مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

نوع و دلايل مهاجرت در طول سال هاي اخير تغييرات چشمگيري داشته است. شرايط نامناسب اقتصادي، سياسي، اجتماعي و آموزشي، افراد را به رفتن از وطنشان ترغيب مي كند. اما آيا مهاجرت به همين قشنگي كه از دور ديده مي شود است؟ جداي از مسائل معمول مهاجرت و زندگي به عنوان يك مهاجر در يك كشور ديگر و رفتار احتمالا ناشايست بوميان منطقه، مسائل روحي و رواني مهاجرت بسيار پيچيده تر و جدي تر از چيزي است كه فكر مي كنيد. نداشتن آمادگي روحي لازم و عدم بررسي دليل مهاجرت، احتمال نرسيدن به اهداف ناشي از مهاجرت را بيشتر مي كند. اگر تصميم به مهاجرت داريد بهتر است در اين مقاله با ما همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بررسي دلايل مهاجرت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

مهاجرت چيست؟

مهاجرت به معناي كلي، جابجايي و تغيير مكان زندگي به مكان ديگر براي بهبود زندگي يا فرار از آسيب است. مهاجرت انسان ها هميشه وجود داشته است. افراد براي فرار از جنگ و قحطي و براي به دست آوردن منابع يا زندگي بهتر، كوچ مي كردند. با پيشرفت جوامع، مهاجرت رنگ و بوي ديگري به خود گرفته و تبديل به مسئله بسيار پيچيده اي شده است. بعد روانيمهاجرت در گذشته مورد توجه نبود اما امروزه به دليل افزايش وابستگي هاي مادي و معنوي و همچنين افزايش سختي هاي مهاجرت، اين مسئله رنگ تازه اي به خود گرفته است.

 

دلايل اصلي مهاجرت چه چيز هايي است؟

همانطور كه گفته شد دلايل اصلي مهاجرت خروج از يك موقعيت نامساعد و داشتن يك موقعيت بهتر است. عمده تريندلايل مهاجرت را در ادامه بيان مي كنيم:

جنگ و نا امني:

مسئله جنگ، يكي از قديمي ترين دلايل مهاجرت است كه افراد براي يافتن مكاني امن براي زندگي از شهر يا كشور خود فراري مي شدند. مي توان اين نوع مهاجرت را اجباري دانست.

شرايط اقتصادي:

بحران هاي اقتصادي باعث پايين آمدن كيفيت زندگي بسياري از مردم مي شود و عده اي براي ادامه زندگي به محيط ديگري كه شرايط مناسبي دارد سوق داده مي شود. اين مورد در كشور ما در چند سال اخير بسيار شدت گرفته و شرايط نامناسب اقتصادي باعث افزايش ميزان مهاجرت اقشار مختلف شده است.

شرايط آموزشي:

بسياري از مهاجرت ها به خاطر رسيدن به امكانات آموزشي و تحصيلي اتفاق مي افتد. معمولا اين شكل از مهاجرت بيشترين بازگشت به كشور را دارد. به طوري كه افراد بعد از تحصيل به هر دليل، به كشور خود باز مي گردند.

آزادي و امنيت بيشتر:

يكي از مسائلي كه مردم را به سمت مهاجرت سوق مي دهد، شرايط زندگي محدود و پر فشار است. از بين رفتن حقوق اجتماعي و سياسي، دلبستگي مردم از وطنشان را كم مي كند. در نتيجه آن ها به دنبال وطن جديدي مي گردند كه به آن ها و آزادي هايشان بها دهد و امنيت رواني آن ها را تامين كند.

جذابيت هاي مقصد:

ممكن است كشور يا محل زندگي فرد شرايط نامناسبي نداشته باشد اما جذابيت هاي مقاصد پيش رو، آن ها را براي مهاجرت وسوسه مي كند. طبيعت ذاتي انسان حركت به سوي كمال و بهترين است و كساني كه از اين موهبت بي بهره اند، ممكن است ماهيت انساني خود را فراموش كرده باشند.

شرايط اقليمي:

ممكن است برخي مناطق به دليل شرايط بحراني جغرافيايي، مردم خود را مجبور به مهاجرت كند. بي آبي، كمبود منابع تغذيه، بلاياي طبيعي مثل زلزله يا سيل، گرما يا سرماي بيش از حد، شرايط آب و هوايي و حتي سختي دسترسي به مراكز قدرتمند، از اين دسته عوامل هستند.

مهاجرت اجباري:

در دوره هايي از تاريخ اين نوع مهاجرت ديده شده كه دولت وقت يا استعمارگر، مردم مناطقي را مجبور به مهاجرت به نقطه اي خاص مي كنند. كار و كشاورزي، كنترل مردم و آشوب هاي قومي، مسائل جمعيت شناختي، جنگ ها و شرايط منابع طبيعي برخي از دلايل مهاجرت در تاريخ است.

 

مهاجرت چه فايده اي دارد؟

مزاياي مهاجرت بستگي به دلايل مهاجرت تان دارد. دستيابي به امنيت، آزادي، امكانات تحصيلي و بهداشتي، پيدا كردن شغل يا مسكن بهتر، آرامش رواني و كاهش استرس هاي زندگي و... مزايايي است كه در ذهن مهاجرين نقش بسته است. هركس در ذهنش تصوري از زندگي ايده آل دارد و براي به دست آوردن آن تلاش مي كند. اما طبق تحقيقات، 70 تا 80 درصد متقاضيان مهاجرت، قشر تحصيل كرده و دانشگاهي هستند. كساني كه يا به دليل شرايط اقتصادي و بيكاري قصد مهاجرت دارند و يا به دليل امكانات بهتر آموزشي، قصد ادامه تحصيل خود را در كشورهاي پيشرفته جستجو مي كنند. اگر تحصيل دليل مهاجرت شماست بهتر است با دريافت مشاوره تحصيلي ابعاد مختلف انتخاب هايتان را بررسي كنيد.

 

معايب مهاجرت و موانع مهاجرت موفق چيست؟

مهاجرت مسئله بسيار مهمي است كه جداي از مزايا يا زيبايي ها، از نظر رواني مي تواند بسيار پيچيده و آسيب زا باشد. برخي از ابعاد منفي مهاجرت كه باعث برگشت مهاجرين يا منصرف شدن از رفتن مي شود به شرح زير است.

غربت:

غربت فضاي بسيار سنگين و پر فشاري است. تصور كنيد در يك لحظه تمام افرادي كه مي بينيد و مي شناسيد از زندگي شما حذف شوند و جاي آن ها را افرادي بگيرند كه حتي زبان آن ها را سخت مي فهميد. قابل پيش بيني است كه اگر ذره اي در دلتان ترديد بيفتد و احساس ضعف نشان دهيد، هرگز نمي توانيد زندگي در يك كشور ديگر را تحمل كنيد. البته امروزه با پيشرفت تكنولوژي امكان ارتباط لحظه اي به هر جاي دنيا وجود دارد اما باز هم شرايط بسيار سختي خواهد بود.

افسردگي:

دوري از عزيزان و قرار گرفتن در يك محيط جديد كه از محيط خودتان دور است، ممكن است شما را منزوي و افسرده كند. يكي از راه هاي درمان افسردگي، بودن كنار دوستان و عزيزانتان است، اما در يك كشور غريب و بدون دوست صميمي علائم افسردگي تشديد مي شود.

دلبستگي:

يكي از اصلي ترين موانعي كه سر راه مهاجرت قرار دارد، دلبستگي هاي مادي و روحي به وطن است. خانواده، شغل، اقوام و دوستان، بافت شهري، املاك و خاطرات همه جزء دلبستگي هاي شما محسوب مي شود و لازم است پيش از مهاجرت كاملا در اين زمينه ها تقويت شويد و قدرت سازگاري خود را بالا ببريد.

تفاوت فرهنگي:

يكي ديگر از مشكلات مهاجرت، بودن در محيطي است كه هيچ پيش زمينه اي از مردم و روابطشان نداريد. به قول معروف هيچكس زبان شما رو نمي فهمد. لازم است قبل از مهاجرت، تحقيقات كافي در زمينه تفاوت هاي فرهنگي مقصد و نحوه كنار آمدن با اين تفاوت ها را بياموزيد.

 

با بعد رواني مهاجرت چه كنيم؟

بر اساس صحبت هاي افرادي كه مهاجرت ناموفق داشتند، علاوه بر ابعاد اقتصادي و سياسي، عدم توانايي آن ها با سازگار شدن و تطبيق با محيط جديد اصلي ترين دليل آن ها براي برگشت به كشور خودشان است. مهارت سازگاري يكي از مهم ترين ملاك هاي سلامت روان است. سازگاري براي كساني كه قصد مهاجرت دارند بسيار ضروري تر مي شود.

همچنين افسردگي و تنهايي، يكي ديگر از علل ناموفق بودن مهاجرت است. اين مسئله مي تواند شما را در كشور جديد فلج كند و به نوعي نتوانيد حتي از پس كارهاي ساده خود بر بياييد. بنابراين لازم است قواي رواني خود را تقويت كرده و پيش از مهاجرت تمام ابعاد رواني را با كمك يك متخصص بررسي كرده و با آگاهي گام در اين مسير بگذاريد. ما در مركز هنر زندگي با تشكيل تيمي از متخصصان به شما در زمينه يافتن بهترين راه براي تغيير سبك زندگي تان به صورت تلفني و حضوري خدمات ارائه مي دهيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بررسي دلايل مهاجرت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مهاجرت | معايب و مزاياي مهاجرت

امتیاز:
بازدید:
برچسب: مهاجرت،
موضوع:
[ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۳:۵۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 9
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر