مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

اغلب ما داشتن حد و مرز در روابط را مساوي با نداشتن صميميت در آن رابطه مي دانيم. يك رابطه سالم نيز نياز به حد و مرز دارد. اگر هرطور كه دلمان مي خواهد در رابطه رفتار كنيم، يا به اصطلاح راحت باشيم، ممكن است به رابطه و حتي خودمان آسيب بزنيم. معمولا تعيين حد و مرز در روابط زماني اهميت پيدا مي كند كه افراد صدمات ناشي از ناديده گرفتن آن را ديده باشند. با اين حال بسياري از ما نمي دانيم چگونه در يك رابطه ضمن حفظ صميميت، حد و مرزمان را مشخص كنيم. مرزها به بخش هاي مختلف زندگي هر فرد اشاره دارند. نقش هر كس در زندگي ما حدود اين مرزها را مشخص مي كند. براي مثال مرز ارتباطي ما با همكارمان بسيار متفاوت از يك دوست مي باشد. معمولا افراد در تعيين حد و مرز در روابط با شريك عاطفي خود دچار مشكل مي شوند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تعيين حد و مرز در روابط مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

تعيين حد و مرز در روابط چه فايده اي دارد؟

مرزهاي شخصي امر بسيار مهمي در زندگي ماست. در واقع اين مرزها، محدوديت ها و چهارچوب هايي است كه به عنوان يك فرد مستقل براي خودمان تعيين مي كنيم. اين مرزها از حس هويت شخصي ما محافظت مي كنند.

روابطي سالم تر و پايدارتر است كه دو طرف رابطه، هويت خود را حفظ كنند. روابط عاطفي به وسيله احترام متقابل، اعتماد،صداقت و پيشرفت دو طرف رشد مي كند. صميميت بين زوجين نيز تعيين كننده سلامت رابطه در زناشويي است.

مرزها علاوه بر حفظ احساس خود بودن، به ما كمك مي كند كه به ديگران بفهمانيم كه چه خواسته هايي داريم و چه چيزهايي نمي خواهيم. در واقع مانع از نفوذ بيش از حد ديگران در زندگي شخصي خود شويم. در نهايت، زماني كه ما حس كنيم كه مرزهايمان به صورت مكرر متلاشي شده يا ناديده گرفته شده اند، اعتماد به نفس ما آسيب مي بيند و احساس حقارت مي كنيم. براي تجديد روابط مي توانيد از مشاوره خانواده بهره ببريد.

 

اقدامات لازم براي تعيين حد و مرز در رابطه با شريك عاطفي

1 – بايد بدانيد كه وجود مرزها ضروري است:

بررسي اولويت هاي رابطه شما با شريكتان، اولين قدم براي تعيين مرزهاي سالم است. معمولا در روابط زوجين اين مرزها شامل مرزهاي جسمي، عاطفي و روابط بيروني است.

مرزهاي فيزيكي يا جسمي به شما كمك مي كند تا محدوده بدن خود و وسايل شخصي خود را مشخص كنيد. علاوه بر مرز جنسي و عاشقانه، درباره وسايل شخصي، دفتر خاطرات، پول و لباس و ... نيز مي توانيد مرز مشخص كنيد.

مرزهاي عاطفي يا رواني شامل احساساتي است كه داريد. اين مرز شامل عزت نفس شماست. درباره اينكه چه كسي هستيد و چه مي خواهيد، عقايد، ارزش ها، توانايي ها و انتخابات شما جزو اين دسته هستند.

مرزهاي خارجي نيز نحوه ارتباط شما با خانواده، دوستان و همكارانتان است كه به ميزان اعتماد متقابل زوجين به هم و وفاداري آن ها بستگي دارد. در اين مورد مي توان با حساسيت و دقت بيشتري به توافق رسيد.

 

2 – روشن شدن مرزهاي شخصي با خودتان ( خودتان را بشناسيد )

بايد خودتان را بشناسيد و بدانيد از زندگي چه مي خواهيد. براي كمك به كشف محدوديت هاي خود، از تنظيم احساسات و افكار خود شروع كنيد. براي رسيدن به خودشناسي كليك كنيد.

احساسات و افكار به عنوان نوعي قطب نما، مي تواند ما را در كشيدن خطوط مرزي خود ياري كند. ممكن است ناراحتي هاي احساسي اين نكته را به ما بگويد كه لازم است در اين زمينه مرز ايجاد شود يا يك احساس لذت بخش به ما مي گويد كه در مسير درستي هستيم.

همچنين بايد ارزش هاي غير قابل مذاكره براي خود معين كنيم. ارزش هايي مثل عدالت خواهي، خانواده، باورهاي ديني و ... لازم است جزء مرزهاي شما باشد.

3 – درباره مرزهاي خود گفتگو كنيد:

بعد از اينكه بازتاب مرزهاي خود را دريافت كرديد و تكليفتان با خودتان روشن شد، لازم است كه ارتباط برقرار شود. شريك زندگي شما توانايي خواندن ذهن شما را ندارد و نبايد مرزهاي شما را حدس بزند. درباره حد و مرزهاي خود با هم گفتگو كنيد. بدون پرخاش يا دلخوري با هم به يك نقطه تعادل برسيد و سعي كنيد تا پذيرش كامل مرزهاي يكديگر، گفتگو را تمام نكنيد.

زماني براي صحبت درباره مرز هايتان بگذاريد و آن ها را به هم يادآوري كنيد. صحبت ها نبايد هيچوقت شكل سرزنش يا تهديد بگيرد، كاملا بايد محترمانه باشد.

4 – مسئوليت مرزهايتان را به عهده بگيريد:

بدانيد ماندن در چهارچوب مرزها هميشه ميسر نيست. در اين مورد بايد مسئوليت انتخاب خود را بپذيريد. اگر بر مرزهاي خود پايبند بوديد، بايد هزينه فشار خارجي را پرداخت كنيد و اگر مرز خود را زير پا گذاشتيد، نبايد از ديگران توقع پايبندي بر آن را داشته باشيد.

 

در چه زمينه هايي مي توانيم حد و مرز تعيين كنيم؟

در اينجا چند مورد از حد و مرزهايي كه مي توانيد در زندگي تعيين كنيد را بيان مي كنيم:

انتظارات كلي:

بدانيد از رابطه چه مي خواهيد و براي چه يك رابطه را شروع كرده ايد و در چه صورت رابطه شما تخريب خواهد شد. درباره اين چگونگي ها بحث كنيد و به نتيجه برسيد.

آستانه تحمل:

به شريك خود بگوييد در چه صورت شما كنترل خود را از دست مي دهيد. ارزش هاي خود را مشخص كنيد و بگوييد مثلا در مقابل دروغگويي، بددهني، بي اعتمادي شما تحمل نخواهيد كرد.

انتظارات جنسي:

بايد نيازها و سلايق جنسي شريك عاطفي خود را بدانيد. بايد مرزهاي جنسي خود را مشخص كنيد. نياز ها و ترجيحات خود را بيان كنيد و از تمايلات جنسي شريك خود نيز آگاه شويد.

شرايط مالي:

پول بخش مهمي از تعاملات انساني است. حتي در عاشقانه ترين حالت نيز لازم است نسبت به حساب هاي بانكي خود يا مخارج و هزينه ها صحبت كنيد و به توافق برسيد. اگر شرايط مالي شما مناسب نيست لازم است با شريك خود در اين مورد صحبت كنيد.

زندگي گذشته:

زندگي گذشته شما مال خودتان است. اينكه شريك زندگي شما در گذشته شما جستجو كند به خودتان بستگي دارد كه اين اجازه را به او بدهيد يا خير.

خانواده:

نيازها و انتظارات خانواده ها يكي ديگر از مواردي است كه مي توانيد درباره آن چهارچوبي مشخص كنيد. تاثيري كه خانواده ها روي روابط شما مي گذارند بايد بررسي شده و حد و مرز تعاملات خانوادگي مشخص شود.

دوستي ها:

يكي از مهم ترين معضلات زوجين، كنار نيامدن با دوستان شريك عاطفيشان است. طرف مقابل شما لزوما همه دوستان شما را دوست ندارد. مرزهاي احترام متقابل را نسبت به دوستانتان تنظيم كنيد. اينكه كدام دوست مي تواند روي زندگي و رابطه شما تاثير منفي بگذارد بايد بررسي شود و حتي روابط دوستي قطع شود.

اهداف:

هيچكس نمي تواند روياهاي ما را زير سوال ببرد. حتي اگر فكر مي كنند كه دارند به شما لطف مي كنند. بنابراين در مورد چيزهايي كه مي خواهيد مرز تعيين كنيد و مشخص كنيد كه شريكتان در حمايت از اهداف شما آزاد است.

فرزند:

فرزند آوري مسئله بسيار مهمي است كه بايد قبل از يك رابطه يا در اوايل رابطه اي جدي بررسي شود و به يك نتيجه مشترك برسيد.

جدايي ها:

زمان هايي را براي خود و تنهاييتان مشخص كنيد. ممكن است براي رسيدگي به خودتان نياز به زمان داشته باشيد. لازم است اين مسئله را با شريك خود در ميان بگذاريد.

زمان:

حتي در ميان عاشقان نيز زمان محدود است و نمي شود همه وقتتان براي شريك عاطفيتان باشد. زمان با هم بودنتان را مشخص كنيد و انتظارات بي جا و نامعقول نداشته باشيد.

رسانه هاي اجتماعي:

در مورد ميزان و نحوه استفاده شريك زندگيتان از رسانه هاي مجازي و اجتماعي به توافق برسيد. اينكه چگونه در اين فضا حضور داريد و در چه حد مي خواهيد در اين فضا آزاد باشيد، با شريكتان به توافق برسيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تعيين حد و مرز در روابط مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : چگونه در روابط حد و مرز تعيين كنيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: حد و مرز در روابط،
موضوع:
[ ۷ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۴:۴۸ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

امروزه در اصطلاح عام فردي را كه از اين گره هاي روحي رنج مي برد و همزمان دنياي روحي ديگران را نيز مختل مي كند،عقده اي مي نامند، اين واژه يك بار منفي با خود به همراه دارد. اين در حالي است كه گره ها يا عقده ها در اصطلاح تخصصي و حقيقت وجودي خود ابعادي دارند كه پرداخت و بررسي آن ها مي تواند جنبه هاي مختلفي از ظرفيت هاي رواني بشر را با همه اوج و فرودهايش به نمايش بگذارد. دنياي دروني انسان مثل يك جزيره گنج است پر پيچ و خم، با چشم اندازي مهلك و  موانع زياد، به همين خاطر اغلب انسان ها از خودشناسي كه راهي براي گذر از اين موانع است، مي پرهيزند. حال آن كه عبور از اين موانع و جستجو مي تواند همراه با دستاوردهايي باشد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه خودشناسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منظور از " عقده" چيست؟

واژه "عقده" را اولين بار يونگ روانشناس سوئيسي به كار برد. عقده در اصطلاح تخصصي شامل مجموعه اي از انديشه، افكار و هيجانات ناهوشيار درباره حول موضوع واحدي مي شود، كه در شرايط و موقعيت هاي مرتبط، در غالب رفتارها و تكانه هايي خاص بروز مي يابد.

مثلا وقتي كسي از عقده حقارت رنج مي برد در تمامي موقعيت هايي كه يك مرجع قدرت يا نيروي برتر وجود داشته باشد؛ رفتارهايي برآمده از اين دغدغه ذهني را در پيش مي گيرد، مثل اينكه از موضع ضعف برخورد كند يا با يك مكانيسم دفاعيوارونه خود را برتر از آنچه كه هست، نشان دهد.

در واقع عقده ها، گره هاي ناخودآگاه هستند كه به رفتارها و استنباط فرد از موقعيت سمت و سو مي دهند. ناگفته نماند يك عقده زماني فعال مي شود كه يك بستر زمينه ساز هيجاني و اخلاقي مرتبط با آن ايجاد شده باشد مثلا همان كسي كه عقده حقارت دارد با قرار گرفتن در موقعيت هاي رقابتي بيشتر افكار ناكارآمد اش فعال مي شود.

آيا عقده ها تنها بروز منفي دارند؟

اگر اين مشغوليت ها يا گره هاي ذهني بر زندگي فرد غالب شوند و بر بخش هاي مختلف زندگي فرد (تحصيلي، شغلي و ارتباطي) اختلال ايجاد كنند، مي توان گفت بروز عقده منفي بوده است. اما اگر منجر به به رشد و پيشرفت فرد شود، پس بروز عقده مثبت است. مثل كسي كه عقده حقارت عضوي دارد و با تقويت قواي ذهني و فكري خود تبديل به يك انديشمند مي شود.

چه زماني عقده ها پا مي گيرند؟

تفكر، احساس و نوع بروز تكانه هاي هر كس متاثر از نوع خلق و خوي اوليه و زمينه هاي تربيتي و يادگيري او است. معمولا ناكامي در ارضاي نيازهاي اوليه مثل نياز به توجه، دلبستگي، استقلال يا بر عكس ارضاي بيش از حد نيازها از سوي والدين در كودكي مي تواند بستري براي ريشه گيري عقده ها باشد. رويدادهاي ناكام كننده علت اصلي به وجود آمدن گره هاهستند. برخي از عقده ها معطوف به زمينه هاي فردي نمي شوند بلكه تجربيات جمعي بشر از راه ناخودآگاه جمعي نسل به نسل آن ها را انتقال مي دهد؛ مثل عقده اديپ كه در هر نسل بروزي مشابه دارد.

شيوه بروز عقده ها چگونه است؟

عقده ها با سه مكانيسم نمود مي يابند:

والايش يا اعتلا: با اين روش از طريق يك راه جامعه پسند خود را نشان مي دهند، مثل كسي كه عقده ويرانگري و تخريب دارد و با ورود در زمينه هاي ورزشي مثل بكس يا ورزش هاي رزمي راه نمود خود را مي يابد.

جبران: فرد عقده را انكار مي كند و آن را نمي پذيرد پس در صدد جبران آن برمي آيد و با يك واكنش وارونه عمل مي كند؛ مثل سيسرو كه عقده حقارتش در زمينه لكنت او را تبديل به يكي از بزرگترين سخنوران تاريخ كرد.

توجيه عقلاني: فرد با يك مكانيسم عقلاني سعي در توجيه منطقي عقده دارد و براي اين توجيه از دلايل مختلف براي پوشش دادن آن استفاده مي كند. مثل كمال گرايان كه با توجيه كسب موفقيت عقده برتري خود را موجه جلوه مي دهند.

چگونه بفهميم عقده در كسي فعال شده؟

زماني كه رفتاري مبالغه آميز ديده شد، به احتمال زياد بايد بويي از عقده هم به مشامتان برسد. مثلا اگر كسي را ديديد كه نسبت به هر گونه احساس طرد يا پذيرفته نشدن بسيار زياد واكنش نشان مي دهد، احتمال فعال شدن يك عقده وجود دارد. اين افراد اغلب به وجود يك گره آگاه نيستند، چرا كه از ناخودآگاه ذهن بيرون مي آيند. آن ها در موقعيت هايي تكانه ها و رفتارهاي ناخودآگاهانه را بروز مي دهند كه در يك شرايط عاطفي و هيجاني سخت گير افتاده اند. براي شناسايي اين فرايندهاي ناخودآگاه، روانكاوي پيشنهاد مي شود.

انواع عقده

قابيل: هر گونه رفتار طرد، منع، بي اعتبار ساختن و پرخاش نسبت به هر رقيب واقعي يا فرضي است. در واقع همان عقده حسادت برادري مي باشد.

ديان (Diane): دختري كه مي خواهد پسر باشد، منشا عقده ديان حق طلبي و استقلال طلبي زنان، طرد، مادر بودن، يا رفتارهاي ظريف زنانه و وظايف زنانه است.
يونس (Jonas): گرايش به حفظ و نگه داشتن خويش است. برگشت خيالي به داخل شكم مادر و پناه بردن به يك حامي در هنگام احساس خطر 

پرومته (Promethee): در عرصه حيات معنوي عبارت است از ميل به داشتن قدرتي همانند استادان خويش، پي بردن به رمز قدرت آنان و علاقه مند خود ساختن آنان، در حالي كه خشم و انتقام آن ها را نيز مي پذيرند.

امپدوكل (Empebocle): آتش را بزرگترين پاك كننده مي دانند، بنابراين «به آتش انداختن خود» و خودسوزي باعث تغيير مدار دنيايي مي شود و اين عمل را منجر به ساخت پايگاه روشنگري جهان قلمداد مي كنند.

كرونوس (Kronos): عقده پدري است كه به فرزندانش ستم مي كند. اين پدر مانع از به استقلال رسيدن پسر مي شود و به نوعي باعث اخته شدن رواني پسر مي شود.

ژوكاست (Jocaste): در ميان زنان شايع است، نياز به حفظ پسر خود در نزد خويش و خاموش ساختن تمايل به استقلال و تمايل به اثبات مرد بودن پسر خود با يك محبت افراطي دارند. زمينه ساز ايجاد وابستگي مردان بزرگسال به همسراني كه او را در جايگاه مادر مي بينند.

لوهنگرين: سعي در تامين سعادت ديگران و خانواده خود، ضمن چشم پوشي از لذات زندگي براي خويش و بعد از تحقق سعادت به طور ناگهاني ناپديد مي شوند.

تولد: اين عقده بسترساز شك هايي درباره اصل يك مطلب يا هويت است و مبدا ترديدهاي شخصيتي است. حتي ممكن است جلوه اي روشنفكرانه و تعميم گرايانه به خود بگيرد. به صورت پرسش هايي درباره منشا پيدايش انسان يا تصورات مربوط به تولد دوباره (مثل تناسخ) در آيد.
خودنمايي: ميل زياد به ديدن و ديده شدن، شناختن و دانستن، تحسين و توجه ديگران را تحريك كردن شناخته مي شود.

تخريب: ميل به خراب كردن، ضايع ساختن، كثيف كردن، به هدر دادن، عيب جويي كردن و بي اعتبار ساختن ديگران و عقايد آن هاست. اين عقده مي تواند در قالب ساديسم يا خودآزاري پيش رود.
عقده اديپ: مرتبط به احساساتي در زندگي عاطفي كودك بين ۳ تا ۵ سالگي است، به طور كلي به اميال عاشقانه كودك نسبت به والد جنس مخالف خود و رقابت حسودانه همراه با آرزوي مرگ نسبت به والد هم جنس، اشاره دارد. در دختران با نام عقده الكترا شناخته مي شود.

مهرطلبي دهاني (complx aggression oral): تركيبي از فعاليت هاي دهاني، تمايلات پذيرا و نياز به حمايت و حفظ شدن را نشان مي دهد. با نمودهاي رفتاري خوردن و نوشيدن و مكيدن يا محبت و وابستگي افراطي همراه است.

پرخاشگري دهاني (complx aggression oral): رفتارهاي دهاني و رفتارهاي پرخاشگرانه را شامل مي شود مانند تف انداختن، گاز گرفتن و پرخاشگري زباني مثل ريشخند و طعنه.

طرد دهاني (Complex rejection oral): رفتارهايي مثل استفراغ كردن، ايرادي بودن افراطي در مورد غذا، كم خوردن، ترسيدن از آلودگي دهان (مثلا ترس از بوسيدن)، ميل به انزوا و پرهيز از وابستگي به ديگران.

طرد مقعدي (Complex rejection anal): همراه با پرخاشگري و رفتارهاي خصمانه و آزارگرانه، بي رحمي، ويرانگري، قشقرق، انداختن و پرت كردن اشيا، شليك كردن  و منفجر كردن

نگهداري مقعدي (Complex retention anal): انباشتن، احتكار اشيا به صورت وسواسي يا افراطي، نظافت، لجبازي و خساست

انزواي ساده: ميل به بودن در مكان هاي كوچك، گرم و تاريك كه امن تلقي شوند. براي مثال فرد ممكن است آرزو كند كه به جاي اينكه صبح از رختخواب بلند شود، زير پتو بماند.گرايشات وابسته و منفعل بودن دارند.
ميزراهي (Complex urethral): به جاه طلبي مفرط، خودنمايي و خودشيفتگي مربوط مي شود. اشخاص داراي اين عقده هدف هاي بلندپروازانه دارند و روياهاي آنها با شكست از بين مي رود.

 

درمان عقده ها

همانطور كه گفته شد، ريشه گره ها در دوران كودكي و روش هاي تربيتي است كه هر فردي با آن ها بزرگ شده است. اغلب ناخودآگاه بوده و فرد نسبت به آن آگاهي هوشيار ندارد. بنابراين كسب بينش به فرد كمك مي كند تا به حل بهتر گره ها بپردازد. درمان هاي روانشناسي به افراد كمك مي كند تا ريشه افكار و انديشه هاي خود را بشناسند در نتيجه مي توانند رفتارهاي خود را بهتر تحليل و تغيير دهند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه خودشناسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : دنياي عقده ها


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: عقده ها،
موضوع:
[ ۶ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۴:۰۲ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

آگاهي از اقدامات ضروري هنگام تشنج به شما و بيمار كمك مي كند تا در زمان رخداد تشنج شرايط را مديريت كنيد. تشنج نوعي تغيير ناگهاني در عملكرد مغز است كه به صورت موقتي رخ مي دهد. بيشتر اوقات تشنج ها بدون هيچ علامت هشداردهنده اي رخ مي دهند. مشاهده تشنج معمولا ناراحت كننده بوده و باعث دستپاچگي براي افرادي كه قبلا شاهد اين اتفاق نبودند، مي شود. معمولا بيمار مي داند احتمال تشنج وجود دارد، پس بهتر است اطرافيان را در جريان قرار داده و به آن ها اقدامات لازم را توضيح دهيد. تشنج را نمي توان متوقف كرد، ولي مي توان مانع از صدمه خوردن فرد حين تشنج شد. در اين مقاله با مجموعه اقدامات ضروري هنگام تشنج آشنا مي شويد.

 

 براي دريافت مشاوره در زمينه اقدامات ضروري هنگام تشنج  مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

تشنج

تغيير در فعاليت الكتريكي مغز، تشنج ناميده مي‌شود كه ممكن است سبب بروز واكنش هاي شديد هيجاني در فرد شود. تشنج به دلايل مختلف صرع، مسموميت با الكل، كمبود اكسيژن، آسيب سر، سو مصرف مواد يا ديابت مي تواند رخ دهد. در كودكان تشنج ممكن است ناشي از تب يا ساير بيماري ها مانند مننژيت باشد. بيمار هنگام تشنج درد ندارد، بعد از آن نيز چيزي به خاطر نمي آورد. كبودي لب ها و لرزش بدن به نظر خطرناك مي آيند اما اين نشانه ها نگران كننده نيستند. بهتر است براي شناسايي موقعيت هاي اورژانسي باقي مقاله را مطالعه نماييد.

 

اقدامات ضروري هنگام تشنج

بروز حملات تشنجي نسبتا شايع هستند و از آنجا كه مي‌تواند باعث آسيب‌ديدگي فرد شود آگاهي از كارهايي كه بايد انجام دهيم يا كارهايي كه نبايد انجام دهيم اهميت دارد. يادگيري اين اقدامات در حفظ سلامتي يا عدم وارد شدن صدمه به فرد نقش به سزايي دارد. هنگامي كه فردي دچار تشنج شد به مسائل زير توجه كنيد:

 • اولين قدم حفظ آرامش و خونسردي خودتان است.
 • به‌منظور جلوگيري از بروز آسيب‌هاي احتمالي وسايل و اشياي تيز و خطرناك را از اطراف او دور كنيد.
 • اگر فرد در حالت ايستاده دچار تشنج شد، فقط به آرامي او را روي زمين قرار دهيد و اجازه دهيد حركات و لرزش هاي او تمام شود.
 • بالش يا چيز نرمي در اطراف گردن فرد قرار دهيد.
 • بگذاريد حمله روند طبيعي خود را طي كند. هرگز سعي نكنيد لرزش هاي فردي كه دچار تشنج شده است را كنترل كنيد اين لرزش ها سير طبيعي بيماري است و به فرد آسيبي وارد نمي كند اما تلاش براي كنترل حركات مي تواند صدمه جدي مانند شكستگي در فرد ايجاد كند.
 • گردن بند، شال و هر آنچه كه اطراف ناحيه گردن فرد هست را آزاد كنيد.
 • در حالت لرزش هاي شديد نبايد چيزي بين دندان هاي فرد بگذاريد چون ممكن است به دندان هاي فرد آسيب بزنيد يا دست خودتان صدمه بخورد.
 • از اقداماتي مانند سيلي زدن، آب پاشيدن يا وارد كردن فشار بر سينه خودداري كنيد.
 • زماني كه حركات و لرزش هاي ناشي از تشنج تمام شدند بيمار را به پهلو بچرخانيد تا كف يا استفراغ از دهان‌شان خارج شود، تا وارد مجراي تنفسي‌ نشود و راه تنفسي او باز شود. تنفس فرد را چك كنيد.
 • بيمار را تا پايان حمله ترك نكنيد.

 

تماس با اورژانس:

درصورت بروز هريك از نشانه‌هاي زير به‌سرعت با اورژانس تماس بگيريد:

 • تشنج بيشتر از ۳ دقيقه
 • تشنج هاي پشت سر هم (حمله دوم و سوم بدون بازگشت هوشياري)
 • بروز تشنج در زن باردار يا افراد مبتلا به ديابت
 • تشنج در افرادي كه در گذشته هرگز سابقۀ تشنج نداشته‌ و و علت حمله مشخص نيست
 • بروز مصدوميت شديد در حين حمله تشنج

 

نكات مهم در زمان بعد از تشنج

 • زمان بهبود بسته به نوع حمله متفاوت است.
 • كمك هاي اوليه اغلب ضرورتي ندارد و بايد اجازه داد كه حمله سير طبيعي خود را طي كند.
 • بدن بيمار را بررسي كنيد و ببينيد آسيب ديدگي وجود دارد يا نه.
 • درصورت مشكل در تنفس، دهان بيمار را از بزاق يا استفراغ پاك كنيد.
 • جاي راحت و امني را براي استراحت بيمار فراهم كنيد.
 • تا زماني كه بيمار هوشياري خود را به‌طور كامل به دست نياورده‌ است، چيزي براي خوردن و آشاميدن به او ندهيد.
 • كبود شدن لب هاي بيمار پس از تشنج به دليل كمبود اكسيژن رخ مي دهد و به تنهايي خطرناك نيست.
 • پس از يك حمله شديد، بيمار نياز به استراحت دارد شرايط را فراهم كنيد كه بتواند استراحت كند. پس از تمام شدن تشنج ممكن است فرد مدت زماني بخوابد. اين حالت طبيعي است بگذاريد هر قدر كه مي خواهد، بخوابد.
 • اگر هنوز تنفس كند است، كنترل كنيد چيزي مسير تنفس فرد را مسدود نكرده باشد.
 • تا آنجا كه مي توانيد سعي كنيد ناراحتي بيمار كاهش يابد. اگر فرد دچار بي اختياري ادرار شده تا آنجا كه ممكن است با او همدلي كنيد و سعي كنيد ناراحتي او را كم كنيد.
 • كنار فرد بمانيد و بـه او اطمينان بدهيد كه كاملا مراقب او خواهيد بود.

 

 براي دريافت مشاوره در زمينه اقدامات ضروري هنگام تشنج  مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  اقدامات ضروري هنگام تشنج


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۶ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۰:۱۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

بيماري شما ريشه عصبي دارد جمله اي كه شايد بار ها در هنگام درد هاي جسمي شنيده باشيد. بيمارهاي روان تني ( اختلالات سايكوسوماتيك ) بيماري هايي هستند كه به علل فيزيكي و عوامل خارجي محدود نمي گردد بلكه استرس، اضطراب، به هم ريختي ذهني، افسردگي و حتي خستگي شديد در به وجود آمدن اين بيماري ها نقش مهم و موثري را ايفا مي كنند. فشار هاي روحي به طور ناگهاني و يك دفعه، تاثير خود را بر سلامت فرد نشان نمي دهد؛ بلكه به مرور زمان، فرد را دچار مخاطره مي كند و باعث بروز بيماري هاي روان تني ( اختلالات سايكوسوماتيك) مي شود. در اين مقاله قصد داريم تا در مورد علل، علائم و درمان بيماري روان تني ( اختلالات سايكوسوماتيك ) به طور كامل توضيح دهيم.

 

براي تشخيص و درمان بيماري هاي روان تني ( اختلالات سايكوسوماتيك ) مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

بيماري هاي روان تني

بيماري هاي ران تني ( اختلالات سايكوسوماتيك )، بيمارها و درد هايي با علائم جسمي هستند كه داراي ريشه و منشا رواني مي باشد.  رويكرد هاي متفاوتي در مورد علل بروز مشكلات روان تني وجود دارد. ولي مي توان گفت كه علت اصلي تمامي اين بيماري هاي روان تني استرس ( فشار هاي رواني ) مي باشد. گروه سني در معرض آسيب بيماري هاي روان تني معمولا در سنين 20 تا 40 سال مي باشند. از جمله بيمارهاي روان تني مي توان به بيماري هاي گوارشي، سردرد ها ، ترش كردن معده، مشكل قند خون ، مشكلات تنش عضلاني و كمر درد هاي مزمن، مشكلات پوستي (كهير، جوش و آكنه)، اشكال در ترشح غدد درون ريز مانند پركاري و كم كاري هاي تيروئيد، مشكلات سردرد هاي ميگرني ، بي خوابي ها و مشكلانت دستگاه تناسلي و ادراري مانند قاعدگي دردناك و يا فقدان قاعدگي و قطع شدن آن، سرگيجه ، خستگي مفرط ، تنگي نفس و ... اشاره داشت.

 

عوامل تاثير گذار در بيماري هاي روان تني

شما بايد نسبت به اتفاقاتي كه در درون تان مي افتد ، كاملا آگاه باشيد و سعي كنيد نسبت به كوچك ترين تغييري كه بي دليل اتفاق مي افتد حساس و دقيق شويد.

اگر فردي هستيد كه زود خسته مي شويد ، در تمركز كافي مشكل داريد ، دائما احساس نگراني و دل شوره داريد كه منشأ آن را  نمي يابيد ، يا حتي دائم دچار مشكلات گوارشي با منشأ نا مشخص مي شويد ، علت آ« مي تواند روان تني يا همان عصبي باشد.

 

علت بيمار هاي روان تني

استرس و فشار هاي رواني عامل اصلي ابتلا به يبماري هاي روان تني ( اختلالات سايكوسوماتيك ) مي باشد. پس اگر از آن گونه افراد هستيد كه يك شغل پر استرس يا موقعيت زندگي پر استرس و پر تنشي داريد و يا خانواده ي آشفته و اتفاقات منفي بسياري در زندگي خانوادگي شما در حال رخ دادن است، بيشتر در معرض ابتلا به بيماري هاي روان تني قرار داريد .

نكته ي مهم : علائم روان تني در كودكان متفاوت است و صرفا نبايد به علائم بروز شده در بزرگسالان بسنده كرد. اگر كودك شما  بي قراري هاي ناگهاني در رفتارش ديده شد ،  به طوري كه قبلا سابقه نداشته است ، نا آرامي ، و اختلال در رفتار مانندخراب كردن اشياي دور و اطراف و ... همه ي اينها مي تواند يك زنگ خطر براي مراجعه به يك روان شناس براي بررسي دقيق به جهت پيدا كردن علت است كه ممكن است علت روان تني پشت آن وجود داشته باشد.

 

تفاوت ميان بيماري هاي جسمي و بيماري هاي روان تني ( اختلالات سايكوسوماتيك )

زماني كه فرد در خانواده و اعضاي نزديك خانواده سابقه ي بروز علائم افسردگي و اضطراب  را دارد ، همچنين بعد از يك بحران و شرايط استرس زا بدن شروع به نشان دادن علائم مختلفي كه ذكر شد مي كند ، بايد مراقب و گوش به زنگ بود. زيرا بيماري هاي روان تني رابطه ي مستقيم با مسائل خلقي در فرد دارد.پس مي توان نتيجه گرفت هر گونه تغيير در خلق كه ناگهاني و بدون علت باشد كه در شما بروز مي كند مي تواند منشارواني داشته باشد.

 

درمان بيماري روان تني ( درمان اختلالات سايكوسوماتيك )

درمان بيماري هاي روان تني در صورت مراجعه و تشخيص به موقع آسان است. براي درمان بيماري هاي روان تني بايد ابتدا عامل اصلي به وجود آورنده اين بيماري را تشخيص داد. در صورت شديد بودن علائم و شدت بيماري بايد علاوه بر استفاده از جلسات مشاوره روانشناسي و روان درماني از دارو درماني نيز استفاده كنيد. در دارو درماني از داروهاي آرام بخش و ضد افسردگي استفاده مي گردد. زمان مورد نياز براي درمان اين بيماري بسته به پيگيري و شدت بيماري در فرد متفاوت است. مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگويي سوالات شما باشد.

 

براي تشخيص و درمان بيماري روان تني ( اختلالات سايكوسوماتيك ) مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : بيماري هاي روان تني | علل و راه هاي درمان اختلالات روان تني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بيماري هاي روان تني،
موضوع:
[ ۶ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۲:۴۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

با دعواي پدر و مادر چه كنيم ؟ در مقابل جر و بحث هاي والدين، فرزندان به دنبال راهي براي حل موضوع هستند. بايد بدانيد كه اكثر پدر و مادر ها ممكن است گاهي با هم دعوا كنند و اين اتفاقي طبيعي است. اختلاف نظرها در مورد مسائل كوچك نيز اتفاق مي افتد. برخي از پدر مادرها با صحبت كردن در يك محيط آرام و با گوش دادن و اجازه حرف زدن به يكديگر به حل موضوع مي پردازند. اما در بسياري از موارد زماني كه زوجين اختلاف نظر دارند، بايكديگر دعواي كلامي و گاهي فيزيكي نيز دارند. در اين زمان ها فرزندان نگران شده و نمي دانند با دعواي والدين چه كنند. آن ها نگران طلاق و يا از تنفر آن ها از يكديگر هستند. بهتر است مقاله تاثير دعواي والدين بر كودكان را مطالعه نماييد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه برخورد با دعواي والدين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

چرا والدين دعوا مي كنند؟

دعواي والدين مي تواند دلايل متعددي داشته باشد. مسائل مالي، فشار كاري، تفاوت در رفتار با فرزندان و دخالت خانواده ها برخي از دلايل اختلاف و درگيري والدين است. اما اصلي ترين دليل دعوا، ناتواني والدين در مهارت حل مسئله است. نداشتن مهارت حل مسئله باعث مي شود بدترين راه، يعني دعوا را انتخاب كنند.  ترك خانه توسط يكي از والدين، كتك كاري يا شكستن لوازم منزل در نتيجۀ درگيري ممكن است، اتفاق بيافتد.

خيلي از فرزندان، خود را دليل دعواي والدين مي دانند. مخصوصا وقتي به طور مستقيم درگيري درباره آنها باشد. احساس گناه از اينكه آيا من باعث دعواي والدين شدم و چه تاثيري بر زندگي آن ها خواهد گذاشت براي كودك يا نوجوان بسيار آزار دهنده است. 

 

در مقابل دعواي پدر و مادر چه كنيم ؟

صبور باشيد:

ممكن است وقتي والدين عصباني مي شوند حرف هايي به زبان بياورند كه دوست نداريد بشنويد. لازم است بدانيد انسان ها هنگام عصبانيت ممكن است هر حرفي بزنن كه شايد خيلي از آنها حرف دل شان نباشد. بنابراين اولين كار در هنگام عصبانيت والدين آگاهي از اين موضوع است كه نسبت به آن ها كنترلي نداريد. 

وارد دعوا نشويد:

در دعواي والدين دخالت نكنيد. آن ها به هزار دليل ممكن است با هم درگير شوند و دليل دعواي آنها صرفا شما نيستيد. سعي كنيد خود را به كاري مشغول كنيد تا دعواي آنها تمام شود. حتي اگر حرف هاي بدي شنيديد، سعي كنيد آرامش خود را حفظ كنيد و با آن ها جر و بحث نكنيد. دو انسان عصباني بهتر از 3 نفر است.

از آسيب ديدن والدين جلوگيري كنيد:

اگر والدين در حال كتك زدن يا پرت كردن وسايل به سمت همديگر هستند يا يكي از آن ها به ديگري آسيب مي زند، سعي كنيد با يك بزرگتر يا فرد ديگري اين مسئله را در ميان بگذاريد. تا جايي كه به كسي آسيبي نرسد وارد دعوا نشويد اما در صورت مشاهده زد و خورد، در صورتي كه مي دانيد به شما آسيبي نمي رسد از آن ها بخواهيد آرامش خود را حفظ كنند. در غير اين صورت با فرد ديگري تماس بگيريد يا بعد از دعوا از مشاور مدرسه يا بزرگتر ها براي صحبت با والدينتان كمك بخواهيد.

درباره احساساتتان با هم صحبت كنيد:

دعوا و جر و بحث اتفاق طبيعي براي پدر و مادر هاست. مي تواند راهي براي تخليه احساسات درونشان باشد. بسيار اهميت دارد كه خانواده مشكلات و احساسات خود را قبل از اينكه به مرحله دعوا برسد با هم در ميان بگذارند.

وقتي والدين آرام هستند با آن ها صحبت كنيد:

بعد از تمام شدن دعواي والدين سعي كنيد با آن ها صحبت كنيد و اجازه دهيد احساساتشان را با شما در ميان بگذارند. والدين بايد ياد بگيرند احساسات خود را بيان كنند و شما با انجام اين كار مي توانيد به آن ها ياد بدهيد كه چگونه مي شود انسان ها حرف هاي درونشان را به آرامي با هم در ميان بگذارند. اگر با شما صحبت نمي كنند به آن ها پيشنهاد دهيد براي حل مسائلشان يك مشاوره خانواده دريافت كنند.

 

خانواده سالم چگونه است؟

همه خانواده ها مشكلاتي دارند. بيان آزادانه احساسات مهم ترين چيزي كه مي تواند باعث ايجاد آرامش در خانواده شود. در خانواده هاي سالم والدين به روش هاي حل مسئله آگاه هستند. در چنين خانواده هايي دروغ گويي و مخفي كاري وجود ندارد. فرزندان با همدردي و آرام كردن والدين از ادامه دعواها جلوگيري مي كنند.

سعي كنيد والدين را براي كمك گرفتن از مشاور و روانشناس ترغيب كنيد. به آن ها بگوييد كساني هستند كه در حل اين مسائل تخصص دارند. آن ها موضوعات را به صورت ريشه اي حل كرده و از درگيري هاي فيزيكي جلوگيري مي كنند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه برخورد با دعواي والدين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  با دعواي پدر و مادر چه كنيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۶ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۸:۰۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

تشويق كودك و تقويت يك رفتار مناسب با استفاده از يك سيستم پاداش دهي به عنوان يك روش تربيتي استفاده مي شود. در واقع پاداش دهي يك نوع تقويت مثبت است. بسياري از كودكان با وجود برآورده شدن  نيازهايشان رفتار مناسبي ندارند. والدين اين كودكان در مقابل رفتارهاي بد آن ها احساس ناتواني مي كنند. رفتارهاي نامناسب مانند پرخاشگري كودك، بددهني، گريه و بهانه گيري در هر كودكي مي تواند علت هاي مختلفي داشته باشد. اما يكي از اصلي ترين علل آن برآورده كردن خواسته هاي كودك تحت هر شرايطي است. اتخاذ يك سيستم پاداش دهي منسجم توسط والدين رفتارهاي صحيح را به كودك آموزش خواهد داد. لوس شدن كودك نيز يكي ديگر از نگراني هاي والدين است. در اين مقاله درباره اجراي صحيح نظم پاداش دهي به كودكان صحبت خواهيم كرد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نحوه تشويق كودك و اصلاح رفتار مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

پاداش و تشويق كودك

در واقع پاداش و تشويق، عامل يا محركي براي تقويت يك رفتار در يك فرد هستند. يكي از راه هاي تربيت كودك، آموزش و اصلاح رفتار، كه توسط متخصصان تاييد مي شود، سيستم پاداش دهي است. با روش هاي متفاوتي مي توان كودكان را تشويق به تكرار رفتاري كرد. اغلب والدين دادن پاداش را مساوي با خريدن يك چيز مي دانند. در حالي كه تشويق كودكتنها با اين روش ممكن است اثر معكوس داشته و آن را به يك باج دهي تبديل كند. پاداش و تشويق كودك انواع مختلفي دارد كه در ادامه به آن ها مي پردازيم.

 

انواع پاداش و تشويق كودكان

به طور كلي از 3 طريق مي توان كودك را تشويق كرد. هر كدام از اين روش ها، يكي از ابعاد وجودي كودك را در بر مي گيرد و بخشي از نياز هاي او را تامين مي كند. براي تقويت رفتارهاي كودك بهتر است از هر سه نوع پاداش در موقعيت هاي مختلف استفاده شود.

پاداش و تشويق احساسي:

كودكان نيز مثل همه انسان ها نياز به محبت دارند. توجه به كارهاي خوب كودك و ديده شدن از نيازهاي اوست. در آغوش گرفتن كودك، تماس چشمي، لبخند زدن، نوازش كردن و بوسيدن از بارزترين روش هايي است كه والدين به كودك محبت تزريق مي كنند. گاهي در جمع براي اينكه مستقيم كودك را مركز توجه قرار ندهيد، مي توانيد با چشمك زدن ها يا لبخندهاي رمزي بين خودتان، تاييد و توجه را به او بدهيد. ايجاد اعتماد به نفس در كودك كاملا به عهده خانواده است و اگر لطمه اي به اعتماد به نفس او وارد شود به سختي قابل جبران است.

در زمان تشويق بايد كاملا دقت شود كه كودك بخاطر كارهاي درست و پيشرفت ها مورد تشويق قرار مي گيرد. اگر براي آرام كردن قيل و قال هاي كودك يا ممانعت از رفتار اشتباه به او پاداش توجه و نوازش بدهيد، او در موقعيتي متعارض قرار گرفته و اعتبار و اقتدار والدين ممكن است خدشه دار شود.

پاداش و تشويق كلامي:

پاداش كلامي يكي از مهم ترين و موثرترين نوع تشويق و پاداش است. كودك يا به طور كلي انسان ها در هر سني نياز به شنيدن تعريف و تاييد ديگران دارند. اين مورد، مخصوصا در مقابل ديگران، به اعتماد به نفس و عزت نفس كودك بسيار كمك مي كند و باعث ايجاد حس مفيد بودن و ارزشمندي در او مي شود.

در اين نوع پاداش سعي كنيد رفتاري كه باعث پاداش كلامي مي شود را براي كودك توضيح داده و كاملا رفتار را توصيف كنيد. دقت كنيد به كوچك ترين تلاش ها و پيشرفت هاي كودك توجه كنيد و به آنها پاداش دهيد تا رفتار براي كودك به عادت تبديل شود. سپس به مرور زمان مي توانيد پاداش آن رفتار را كم، و قطع كنيد. چرا كه آن رفتار در كودك نهادينه شده و ديگر نيازي به تقويت ندارد. اما خوب است هر از گاهي همان رفتار تشويق شود.

پاداش و تشويق مادي:

اين نوع پاداش شامل وسايلي است كه كودك به آن علاقه دارد و هميشه از آن لذت مي برد. اسباب بازي، لوازم تحرير، لباس، خوراكي و حتي پول. ترجيحا در اين روش پاداش دهي لوازم و چيزهايي كه كودك نياز دارد به عنوان پاداش داده شود. كودك بايد براي رسيدن به اين پاداش تلاش كند و بهترين شيوه جدول ستاره ها يا پاداش هاي ژتوني است.

پاداش و تشويق تفريحي يا فعاليتي:

تفريحات مورد علاقه كودك نيز مي تواند به عنوان پاداش استفاده شود. در اين مورد بايد تفريحاتي كه براي كودك لذت محسوب مي شود مد نظر قرار بگيرد نه چيزهايي كه والدين فكر مي كنند لذت بخش است. براي مثال؛ پارك بردن، بازي مورد علاقه و يا خوردن يك بستني مي توانند به عنوان تشويق كودك استفاده شوند.

 

تشويق كودك با نظام تنبيه و پاداش ژتوني يا جدول ستاره

در اين سيستم هدف آموزش قانون مداري، هدفمندي، صبر و تعهد به كودك است. سه نكته مهم در اين نظام وجود دارد.

نكته اول: براي رسيدن به يك نتيجه مطلوب در مورد تربيت كودكان بهتر است والدين به يك وجه اشتراك در مورد روش فرزندپروري رسيده باشند. عدم تفاهم والدين در مورد موضوعي و بيان آن در مقابل كودك به نظام تربيتي كودك صدمه مي زند. در واقع اين عدم تفاهم به كودك پيامي متضاد درباره رفتار خوب يا بد مي رساند. در نتيجه با يك سردرگمي رو به رو مي شود. والدين بايد با يكديگر همسو بوده و كلام و رفتارشان مكمل يكديگر باشد تا كودك با تعارض روبه رو نشود.

نكته دوم: براي آن كه رفتار مثبتي در كودك نهادينه شود والدين بايد هميشه به سيستم پاداش دهي متعهد باشند. به اين معنا كه والدين هيچوقت اجازه ندارند سيستمي و رفتاري را كه به كودك آموزش داده اند را نقض كنند. هيچ گذشتي يا استثنايي نبايد قائل شد.

نكته سوم: بيان چرايي و نحوه سيستم پاداش دهي به كودك، مهم ترين عامل براي موفقيت در يك يسيتم پاداش دهي است. كاملا بايد به كودك توضيح دهيد كه اين جدول چيست و طبق چه دستور العملي اجرا مي شود. بدون اجازه يا هماهنگي كودك كاري نكنيد، اما طبيعتا قاطعيت و تصميم نهايي با والدين است.

نحوه كار جدول ستاره:

روي يك تخته، جدولي تشكيل داده و با ستاره (مي توانيد از برچسب استفاده كنيد يا روي تخته يك ستاره يكشيد) به كارهاي خوب، كودك را تشويق كنيد. كارهاي خوب معمولا رفتار صحيح و تكاليفي است كه لازم است انجام دهد. هر رفتار درست مي تواند با يك ستاره پاداش داده شود. سپس براي استفاده از اين ستاره ها يا ژتون ها چهارچوبي مشخص شود. به عنوان مثال با او قرارداد ببنديد كه هر 3 ستاره يك پارك جايزه دارد. هر 5 ستاره بازي با رايانه و هر 10 ستاره يك اسباب بازي. طبيعي است كه كودك با رفتار اشتباه، ستاره از دست مي دهد.

بنابراين طي اين فرايند كودك تعهد به وظايف، قانونمندي، مديريت منابع و رفتار سالم را آموزش مي بيند. باز هم ذكر اين نكته لازم است كه در تمام اين مسير، هيچگونه استثنا يا بخششي براي كودك قائل نشويد و كاملا قاطعانه رفتار كنيد. از اين ابزار به عنوان تهديد استفاده نكنيد. براي هر بار كسب يا از دست دادن ستاره، دلايل آن را به كودك توضيح دهيد. او نبايد حس كند كه به او ظلم شده و حق او پايمال شده است.

در تمام مراحل، پاداش هاي احساسي و كلامي نيز فراموش نشود تا كودك حس نكند والدين او صرفا قانون گذار و او يك برده يا ربات است.

 

سخن آخر

دوران كودكي بهترين زمان براي آموزش اصول اخلاقي و مهارت هاي زندگي به كودك است، هر چه در اين دوره از تربيت كودك غفلت شود، در آينده ضربه هاي محكم تري به او، خانواده و جامعه وارد خواهد شد. از طرفي براي اجرا و موثر بودن روش هاي پاداش دهي رعايت چند نكته ضروري است، كه شامل موارد زير مي باشد:

 • فاصله زماني بين پاداش با رفتار مناسب بلافاصله و در كمترين زمان باشد.
 • تنها رفتار هاي مثبت تشويق شود، اگر كودك خطايي انجام دهد و باز هم پاداش دريافت كند نتيجه معكوس خواهد شد. گاهي والدين ناخواسته رفتار نامطلوبي را تقويت مي كنند. بهتر است واكنش هاي خود را بيشتر مورد توجه قرار دهيد.
 • پايبندي والدين بر سيستم پاداش دهي تاثير اين روش ها را بيشتر خواهد كرد. معمولا والدين با رعايت نكردن نكات كليدي در روش پاداش دهي شكست مي خورند.
 • فراموش نكنيد نيازهاي كودك مانند محبت، تغذيه و حس امنيت هميشه بايد برآورده شوند. مشروط كردن تمام نيازهاي كودك او را با يك نا امني مواجه خواهد كرد. بهتر است براي اجراي اين روش ها از يك مشاوره روانشناسي بهره ببريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نحوه تشويق كودك و اصلاح رفتار مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  انواع روش هاي مناسب براي تشويق كودكان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تشويق كودك،
موضوع:
[ ۶ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۳:۲۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

آيا به دنبال آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج كردستان هستيد ؟ آيا مي دانيد هدف از مشاوره ازدواج و مشاوره قبل از ازدواج در مركز مشاوره ازدواج كردستان چيست ؟ در روز هاي اوليه ازدواج و در زمان آشنايي قبل از ازدواج خيلي از نكات مهم براي شروع يك زندگي مشترك موفق توسط افراد ناديده گرفته مي شود، كه سبب مي گردد بعد از سپري شدن سال هاي اوليه مشكلات و اختلافات زيادي در بين زوج ها به وجود بيايد. هدف اصلي مشاوره ازدواج يا مشاوره قبل از ازدواج اين است كه ما ياد بگيريم كه چگونه با مشكلات زندگي زناشويي روبرو شويم. در حقيقت مشاوره قبل از ازدواج مانند واكسني براي پيشگيري از طلاق و مانع از هم پاشيدن زندگي مشترك مي باشد. از آنجايي كه ازدواج مهمترين تصميم گيري در زندگي هر فرد مي باشد، آموزش ديدن براي اين تصميم گيري و يادگيري مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك ضروري است.

 

براي دريافت مشاوره ازدواج و اطلاع از آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج كردستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد

 

 

مراكز مشاوره قبل از ازدواج كردستان | مراكز مشاوره ازدواج كردستان

هدف از مشاوره در مراكز مشاوره قبل از ازدواج كردستان اين نيست كه در نهايت با يك پاسخ بله يا خير از سمت مشاور روبرو شويد. مشاوره قبل از ازدواج در مسائلي همچون همسرگزيني، آگاهي از ريسك ازدواج، تفاوت شخصيتي افراد، حل مشكلات بين زوجين و آموزش مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك صورت مي گيرد. در حقيقت مشاوره قبل از زادواج مانند واكسني براي پيشگيري از طلاق ، مانع از هم چاشيدن زندگي مشترك عمل مي كند. آموزش ديدن براي اين تصميم گيري و يادگيري مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك در زندگي هر فردي ضروري است. نكته مهم اين است كه بدانيد كه همسر شما در خانواده اي با افكار، فرهنگ، علايق و ... كاملا متفاوت با شما بزرگ شده است. خواه نخواه بسياري از معيار ها و علايق زندگي او با شما متفاوت مي باشد. به همين دليل شما بايد بياموزيد كه چگونه با وجود اين تفاوت معيار ها و علايق با همسرتان زندگي شادي را بسازيد. مركز مشاوره ازدواج كردستان هنر زندگي آماده است كه با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگوي سوالات شما باشد.

 

آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج كردستان

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي به دليل مشكلات مردم كردستان در دسترسي به بهترين مراكز مشاوره ازدواج كردستان تصميم به جمع آوري و معرفي آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج كردستان گرفته است. شما مي توانيد آدرس مراكز مشاوره ازدواج كردستان را در جدول زير مشاهده نماييد.

 

آدرس مراكز مشاوره قبل از ازدواج كردستان

مركز مشاوره ازدواج كردستان آدرس مركز مشاوره ازدواج كردستان
مركز مشاوره ازدواج كردستان آرام (ژيران) پاسداران ك يغموري ساختمان پزشكي تخصصي مهر
مركز مشاوره ازدواج كردستان مدبر آراسته ميدان آزادي (اقبال) – خيابان كشاورز (وكيل) – جنب بانك كارآفرين – بلوك متخصصين – طبقه سوم – واحد شمالي
مركز مشاوره ازدواج كردستان محمد رضا مژدهي خيابان فلسطين
مركز مشاوره ازدواج كردستان دكتر مختارفرهاديان خيابان پاسداران – مجتمع هورام – طبقه سوم – واحد ۲
مركز مشاوره ازدواج كردستان جمال اميني خيابان پاسداران – پاساژ بهاره – طبقه ۳ – واحد ۴
مركز مشاوره ازدواج كردستان ناسين خيابان پاسداران – كوچه يغموري – مجتمع پزشكان كوثر – طبقه چهارم
مركز مشاوره ازدواج كردستان ذهن زيبا خيابان آبيدر – چهار راه صفري – كوچه طوطي
مركز مشاوره ازدواج كردستان روان پويا بلوار پاسداران – كوچه شب بو (جنب پاساژ عقيق) – ساختمان پزشكان ۲۴ – طبقه اول
مركز مشاوره ازدواج كردستان پرتو بامداد خيابان تعريف(تاج قديم)- روبروي مركز تصوير برداري شفاء- ساختمان پزشكان ژيوار ۲- مركز خدمات روان شناختي و مشاوره- پرتو بامداد
مركز مشاوره ازدواج كردستان دكتر خليل رنجبر خيابان امام (شاپور) – جنب پاساژ جواهر – كوچه زاگرس
مركز مشاوره ازدواج كردستان جليل حسيني خيابان پاسداران- كوچه يغموري- ساختمان پزشكان كوثر- طبقه ۴ – مطب سيد جليل حسيني كارشناسي ارشد روان شناسي باليني
مركز مشاوره ازدواج كردستان ليا ابتداي خيابان حسن آباد – نبش كوچه هدايت مركز مشاوره و خدمات روانشناختي ليا

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد مراكز مشاوره ازدواج كردستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

 

مركز مشاوره قبل از ازدواج كردستان هنر زندگي

مركز مشاوره ازدواج كردستان هنر زندگي خدمات خود را مراحل مختلف زندگي بين زوجين از ارتباط با جنس مخالف، آشنايي قبل از ازدواج، خاستگاري، نامزدي، آموزش مسائل جنسي و مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك را اراعه مي دهد. مركز مشاوره ازدواج كردستان هنر زندگي آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگوي سوالات و مشكلات شما باشد. از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره كردستان هنر زندگي مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت.

 

 

مزيت مشاوره ازدواج تلفني بر مشاوره ازدواج حضوري

از آنجايي كه زندگي هاي امروزه با گذشته بسيار متفاوت شده است و مسائل و مشكلات مخصوص به خود را دارد. نيازمند راه حال هاي نوين است. از آنجايي كه  هزينه شركت در جلسات مشاوره قبل از زادواج در مراكز مشاوره ازوداج كردستان بالاست و بسياري از زوج ها توان شركت در اين جلسات را ندارند. علاوه بر هزينه سنگين اين جلسات، به دليل حيا و حجب خانواده ايراني مشاوره روانشناسي تلفني مي تواند يك راهكار مناسب باشد تا زوج ها بتوانند به راحتي مشكلات و مسائل خود را مطرح نمايند. از ديگر دلايل برتريت مشاوره تلفني  ازدواج بر مشاوره ازدواج حضوري مي توان به نداشتن وقت و درگيري هاي كاري زياد امروزه افراد اشاره داشت.

 

 

مركز مشاوره ازدواج كردستان هنر زندگي

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي داراي متخصصان مجرب در زمينه ازدواج بوده و با بهرمندي از خدمات مشاوره تلفني و مشاوره حضوري خود مي تواند پاسخگويي سوالات شما در زمينه هاي مختلف ازدواج باشد. از جمله مهمترين مشكلات زوجين مي توان به موارد زير اشاره داشت:

آشنايي قبل از زادواج : امروز بسياري از افراد در آَشنايي قبل از زادواج خود با مشكلات زيادي روبرو مي شوند. چرا كه بسياري از افراد در زمينه ارتباط صحبح با جنس مخالف خود آموزش نديده اند. مطالعه مقالات زير مي تواند به شما در برقراري يك ارتباط سالم و موفق با جنس مخالف خود كمك شاياني كند.
دوستي قبل از ازدواج
اشتباهات آشنايي قبل از ازدواج
رابطه جنسي قبل از زادواج داشته باشيم يا نه

 

ازدواج و نامزدي : ازدواج و مراسم خواستگاري يكي از مهمترين دغدغه هاي بسياري از زوجين مي باشد. تشخيص درستي انتخاب از لحاظ اختلاف سني، موقعيت اجتماعي، معيار هاي شخصيت و تفاهم بين زوجين از جمله مواردي است كه بايد قبل از زادواج توسط زوجين مورد بررسي قرار بگيرد. توصيه مي كنيم مقالات زير را مطالعه نماييد.
سوالات قبل از ازدواج
تست تفاهم
دخالت والدين در ازدواج
ازدواج زود هنگام
ازدواج مجدد
فاصله سني در ازدواج
ازدواج در سن بالا
نقش خانواده در ازدواج
ازدواج مجدد
ازدواج دوم مردان متاهل
افراد نامناسب براي ازدواج


 

بعد از زادواج : بسياري از زوجين بعد از ازدواج به دليل دخالت هاي زياد خانواده و دوستان، نداشتن تفاهم براي حل بسياري از چالش هاي زندگي مشترك، مشكلات جنسي و ... با مشكل روبرو مي شوند. استفاده از مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده در چنين شرايطي در حل مشكلات زوجين بسيار تاثير گذار و نتيجه بخش مي باشد. توصيه مي كنيم مقالات زير را مطالعه نماييد. 

 

 

براي دريافت مشاوره ازدواج و اطلاع از آدرس بهترين مراكز مشاوره قبل از ازدواج كردستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره از كل كشور با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مركز مشاوره ازدواج كردستان | آدرس بهترين مراكز مشاوره قبل از ازدواج كردستان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۹:۳۶ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

آيا به دنبال آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج مركزي هستيد ؟ آيا مي دانيد هدف از مشاوره ازدواج و مشاوره قبل از ازدواج در مركز مشاوره ازدواج مركزي چيست ؟ در روز هاي اوليه ازدواج و در زمان آشنايي قبل از ازدواج خيلي از نكات مهم براي شروع يك زندگي مشترك موفق توسط افراد ناديده گرفته مي شود، كه سبب مي گردد بعد از سپري شدن سال هاي اوليه مشكلات و اختلافات زيادي در بين زوج ها به وجود بيايد. هدف اصلي مشاوره ازدواج يا مشاوره قبل از ازدواج اين است كه ما ياد بگيريم كه چگونه با مشكلات زندگي زناشويي روبرو شويم. در حقيقت مشاوره قبل از ازدواج مانند واكسني براي پيشگيري از طلاق و مانع از هم پاشيدن زندگي مشترك مي باشد. از آنجايي كه ازدواج مهمترين تصميم گيري در زندگي هر فرد مي باشد، آموزش ديدن براي اين تصميم گيري و يادگيري مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك ضروري است.

 

براي دريافت مشاوره ازدواج و اطلاع از آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج مركزي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد

 

 

مراكز مشاوره قبل از ازدواج مركزي | مراكز مشاوره ازدواج مركزي

هدف از مشاوره در مراكز مشاوره قبل از ازدواج مركزي اين نيست كه در نهايت با يك پاسخ بله يا خير از سمت مشاور روبرو شويد. مشاوره قبل از ازدواج در مسائلي همچون همسرگزيني، آگاهي از ريسك ازدواج، تفاوت شخصيتي افراد، حل مشكلات بين زوجين و آموزش مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك صورت مي گيرد. در حقيقت مشاوره قبل از زادواج مانند واكسني براي پيشگيري از طلاق ، مانع از هم چاشيدن زندگي مشترك عمل مي كند. آموزش ديدن براي اين تصميم گيري و يادگيري مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك در زندگي هر فردي ضروري است. نكته مهم اين است كه بدانيد كه همسر شما در خانواده اي با افكار، فرهنگ، علايق و ... كاملا متفاوت با شما بزرگ شده است. خواه نخواه بسياري از معيار ها و علايق زندگي او با شما متفاوت مي باشد. به همين دليل شما بايد بياموزيد كه چگونه با وجود اين تفاوت معيار ها و علايق با همسرتان زندگي شادي را بسازيد. مركز مشاوره ازدواج مركزي هنر زندگي آماده است كه با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگوي سوالات شما باشد.

 

آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج مركزي

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي به دليل مشكلات مردم مركزي در دسترسي به بهترين مراكز مشاوره ازدواج مركزي تصميم به جمع آوري و معرفي آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج مركزي گرفته است. شما مي توانيد آدرس مراكز مشاوره ازدواج مركزي را در جدول زير مشاهده نماييد.

 

آدرس مراكز مشاوره قبل از ازدواج مركزي

نام مراكز مشاوره ازدواج مركزي

آدرس مراكز مشاوره ازدواج مركزي

مركز مشاوره ازدواج مركزي – زندگي سالم

آدرس مركز مشاوره ازدواج مركزي – زندگي سالم: ميدان وليعصر – جنب قنادي قندريزي – طبقه سوم

مركز مشاوره ازدواج مركزي – لقمان حكيم

آدرس مركز مشاوره ازدواج مركزي – لقمان حكيم: خيابان شهيد رجايي (ملك) – بعد از بانك ملي – نبش كوچه شهيد آراسته – ساختمان اداري – طبقه سوم – واحد ۵

مركز مشاوره ازدواج مركزي – مركز مشاوره باور

آدرس مركز مشاوره ازدواج مركزي – مركز مشاوره باور: –

مركز مشاوره ازدواج مركزي – شاداب نوين

آدرس مركز مشاوره ازدواج مركزي – شاداب نوين: بازار مركزي، امام خميني

مركز مشاوره ازدواج مركزي – روان شاداب

آدرس مركز مشاوره ازدواج مركزي – روان شاداب: مركزي، خيابان امام خميني، روبروي خيابان حاج باشي( روبروي پاساژ استيل)، جنب بانك رفاه، نبش كوچه عليخاني طبقه سوم فرش ستاره كوير ، سلامت روان شاداب

مركز مشاوره ازدواج مركزي – پندار

آدرس مركز مشاوره ازدواج مركزي – پندار: مركزي خ امام خميني بين محسني و حاج باشي

مركز مشاوره ازدواج مركزي – سلام

آدرس مركز مشاوره ازدواج مركزي – سلام: مركزي ميدان وليعصر جنب قندريز

مركز مشاوره ازدواج مركزي – دكتر منصور عبدي

آدرس مركز مشاوره ازدواج مركزي – دكتر منصور عبدي: خ شهيد بهشتي- كوچه شكرايي كوچه شفيعي پلاك ۳۶۳۴

مركز مشاوره ازدواج مركزي – دكتر كيانوش اميني

آدرس مركز مشاوره ازدواج مركزي – دكتر كيانوش اميني: خيابان شهيد شيرودي(خرم)جنب مانتو بلوچ و بانك ملت ساختمان پزشكان پاستور طبقه ۵ .مركز مشاوره باور


براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد مراكز مشاوره ازدواج مركزي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

 

مركز مشاوره قبل از ازدواج مركزي هنر زندگي

مركز مشاوره ازدواج مركزي هنر زندگي خدمات خود را مراحل مختلف زندگي بين زوجين از ارتباط با جنس مخالف، آشنايي قبل از ازدواج، خاستگاري، نامزدي، آموزش مسائل جنسي و مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك را اراعه مي دهد. مركز مشاوره ازدواج مركزي هنر زندگي آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگوي سوالات و مشكلات شما باشد. از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره مركزي هنر زندگي مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت.

 

 

مزيت مشاوره ازدواج تلفني بر مشاوره ازدواج حضوري

از آنجايي كه زندگي هاي امروزه با گذشته بسيار متفاوت شده است و مسائل و مشكلات مخصوص به خود را دارد. نيازمند راه حال هاي نوين است. از آنجايي كه  هزينه شركت در جلسات مشاوره قبل از زادواج در مراكز مشاوره ازوداج مركزي بالاست و بسياري از زوج ها توان شركت در اين جلسات را ندارند. علاوه بر هزينه سنگين اين جلسات، به دليل حيا و حجب خانواده ايراني مشاوره روانشناسي تلفني مي تواند يك راهكار مناسب باشد تا زوج ها بتوانند به راحتي مشكلات و مسائل خود را مطرح نمايند. از ديگر دلايل برتريت مشاوره تلفني  ازدواج بر مشاوره ازدواج حضوري مي توان به نداشتن وقت و درگيري هاي كاري زياد امروزه افراد اشاره داشت.

 

 

مركز مشاوره ازدواج مركزي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي داراي متخصصان مجرب در زمينه ازدواج بوده و با بهرمندي از خدمات مشاوره تلفني و مشاوره حضوري خود مي تواند پاسخگويي سوالات شما در زمينه هاي مختلف ازدواج باشد. از جمله مهمترين مشكلات زوجين مي توان به موارد زير اشاره داشت:

آشنايي قبل از زادواج : امروز بسياري از افراد در آَشنايي قبل از زادواج خود با مشكلات زيادي روبرو مي شوند. چرا كه بسياري از افراد در زمينه ارتباط صحبح با جنس مخالف خود آموزش نديده اند. مطالعه مقالات زير مي تواند به شما در برقراري يك ارتباط سالم و موفق با جنس مخالف خود كمك شاياني كند.
دوستي قبل از ازدواج
اشتباهات آشنايي قبل از ازدواج
رابطه جنسي قبل از زادواج داشته باشيم يا نه

 

ازدواج و نامزدي : ازدواج و مراسم خواستگاري يكي از مهمترين دغدغه هاي بسياري از زوجين مي باشد. تشخيص درستي انتخاب از لحاظ اختلاف سني، موقعيت اجتماعي، معيار هاي شخصيت و تفاهم بين زوجين از جمله مواردي است كه بايد قبل از زادواج توسط زوجين مورد بررسي قرار بگيرد. توصيه مي كنيم مقالات زير را مطالعه نماييد.
سوالات قبل از ازدواج
تست تفاهم
دخالت والدين در ازدواج
ازدواج زود هنگام
ازدواج مجدد
فاصله سني در ازدواج
ازدواج در سن بالا
نقش خانواده در ازدواج
ازدواج مجدد
ازدواج دوم مردان متاهل
افراد نامناسب براي ازدواج


 

بعد از زادواج : بسياري از زوجين بعد از ازدواج به دليل دخالت هاي زياد خانواده و دوستان، نداشتن تفاهم براي حل بسياري از چالش هاي زندگي مشترك، مشكلات جنسي و ... با مشكل روبرو مي شوند. استفاده از مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده در چنين شرايطي در حل مشكلات زوجين بسيار تاثير گذار و نتيجه بخش مي باشد. توصيه مي كنيم مقالات زير را مطالعه نماييد. 

 

 

براي دريافت مشاوره ازدواج و اطلاع از آدرس بهترين مراكز مشاوره قبل از ازدواج مركزي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره از كل كشور با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مركز مشاوره ازدواج مركزي | آدرس بهترين مراكز مشاوره قبل از ازدواج مركزي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۳:۱۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

آيا به دنبال آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج خراسان رضوي هستيد ؟ آيا مي دانيد هدف از مشاوره ازدواج و مشاوره قبل از ازدواج در مركز مشاوره ازدواج خراسان رضوي چيست ؟ در روز هاي اوليه ازدواج و در زمان آشنايي قبل از ازدواج خيلي از نكات مهم براي شروع يك زندگي مشترك موفق توسط افراد ناديده گرفته مي شود، كه سبب مي گردد بعد از سپري شدن سال هاي اوليه مشكلات و اختلافات زيادي در بين زوج ها به وجود بيايد. هدف اصلي مشاوره ازدواج يا مشاوره قبل از ازدواج اين است كه ما ياد بگيريم كه چگونه با مشكلات زندگي زناشويي روبرو شويم. در حقيقت مشاوره قبل از ازدواج مانند واكسني براي پيشگيري از طلاق و مانع از هم پاشيدن زندگي مشترك مي باشد. از آنجايي كه ازدواج مهمترين تصميم گيري در زندگي هر فرد مي باشد، آموزش ديدن براي اين تصميم گيري و يادگيري مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك ضروري است.

 

براي دريافت مشاوره ازدواج و اطلاع از آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج خراسان رضوي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد

 

 

مراكز مشاوره قبل از ازدواج خراسان رضوي | مراكز مشاوره ازدواج خراسان رضوي

هدف از مشاوره در مراكز مشاوره قبل از ازدواج خراسان رضوي اين نيست كه در نهايت با يك پاسخ بله يا خير از سمت مشاور روبرو شويد. مشاوره قبل از ازدواج در مسائلي همچون همسرگزيني، آگاهي از ريسك ازدواج، تفاوت شخصيتي افراد، حل مشكلات بين زوجين و آموزش مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك صورت مي گيرد. در حقيقت مشاوره قبل از زادواج مانند واكسني براي پيشگيري از طلاق ، مانع از هم چاشيدن زندگي مشترك عمل مي كند. آموزش ديدن براي اين تصميم گيري و يادگيري مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك در زندگي هر فردي ضروري است. نكته مهم اين است كه بدانيد كه همسر شما در خانواده اي با افكار، فرهنگ، علايق و ... كاملا متفاوت با شما بزرگ شده است. خواه نخواه بسياري از معيار ها و علايق زندگي او با شما متفاوت مي باشد. به همين دليل شما بايد بياموزيد كه چگونه با وجود اين تفاوت معيار ها و علايق با همسرتان زندگي شادي را بسازيد. مركز مشاوره ازدواج خراسان رضوي هنر زندگي آماده است كه با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگوي سوالات شما باشد.

 

آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج خراسان رضوي

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي به دليل مشكلات مردم خراسان رضوي در دسترسي به بهترين مراكز مشاوره ازدواج خراسان رضوي تصميم به جمع آوري و معرفي آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج خراسان رضوي گرفته است. شما مي توانيد آدرس مراكز مشاوره ازدواج خراسان رضوي را در جدول زير مشاهده نماييد.

 

آدرس مراكز مشاوره قبل از ازدواج خراسان رضوي

نام مركز مشاوره ازدواج خراسان رضوي آدرس مركز مشاوره ازدواج خراسان رضوي 
مركز مشاوره ازدواج خراسان رضوي – ناحيه ۱ خراسان رضوي – بلوار مجلسي – مسلم ۲۲ پلاك ۱۲۲ – طبقه فوقاني خانه معلم
مركز مشاوره ازدواج خراسان رضوي – ناحيه ۲  خراسان رضوي – خيابان امام رضا – روبروي دانش غربي ۷ جنب دبيرستان ميرزا كوچك خان
مركز مشاوره ازدواج خراسان رضوي – ناحيه ۳  خراسان رضوي – ميدان احمد آباد – پژوهشكده عباس زادگان
مركز مشاوره ازدواج خراسان رضوي – ناحيه ۴  ميدان راهنمايي – ابتداي خيابان دستغيب – طبقه فوقاني فروشگاه ضريح آفتاب
مركز مشاوره ازدواج خراسان رضوي – ناحيه ۵  خراسان رضوي – ( آدرس مكان موقت : نبش وحدت ۱۱ )
مركز مشاوره ازدواج خراسان رضوي – ناحيه ۶  خراسان رضوي – بلوار وكيل آباد – بين وكيل آباد ۲۰ و ۲۲ – طبقه فوقاني دندانپزشكي ايرانيان
مركز مشاوره ازدواج خراسان رضوي – ناحيه ۷  خراسان رضوي – قاسم آباد – شريعتي ۳۹ – جنب دبيرستان زهراي مرضيه

 

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد مراكز مشاوره ازدواج خراسان رضوي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

 

مركز مشاوره قبل از زادواج خراسان رضوي هنر زندگي

مركز مشاوره ازدواج خراسان رضوي هنر زندگي خدمات خود را مراحل مختلف زندگي بين زوجين از ارتباط با جنس مخالف، آشنايي قبل از ازدواج، خاستگاري، نامزدي، آموزش مسائل جنسي و مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك را اراعه مي دهد. مركز مشاوره ازدواج خراسان رضوي هنر زندگي آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگوي سوالات و مشكلات شما باشد. از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره خراسان رضوي هنر زندگي مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت.

 

 

مزيت مشاوره ازدواج تلفني بر مشاوره ازدواج حضوري

از آنجايي كه زندگي هاي امروزه با گذشته بسيار متفاوت شده است و مسائل و مشكلات مخصوص به خود را دارد. نيازمند راه حال هاي نوين است. از آنجايي كه  هزينه شركت در جلسات مشاوره قبل از زادواج در مراكز مشاوره ازوداج خراسان رضوي بالاست و بسياري از زوج ها توان شركت در اين جلسات را ندارند. علاوه بر هزينه سنگين اين جلسات، به دليل حيا و حجب خانواده ايراني مشاوره روانشناسي تلفني مي تواند يك راهكار مناسب باشد تا زوج ها بتوانند به راحتي مشكلات و مسائل خود را مطرح نمايند. از ديگر دلايل برتريت مشاوره تلفني  ازدواج بر مشاوره ازدواج حضوري مي توان به نداشتن وقت و درگيري هاي كاري زياد امروزه افراد اشاره داشت.

 

 

مركز مشاوره ازدواج خراسان رضوي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي داراي متخصصان مجرب در زمينه ازدواج بوده و با بهرمندي از خدمات مشاوره تلفني و مشاوره حضوري خود مي تواند پاسخگويي سوالات شما در زمينه هاي مختلف ازدواج باشد. از جمله مهمترين مشكلات زوجين مي توان به موارد زير اشاره داشت:

آشنايي قبل از زادواج : امروز بسياري از افراد در آَشنايي قبل از زادواج خود با مشكلات زيادي روبرو مي شوند. چرا كه بسياري از افراد در زمينه ارتباط صحبح با جنس مخالف خود آموزش نديده اند. مطالعه مقالات زير مي تواند به شما در برقراري يك ارتباط سالم و موفق با جنس مخالف خود كمك شاياني كند.
دوستي قبل از ازدواج
اشتباهات آشنايي قبل از ازدواج
رابطه جنسي قبل از زادواج داشته باشيم يا نه

 

ازدواج و نامزدي : ازدواج و مراسم خواستگاري يكي از مهمترين دغدغه هاي بسياري از زوجين مي باشد. تشخيص درستي انتخاب از لحاظ اختلاف سني، موقعيت اجتماعي، معيار هاي شخصيت و تفاهم بين زوجين از جمله مواردي است كه بايد قبل از زادواج توسط زوجين مورد بررسي قرار بگيرد. توصيه مي كنيم مقالات زير را مطالعه نماييد.
سوالات قبل از ازدواج
تست تفاهم
مخالفت والدين پسر با ازدواج
مخالفت والدين دختر با ازدواج
ازدواج زود هنگام
ازدواج مجدد
فاصله سني در ازدواج
ازدواج در سن بالا
نقش خانواده در ازدواج
ازدواج دوم مردان متاهل
افراد نامناسب براي ازدواج

 

بعد از زادواج : بسياري از زوجين بعد از ازدواج به دليل دخالت هاي زياد خانواده و دوستان، نداشتن تفاهم براي حل بسياري از چالش هاي زندگي مشترك، مشكلات جنسي و ... با مشكل روبرو مي شوند. استفاده از مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده در چنين شرايطي در حل مشكلات زوجين بسيار تاثير گذار و نتيجه بخش مي باشد. توصيه مي كنيم مقالات زير را مطالعه نماييد. 

 

 

براي دريافت مشاوره ازدواج و اطلاع از آدرس بهترين مراكز مشاوره قبل از ازدواج خراسان رضوي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره از كل كشور با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

 

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  مركز مشاوره ازدواج خراسان رضوي | آدرس بهترين مراكز مشاوره قبل از ازدواج خراسان رضوي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۲:۱۹ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

آيا به دنبال آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج خراسان شمالي هستيد ؟ آيا مي دانيد هدف از مشاوره ازدواج و مشاوره قبل از ازدواج در مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي چيست ؟ در روز هاي اوليه ازدواج و در زمان آشنايي قبل از ازدواج خيلي از نكات مهم براي شروع يك زندگي مشترك موفق توسط افراد ناديده گرفته مي شود، كه سبب مي گردد بعد از سپري شدن سال هاي اوليه مشكلات و اختلافات زيادي در بين زوج ها به وجود بيايد. هدف اصلي مشاوره ازدواج يا مشاوره قبل از ازدواج اين است كه ما ياد بگيريم كه چگونه با مشكلات زندگي زناشويي روبرو شويم. در حقيقت مشاوره قبل از ازدواج مانند واكسني براي پيشگيري از طلاق و مانع از هم پاشيدن زندگي مشترك مي باشد. از آنجايي كه ازدواج مهمترين تصميم گيري در زندگي هر فرد مي باشد، آموزش ديدن براي اين تصميم گيري و يادگيري مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك ضروري است.

 

براي دريافت مشاوره ازدواج و اطلاع از آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج خراسان شمالي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد

 

 

مراكز مشاوره قبل از ازدواج خراسان شمالي | مراكز مشاوره ازدواج خراسان شمالي

هدف از مشاوره در مراكز مشاوره قبل از ازدواج خراسان شمالي اين نيست كه در نهايت با يك پاسخ بله يا خير از سمت مشاور روبرو شويد. مشاوره قبل از ازدواج در مسائلي همچون همسرگزيني، آگاهي از ريسك ازدواج، تفاوت شخصيتي افراد، حل مشكلات بين زوجين و آموزش مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك صورت مي گيرد. در حقيقت مشاوره قبل از زادواج مانند واكسني براي پيشگيري از طلاق ، مانع از هم چاشيدن زندگي مشترك عمل مي كند. آموزش ديدن براي اين تصميم گيري و يادگيري مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك در زندگي هر فردي ضروري است. نكته مهم اين است كه بدانيد كه همسر شما در خانواده اي با افكار، فرهنگ، علايق و ... كاملا متفاوت با شما بزرگ شده است. خواه نخواه بسياري از معيار ها و علايق زندگي او با شما متفاوت مي باشد. به همين دليل شما بايد بياموزيد كه چگونه با وجود اين تفاوت معيار ها و علايق با همسرتان زندگي شادي را بسازيد. مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي هنر زندگي آماده است كه با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگوي سوالات شما باشد.

 

آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج خراسان شمالي

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي به دليل مشكلات مردم خراسان شمالي در دسترسي به بهترين مراكز مشاوره ازدواج خراسان شمالي تصميم به جمع آوري و معرفي آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج خراسان شمالي گرفته است. شما مي توانيد آدرس مراكز مشاوره ازدواج خراسان شمالي را در جدول زير مشاهده نماييد.

 

آدرس مراكز مشاوره قبل از ازدواج خراسان شمالي

نام مراكز مشاوره ازدواج خراسان شمالي آدرس مراكز مشاوره ازدواج خراسان شمالي
مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – امين آدرس مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – امين: يرجند-نبش طالقاني ۵-طبقه فوقاني عينك رضا
مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – نويد آدرس مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – نويد: خراسان شمالي-نبش طالقاني ۱۱-درمانگاه فرهنگيان-طبقه فوقاني
مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – مهر آدرس مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – مهر: خراسان شمالي-خ طالقاني ۵- ساختمان شفا – طبقه دوم
 مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – اميد آدرس  مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – اميد: خراسان شمالي-خ مفتح- كلنيك قائم- طبقه همكف- موسسه مشاوره اميد
 مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – ميثاق آدرس  مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – ميثاق: خراسان شمالي-خ طالقاني-طالقاني۱۴-مجتمع اورژانس اجتماعي
 مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – مشاوره تخصصي تربيتي تحصيلي هادي آدرس  مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – مشاوره تخصصي تربيتي تحصيلي هادي : خراسان شمالي-خ جمهوري۱۹-ميدان شهيد سندروس-درمانگاه خيريه وليعصر(عج)
 مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – رهنمون آدرس  مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – رهنمون: خراسان شمالي-خ مفتح-مفتح ۳- پلاك ۷۸
 مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – مشاوره تخصصي تربيتي تحصيلي سارا آدرس  مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي – مشاوره تخصصي تربيتي تحصيلي سارا : خراسان شمالي-خ عدالت-نبش شهيد فلاحي -پلاك ۱۱

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد مراكز مشاوره ازدواج خراسان شمالي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

 

مركز مشاوره قبل از ازدواج خراسان شمالي هنر زندگي

مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي هنر زندگي خدمات خود را مراحل مختلف زندگي بين زوجين از ارتباط با جنس مخالف، آشنايي قبل از ازدواج، خاستگاري، نامزدي، آموزش مسائل جنسي و مهارت هاي لازم براي زندگي مشترك را اراعه مي دهد. مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي هنر زندگي آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگوي سوالات و مشكلات شما باشد. از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره خراسان شمالي هنر زندگي مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت.

 

 

مزيت مشاوره ازدواج تلفني بر مشاوره ازدواج حضوري

از آنجايي كه زندگي هاي امروزه با گذشته بسيار متفاوت شده است و مسائل و مشكلات مخصوص به خود را دارد. نيازمند راه حال هاي نوين است. از آنجايي كه  هزينه شركت در جلسات مشاوره قبل از زادواج در مراكز مشاوره ازوداج خراسان شمالي بالاست و بسياري از زوج ها توان شركت در اين جلسات را ندارند. علاوه بر هزينه سنگين اين جلسات، به دليل حيا و حجب خانواده ايراني مشاوره روانشناسي تلفني مي تواند يك راهكار مناسب باشد تا زوج ها بتوانند به راحتي مشكلات و مسائل خود را مطرح نمايند. از ديگر دلايل برتريت مشاوره تلفني  ازدواج بر مشاوره ازدواج حضوري مي توان به نداشتن وقت و درگيري هاي كاري زياد امروزه افراد اشاره داشت.

 

 

مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي داراي متخصصان مجرب در زمينه ازدواج بوده و با بهرمندي از خدمات مشاوره تلفني و مشاوره حضوري خود مي تواند پاسخگويي سوالات شما در زمينه هاي مختلف ازدواج باشد. از جمله مهمترين مشكلات زوجين مي توان به موارد زير اشاره داشت:

آشنايي قبل از ازدواج : امروز بسياري از افراد در آَشنايي قبل از زادواج خود با مشكلات زيادي روبرو مي شوند. چرا كه بسياري از افراد در زمينه ارتباط صحبح با جنس مخالف خود آموزش نديده اند. مطالعه مقالات زير مي تواند به شما در برقراري يك ارتباط سالم و موفق با جنس مخالف خود كمك شاياني كند.
دوستي قبل از ازدواج
اشتباهات آشنايي قبل از ازدواج
رابطه جنسي قبل از زادواج داشته باشيم يا نه

 

ازدواج و نامزدي : ازدواج و مراسم خواستگاري يكي از مهمترين دغدغه هاي بسياري از زوجين مي باشد. تشخيص درستي انتخاب از لحاظ اختلاف سني، موقعيت اجتماعي، معيار هاي شخصيت و تفاهم بين زوجين از جمله مواردي است كه بايد قبل از زادواج توسط زوجين مورد بررسي قرار بگيرد. توصيه مي كنيم مقالات زير را مطالعه نماييد.
سوالات قبل از ازدواج
تست تفاهم
دخالت والدين در ازدواج
ازدواج زود هنگام
ازدواج مجدد
فاصله سني در ازدواج
ازدواج در سن بالا
نقش خانواده در ازدواج
ازدواج مجدد
ازدواج دوم مردان متاهل
افراد نامناسب براي ازدواج


 

بعد از ازدواج : بسياري از زوجين بعد از ازدواج به دليل دخالت هاي زياد خانواده و دوستان، نداشتن تفاهم براي حل بسياري از چالش هاي زندگي مشترك، مشكلات جنسي و ... با مشكل روبرو مي شوند. استفاده از مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده در چنين شرايطي در حل مشكلات زوجين بسيار تاثير گذار و نتيجه بخش مي باشد. توصيه مي كنيم مقالات زير را مطالعه نماييد. 

 

 

براي دريافت مشاوره ازدواج و اطلاع از آدرس بهترين مراكز مشاوره قبل از ازدواج خراسان شمالي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره از كل كشور با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  مركز مشاوره ازدواج خراسان شمالي | آدرس بهترين مراكز مشاوره قبل از ازدواج خراسان شمالي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۷:۰۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر