مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...
 

ازدواج با امروز معتادي كه ترك كرده

شايد در هنگام آشنايي متوجه شويد كه نامزدتان نه تنها ترك نكرده بلكه در حال حاضر نيز اعتياد دارد. با اين وجود ممكن است تصور كنيد كه به خاطر عشق و علاقه‌اي كه بين شماست مي‌توانيد در كنار او باشيد و به او كمك كنيد تا ترك كند. او هم قول بدهد كه اين كار را به خاطر شما انجام مي‌دهد. تمايل به كمك به بيمار معتاد و ازدواج با معتاد مي‌تواند از علل مختلفي ناشي شده باشد. براي كسب آگاهي از جوانب ازدواج با معتاد كليك كنيد.

ممكن است يكي از اعضاي خانواده شما در گذشته به مواد مخدر وابستگي پيدا كرده باشد و شما هميشه در آرزوي كمك به او را داشتيد. حال با چنين ازدواجي فرصتي براي تحقق به اين ميل باطني فراهم شده است. اما در نهايت بايد بدانيد كه توان شما بسيار كمتر از آن است كه بتوانيد آينده كسي را تغيير دهيد. اعتياد بيماري پيچيده‌اي است كه سرانجام آن به راحتي قابل پيش‌بيني نيست. پس با امروز نامزدتان ازدواج كنيد، پس اگر متوجه شديد نامزدتان كسي است كه قبلا اعتياد داشته و يا در حال ترك است؛ بايد براي موفقيت در چنين ازدواجي به موارد زير توجه داشته باشيد.

پيش از ازدواج با معتاد ترك كرده در نظر بگيريد!

از آن جا كه ازدواج با معتادي كه ترك كرده به طور طبيعي برگشت‌پذير مي‌باشد و هميشه احتمال عود مصرف وجود دارد، بايد پيش از ازدواج حداقل نكات اطمينان را كه احتمال دوام پاكي را افزايش مي‌دهد را در نظر گرفته باشيد. يادآور مي‌شويم عواملي كه در ادامه ذكر شده در مورد هر كس، متفاوت مي‌باشد؛ پس براي اطمينان از چنين ازدواجي مشاوره قبل از ازدواج ضرورت بيشتري پيدا مي‌كند.

ازدواج با معتادي كه ترك كرده | چه موادي و چند وقت

بايد توجه داشته باشيد كه قبلا دقيقا چه موادي را مصرف مي‌كرده و چه مدت درگير اعتياد بوده است. اعتياد به مواد صنعتي مانند هروئين و شيشه فرايند ترك سخت‌تر با احتمال بازگشت بيشتري دارد. به علاوه فردي كه بيشتر از يك سال درگير مصرف مواد بوده، سبك زندگي اعتيادي و رفتارهاي مربوط به آن را بيشتر ياد گرفته كه پيش‌بيني بهبودي را سخت‌تر مي‌كند.

پاكي كمتر از يك سال مطمئن نيست

مدت زمان پاكي نامزد شما و دوره‌اي كه هيچ ماده اي مصرف نمي‌كند در پيش‌بيني تداوم بهبودي او موثر است. معمولا توصيه متخصصان آن است كه سال اول ترك زمان مطمئني براي تداوم پاكي و گرفتن تصميمي مهم درباره ازدواج با بهبودجو نيست. چون در سال اول هنوز تعادل شيميايي مغز به حالت عادي خود باز نگشته و از لحاظ رواني نيز فرد بيشتر دچار وسوسه مصرف مي‌شود. بعد از حدود يك سال مراحل بهبودي پشت سر گذاشته شده‌اند و بهبودجو با سبك زندگي جديد خود بدون مواد سازگار شده است.

ازدواج با معتادي كه ترك كرده | روش ترك اهميت دارد

اين كه با چه روشي ترك كرده نيز در تصميم شما مؤثر است. چرا كه فرايند بهبودي بايد تا هميشه ادامه داشته باشد و شما هم بعد از ازدواج با روش‌هاي بهودي او همراه مي‌شويد و روي زندگي شما نيز اثر مي‌گذارد. در برخي روش‌هاي درماني مانند رواندرماني اعتياد و يا گروه‌هاي خودياري (انجمن معتادان گمنام) علاوه بر پاكي و ترك به بهبودي رفتار اعتيادي و ويژگي‌هاي شخصيتي نيز توجه مي‌شود و شما هم بعد از ازدواج با ورود به درمان به اين مسائل كمك خواهيد كرد.

ورود شما مي‌تواند از راه خانواده‌درماني روانشناس و يا گروه خانواده معتادان باشد. اما معمولا در روش‌هاي ترك مواد به وسيله دارو به تغيير روان‌شناختي فرد كمتر توجه مي‌شود. ورود شما به همسر بهبودجو كمك مي‌كند تا بازگشت به مواد نداشته باشد، نبايد نقش خانواده در ترك اعتياد را ناديده گرفت. براي كسب اطلاع از نقش خانواده در ترك اعتياد كليك كنيد.

احتمال بازگشت اعتياد در ازدواج با معتادي كه ترك كرده

اگر همه مسائل ذكر شده را در نظر گرفته‌ايد و عشق و علاقه زيادي هم به نامزد خود داريد و آرزو داريد بتوانيد با او ازدواج كرده و به بهود او كمك كنيد، بايد يك مسئله را به خاطر داشته باشيد. بيماري اعتياد بيماري برگشت‌پذير است و هيچ‌گاه براي هيچ معتادي با هر سابقه طولاني از پاكي احتمال لغزش و عود اعتياد به صفر نمي‌رسد.

فرد بهبوديافته نسبت به فرد عادي حساس‌تر است و خيلي از مسائل بيروني و دروني او، مانند عصبانيت، غم و ناراحتي، شكست مالي و عاطفي، و خاطرات و محيط و افراد زمان مصرف مي‌توانند به عنوان خطر ايجاد لغزش براي او شناخته شوند. پس اگر تصميم داريد با اين فرد ازدواج كنيد شما هم در كنار او بايد آموزش ديده باشيد تا بتوانيد در گذراندن وسوسه‌ها به او كمك كرده تا جلوي لغزش و بازگشت به اعتياد او را بگيريد. براي كسب اطلاعات بيشتر از بازگشت به اعتياد كليك كنيد.

ازدواج با معتادي كه ترك كرده و باقي ماندن رفتارهاي اعتيادي

برخي رفتارهاي شخصيتي كه افراد معتاد به آن‌ها عادت كرده‌اند معمولا بعد از پاكي نيز تا مدتي باقي مي‌مانند و به راحتي از بين نمي‌روند. مثلا بهبودجو در زمان مصرف عادت داشته كه مصرف خود را انكار كند، دروغ بگويد، اطرافيان را فريب دهد يا سوءاستفاده كند. پرخاشگري كرده و يا مسئوليت كارهاي خودش را نپذيرد.

بعد از ترك كردن مواد اين رفتارها معمولا تا مدت‌ها باقي مي‌ماند و بخش مهم بهبودي به رفع اين ويژگي‌هاي شخصيتي اختصاص مي‌يابد. در طي درمان تلاش مي‌شود بهبودجو رفتارهاي مؤثر را جايگزين رفتارهاي ناسالم بكند. پس براي انتخاب همسر خود بايد تمامي ويژگي‌هاي رفتاري در ازدواج نيز بررسي كنيد. در اين زمينه مطالعه مقاله ويژگي هاي رفتاري در ازدواج مي‌تواند مفيد باشد.

نكات مهم در ازدواج با معتادي كه ترك كرده

توجه داشته‌باشيد كه بيماري اعتياد به دنبال خود انواع نابهنجاري‌هاي رفتاري، بد خلقي، بي‌برنامگي، بي‌هدفي، پرخاشگري و بسياري مشكلات ديگر را به همراه دارد. حتي بعد از ترك نيز ممكن است اين خصوصيات در او باقي بمانند. بنابراين قبل از ازدواج با فردي كه ادعاي مي‌كند ترك كرده، حتما نوع اخلاقيات و مهارت‌هاي زندگي همچون حل مسئله و كنترل خشم را در او در نظر بگيريد و به كوچك‌ترين نشانه‌ها نيز توجه كنيد. اين نكته را توجه داشته‌باشيد كه اغلب افراد در ابتداي رابطه سعي مي‌كنند خود را بهتر از آنچه كه هستند نشان دهند.

هرگز با اميد تغيير دادن همسر بعد از ازدواج وارد زندگي مشترك نشويد چرا كه افراد به سختي و تنها زماني كه خودشان بخواهند تغيير مي‌كنند. اما بعد از ازدواج با فردي كه ترك كرده لازم است در روابط خود با او بي‌اعتمادي را كنار بگذاريد و به او فرصت دهيد تا خود را ثابت كند. بدبيني و شكاكيت به همسر روابطتان را در مسير غطي قرار مي‌دهد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج با معتادي كه ترك كرده مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : ازدواج با معتادي كه ترك كرده است!

امتیاز:
بازدید:
[ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۲۲:۱۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 6
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر