود نا آگاهند و تمايل جنسي خود را نمي شناسند. سعي كنيد اندام جنسي خود را ببينيد و بشناسيد. مي توانيد براي اين كار يك آينه به دست خود ببنديد و خود را چك كنيد. عده زيادي بعد از اين كار متعجب مي شوند و مي فهمند هيچوقت اندام خود را نديده بودند. اين كار به شناسايي ويژگي هاي اندام جنسي و فهميدن راه هاي لذت بردن از بدنتان در هنگام رابطه كمك مي كند.

يك تمرين متداول را انجام دهيد: جنسيت فقط در مورد ميل نيست، بلكه بسيار از شرايط جسمي شما تاثير مي پذيرد. تغييرات در بدن و ذهن شما مي تواند به افزايش ميل جنسي كمك كند. ورزش روزانه را در دستور كار خود قرار دهيد و در آن مصمم باشيد.

در رابطه با همسر

زماني را براي معاشقه بگذرانيد: معمولا بين 15 تا 20 دقيقه را صرف بوسيدن و لمس كردن شريك جنسي خود بكنيد. اين عامل ميل شما را به لحاظ احساسي و فيزيكي افزايش مي دهد و علاوه بر اينكه باعث افزايش احساس به همسرتان شده، باعث افزايش ترشحات نواحي تناسلي شده و لذت بيشتري از رابطه را مخصوصا به زنان خواهد داد.

پوزيشن هاي جنسي جديد را امتحان كنيد: سعي كنيد موقعيتي كه براي شما لذت بخش نيست را تغيير دهيد. در اين مورد خلاقانه عمل كنيد. تغيير دكور اتاق خواب، رابطه در محيط هاي ديگر منزل و هر موقعيتي كه مي تواند به شما لذت بدهد. رابطه جنسي را براي خود هيجان انگيز كنيد.

زماني را براي تنهايي با همسرتان برنامه ريزي كنيد: رابطه خوب بايد خود به خود اتفاق بيفتد. در زنان، صميميت احساسي يكي از ريشه هاي كليدي است. رابطه صميمانه و عاطفي با همسر در افزايش ميل جنسي بسيار مهم است. هفته اي يك شب را براي خوش گذراني با همسرتان برنامه ريزي كنيد. به گردش برويد، پياده روي كنيد و ...

ديگر مورد اينكه يك روز در هفته را به برقراري رابطه اختصاص دهيد يا براي آن يك اسم رمز بگذاريد كه فقط خودتان مي دانيد و براي پيشنهاد رابطه از آن استفاده كنيد. اين موارد علاوه بر ايجاد صميمت بيشتر مي تواند تحريكات بدني شما را نيز بيشتر كند.

درباره رابطه جنسي حرف بزنيد: عموما حرف از رابطه بيرون از اتاق خواب براي مردم سخت است. اما سعي كنيد اين كار را بكنيد. درباره هرچيزي كه مربوط به رابطه جنسي است حرف بزنيد. راجع به چيز هايي كه هنگام رابطه دوست داريد صحبت كنيد. اگر در طول رابطه اتفاق خوشايندي افتاد آن را با همسر خود در ميان بگذاريد و راجع به آن صحبت كنيد.

كمك گرفتن از متخصص و اقدامات درماني

با پزشك و درمانگر مسائل جنسي در ارتباط باشيد: براي بررسي دلايل مربوط به مشكلات جنسي خود با پزشك مشورت كنيد. مسائل مربوط به عروق مانند بيماري هاي قلبي و ديابت مانع جريان خون در سراسر بدن مي شود و اختلالات غدد درون ريز، مثل اختلال عملكرد تيروئيد، مي تواند سطح استروژن و پروژسترون ( هورمون هاي جنسي ) را كاهش دهد. بيماري هاي روحي مثل افسردگي و اضطراب نيز نقش مهمي در كاهش غريزه جنسي ايفا مي كنند كه بايد با روش هاي درست درمان شوند. به اين دليل كه قرص هاي ضد افسردگي و اضطراب نيز مي توانند ميل جنسي شما را از بين ببرند. در صورت بروز اين اتفاق حتما با متخصص خود در مورد تغيير روش درمان صحبت كنيد.همچنين با درمانگران جنسي در ارتباط باشيد. آنها مي توانند شما را با خواسته ها و احساساتتان آشنا كرده و با راه كار هايي جهت بهبود نحوه ارتباط شما با همسرتان، درباره مسائل جنسي، كمك كند.

تغذيه و خوراكي هاي محرك: چه بر اساس روش هاي علمي و چه طب سنتي، خوردن بعضي مواد مي تواند ميل جنسي شما را افزايش دهد، از جمله: فلفل، غذاهاي داراي ويتامين D بالا مثل ماهي قزل آلا، زنجبيل، سنجد، شكلات، عسل طبيعي هنگام صبحانه، مخلوط خرما و گردو و دارچين، شير نارگيل و آب انگور، چغندر، پياز، هندوانه و ...

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مشاوره جنسي و درمان سرد مزاجي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : بي ميلي جنسي | علل و راه هاي درمان سرد مزاجي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بي ميلي جنسي،
موضوع:
[ ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۸:۰۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

ترك الكل يا ترك اعتياد به الكل به عنوان يك ماده آسيب زا، اعتيادآور و در دسترس بسيار مسئله حياتي است. به دليل شرايط فرهنگي جامعه، ممنوعيت مصرف الكل باعث سوءاستفاده هاي افراد سود جو شده است. آن ها هر ماده و هر چيز را به عنوان مشروبات الكي در بين مردم توزيع مي كنند. الكل اثرات بسيار مخرب جسمي مثل كوري، كما و مرگ، و اثرات رواني مثل توهم، زوال عقل و فراموشي و همچنين اثرات اجتماعي مثل فحشا، درگيري، جراحت و قتل برجاي مي گذارد. ترك الكلبه صورت خودسرانه نيز بسيار خطرناك است. چرا كه اعتياد به الكل يا الكليسم باعث وابستگي شديد جسماني و ترك ناگهاني آن موجب تشنج و حتي مرگ مي شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ترك اعتياد به الكل مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

چه عواملي در ترك الكل موثر است؟

ترك الكل يك درمان طولاني مدت است كه نياز به تعهد شما و درمان هاي مختلف دارد. اولين قدم در ترك، پذيرش اين است كه شما دچار مشكل هستيد و براي سلامتي خود و اطرافيان، لازم است كه براي آن اقدام كنيد. شرايطي كه مي تواند به شما در ترك كمك كند شامل موارد زير است:

سابقه وابستگي به الكل:

هرچه زمان مصرف شما كمتر و ميزان مصرف كوتاه تر باشد، ترك كردن آسان تر و عملي تر است. اما در هر صورت ترك الكلغير ممكن نيست.

سطح حمايت خانواده و دوستان:

مسئله بسيار مهم در درمان، حمايت خانواده از فرد الكلي است. خانواده ها بايد بدانند كه عزيزشان به يك بيماري دچار شده و مثل ديگر بيماري ها، نياز به حمايت و سرپرستي دارد. بنابراين لازم است كه خانواده ها نيز يكسري آموزش هاي لازم درباره نحوه برخورد با بيمار الكلي را توسط متخصص روانشناس كسب كنند.

تعهد شخصي، سازگاري و حفظ هوشياري:

هيچ مسئله و مشكلي بدون تلاش، اراده و تصميم قطعي خود فرد حل نمي شود. بنابراين فرد الكلي بايد حمايت ها را بپذيرد و به قول معروف با خودش يك دل شود. با عزم راسخ در اين مسير گام بردارد و با كمك خانواده، روانشناس و پزشك، حمايت لازم را دريافت كند.

اگر آماده ترك هستيد با پزشك و روان شناس در ارتباط باشيد. ابتدا بايد اطلاعاتي از سطح و ميزان دقيق اعتياد شما كسب شود. همچنين شرايط روحي و رواني و خانوادگي شما توسط روانشناس تحليل مي شود تا بهترين درمان براي شما تنظيم شود.

 

جنبه هاي مختلف اعتياد به الكل

مصرف الكل سه ضلع و سه جنبه مهم دارد كه باعث معتاد شدن به آن مي شود.

ضلع اول: وابستگي جسمي

وابستگي جسمي باعث مي شود در اثر مصرف نكردن الكل دچار سردرد و خماري شويد. بدن درد را تجربه كنيد كه با مصرف دوباره، اين مشكلات برطرف مي شود. سم زدايي و درمان دارويي براي حل اين مشكل پيشنهاد مي شود.

ضلع دوم: وابستگي رواني

افسردگي، اضطراب، پريشاني و عدم تمركز پيامدهاي ترك ناگهاني الكل يا عدم مصرف آن در صورت اعتياد است. وسوسه هاي فكري توانايي مقاومت شما را از بين مي برد و با مصرف دوباره احساس عذاب وجدان، احساس حقارت و ديگر مشكلات روحي سراغ شما مي آيند. درمان روانشناختي توسط متخصص روانشناس، مهم ترين مسئله در برطرف كردن اين مشكل است.

ضلع سوم: عادت به مصرف

شايد بسياري از دفعاتي كه الكل نوشيديد تنها بخاطر تفريح با دوستان و در مهماني هاست. اين مسئله باعث عادت به مصرف مي شود و براي تفريح، مدام مصرف مي كنيد. لازم است براي حل اين مشكل، تغيير محيط و موقعيت هايي كه باعث مصرف شما مي شود را در اولويت اول قرار دهيد.

 

مراحل ترك اعتياد به الكل

به طور كلي درمان اعتياد به الكل چهار جنبه دارد:

 • سم زدايي
 • اصلاح رفتار
 • روان درماني و مشاوره
 • دارو

 

سم زدايي:

بسياري از درمان ها با يك برنامه سم زدايي شروع مي شود تا اعتياد جسمي بدن شما به الكل را متوقف كند. سم زدايي اغلب در يك مركز درماني يا بيمارستان انجام مي شود. به طور معمول اين مرحله يك هفته زمان مي برد. به دليل سخت بودن اين مرحله، داروهاي لازم براي شما تجويز خواهد شد.

برخي از علائمي كه ممكن است در اين مرحله وجود داشته باشد شامل لرزش بدن، گيجي، توهم و تشنج مي باشد.

اصلاح رفتار:

كساني كه به الكل اعتياد پيدا مي كنند، اغلب بخاطر لذت عمل نوشيدن يا كسب پذيرش ديگران، به اين عمل معتاد مي شوند. لازم است كه شما مهارت ها و مكانيسم هاي مقابله با پيشنهادات و عدم قرار گرفتن در موقعيت ها را به كمك مشاور و روانشناس ياد بگيريد. مهارت نه گفتن يكي از مهم ترين مهارت هايي است كه مي تواند به شما كمك كند.

مشاوره و روان درماني:

ارتباط با روانشناس براي ترك روحي مصرف الكل، درمان اختلالات ناشي از مصرف الكل، برطرف كردن علل اعتياد و مشكلاتي كه مي تواند ترك فرد را ناموفق كند بسيار ضروري است. بنابر تجربه و مشاهدات، تعداد بسيار زيادي از افرادي كه فقط ترك جسمي را انجام داده اند دوباره به مصرف برگشته اند و  در مقابل محرك هاي بيروني و وسوسه ها قادر به مقاومتنبوده اند. رويكرد انگيزشي و حمايت روانشناس بسيار در راه ترك الكل مفيد است.

دارو ها:

داروهايي كه در كنار درمان براي فرد تجويز مي شود، دارو هاي حساس به الكل هستند كه در صورت مصرف باعث عوارض ناخوشايند جسمي مثل تهوع، استفراغ، تشنج و سردرد شديد  مي شوند. اين داروها ممكن است باعث كاهش ميل جنسي شود، اما براي درمان و گذر از اين مرحله لازم است. ديسولفيرام يكي از اين دارو هاست. ديگر داروهاي مورد استفاده آكامپروسات و نالتركسون هستند.

آكامپروسات باعث بازسازي تعادل مواد شيميايي مغز شما كه الكل آن ها را مختل كرده است، مي شود.

نالتركسون نيز اثرات خوشايند مستي و الكل در مغز شما را متوقف مي كند. بدون احساس خوب، شما تمايلي به مصرف پيدا نمي كنيد.

فراموش نكنيد كه به دليل حساسيت اين دارو ها و امكان تداخل با الكل، مسموميت و اُور دوز، هرگز بدون مشورت با پزشك مصرف نكنيد.

 

فوايد ترك اعتياد به الكل

بازيابي بدن بعد از ترك الكل مثل يك سفر مادام العمر است كه براي هميشه مي تواند زندگي شما را بهتر كند. ممكن است بعد از ترك، وسوسه ها و پيامدها مقداري در شما وجود داشته باشد، اما وقتي شما به مهارت هاي مقابله اي و بينش نسبت به مضرات الكل دست پيدا كرده باشيد، مقاومت باعث افزايش احساس اعتماد به نفس و عزت نفس شما مي شود. زنان الكليسم با ترك الكل از به دنيا آوردن كودكاني با سندروم جنين الكلي جلوگيري مي كنند. همچنين درمان به موقع مانع از ابتلا به اختلال ورنيكه كورساكوف مي شود. 

عوارض مصرف الكل كه بعد از ترك به سرعت به سمت ترميم و بهبودي مي رود شامل موارد زير است:

 • بيماري قلبي
 • انواع زيادي از سرطان ها
 • زخم كبد يا سيروز
 • التهاب معده يا گاستريت
 • زوال عقل
 • اختلال نعوظ و ديگر اختلالات جنسي
 • افسردگي
 • اضطراب
 • فراموشي
 • و ...

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ترك اعتياد به الكل مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : ترك اعتياد به الكل


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ترك اعتياد به الكل،
موضوع:
[ ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۸:۰۸ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

عشق يك طرفه به كسي كه احساسي به شما ندارد و ارزشي برايتان قائل نيست، به مرور بسيار سخت و نااميد كننده مي شود. پس از مدتي عشق يك طرفه براي شما افسردگي و ديگر ناراحتي هي خلقي را به همراه مي آورد. بيشتر كساني كه داراي يك احساس و عشق يك طرفه هستند به اميد اينكه روزي به محبوب خود برسند زندگي مي كنند. در واقع با خود عهد بسته اند كه تنها با او باشند. اما گاهي عشق يك طرفه بعد از يك رابطه دو طرفه ايجاد مي شود. در اين حالت رابطه با درگيري هاي زيادي مي تواند همراه شود. شما وقت و انرژي خود را براي كسي هدر مي‌دهيد كه حتي به خودش زحمت نمي‌دهد كه به شما فكر كند. اگر در عشقتان كمي احساس عدم توازن مي‌كنيد، با ما همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق يك طرفه مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

عشق يك طرفه

در عشق يك طرفه ميل به معشوق موضوعي است كه تنها در ذهن شخص ايجاد شده است. گاهي عاشق در فكر خود بر اين باور است كه معشوق نيز او را دوست دارد اما مانعي براي ابراز آن وجود دارد. در رابطه يك طرفه معمولا يك نفر سرويس دهنده است و تمام تلاش ها از جانب او صورت مي گيرد. از آن جا كه محبت و احساسي دريافت نمي كند، احساس نارضايتي و خشم پنهان را تجربه مي كند. گاهي حتي احساسي كه داريد نيز عشق نمي باشد. مقاله از كجا بفهميم عاشق شده ايم را مطالعه نماييد.

 

نشانه هاي عشق يك طرفه

اگر نشانه هاي زير را در رابطه تان ديديد بيشتر مي توانيد از عشق يك طرفه خود مطمئن شويد. براي اطلاع از نشانه هاي عشق مردان كليك كنيد.

 • هميشه شما سر صحبت را باز مي كنيد.
 • هرگز به احترامي كه حق شما است دست نمي‌يابيد.
 • تنها شما براي ديدن معشوق به دنبال فرصت و بهانه هستيد.
 • حتي اگر معشوق شما نشان دهد كه به شما علاقه‌اي ندارد همچنان اميدوار خواهيد بود.
 • اولويت ارتباط با ديگران براي شما كم مي شود.
 • براي طرف مقابلتان اهميتي ندارد كه با او تماس مي گيريد يا نه. 
 • وقت زيادي برايتان نمي گذارد و جواب تماس ها و پيام هايتان را نمي دهد.
 • از دوستان مشترك سراغ او را مي‌گيريد.

 

عوامل به وجود آمدن رابطه يك طرفه چيست؟

عوامل متفاوتي در به وجود آمدن عشق يك طرفه تاثير دارند. اولين عامل نگاهي است كه شما به طرف مقابل تان داريد. عامل دوم، شكست ها و تجارب تلخي است كه در زندگي بر شما وارد شده است. اين اتفاقات بدون آن كه خود بدانيد وارد فكر و ذهن شما مي شود تا شايد بتواند به خواسته هاي خود دست يابد. گاهي رفتارهاي طرف مقابلتان شما را به اشتباه قانع مي كند كه اون نيز شما را دوست دارد. در صورتي كه شايد اين طور نباشد.

عامل سوم عشق يك طرفه به خاطر نداشتن كسي است كه براي ادامه زندگي به او احتياج داريد. در يان حالتممكن است از روش جبران استفاده كنيد. يعني فرد براي جبران محروميت هاي خود در زندگي عاشق كسي مي شود كه حس مي كند او را دوست خواهد داشت.

 

چگونه در دام عشق يك طرفه نيفتيم؟

علاقمند شدن به كسي كه هيچ گونه احساس و ارزشي براي شما قائل نيست، خودباوري و اعتماد به نفس شما ر ا تخريب مي كند. بودن در يك رابطه عاشقانه يك طرفه مي تواند سخت تر از آن چيزي باشد كه تصورش را مي كنيد. عشق يك طرفه خود منجر به خيانت، طلاق عاطفي، اضطراب، خشونت خانگي و... مي شود. براي پيشگيري از عشق يك طرفه از راهكارهاي زير استفاده كنيد:

از احساساتتان آگاه باشيد

اگر به كسي كه علاقه اي به شما ندارد وابسته شديد و قصد خلاص شدن از اين احساسات را داري؛ روي احساساتتان تمركز كنيد، نوع عشق و چرايي آن را بشناسيد.

رابطه با آن شخص را مديريت كنيد

هرچه از او دور باشيد راحت تر مي توانيد عشق يك طرفه خود را از دل بيرون ببريد. سعي كنيد رابطه تان را با او به حداقل برسانيد و در برخوردهاي ضروري نيز كاملاً رسمي رفتار كنيد .

اوقات بيكاري تان را به صفر برسانيد

تا جايي كه مي توانيد به كارهايي كه برايتان لذت بخش است، بپردازيد. سعي كنيد وقت خود را براي فكر كردن به او محدود كرده و خود ر امشغول كارهاي مهم تر و رسيدن به اهداف زندگي تان بكنيد.

اهدافتان را دوباره شناسايي كنيد

به كارهايي كه قبل از شروع شدن اين عشق مي خواستيد انجام دهيد فكر كنيد. آنها را به صورت هدف براي خودتان دوباره تعريف كنيد.

از خودتان مراقبت كنيد

مراقب ظاهر و سلامتي تان باشيد. براي خودتان غذاي مورد علاقه تان را درست كرده و از خود مانند يك مهمان پذيرايي كنيد. يك ليوان چاي گرم و خوشمزه براي خودتان درست كنيد و آن را با لذت بنوشيد. خريد برويد و لباس هاي جديد بخريد. مدل موهايتان را عوض كنيد. 

ورزش كنيد

موثرترين روش براي رسيدن به تعادل عاطفي، ورزش كردن است. ورزش به شما كمك مي كند تا از افكار منفي خود رها شويد. براي ورزش كردن حتما نبايد باشگاه رفته و هزينه اي پرداخت كنيد. پياده روي و انجام حركات كششي حتي در خانه نيز مكان پذير است. با رقصيدن مي توانيد ورزش و هنر را با يكديگر تركيب كنيد. آهنگ مورد علاقه خود را پخش كنيد و هر روز زماني را براي رقصيدن به خود اختصاص دهيد. با اين كار همزمان سرگرم و خوش اندام مي شويد.

اين رويا را كنار بگذاريد

خودتان را با افكار و روياهايي كه مي دانيد به آن ها اميدي نيست مشغول نكيند. منتظر ماندن براي آن كه روز محبوبتان نيز به شما علاقه مند مي شود به شما آسيب خواهد رساند. اگر كسي توجه كافي به شما ندارد، سعي نكنيد با آوردن دليلي مساله را بي اهميت نكنيد.

هرگز سراغ كشيدن سيگار يا مصرف الكل نرويد. حتي اگر سيگاري هستيد بيشتر از معمول سيگار نكشيد.

تصميمات ناگهاني نگيريد. مخصوصا اگر سلامتي و زندگي تان را به خطر مي اندازد. ممكن است تصميم بگيريد با صدمه زدن به خود كاري كنيد كه محبوب تان متوجه ميزان علاقه و ناراحتي شما شود،اما او متوجه نخواهد شد، يا برايش اهميتي نخواهد داشت و شما با اين كار تنها به خودتان آسيب مي زنيد.

 

آيا مي توان عشق يك طرفه را به عشق دو طرفه تبديل كرد؟

اگر كسي بخواهد عشق و علاقه را از كسي دريافت كند ابتدا بايد از ميزان علاقه او آگاهي پيدا كند. شايد نشانه هاي بي علاقگي كه از او دريافت مي كنيد تنها به دليل سبك ارتباطي اش باشد. براي آنكه بتوانيد كسي را به خود علاقه مند كنيد بايد اين حقيقت را بپذيريد كه عشق شما يك طرفه است و براي آن كه اين احساس از طرف او هم به وجود آيد نياز به صرف زمان و انرژي مي باشد. براي اين كار نياز است تا سبك زندگي خود را عوض كرده و كارهايي انجام دهيد كه معشوقتان را به شما علاقه مند كند. 

براي آنكه عشق دوطرفه ايجاد كنيد در قدم اول بايد به خط قرمزها و حساسيت هاي طرف مقابل تان احترام بگذاريد. سپس از طريقي تلاش كنيد عقايد و ديدگاه هاي او را دريابيد. با اين كار مي توانيد يك وجه اشتراك با او پيدا كرده و به يك احساس مشترك برسيد. هيجانات و خواسته هاي خود و او را شناسايي كرده و آن ها را اجرا كنيد. در يك زندگي زناشويي عدم وابستگي زوجين به خانواده هايشان و عدم انتقال سبك هاي زندگي دوره مجردي به متاهلي، بازگو كردن نقاط مثبت زوجين به يكديگر و داشتن گوش شنوا، وقت گذاشتن براي يكديگر و داشتن صداقت و عدم دروغگويي و مخفي كاري و در مجموع همه اينها باعث مي شود فرد عاشق به معشوقي كه از او مي گريزد، به راحتي نزديك شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق يك طرفه مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : عشق يك طرفه | چگونه عشق يك طرفه مان را درمان كنيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: عشق يك طرفه،
موضوع:
[ ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۶:۰۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

بسياري اوقات حس مالكيت و حسادت از طرف مقابلتان باعث آزار و فرسودگي شما مي شود. توقع شريك تان از شما صرف اينكه تنها براي او باشيد و تمام توجه شما وقت او شود، به مرور زمان شما را خسته مي كند. حس مالكيت هم در مردان و هم در زنان ديده مي شود. اما هر كدام به شكل هاي متفاوتي آن را نشان مي دهند. معمولا نشان دادن حس مالكيت در اوايل رابطه بسيار خوشايند است. اما به مرور زمان تبديل به يك صد و مانع شده و زوجين را از يكديگر دور مي كند. اما مگر نبايد عشق ميان شما و همسرتان روز به روز بيشتر مي شد؟ چرا ديگر مانند اوايل آشنايي اين حسادت ها و توجه ها خوشايند نيستند؟

 

براي دريافت مشاوره در زمينه حس مالكيت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

حس مالكيت يعني چه؟

زماني كه به يك شخص، موضوع يا شئي حس مالكيت داريد در واقع يك احساس دروني مال من بودن نسبت به آن مسئله پيدا كرده ايد. مي توان گفت همين احساس باعث دلبستگي و وابستگي بيشتر شما به آن موضوع مي شود. اما همه ما آدم ها در درون خود داراي يك نيروي قدرتمند مالكيت هستيم كه اغلب آن را با عشق اشتباه مي گيريم. بعضي ها با ازدواج و به دست آورن چهارچوب ازدواج تعيين مي كنند سعي در به دست آوردن عشق مي كنند. اما غافل از آن كه دلبستگي سالم و عشق در اثر انتقال حس مالكيت به وجود نمي آيد.

 

علت حس مالكيت چيست؟

همانطور كه گفتيم حس مالكيت در همه ما وجود دارد. در واقع زماني كه چيزي را دوست داريد، يك نوع حس مالكيت به آن پيدا خواهيد كرد. اين احساس از يك ترس دروني براي از دست دادن ناشي مي شود. اگر مي بينيد كه همسر يا شريكتان رفتارهاي كنترل گرانه و سوءظن آميز به شما دارد، به احتمال زياد به خاطر ترس وجودي او از نداشتن شماست. كسي كه ترس و شك زيادي دارد در درون خود يك احساس پوچي و جاي خالي را احساس مي كند. و تلاش دارد اين جاي خالي را پر كند. حتي زماني كه كسي به اين منظور وجود دارد، يك ترسي دائمي نسبت به از دست دادنش، دارد. چرا كه داراي اطمينان كافي به توانايي و لياقت خود نيست.

گاهي هم فكر از دست دادن بخاطر پايين تر دانستن، خود از شماست. او تلاش دارد با اعمال فشار و سخت گيري، محيط شما را محدود كرده و قدرت مقايسه را از بين ببرد. تا ديگر شما يا كسي متوجه تفاوت ها و نقص ها نشويد.

 

حس مالكيت به شما چه احساساتي را مي دهد؟

اگر حس مالكيت در كسي فعال شود، احساسات زير همزمان با افكار منفي درباره احتمال از دست دادن، اغلب به سراغ او خواهد آمد: 

 • حس از دست دادن
 • شك يا نگراني در مورد خيانت
 • اعتماد به نفس پايين و غم درباره از دست دادن
 • نامطمئني و تنهايي
 • ترس از دست دادن فردي به خاطر حضور ديگري
 • بي‌اعتمادي

 

حس مالكيت چگونه خود را نشان مي دهد؟

انسان خيلي زود نسبت به چيزهايي كه مال او هستند عادت مي كند. اما گاهي پس از مدتي تنها لذتي كه از آن شئ دريافت مي كند همه در همين حس مالكيت و مال من بودن خلاصه مي شود. در واقع اين موضوع حقيقتي به نام خودخواهي را نشان مي دهد.

همسرتان به واسطه حسادت و حس مالكيت فكر مي كند، شما بايد دربست خود را وقف او كنيد. روز به روز اوضاع شدت پيدا مي كند، و كم كم زنگ خطر به صدا در مي آيد. زيرا رابطه تان با تهديد جدي مواجه است. حسادت عاشقانه در اين نوع رابطه مطرح مي شود.

در اين شرايط خيلي زود احساس مي كنيد دست و پايتان را بسته اند و براي فرار از اين بند حاضريد هر كاري بكنيد. هيچ كس دوست ندارد يك نفر مدام به او بگويد چه كاري را انجام دهد، با چه كساني گفتگو كند، حريم شخصي اش را كوچكتر كند و مدام مجبور باشد دلخوري هاي بي اساس حسدورزانه را رفع و رجوع كند. اين همان مرحله اي است كه كم كم فاصله و دلسردي نسبت به رابطه و فرد مقابل پيدا مي كنيد و از اين شرايط به ستوه مي آييد.

 

براي مقابله با مشكلات حس مالكيت استفاده از راهكارهاي زير را توصيه مي شود:

اگر همسر شما حس مالكيت و حسادت دارد:

مكان ها و افرادي كه همسرتان نسبت به آنها حساس است را شناسايي كنيد و با تغيير رفتار خود، عادي سازي شرايط و… حساسيت او را از بين ببريد.

در موقعيت هايي كه همسرتان دچار حسادت مي شود، به او محبت بيشتري داشته باشيد.

او را در جمع همراه خود ببريد و موقعيت محترمانه اي برايش در نظر بگيريد.

جزئيات روابطي كه او را حسود مي كند را برايش نگوييد.

براي همسرتان وقت بيشتري بگذاريد.

بعد از ازدواج نوع روابط خود را با اطرافيان تغيير دهيد. ديگر بايد بدانيد كه صميميت رفتاري و گفتاري سابق را با دختر يا پسرهاي فاميل تان نمي توانيد داشته باشيد. مگر آن كه همسرتان ظرفيت پذيرش استانداردهاي فاميلي شما را داشته باشد.

سعي نكنيد با لجبازي رفتار او را عوض كنيد. براي اين كار فقط يك نسخه وجود دارد و آن اطمينان بخشيدن به همسرتان از پايبندي به زندگي مشترك است.

هرگز، هرگز، هرگز درباره چيزي كه روي آن حساس است، به او دروغ نگوييد. با اين كار بايد فاتحه روابط سالم و زندگي مشتركتان را بخوانيد.

اگر شما حس مالكيت به همسرتان داريد:

حسادت تان را انكار نكنيد و سعي به مبارزه با آن كنيد. شما فقط وقتي مي توانيد مشكل را حل كنيد كه اين حس را در درون تان بپذيريد.

يكي از راه هاي كاهش حسادت كاهش ناامني و عدم اطمينان است.

از خودتان بپرسيد در مورد چه چيز احساس ناامني مي كنيد. آيا احساس مي كنيد زيبا يا جذاب نيستيد و ممكن است همسرتان از شما خسته شود؟ آيا به عشق و علاقه همسر خود شك داريد؟ وقتي دريافتيد چه مسئله اي شما را ناراحت مي كند، بهتر مي توانيد با ترس هاي خود مقابله كنيد و متوجه شويد آيا ترس هاي شما واقعي هستند يا نه. 

اعتماد به نفس تان را بالا ببريد. براي اطلاع از راه هاي افزايش اعتماد به نفس كليك كنيد.

 

چه كسي براي حل مشكلم به من مي تواند كمك كند؟

ممكن است خود بتوانيد براي حل مشكلاتتان راه هايي را به كار بگيريد. اما معموا زماني كه فقط از يك زاويه به موضوع نگاه مي كنيم نمي توانيم تمامي جوانب را در نظر بگيريم. گفتن مسائل و مشكلاتمان به دوستان و اعضاي خانواده نيز كار ساده اي نيست. اما با گرفتن كمك از يك روان شناس مي توانيد با خيال آسوده تمامي ناراحتي هاي خود را بازگو كرده بدون آن كه نگران فا شدن اسرارتان باشيد. به علاوه روانشناس به مدد تجربه و علمي كه دارد بهتر از هر كسي مي تواند شما را راهنمايي نمايد. ما در مركز هنر زندگي با كمك متخصصان در حوزه سلامت روان تلاش كرده ايم تا با استفاده از بهترين و جديدترين روش ها به مشكلات و سوالات شما در زمينه روابط بين فردي پاسخ دهيم. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه حس مالكيت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : حس مالكيت و حسادت در روابط


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: حس مالكيت،
موضوع:
[ ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۵:۱۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

تست هروئين و يا ديگر مواد مخدر معمولا پيش از ازدواج و استخدام در برخي موسسات انجام مي شود. ماده هروئين در كنار ترياك و شيشه شايع‌ترين ماده مصرفي در ايران است. جواب منفي تست اعتياد هيچگاه به معني قطعي اعتياد داشتن و يا نداشتن فرد نيست و براي تشخيص درست آن موارد زيادي بايد در نظر گرفته شوند. با افزايش آمار اعتياد حتي در بين قشر مرفه جامعه بسياري از خانواده‌ها پيش از ازدواج نگران مصرف مواد توسط همسر آينده فرزند خود هستند. بسياري از والدين به دنبال نگراني از اعتياد فرزندشان او را مجبور به انجام تست اعتياد مي كنند. در حالي كه مي توانند با كمك يكمشاوره خانواده از روش هاي بهتري براي حل اين مشكل استفاده كنند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه آزمايش اعتياد به هروئين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

ماده هروئين و اثرات آن

ماده هروئين (دي استيل مورفين) نوعي ماده مخدر يا افيوني (اپيوئيدي) از خانواده ترياك است. مصرف هروئين باعث حالاتي شبيه به مصرف ديگر مشتقات ترياك مي‌شود با اين تفاوت كه به شدت قوي‌تر است و احساس لذت بيشتري به همراه دارد. خواص آرام‌بخش و تسكين‌دهنده اين ماده باعث كاهش اضطراب، احساس آرامش، بي‌خيالي و سبكي يا رهايي مي‌شود. اما همان طور كه انتظار مي‌رود همراه با مصرف طولاني‌مدت آن تمام اين حالات لذت‌بخش از بين مي‌روند و فرد مجبور است براي باقي ماندن حالت طبيعي خود به مصرف دوز بالايي از هروئين دست بزند.

 

چه مواقعي تست هروئين گرفته مي‌شود؟

هروئين به خاطر فرمول شيميايي نزديك به مورفين با تست مورفين كه معمول‌ترين آزمايش اعتياد پيش از ازدواج و يا موارد استخدامي است قابل سنجش است. اصلي‌ترين موادي كه با اين تست‌ها قابل تشخيص هستند موادي مانند ترياك و شيره، هروئين، كراك هروئين، مورفين و حتي كدئين است. بنابراين مي‌توان گفت هركجا كه تست اعتياد گرفته مي‌شود، مصرف ماده هروئين قابل تشخيص است. در حالي كه براي تشخيص مصرف ديگر مواد محرك مانند شيشه و حشيش و مشتقات آن نياز به آزمايش‌هاي ويژه‌تري است.

 

تست وسيله‌اي براي مچ‌گيري؟

توجه كنيد كه تست اعتياد براي مچ‌گيري نيست. استفادع از تست به عنوان وسيله اي براي مچ گيري مي‌تواند اثرات مخربي به همراه داشته باشد و موجب لجبازي و مصرف دوباره مواد توسط فرد بهبود يافته شود. خانواده ها اغلب فكر مي كنند با اثبات اعتياد مي توانند بيمار را مجبور به ترك مواد كنند. در حالي كه شناسايي و از بين بردن علل گرايش به اعتياد از وظايف اصلي خانواده بيمار است. 

 

انواع تست اعتياد به هروئين

تست هروئين از راه آزمايش نمونه خون، بزاق، ادرار و مو قابل اجرا است. استفاده از نمونه خون و بزاق به خاطر آن كه تنها تا چند ساعت پس از مصرف مي‌تواند وجود مواد را نشان دهد معمولا استفاده نمي‌شود.

معمول‌ترين روش تست هروئين استفاده از نمونه ادرار است كه حدود 3 تا 4 روز پس از مصرف، مي‌تواند وجود مواد را نشان دهد. نمونه ادرار معمولا به وسيلۀ تست نواري و تست كروماتوگرافي سنجش مي شود. تست نواري به صورت كاست پلاستيكي در مطب يا حتي خانه در زمان كوتاه قابل انجام است. تست كروماتوگرافي لايه نازك (TLC) به تجزيه مواد داخل ادرار حتي در كمترين مقادير مي‌پردازد و دقت بالاتري دارد.

دقيق‌ترين روش استفاده از نمونه مو است كه تا حدود 6 ماه پس از مصرف، مقدار دقيق مصرف، زمان مصرف و نوع مواد را تشخيص مي‌دهد. اما به دليل گران بودن و نبودن امكانات، اجراي آن در همه شهرستان‌ها ميسر نيست. نمونه مو از هر جاي بدن مي تواند گرفته شود.

 

آيا امكان مثبت شدن جواب تست بدون مصرف وجود دارد؟

بله! مصرف آنتي‌بيوتيك‌هايي خاص مثل آموكسي‌سيلين و مصرف مسكن‌هاي حاوي كدئين مي‌تواند در جواب تست اعتياد به مورفين تداخل ايجاد كند. همچنين داروهايي مانند ديكلوفناك و دتاي‌نوولاك نيز مي‌توانند منجر به مثبت شدن جواب آزمايش مورفين شود. به همين دليل معمولا قبل از آزمايش از فرد درباره داروهاي مصرف شده سوال مي شود. پس از مثبت شدن جواب تست، آزمايش‌هاي تكميلي و تفكيكي را مثل آزمايش TLC مي‌توان انجام داد كه بين كدئين و ديگر مواد شبيه به مورفين تفكيك قائل مي‌شود.

 

راه‌هاي منفي شدن جواب تست

بسياري از افرادي كه مصرف هروئين يا ديگر مواد مخدر دارند نگران جواب تست اعتيادشان هستند و راه‌هايي را براي دستكاري در نتيجه تست انجام مي‌دهند. اكثر اين ترفندها با تست‌هاي تكميلي قابل تشخيص هستند كه در ادامه توضيح مي‌دهيم.

مصرف داروهاي جايگزين

داروهايي كه به عنوان داروي نگهدارنده در ترك مواد مخدر رواج دارند به اين دليل كه در تست مورفين نشان داده نمي‌شوند معمولا پيش از آزمايش مورفين مورد استفاده قرار مي‌گيرند. بوپرنورفين يا قرص B2 و متادون شايع‌ترين اين مواد هستند. اين داروها توسط كلينيك‌هاي درمان اعتياد كه با روش درمان نگهدارنده فعاليت مي‌كنند جايگزين مواد مخدر مي‌شوند. در اين ترفند فرد مصرف‌كننده مواد حدود يك هفته پيش از آزمايش، B2 يا متادون را جايگزين هروئين مي‌كند و با اين روش علاوه بر آن كه جواب تست مورفين منفي مي‌شود علائم ترك و خماري نيز به وجود نمي‌آيد. اما بايد توجه داشت كه مصرف اين داروها بدون تجويز پزشك خود مي‌تواند اعتياد به ماده‌اي جديد را به همراه داشته باشد.

توجه كنيد كه اين دو ماده خود داراي تست مخصوص هستند و اگر درخواست تست تكميلي مربوط به اين مواد را داشته باشيد مي‌توانيد از مصرف آن‌ها اطلاع پيدا كنيد.

عوض كردن نمونه

ريختن ادرار فرد ديگر يا ادرار مصنوعي داخل ظرف نمونه يا عوض كردن نمونه با نمونه فرد ديگر ساده‌ترين روش اين كار است. اين روش معمولا به خاطر مراقبت مسئولان مركز نمونه گيري به وسيله آينه روبروي محل نمونه‌گيري و دوربين‌هاي مداربسته چندان قابل استفاده نيست.

رقيق كردن نمونه

رقيق كردن نمونه هم مانند روش بالا با وارد كردن آب يا موادي ديگر به نمونه انجام مي‌شود و علاوه بر آن كه به خاطر كنترل محل نمونه‌گيري قابل اجرا نيست با آزمايش دقيق‌تر مشخص مي‌شود.

تغيير PH نمونه

با ريختن موادي مانند بزاق، مني، اشك، آبليمو، ناخن، خون و يا چيزهاي ديگر به نمونه PH آن تغيير مي‌كند و نمونه اعتبار خودش را از دست مي‌دهد. اما اين ترفند نيز با آزمايش دقيق‌تر قابل تشخيص است و راهي مناسب به نظر نمي‌رسد. در اجراي هر كدام از اين سه ترفند در صورتي كه نمونه ادرار مختل شده باشد و آزمايشگاه به نتيجه آزمايش مشكوك شود، تست تكميلي TLC اجرا مي‌شود كه بسيار دقيق‌تر است و ديگر راهي براي كتمان و تقلب باقي نمي‌ماند. خوردن قرص‌هاي ضدبارداري نيز همين اثر را بر روي نمونه مي‌گذارد.

صبر كردن تا سم‌زدايي طبيعي بدن

همانطور كه گفته شد هروئين پس از چند ساعت از سيستم بزاق و خون خارج مي‌شود و به صورت طبيعي پس از حدود سه تا چهار روز از سيستم ادرار نيز خارج مي‌شود. طولاني‌ترين قسمت دفعي سيستم بدن موها هستند كه تا حدود 3 ماه پس از مصرف وجود هروئين و زمان مصرف آن را نشان مي‌دهند و نياز به سم‌زدايي طولاني‌تري دارند. اگر شما از مدتي قبل از آزمايش (براي اطمينان حدود يك هفته) هروئين مصرف نكنيد، ماده از سيستم بدن شما خارج شده و تست با نمونه ادرار مصرف را نشان نمي‌دهد.

روش‌هاي سم‌زدايي سريع‌تر

اما روش ديگر قانوني و بدون تقلب براي منفي شدن تست مصرف هروئين روش‌هاي سم‌زدايي يا خارج شدن مواد از سيستم بدن با سرعت بيشتري است. نوشيدن آب فراوان باعث افزايش سوخت و ساز بدن و افزايش حجم ادرار شما و در نتيجه خروج سريع‌تر ماده مصرفي از بدنتان مي‌شود. براي بالا بردن سوخت و ساز مي‌توانيد فعاليت و  ورزش كنيد. راه ديگر خارج كردن سريع‌تر مواد از بدن مصرف داروهاي ادرار آور است كه به همراه مصرف بيشتر آب، فرايند سم‌زدايي را سرعت مي‌بخشد.

 

بعد از موفقيت در تغيير نتيجه چه اتفاقي مي‌افتد؟

اگر با هركدام از اين ترفندها موفق به تغيير نتيجه تست خود شديد چه اتفاقي مي‌افتد؟ آيا با استخدام و يا ازدواج شما ديگر مصرف مواد براي شما مشكلي ايجاد نمي‌كند؟ اين موقعيت مي‌تواند مقدمه‌اي باشد تا به انگيزه خود براي ترك هروئين و راه‌هاي درمان بيشتر فكر كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه آزمايش اعتياد به هروئين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : تست هروئين | چگونه تست اعتياد به هروئين را منفي مي كنند؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تست هروئين،
موضوع:
[ ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۳:۱۲ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

اگر به همسر معتادتان علاقه داريد و تصميم گرفته‌ايد كه با او زندگي كنيد با رعايت نكاتي مي‌توانيد هم از آسيب ديدن خود و يا فرزندانتان پيشگيري كنيد و هم انگيزه ترك را در همسر معتادتان تقويت كنيد. از گذشته تا به حال اين حرف كه "تا خود معتاد نخواهد نمي‌تواند ترك كند" را همه‌جا مي‌شنيديم. درست است كه پاك شدن و تغيير فرد معتاد به انگيزه و خواست خودش بستگي دارد اما نقش خانواده در ترك اعتياد بسيار كليدي است. گاهي رفتار نامناسب خانواده مي‌تواند به طور ناخواسته ميل به مصرف مواد را در او تشديد كند. همسر يا خانواده فرد معتاد مي‌توانند با رفتار مناسب هم ميل به ترك را در او ايجاد كنند، و هم آن كه از آسيب ديدن بيشتر خود در برابر تخريب بيماري اعتياد او جلوگيري كنند. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد همسر مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

ادامه ارتباط با همسر معتاد چگونه بايد باشد؟

براي آنكه بتوانيد با كسي كه معتاد است يك زندگي را ادامه دهيد، نياز به كسب اطلاعات و مهارت هايي در اين زمينه هستيد. براي ارتباط برقرار كردن با همسر معتادتان بايد نكات زير را در نظر بگيريد.

قاطع باشيد اما سرزنش نكنيد.

قطعا رفتار همسرتان شما را آزار داده است. صرف پول زياد براي تهيه مواد. وقت نگذاشتن براي خانواده و يا رفتار غير طبيعي بعد از مصرف شما را عصباني مي‌كند. اما سرزنش و تحقير همسر معتاد براي اشتباهاتي كه انجام داده و آسيب‌هايي كه به وجود آورده مي‌تواند اين تخريب را بيشتر كند. همسرتان بعد از سرزنش و تحقير شما احساس گناه مي‌كند و خشمگين مي‌شود. او عصبانيت و احساس گناه را تنها با مواد جبران مي‌كند (چون قبلا هم ياد گرفته با اين روش خود را آرام كند). پس نه تنها براي ترك انگيزه پيدا نمي‌كند بلكه مصرفش را بيشتر ادامه مي‌دهد. به طور قاطع به او بگوييد كه از رفتارش ناراحت مي‌شويد. به او بگوييد اگر بخواهد براي آن كه رفتارش را تغيير دهد به او كمك مي‌كنيد. يادتان باشد شما با بيماري اعتياد او مشكل داريد نه با خود او.

كنترل و مچ‌گيري نكنيد.

حق داريد كه نگران مصرف مواد او باشيد. با رفت و آمد پنهاني و رفتار مشكوكش نگراني شما بيشتر مي‌شود. اما كنترل شما حس مچ‌گيري و بي‌اعتمادي به او مي‌دهد. در اين موارد نه تنها كنترل شما به او كمكي نمي‌كند بلكه باعث رفتار مخفيانه بيشتر و آسيب بيشترش مي‌شود. به او ابراز علاقه كنيد و يادآوري كنيد كه چه در صورت مصرف يا ترك دوستش داريد. اگر كنار شما احساس امنيت داشته باشد بيشتر از كمك شما استفاده مي‌كند.

موقع نشئگي با او صحبت نكنيد

صحبت كردن با شوهر معتادتان در حالت نشئگي مانند صحبت با ديوار است. يا بدتر از آن وقتي با او در حالي كه مصرف كرده صحبت مي‌كنيد با هيولاي اعتياد طرف هستيد. اين صحبت نه تنها هيچ تاثيري روي او نمي‌گذارد بلكه احتمال دارد شما را با خطر مواجه كند. پس صبر كنيد به حالت عادي برگردد تا بتوانيد انتظارات خود را به طور قاطع به او بگوييد.

مراقب حمايت ناسالم خود از او باشيد!

برخي مواقع شما از روي دلسوزي طوري از همسر معتادتان حمايت مي‌كنيد كه او با عواقب رفتارش مواجه نمي‌شود. اين كه اجازه دهيد نتيجه ناگوار رفتارش را ببيند سخت است اما به او كمك مي‌كند تا براي ترك انگيزه بگيرد. مثلا اگر نمي‌تواند هزينه خودش را تامين كند و از شما پول مي‌گيرد و فكر مي‌كنيد بهتر از آن است كه از كسي قرض بگيرد يا به كار خلاف رو بياورد؛ داريد او رابه صورت ناسالم حمايت مي‌كنيد. يا مثلا اگر در برابر سوال اقوام و آشنايان براي آبروداري رفتارش را بپوشانيد همين اتفاق مي‌افتد. او به عنوان فردي بالغ كه مسئول رفتار خودش است و همين‌طور مسئول بهبودي بيماري خود است بايد نتيجه رفتارش را بپذيرد. او كودكي نيست كه شما مسئوليت او را به عهده بگيريد. اگر اين گونه رفتار را ادامه دهيد او هم انتظارش از شما بالا مي‌رود و از تصميم گرفتن خودداري مي‌كند.

در عوض راه هاي حمايت سالم را براي ماندن در ترك را ياد بگيريد. براي مثال خوردن غذاهاي مفيد براي ترك اعتياد بسيار موثر است، و يا برنامه ريزي برنامه هاي خانوادگي مانند ورزش دسته جمعي مي تواند به همسرتان كمك كند.

قواعد محكم داشته باشيد.

همسر شما با وجود بيماري اعتياد عضو بالغ خانواده است و بايد به قواعد خانه پايبند باشد. شما بايد به ياد داشته باشيد در گوشزد كردن وظايف و مسئوليتش از سرزنش استفاده نكنيد اما قاطعانه از موضع خود كوتاه نياييد. صرف كردن مقدار معيني از درآمدش براي خانواده، مصرف نكردن مواد در خانه و راه ندادن دوستانش به خانه مي‌تواند از قواعدي باشد كه وجودشان جلو آسيب خانواده را مي‌گيرد. با رعايت اين موارد همسر معتادتان نتيجه اعتيادش را بيشتر لمس مي كند.

او هم عضو خانواده است

با وجود بيماري اعتياد، همسرتان هم عضوي از خانواده است. پس شما با آن كه مسئوليت رفتارهايش را به عهده نمي‌گيريد، او را به عنوان عضو خانواده مي‌پذيريد. او حق دارد مانند ديگر اعضا در خانه حضور داشته باشد، در كنار سفره با شما غذا بخورد، از فضاي خانه استفاده كند و براي گرفتن تصميمات خانوادگي نظرش پرسيده شود. طرد فرد معتاد و ناديده گرفتن رفتارش به ادامه دادن مصرف مواد او كمك مي‌كند.

 

تا كي به ارتباط با همسر معتاد ادامه مي‌دهيم؟

تا زماني كه مصرف مواد و عوارض آن، همسرتان را در شرايطي قرار نداده كه به شما آسيبي بزند و رفتارش تا حد غيرقابل تحملي غيرطبيعي نشده، مي‌توانيد به راه‌هاي ارتباطي متوسل شويد. اگر همسر شما به دليل مصرف مواد دچار مشكلات روان‌شناختي شديد مانند پرخاشگري، افسردگي و حالات توهم و هذيان است، ديگر نمي‌توانيم با ارتباط موثر تحت تاثيرش قرار دهيم. توجه داشته باشيد در اين شرايط آماده باشيد تا از اورژانس پزشكي، اورژانس اجتماعي (123) و يا حتي پليس كمك بگيريد.

از خودتان در مقابل اعتياد همسرتان محافظت كنيد

همانطور كه همسر شما در برابر رفتار خودش مسئول است شما نيز در برابر سلامتي جسمي و رواني خود مسئول هستيد. با وجود آسيب‌هايي كه اعتياد همسر شما مي‌تواند براي خانواده داشته باشد؛ شما نمي‌توانيد نقش قرباني داشته و او را مسئول آسيب خود بدانيد. پس شما هم بايد از خودتان مراقبت كنيد و خود را از آسيب در اين محيط محافظت نماييد. رسيدگي به نيازهاي اوليه خود مانند تفريح مناسب و صميميت با دوستان و خانواده را فراموش نكنيد. براي سلامت روان خودتان هم به روان‌شناس مراجعه كنيد و خودتان را وقف درمان بيماري اعتياد همسرتان نكنيد.

 

اطلاعات خود را درباره زندگي با فرد معتاد افزايش دهيد

براي مقابله با اعتياد بايد اطلاعات خود را افزايش دهيد. مشورت با متخصصان، مطالعه كتاب‌هاي خودياري كه براي خانواده معتادان نوشته شده. عضويت در گروه‌هاي خودياري مانند نارانان و استفاده از تجربه افراد مشابه مي‌تواند به شما كمك كند.

عضو گروه خودياري خانواده معتادان شويد

در كنار گروه‌هايي كه از معتادان بهبوديافته تشكيل شده و به يكديگر براي ترك مواد كمك مي‌كنند گروه‌هايي تشكيل شده ازخانواده‌هايشان نيز وجود دارد. اين گروه‌ها كه براي معتادان NAR-ANON نام دارد از اعضاي خانواده معتادان تشكيل شده است. در اين گروه‌ها چه در حالتي كه همسر معتادتان مشغول مصرف است و چه آن كه در دوره بهبودي به سر مي‌برد مي‌توانيد از تجربه ديگران استفاده كنيد. مشاوره ترك اعتياد فردي نيز به خانواده و فرد معتاد ياري مي رساند.

به متخصص مراجعه كنيد.

روانشناسان و متخصصان درمان اعتياد اين روزها بيشتر به خانواده‌درماني و شروع مداخله از اعضاي خانواده فرد معتاد اهميت مي‌دهند. با مراجعه به مشاور مناسب مي‌توانيد نحوه رفتار صحيح با همسر معتادتان و درمان آسيب‌هايي كه خودتان از بيماري او متحمل شديد بپردازيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد همسر مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : در مقابل اعتياد شوهر چه رفتاري بايد داشته باشيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۹:۱۹ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

چگونه مي‌توان به علاقه مردان نسبت به خودمان پي ببريم؟ آيا مي توان نشانه هاي دوست داشتن مردان را شناسايي كرد؟ مردان عاشق چگونه رفتار مي‌كنند؟ در واقع عشق يك اتفاق غير ارادي و فيزيلوژيك است در بدن همه ما امكان دارد اتفاق بيافتد. اما هر كس بر اساس شخصيتش به شيوه هاي متفاوتي ابراز عشق مي كند. اگر اين ابراز عشق با احترام همراه نباشد، چيزي جز يك احساس جسماني و گذرا نيست. چه بسا چنين مي تواند مخرب هم باشد. در قدم اول بايد كمي بيشتر با مفهوم عشق و جلوه‌هاي سالم آن آشنا شويم. در ادامه به نشانه‌هاي رفتاري و زبان بدن مردان عاشق نيز مي‌رسيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نشانه دوست داشتن مردان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره9092305265 تماس بگيريد.

 

عشق سالم مردان

يك عشق سالم بر مبناي شناختن بنا مي‌شود. قدم اول آن است كه من بدانم مردي كه عاشق من شده سعي مي‌كند نيازها و خصوصيات من را بشناسد. در قدم دوم به نيازهاي من احترام بگذارد و به آن‌ها اهميت بدهد. سوم آن كه خود را مسئول رفع نيازهاي من مي‌داند و در آخر تمام تلاش خود را براي آن انجام مي‌دهد. اگر متوجه شوم كه او همين عشق و احترام را براي خودش قائل است مي‌توانم از عشق سالم در او مطمئن شوم.

پس نتيجه مي‌گيريم اگر با اين نشانه‌ها به عشق مردي به خودمان پي برديم زماني به اين احساس اعتماد كنيم كه همراه با آن احترام و توانايي او براي بيان سالم عشق خود را هم ببينيم.

 

مردها شبيه به هم هستند اما باهم تفاوت دارند!

تحقيقات روان‌شناسي نشان مي‌دهد كه زنان و مردان در موارد زيادي با هم تفاوت دارند. اين تفاوت‌ها را به عنوان تفاوت‌هاي جنسيتي مي‌شناسند. همچنين عرف جامعه نيز براي نقش مردان و زنان متفاوت است و از آن‌ها انتظار رفتار همسان را ندارد. اين موارد باعث شده كه نشانه‌ دوست داشتن مردان را از رفتار زنان هنگامي كه عاشق مي‌شوند متفاوت ببينيم. اما توجه كنيد كه همه مردان هم دقيقا عين هم نيستند. هر مردي بر اساس خصوصيت‌هاي شخصيتيش به روش خود رفتار مي‌كند. پس نشانه‌هايي كه در ادامه به عنوان نشانه‌هاي دوست داشتن مردان مي‌آوريم الزاما در مورد همه مردها درست نيست و لازم است با شرايط ديگر آن‌ها را بسنجيد و در صورت لزوم از كمك مشاور استفاده كنيد.

 

نشانه‌هاي زبان بدن مردان عاشق

شايد ما تصميم بگيريم كه دروغ بگوييم. اما بدن ما نمي‌تواند دروغ بگويد. لحن صدا، تماس چشمي، حالت چهره و بدن، پيش از زبان احساساتمان را نشان مي دهند. پي يكي از نشانه هاي دوست داشتن مردان توجه به زبان بدن آن هاست.

به شما لبخند مي‌زنند

مردي كه عاشق شماست در مقابلتان، عميق و صميمي لبخند مي‌زند. شما تفاوت لبخند صميمانه و اصيل را مي‌توانيد از لبخند مصنوعي احساس كنيد. لبخند واقعي مي‌تواند در چشم‌ها خودش را نشان دهد. چشم‌هاي گرد شده و هماهنگ با لب‌هايي كه كامل كشيده شده‌اند نشانه‌اي از لبخندي عميق و صميميتي هستند كه بدون كنترل ابراز مي‌شود.

به شما نزديك مي‌شود، طوري كه آزرده نشويد

مرد عاشق در درجه اول به نياز و خواسته دروني دختر مورد علاقه خود احترام مي‌گذارد. پس توجه مي‌كند رفتاري نشان ندهد كه او را برنجاند. با آن كه اگر به شما علاقه داشته باشد و دوست دارد بدنش را به شما نزديك كند و در فاصله كمي با شما قرار گيرد؛ اما به خاطر توجه به احساس شما، خود را كمي دورتر نگه مي‌دارد. اما شما از حالت صورت و دستهايش مي‌توانيد متوجه علاقه او به نزديك شدن شويد.

ارتباط چشمي

مردان عاشق با چشمانشان ارتباط كامل برقرار مي‌كنند. وقتي صحبت مي‌كنيد خوب به چشم‌هاي شما نگاه مي‌كنند و نشان مي‌دهند كه به شما توجه مي‌كنند. شايد وقتي حواستان نبود متوجه شويد كه به شما نگاه مي‌كرده يا با چشمانش شما را دنبال مي‌كند. شايد هم با تلاقي نگاهتان لبخندي زده و سري تكان بدهد. همه اين‌ها مي‌تواند نشانه توجه او به شما باشد.

بدنش با شما هماهنگ مي‌شود

زبان بدن افرادي كه به هم علاقه نشان مي‌دهند باهم هماهنگ‌تر است. اين اتفاق به صورت ناخودآگاه رخ مي‌دهد. فردي كه به شما علاقه دارد فرم بدن شما را تقليد مي‌كند. نحوه نشستن، به هم گره زدن دست‌ها، قرار گرفتن پاها يا خم شدن به سمت شما طوري است كه با شما هماهنگ باشد.

 

نشانه‌هاي رفتاري مردان عاشق

براي پي بردن به احساس مردان مي‌توانيد به سبك‌هاي رفتاري آن‌ها هم توجه كنيد.

باشخصيت رفتار مي‌كند

مردان عاشق در مواقعي كه با فرد مورد علاقه خود هستند سعي دارند با ادب و با شخصيت باوقارتري رفتار كنند. اين تمركز بر روي رفتار محترمانه يا به اصطلاح جنتلمن بودن نشانه‌اي از علاقه عميق آن‌ها به شماست. شايد هم رفتاري پخته‌تر از شخصيت واقعي خود در مقابل شما داشته باشد. تلاش براي اين كه خود را باشخصيت‌تر يا بزرگتر نشان دهد الزاما نشانه حقه‌بازي او نيست. شايد عشق او را وادار كرده در برابر شما بيشتر حواسش را جمع كند.

نظرش را به شما تحميل نمي‌كند

مرد عاشق، علاقه خود ر ابه صورت سالم به شما نشان مي دهد، او به نظر و خواسته شما اهميت مي‌دهد. بنابراين قرار نيست نظرش را به شما تحميل كند. به عقيده شما گوش مي‌دهد و به نياز شما احترام مي‌گذارد. حتي اگر با نظر شما مخالف باشد شما را وادار به قبول حرف خودش نمي‌كند.

بودن با شما را ترجيح مي‌دهد

مردي كه به شما علاقه دارد را هميشه در اطراف خود مي‌بينيد. چون بودن با شما را به چيزهاي ديگر ترجيح مي‌دهد. سعي مي‌كند به شما نزديك باشد و راه تماسي براي با شما بودن پيدا مي‌كند. اين مسئله مي‌تواند به فضاي مجازي هم كشيده شود. سعي مي‌كند با هر بهانه‌اي با شما در ارتباط باشد و حضورش را به شما نشان دهد.

ممكن است مضطرب به نظر برسد

ما وقتي در برابر افرادي قرار مي‌گيريم كه نظرشان برايمان مهم است بيشتر مضطرب مي‌شويم. پس مردان عاشق احتمال زياد در برابر شما بيشتر عصبي و مضطرب به نظر مي‌رسند. ممكن است هول كنند يا دست و پا چلفتي ديده شوند. در حالي كه سعي دارند متشخص‌تر به نظر برسند، اما در واقع اضطراب مانعشان مي شود.

شايد حسودي كند

وقتي كسي به شما علاقه دارد پس طبيعتا روي روابط ديگر شما مخصوصا با جنس مخالفتان حساس‌تر مي‌شود. حتي اگر سعي كند كه حساسيت خودش را بروز ندهد، مي‌توانيد اين مسئله را با توجه به رفتارش متوجه شويد. وجود حالت عصبي، پرسيدن سوالات درباره روابط ديگر شما و توجه بيشتر به اين مسائل مي‌تواند نشانه‌اي از حسادت باشد.

سر به سر شما مي‌گذارد

مردان عاشق شيطنت و سر به سر گذاشتن را دوست دارند. براي شما هم پيش آمده وقتي كودك بانمكي را دوست داريد كمي او را اذيت كنيد. اين رفتار نوعي بازگشت به دوران كودكي براي نشان دادن علاقه است. ممكن است وسيله‌اي را از شما كش برود يا سعي كند شما را عصباني كند.

 

عشق مردان هميشه يك چهره ندارد

توجه داشته باشيد كه عشق هميشه يك شكل بروز نمي‌كند. شايد شما برخي از اين علائم را در اوايل رابطه خود با همسر يا نامزدتان مي‌ديديد اما به مرور زمان كمرنگ شده‌اند. اين به معناي آن نيست كه علاقه او به شما كم شده يا عشقي ديگر وجود ندارد. بلكه چهره عشق پس از مدتي تغيير مي‌كند و به شكل ديگري خود را نشان مي‌دهد. عشق در اوايل رابطه خودش را با اضطراب و رفتارهاي پرهيجان نشان مي‌دهد اما پس از گذشت ماه‌ها از رابطه به شكلي باثبات و آرام تبديل مي‌شود. 

اگر برخي از اين نشانه ها را در مردي مي بينيد اما همچنان اتفاقي نمي افتد؛ ممكن است به خاطر غرورش پا پيش نمي گذارد. براي اطلاع از راه هاي جذب مردان و پسران مغرور كليك كنيد. اما قبل از اينكه كاري بخواهيد بكنيد مطمئن شويد كه او براي شما فردي مناسب است و شما نيز به شروع يك رابطه عاشقانه علاقه داريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نشانه دوست داشتن مردان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : چگونه به عشق و دوست داشتن مردان پي ببريم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۹:۰۶ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

به دنبال شناخت بيماري اسكيزوفرني روز به روز درمان اسكيزوفرني نيز پيشرفت كرد. درمان هايي كه در ابتدا از آن ها استفاده مي شد مانند ديگر درمان هاي اختلالات رواني چندان علمي و قابل اثبات نبودند. اما امروزه به مدد پيشرفت علم و امكان بررسي اسكن هاي مغزي، انتقال دهنده هاي عصبي، تحليل ژن ها و ديگر ابزارها اثربخشي هر درماني قابل بررسي است. پيش تر تنها دارو را درمان اسكيزوفرني مي دانستند. اما مشخص شد كه در كنار دارو درماني استفاده از درمان هاي روانشناختي مي تواند اثربخشي داروها را بيشتر كرده و احتمال بستري مجدد را كاهش دهد. در ادامه به معرفي انواع درمان هاي مورد استفاده براي اسكيزوفرني پرداخته ايم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تشخيص به موقع و درمان اسكيزوفرني مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

بيماري اسكيزوفرني چيست ؟

اسكيزوفرني به زبان ساده يعني فرد ارتباطش با دنياي واقعي قطع مي شود. در اين حالت فرد نمي تواند هيچ گونه آگاهي نسبت به دنياي اطراف خود داشته باشد، نسبت به بيماري خود بينش كافي ندارد. بيماران اسكيزوفرني به سختي ارتباط معنايي بين كلمات را پيدا مي كنند. براي مثال اگر از يك فرد سالم درباره كلمه درخت سوال كنيم و بخواهيم تداعي هايش را بيان كند، فرد سالم از ميوه، برگ، شاخه، تنه درخت و... نام مي برد. در حالي كه اگر از بيمار اسكيزوفرني درباره كلمه اي مانند درخت سوال بپرسيم و بخواهيم تداعي هاي خود را بيان كند، بي ربط ترين كلمات را بكار مي برد. مثلا مي گويد انسان!

 

علائم اسكيزوفرني

بارزترين و مشهودترين علائم اسكيزوفرني شامل؛ توهم - هذيان - رفتار آشفته - گفتار آشفته مي شوند.

علائم منفي: گفتار و رفتار آشفته حداقل در فرد حدود 4 هفته متوالي ادامه دارد.
علائم مثبت:  توهم و هذيان در صورت عدم درمان به مدت 6 ماه حداقل مشاهده شود.

 

علل بيماري اسكيزوفرني

ژنتيك، نبود تعادل شيميايي در مغز، روابط خانوادگي، محيط و مواد مخدر هر كدام در به وجود آمدن بيماري اسكيزوفرني نقش دارند. برخي اوقات وجود تمامي اين عوامل باعث تشديد نشانه ها و سخت شدن درمان اسكيزوفرني مي شود. خانواده هاي داراي سابقه ابتلا به اسكيزوفرني بهتر است نسبت به نشانه ها آگاهي داشته باشند. چرا كه تشخيص زودهنگام مانع از پيشروي بيماري مي شود.

 

تشخيص بيماري

به دليل سير مزمن و پيشرونده بيماي اسكيزوفرني در صورت تشخيص، هر چه سريع تر درمان بايد آغاز شود.
تشخيص معمولا با انجام آزمايشات خوني، مصاحبه باليني دقيق، انجام اسكن هاي مغزي (جهت بررسي آسيب هاي مغزي)، انجام مي گيرد.
نكته: آزمايشات خوني صرفا جهت مشخص شدن عامل بيروني مانند مواد مخدر صورت مي گيرد.

 

درمان دارويي اسكيزوفرني

داروهايي كه در اين بيماري استفاده مي شود، داروهاي ضد روان پريشي است كه علائم رواني را در فرد مبتلا كاهش مي دهد. به دليل نوسانات شديد خلقي كه در بيماري اسكيزوفرني وجود دارد بيمار نياز دارد داروهاي تثبيت كننده خلق نيز مصرف كند. كه مصرف دارو زير نظر روان پزشك ميسر است و به هيچ عنوان داروي سر خود نبايد مصرف شود.
گاهي از داروهاي ضدافسردگي و تركيب با داروهاي فوق نيز استفاده مي شود كه بايد قطعا تحت نظر روان پزشك مصرف گردد. كلورپرومازين- هالوپريدول- پرفنازين- فلوفنازين- تريفلوپرازين- پيموزايد داروهايي هستند كه توسط روانپزشك تجويز مي شود.
دارو درماني نشانه هاي به اصطلاح القايي يا مثبت را درمان مي كند.

 

درمان هاي روان شناختي اسكيزوفرني

اگر چه درمان دارويي از درمان هاي اصلي است ، اما بايد توجه كنيد كه درمان هاي روان شناختي در كنار آن از اهميت زيادي برخوردار است.و در ادامه به انواع روش هاي درمان روان شناختي اين بيماري اشاره مي كنيم.

درمان شناختي رفتاري

درمان شناختي رفتاري يكي از روش هاي درمان اسكيزوفرني است كه بيشتر به نظم دهي فكري اسكيزوفرني كمك مي كند. براي بيماران اسكيزوفرني براي سازگار شدن با محيط اطرافشان، اين روش درماني انجام مي شود. درمان شناختي رفتاري براي افكار مختل شده و گسستگي افكار فرد اسكيزوفرن را هدف درمان قرار دهد.

شوك الكتريكي

در درمان شوك الكتريكي (E.C.T) با وارد كردن امواج الكتريكي به مغز بيمار در كمتر از يك ثانيه سعي در برگرداندن فعاليت مغز به حالت عادي دارند. شوك الكتريكي در مراكز مخصوص درمان بيماران رواني و تحت نظر روانپزشك انجام مي شود. اين درمان يكي از قديمي ترين و موثرترين درمان هاي اسكيزوفرني مي باشد. از شوك الكتريكي براي درمان افسردگي اساسي نيز استفاده مي شود.

خانواده درماني

با توجه به اينكه محيط خانواده عامل مهمي در تشديد علائم و حتي به وجود آمدن بيماري اسكيزوفرني است، بايد خانواده بيمار نيز در فراند درمان قرار بگيرند. خانواده درماني در مورد بيماري اسكيزوفرني شامل آموزش و حمايت هاي خانوادگي مي شود. معمولا خانواده درماني براي بيماري اسكيزوفرني روند طولاني تري دارد كه نيازمند صبر و حوصله است. خانواده درماني در درمان اسكيزوفرني بيشتر به كاهش انزوا و در خودماندگي هاي رايج بيماري اسكيزوفرني كمك مي كند. اين روش درمان علائم و همچنين تعداد دفعات مراجعه بيمار به بيمارستان را كاهش مي دهد .

گفتار درماني

اگر چه درمان هاي رواني و مصرف دارو اصل اساسي در درمان اسكيزوفرني است، اما گفتار درماني يك درمان مكمل محسوب مي شود. زيرا بيماران اسكيزوفرني اغلب در برقراري ارتباط صحيح كلامي مشكل دارند و از نظر گفتاري نمي توانند ارتباط خوبي بين مفاهيم برقرار كنند. در نتيجه از آن ها عبارات و گاهي جملاتي به زبان مي آيد كه هيچ معنا و مفهومي ندارد. به همين دليل گفتاردرماني به عنوان يك درمان مكمل پيشنهاد مي شود.

درمان هاي روان شناختي گفتگو محور

درمان روانكاوي نيز جزء درمان هاي روان شناختي است كه در آن گفتار اهميت ويژه اي دارد. در درمان اسكيزوفرني روش هاي درماني روان شناسي كه گفتگو محور است مي تواند اثر بخش باشد. رفتار درماني نيز با هدف قرار دادن رفتار قابل مشاهده سعي در كاهش علائم اين بيماري دارد. رفتار درماني صرفا بر روي رفتار نامناسب و كاهش آن و جايگزيني با رفتار مناسب تمركز دارد.
هيچ كدام از درمان هاي فوق به خودي خود كارساز نيست. فرد بايد دوره اي مشخص را دارو مصرف كند. به طوري كه نشانه هاي مثبت شخص كاهش يابد و از بين برود. سپس به درمان هاي روانشناختي و اصلاح رفتار و گفتار و... پرداخت. البته در صورت كاهش محسوس در علائمي مثل توهم و هذيان مي توان درمان همزمان انجام داد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تشخيص به موقع و درمان اسكيزوفرني مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : بهترين راه ها درمان اسكيزوفرني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: درمان اسكيزوفرني،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۰۴:۳۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

همه ما براي برقراري ارتباط با ديگران نياز به يادگيري مهارت هايي جهت شروع و حفظ آن داريم. روشي كه براي ايجاد ارتباط استفاده مي كنيد بر زندگي شما و اينكه چه كساني در زندگي شما حضور داشته باشند، تاثير گذار است. شغل، دوستان، ميزان درآمد، و ازدواج شما مي تواند تحت تاثير شيوه برقراري ارتباط شما باشد. تلاش براي شناخت و ارتباط با يك فرد جديد، ممكن است براي هر دو طرف استرس زا و هيجان انگيز باشد. اينكه فرد را كجا يا چگونه ملاقات كرديد اهميتي ندارد، فقط لازم است خودتان باشيد. ممكن است فكر كنيد با حيله و دروغ نيز مي توانيد با ديگران ارتباط برقرار كنيد اما نيازي به اين كار نيست، راه هاي ساده تري براي برقراري ارتباط با ديگران وجود دارد. در اين مقاله ابعاد مختلف برقراري ارتباط با ديگران بررسي شده است.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه برقراري ارتباط با ديگران مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

چگونه باب صحبت را باز كنيم؟

ارتباط با يك فرد جديد به اندازه پرسيدن چند سوال هزينه دارد. شروع با سوال در مورد خواسته ها و نداشته هايتان، شباهت ها و تفاوت هاي خود و خانوادگي و هر چيزي كه مي تواند ارتباط شما را قوي كند، قابل انجام است. هر كسي ممكن است سبك ارتباطي خود را داشته باشد، اما در ادامه مواردي كه هر كس مي تواند براي برقراري ارتباط با ديگران انجام دهد را بررسي مي كنيم. براي اطلاع از نحوه شروع يك رابطه عاشقانه كليك كنيد.

 

هفت اصل براي قرار ملاقات اول:

1-وارد يك ماجراجويي شويد:

ملاقات خود را به سمت ايجاد يك خاطره مشترك هدايت كنيد. پياده روي، رفتن به يك محل تفريحي يا هر چيزي امكان پذير است. نياز به برنامه ريزي نيست، يك نقطه مشترك پيدا كنيد كه هر دو از آن لذت مي بريد و آن را پيشنهاد دهيد. ايجاد يك تجربه و خاطره مشترك، مي تواند رابطه را ايجاد و تقويت كند.

2-زماني را براي يك صحبت يا مكالمه در نظر بگيريد:

يك نقطه اتصال مثل فيلم، هنر، اقتصاد يا تحصيل پيدا كنيد و درباره آن حرف بزنيد. در طي صحبت به نقاط مشترك و تفاوت خود مي رسيد و سعي كنيد آن ها را به چالش بكشيد. به تفاوت ها احترام بگذاريد و سعي نكنيد نظر خود را به فرد مقابل تحميل كنيد.

3-سوالات كلي و باز بپرسيد:

پرسيدن سوالاتي كه با چطور يا چگونه شروع مي شود، مي تواند يك مكالمه را ادامه دار كند. پرسيدن اينكه چه كتابي يا چه فيلمي دوست دارد، سوال درباره اينكه كار و شغل خود را چگونه پيش مي برد و از اين نوع سوالات، پاسخ هاي جالبي خواهد داشت كه به شما كمك مي كند يك پيوند جديد با طرف مقابلل برقرار كنيد. در واقع فضا را براي فرد مقابل باز بگذاريد تا درباره خود صحبت كند.

4-قضاوت نكنيد:

باز بودن ذهن، پذيرا بودن و روشنفكر بودن، كليد ايجاد ارتباط با يك فرد يا شريك عاطفي جديد است. بدون قضاوت بشنويد. شما مجبور نيستيد با ديدگاه طرف خود موافق باشيد، بلكه لازم است آن را درك كنيد و بفهميد.

5-يك فعاليتي را با هم انجام دهيد:

انجام يك فعاليت مشترك راهي عالي براي ايجاد ارتباط است. وقتي باهم كاري مي كنيد، مغز درباره تجربه هاي منحصر به فردتان اشتراكاتي مي سازد. انجام يك كار ساده مثل ورزش كردن در يك گروه، بازي هاي دو نفره و بازديد از يك مكان خاص، مي تواند ضمانتي براي رشد رابطه شما باشد.

6-به يك مكان شلوغ برويد:

اينكه بخواهيد با هم تنها باشيد وسوسه انگيز است اما تنهايي مي تواند به رابطه شما آسيب بزند. به يك مكان شلوغ برويد تا چيزي براي صحبت كردن داشته باشيد و اصطلاحا يخ شما آب شود، نگاه به مردم و مكان ها و صحبت درباره آن ها باعث احساس راحتي شما مي شود.

7-مثبت باشيد:

لبخند بزنيد و از فرصتي كه براي آشنايي به دست آورديد خوشحال باشيد. براي نشانه هاي مثبت كوچك زيادي هيجان زده نشويد. نگرش مثبت به رابطه، آينده و زندگي داشته باشيد و از غر زدن و انتقاد دست برداريد. از ديگران و نكات مثبتشان تعريف و تمجيد كنيد و سعي كنيد قدردان و سخاوتمند باشيد.

 

ده نكته و تمرين كليدي براي برقراري ارتباط با ديگران

1_ خودتان باشيد:

فيلم بازي نكنيد و ساختگي رفتار نكنيد. چيزي كه هستيد را به نمايش بگذاريد. ديگران يك آدم ناقص ولي صادق را به يك دروغگوي حرفه اي ترجيح مي دهند. چيزي نگوييد كه در آن بمانيد.

2_توجه كنيد:

به حرف هاي طرف مقابل توجه نشان دهيد اما خيلي هيجان زده و ساختگي نباشد. مي توانيد با تكرار آخرين جملات او و سوال در مورد آن ها توجه تان را منتقل كنيد. واقعا به حرف هاي طرف مقابل گوش دهيد، همانطور كه دوست داريد ديگران به شما گوش دهند.

3_ عبارات تاييدي را كم كنيد:

گفتن مرتب اوهوم، آره، مي فهمم، عجب و ... مي تواند ارتباط شما را مختل كند و باعث مي شود طرف مقابل حس كند شما داريد تظاهر به گوش دادن مي كنيد. سعي كنيد واكنش ساده و گاهي با پرسش داشته باشيد.

4_ زبان بدن خود را تقويت كنيد:

با موبايل خود كار نكنيد، دست به سينه نباشيد و به ساعت و اطرافتان نگاه نكنيد. نشانه ها و حالات بدني گاهي بسيار مهم تر از كلمات شما هستند. زبان بدن را بياموزيد، يك حالت با اعتماد به نفس ولي پذيرا داشته باشيد.

5_ داناي كل نباشيد:

وقتي با ديگران حرف مي زنيد سعي نكنيد نشان دهيد چقدر اطلاعات بالايي داريد يا چقدر هنرمند هستيد. شايد شنيدن برخي حرف ها براي شما دشوار باشد اما مدام نقض كردن و نقد كردن صحبت هاي طرف مقابل، شما را يك فرد آگاه نشان نمي دهد، بلكه شما مغرور و از خود راضي به نظر مي رسيد. تجارب و مقام شما اهميتي ندارد، به طرف مقابل حس مهم بودن و ارزشمند بودن بدهيد.

6_ با اسم كوچك صدا كنيد:

اين مورد بسيار به ايجاد يك رابطه جديد كمك مي كند اما سعي كنيد ملاحظات فرهنگي را در نظر بگيريد. ترجيح اين است كه همانطور كه فرد خود را به شما معرفي كرده صدا بزنيد يا در مورد اينكه چگونه راحت تر است صدايش كنيد با او صحبت كنيد.

7_ شوخي كنيد:

سعي كنيد در مورد مسائل مختلف، ولي به اندازه كافي و در موقعيت مناسب شوخي كنيد. حواستان باشد با تفاوت ها، نظرات شخصي، اعتقادات و خانواده فرد شوخي نكنيد. شوخي در مورد چيزهاي لحظه اي كه مي بينيد و اتفاق مي افتد و حتي شوخي با خودتان مي تواند موثر باشد. لحن شوخي توهين آميز، زننده، بي ادبانه و تمسخر گونه نباشد.

8_ اسامي را به خاطر بسپاريد:

سعي كنيد كه اسم كساني كه ملاقات مي كنيد به هر روشي به خاطر بسپاريد. گفتن اين كه من اسم ها يادم نمي ماند بسيار بد است. اسم آن ها را بارها تكرار كنيد و براي يادآوري آن براي خود كد يا تصوير ذهني بسازيد. وقتي كسي حس كند در خاطر شما مانده است بسيار براي او احساس خوبي دارد.

9_ با همه و در هر مكان صحبت كنيد:

ممكن است از ارتباط با افراد جديد بترسيد اما لازم است براي شروع يك تغيير تلاش و تمرين كنيد. سعي كنيد در اتوبوس، تاكسي يا هر مكاني، با افراد غريبه وارد مكالمه اي هرچند كوتاه شويد. با فروشنده مغازه يا مشتريان در مورد مسائل مربوط صحبت كنيد. شوخي زننده نكنيد و زياده گويي نكنيد.

لازم است ترس شما از صحبت كردن بريزد و چه كسي بهتر از افرادي كه ممكن است هرگز ديگر در زندگي خود آن ها را نبينيد. پس نه آبروي شما خواهد رفت و نه تمسخر خواهيد شد.

 

سخن آخر:

برقراري ارتباط با ديگران يك مهارت است و هر مهارتي قابل يادگيري است. ممكن است شما به هر دليلي نحوه ارتباط را ياد نگرفته باشيد اما انسان، يك موجود اجتماعي است و هيچ چيز مثل ارتباطات سالم به رشد شما كمك نخواهد كرد. اگر در اين زمينه مشكل داريد يا مي ترسيد، لازم است با يك روانشناس كه در زمينه مهارت هاي ارتباطي تخصص دارد صحبت كنيد و شرايط خود را با او در ميان بگذاريد. يك درمانگر با تجربه مي تواند به شما در آموزش مهارت هاي ايجاد ارتباط موثرو شناخت بهتر خودتان كمك كند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه برقراري ارتباط با ديگران مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :چگونه با ديگران ارتباط برقرار كنيم؟ 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۳۲:۲۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

تست ترياك و يا ديگر مواد مخدر معمولا پيش از ازدواج و استخدام در برخي موسسات انجام مي شود.  ترياك قديمي‌ترين، اصلي‌ترين و شايع‌ترين ماده مخدر مصرفي در ايران است. ترياك و مشتقات غير صنعتي آن مانند سوخته و شيره ترياك به روش‌هاي مختلف مثل تدخين و خوراكي استفاده مي‌شود. مورفين اصلي‌ترين ماده موثر ترياك است كه  11% تركيب شيميايي آن را تشكيل مي‌دهد. بسياري از والدين به دنيال نگراني از اعتياد فرزندشان او را مجبور به انجام تست اعتياد مي كنند. در حالي كه مي توانند با كمك يك مشاوره خانواده از روش هاي بهتري براي حل اين مشكل استفاده كنند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه آزمايش اعتياد به ترياك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

آيا آزمايش اعتياد به ترياك با آزمايش بقيه مواد تفاوت دارد؟

همانطور كه گفته شد مورفين اصلي‌ترين ماده موثر ترياك است كه منجر به خاصيت تسكين‌دهندگي و اعتيادآوري آن مي‌شود. به همين دليل، مصرف ترياك با تست مورفين كه معمول‌ترين آزمايش اعتياد پيش از ازدواج و يا موارد استخدامي است قابل سنجش است. اصلي‌ترين موادي كه با اين تست‌ها قابل تشخيص هستند مواد هم خانواده ترياك مانند شيره، هروئين، كراك هروئين، مورفين و حتي كدئين هستند. بنابراين مي‌توان گفت هركجا كه تست اعتياد گرفته مي‌شود، مصرف ترياك قابل تشخيص است. در حالي كه براي تشخيص مصرف ديگر مواد محرك مانند شيشه و حشيش و مشتقات آن نياز به آزمايش‌هاي ويژه‌اي است كه شيوع كمتري دارند.

 

تست اعتياد وسيله‌اي براي مچ‌گيري؟

توجه كنيد كه تست اعتياد براي مچ‌گيري نبايد استفاده شود. اين كار مي‌تواند اثرات مخربي را به همراه داشته باشد و موجب لجبازي و مصرف دوباره مواد توسط فرد بهبوديافته شود. براي اطلاع از مصرف مواد افراد نزديك به خود با او همدلي كنيد و به احساساتش توجه كنيد. سعي كنيد او را سرزنش نكنيد تا احساس ناامني نكند و مسائل خود را با شما در ميان بگذارد.

 

انواع تست اعتياد به ترياك

تست مصرف ترياك (تست مورفين) از راه آزمايش نمونه خون، بزاق، عرق، ادرار و مو قابل اجرا است. استفاده از نمونه خون و بزاق به خاطر آن كه تنها تا چند ساعت پس از مصرف مي‌تواند وجود مواد را نشان دهد معمولا استفاده نمي‌شود.

معمول‌ترين روش تست ترياك  استفاده از نمونه ادرار است كه حدود 3 تا 4 روز پس از مصرف، مي‌تواند وجود مواد را نشان دهد. نمونه ادرار معمولا به وسيلۀ تست نواري و تست كروماتوگرافي سنجش مي شود. تست نواري به صورت كاست پلاستيكي در مطب يا حتي خانه در زمان كوتاه قابل انجام است. تست كروماتوگرافي لايه نازك (TLC) به تجزيه مواد داخل ادرار حتي در كمترين مقادير مي‌پردازد و دقت بالاتري دارد.

دقيق‌ترين روش استفاده از نمونه مو است كه تا حدود 6 ماه پس از مصرف، مقدار دقيق مصرف، زمان مصرف و نوع مواد را تشخيص مي‌دهد. اما به دليل گران بودن و نبودن امكانات، اجراي آن در همه شهرستان‌ها ميسر نيست. نمونه مو از هر جاي بدن مي تواند گرفته شود.

 

مي‌شود بدون مصرف جواب تست مثبت شود؟

بله! مصرف مسكن‌هاي حاوي كدئين مي‌تواند در جواب تست اعتياد به مورفين تداخل ايجاد كند. همچنين داروهايي مانند ديكلوفناك و دتاي‌نوولاك نيز مي‌توانند منجر به مثبت شدن جواب آزمايش مورفين شود. به همين دليل معمولا قبل از آزمايش از فرد درباره داروهاي مصرف شده سوال مي شود. پس از مثبت شدن جواب تست، آزمايش‌هاي تكميلي و تفكيكي را مثل آزمايش TLC مي‌توان انجام داد كه بين كدئين و ديگر مواد شبيه به مورفين تفكيك قائل مي‌شود.

 

راه‌هاي منفي شدن جواب تست

بسياري از افرادي كه مصرف ترياك يا ديگر مواد مخدر دارند نگران جواب تست اعتيادشان هستند و راه‌هايي را براي دستكاري در نتيجه تست انجام مي‌دهند. اكثر اين ترفندها با تست‌هاي تكميلي قابل تشخيص هستند كه در ادامه توضيح مي‌دهيم.

مصرف داروهاي جايگزين (b2 و متادون)

داروهايي كه به عنوان داروي نگهدارنده در ترك مواد مخدر رواج دارند به اين دليل كه در تست مورفين نشان داده نمي‌شوند، معمولا پيش از آزمايش مورفين مورد استفاده قرار مي‌گيرند. بوپرنورفين يا قرص B2 و متادون شايع‌ترين اين مواد هستند. اين داروها توسط كلينيك‌هاي درمان اعتياد كه با روش درمان نگهدارنده فعاليت مي‌كنند جايگزين مواد مخدر مي‌شوند. در اين ترفند فرد مصرف‌كننده مواد حدود يك هفته پيش از آزمايش، B2 يا متادون را جايگزين ترياك مي‌كند و با اين روش علاوه بر آن كه جواب تست مورفين منفي مي‌شود علائم ترك و خماري نيز به وجود نمي‌آيد. اما بايد توجه داشت كه مصرف اين داروها بدون تجويز پزشك خود مي‌تواند اعتياد به ماده‌اي جديد را به همراه داشته باشد.

توجه كنيد كه اين دو ماده خود داراي تست مخصوص هستند و اگر درخواست تست تكميلي مربوط به اين مواد را داشته باشيد مي‌توانيد از مصرف آن‌ها اطلاع پيدا كنيد.

عوض كردن نمونه

ريختن ادرار فرد ديگر يا ادرار مصنوعي داخل ظرف نمونه يا عوض كردن نمونه با نمونه فرد ديگر ساده‌ترين روش اين كار است. اين روش معمولا به خاطر مراقبت مسئولان مركز نمونه گيري به وسيله آينه روبروي محل نمونه‌گيري و دوربين‌هاي مداربسته چندان قابل استفاده نيست.

رقيق كردن نمونه

رقيق كردن نمونه هم مانند روش بالا با وارد كردن آب يا موادي ديگر به نمونه انجام مي‌شود و علاوه بر آن كه به خاطر كنترل محل نمونه‌گيري قابل اجرا نيست با آزمايش دقيق‌تر مشخص مي‌شود.

تغيير PH نمونه

با ريختن موادي مانند بزاق، مني، اشك، آبليمو، ناخن، خون و يا چيزهاي ديگر به نمونه PH آن تغيير مي‌كند و نمونه اعتبار خودش را از دست مي‌دهد. اما اين ترفند نيز با آزمايش دقيق‌تر قابل تشخيص است و راهي مناسب به نظر نمي‌رسد. در اجراي هر كدام از اين سه ترفند در صورتي كه نمونه ادرار مختل شده باشد و آزمايشگاه به نتيجه آزمايش مشكوك شود، تست تكميلي TLC اجرا مي‌شود كه بسيار دقيق‌تر است و ديگر راهي براي كتمان و تقلب باقي نمي‌ماند. خوردن قرص‌هاي ضدبارداري نيز همين اثر را بر روي نمونه مي‌گذارد.

صبر كردن تا سم‌زدايي طبيعي بدن

همانطور كه گفته شد ترياك پس از چند ساعت از سيستم بزاق و خون خارج مي‌شود و به صورت طبيعي پس از حدود سه تا چهار روز از سيستم ادرار نيز خارج مي‌شود. طولاني‌ترين قسمت دفعي سيستم بدن موها هستند كه تا حدود 3 ماه پس از مصرف وجود ترياك و زمان مصرف آن را نشان مي‌دهند و نياز به سم‌زدايي طولاني‌تري دارند. اگر شما از مدتي قبل از آزمايش (براي اطمينان حدود يك هفته) ترياك مصرف نكنيد، ماده از سيستم بدن شما خارج شده و تست با نمونه ادرار مصرف را نشان نمي‌دهد.

روش‌هاي سم‌زدايي سريع‌تر

اما روش ديگر قانوني و بدون تقلب براي منفي شدن تست مصرف ترياك روش‌هاي سم‌زدايي يا خارج شدن مواد از سيستم بدن با سرعت بيشتري است. نوشيدن آب فراوان باعث افزايش سوخت و ساز بدن و افزايش حجم ادرار شما و در نتيجه خروج سريع‌تر ماده مصرفي از بدنتان مي‌شود. براي بالا بردن سوخت و ساز مي‌توانيد فعاليت و  ورزش كنيد. راه ديگر خارج كردن سريع‌تر مواد از بدن مصرف داروهاي ادرار آور است كه به همراه مصرف بيشتر آب، فرايند سم‌زدايي را سرعت مي‌بخشد.

 

بعد از موفقيت در تغيير نتيجه چه اتفاقي مي‌افتد؟

اگر با هركدام از اين ترفندها موفق به تغيير نتيجه تست خود شديد چه اتفاقي مي‌افتد؟ آيا با استخدام و يا ازدواج شما ديگر مصرف مواد براي شما مشكلي ايجاد نمي‌كند؟ موفقيت ازدواج با فرد معتاد چقدر است؟ اين موقعيت مي‌تواند مقدمه‌اي باشد تا به انگيزه خود براي ترك ترياك و راه‌هاي درمان بيشتر فكر كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه آزمايش اعتياد به ترياك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : تست اعتياد به ترياك و علل منفي شدن آن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تست اعتياد،
موضوع:
[ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۰:۳۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر