مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

 

پيامدهاي ازدواج با خواستگار دروغگو

اول اينكه بطور كلي شما بايد بدانيد چه مرداني براي ازدواج مناسب هستند. بسياري از دختران به دليل علاقه به شخص خاصي چشمان خود را بر روي دروغ‌هاي او مي‌بندند. ممكن است تصور كنيد خواستگارتان تنها براي به دست آوردن شما دروغ‌هاي كوچك مي‌گويد يا اينكه سنتان بالا رفته و هرجور شده مي‌خواهيد ازدواج كنيد. توجه داشته باشيد كه آدمي كه يكبار دروغ مي‌گويد مي‌تواند دروغ‌هاي بسيار زيادي بگويد. زماني كه وارد زندگي مشترك شديد دروغ‌هاي بزرگتري تحويل شما مي‌دهد كه ممكن است به اختلافات و چالش‌هاي بزرگي در زندگي منجر شود پس در اولين قدم با خواندن مقاله مردان مناسب براي ازدواج در راستاي خوشبختي خود تلاش كنيد.

علاوه بر اين در تربيت فرزندان با مشكل روبه‌رو مي‌شويد و ممكن است كودكان از دروغگويي پدر خود الگوبرداري كنند. ممكن است با خود بيانديشيد كه "بعد از ازدواج با او كار كرده و او را به سمت راستگويي هدايت مي‌كنم". اما فردي كه چندين سال به دروغگويي عادت كرده و اين مساله جزو باورها و رفتار معمولش شده به سختي تن به تغيير بدهد. يكي از اصول بهداشت رواني در ازدواج، راستگويي است، پس در امر ازدواج دروغگويي را ناديده نگيريد.

براي آشنايي بيشتر در زمينه خواستگار دروغگو كليك كنيد.

نشانه‌هاي خواستگار دروغگو

براي انتخاب همسر مناسب خود احتمالا روش‌هاي مختلفي را پيش گرفته‌ايد. براي آن كه بتوانيد درستي حرف‌هاي خواستگار خود را تشخيص دهيد، مي‌توانيد نشانه‌هاي دروغگويي را در او شناسايي كنيد. مشاوره قبل از ازدواج به شما كمك مي‌كند تا بهترين تصميم را در اين برهه از زندگي خود بگيريد.

براي شناخت بيشتر در زمينه انتخاب همسر مناسب كليك كنيد.

زبان بدن

در جلسه خواستگاري زماني كه طرف مقابل صحبت مي‌كند به زبان بدن او توجه كنيد. آدم معمولاً نمي‌تواند بدنش را وادار به دروغگويي كند. زماني كه فردي دروغ مي‌گويد عدم هماهنگي بين زبان و بدن او به وجود مي‌آيد. مثلا اگر كسي مجبور باشد تا به دروغ مسئله‌اي را تاييد كند، ممكن است سرش همزمان كمي به عقب برود كه اين حركت به معني «خير» است. مثال ديگر اين است كه اگر مثلا شخصي به شما گفت كه از ديدنتان خوشحال است و بعد اخم كرد يا روي بيني‌اش چين افتاد، متوجه مي‌شويد كه صادقانه با شما برخورد نكرده است. در جلسۀ خواستگاري نيز بايد بيشتر از گوشتان به چشمانتان اعتماد كنيد. تمامي اين نشانه‌ها به تشخيص بهتر خواستگار دروغگو كمك خواهد كرد.

براي آشنايي بيشتر در زمينه جلسه خواستگاري كليك كنيد.

ناهماهنگي در گفتار

ناهماهنگي را مي‌توانيد در گفتار شخص دروغگو و در موقعيت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي مختلف احساس كنيد. مي‌توانيد در بهترين فرصت سوالات آشنايي قبل از ازدواج را از او بپرسيد و رفتارش را موقع جواب دادن زير نظر داشته باشيد. شخصي كه دروغ مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گويد معمولا داستان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هايي از خود سر هم مي‌كند كه در بسياري موارد چون واقعيت ندارند برخي قسمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي آن را فراموش مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌كند. اگر متوجه شديد كه حرف‌هاي طرف مقابل باهم تناقض دارد به صداقت او شك كنيد. براي مثال كسي كه ساعت كاري‌اش از 8 صبح تا 9 شب باشد نمي‌تواند هر روز به باشگاه برود. همچنين مي‌توانيد به ناهماهنگي ميان صحبت‌هاي او و خانواده‌اش توجه كنيد.

براي اطلاع بيشتر در زمينه سوالات آشنايي قبل از ازدواج كليك كنيد.

عدم پاسخگويي صريح و واضح

ممكن است خواستگارتان در مواجه با پرسش‌هاي شما حساس شود و از پاسخ‌هاي رك و صريح طفره رود. فردي كه دروغ مي‌گويد معمولا سوال‌هاي شما را با سوال‌هاي ديگري جواب مي‌دهد. براي مثال اگر از او در مورد سيگار كشيدن سوال كنيد، احتمالا چنين جوابي به شما مي‌دهد كه «اين چه سوالي است؟» در صورتي كه اگر فردي به خودش مطمئن باشد و صداقت داشته باشد به طور مستقيم مي‌گويد كه هرگز سيگار نمي‌كشد. يا در بسياري موارد افراد فلسفه بافي مي‌كنند و فلسفه بافي نيز نوعي از طفره رفتن است.

كافي است از فرد دروغگو سوالي بپرسيد آنجاست كه بحث را به بي راهه مي‌كشاند تا موضوع اصلي فراموش شود؛ مثلا اگر از او بپرسيد كه «آيا اهل عبادت هستيد؟» به شما مي‌گويد كه چه سوال خوبي پرسيده‌ايد و شروع به تعريف داستان مي‌كند. پاسخ‌هايي كه فرد دروغگو مي‌دهد معمولا طولاني است و شما را گيج مي‌كند. زماني كه با چنين جواب‌هاي طولاني مواجه شديد، محترمانه حرف طرف مقابل را قطع كنيد و سوال خود را دوباره تكرار كنيد و اگر بازهم طفره رفت بدانيد كه خواستگار شما دروغگو است يا مي‌خواهد موضوعي را بيان نكند.

اضطراب در هنگام صحبت كردن

اضطراب در اولين جلسه‌هاي آشنايي طبيعي است؛ اما زماني كه سوال مهمي مي‌پرسيد و يا موضوع حساسي را پيش مي‌كشيد و خواستگار‌تان علائم اضطراب را مانند تعريق، سرخ شدن يا رنگ‌پريدگي از خود بروز مي‌دهد به صداقت گفته‌هاي او شك كنيد. هيچ كس نمي‌تواند با وجود تمرين‌هاي زياد براي دروغ گويي واكنش‌هاي بدنش را كنترل كند پس به دقت حالات خواستگار خود را زير نظر بگيريد.

زماني كه شك كرديد كافي ست صحبت درمورد موضوع حساس را كش بدهيد تا علائم اضطراب را مشاهده كنيد. ممكن است فردي كه دروغ مي‌گويد آنچنان تحت فشار قرار بگيريد كه گلويش خشك شود و مدام گلويش را صاف كند و آب گلويش را قورت دهد؛ يا مدام دستانش را به‌هم بمالد و پاهايش را مدام تكام دهد. تمام اين علائم نشانه‌ عدم صداقت است.

براي آگاهي بيشتر در زمينه علائم اضطراب كليك كنيد.

كلام آخر

از آنجايي ممكن است خواستگار شما با نيت‌هاي مختلفي قصد ازدواج با شما را داشته باشد و مي‌خواهد به روش‌هاي مختلفي نيات خود را كتمان كند و يا موضوعي در زندگي او وجود دارد كه خيلي براي شما پيش پا افتاده است و تنها به خاطر اينكه شما را از دست ندهد به دروغگويي روي آورده است؛ بهتر است قبل از هرگونه تصميمي براي ازدواج از مشاوره كمك بخواهيد و از هرگونه قضاوت شخصي بپرهيزيد.

براي دريافت مشاوره پيش از ازدواج مي‌توانيد از خدمات مركز مشاوره حامي هنر زندگي بهره ببريد. در اين مركز روانشناسان باتجربه و متخصص با ارائه راهكارها و مسير درست به شما كمك خواهند كرد تا بهترين انتخاب را داشته باشيد. همچنين در اين مركز خدمات درماني در زمينه‌هاي مختلف روانشناسي اعم از خانواده، ازدواج، اعتياد، جنسي، كودك، مشاوره شغلي، تحصيلي و ... ارائه مي‌شود كه مي‌توانيد به طور همزمان از اين خدمات نيز بهره ببريد.

براي اطلاع بيشتر در زمينه مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

سوالات متداول درباره خواستگار دروغگو

خواستگاري دارم كه بعد از 3 جلسه هنوز به گفته‌هايش شك داشته و احساس مي‌كنم كه دروغ مي‌گويد چكار كنم؟

توجه داشته باشيد براي آن كه شك شما به يقين تبديل شود بايد همه چيز را زير نظر داشته باشيد. ابتدا از كساني كه مي‌دانيد مي‌توانيد به آنان اعتماد كنيد بخواهيد كه تحقيقاتي را در محل كار شخص مورد نظر و محيط منزل او انجام داده و به شما گزارش دهند. هنچنين رفتار پدر و مادر خواستگارتان را نيز زير نظر داشته باشيد كه اگر فرد دروغ گفت و والدينش تعجب كردند شما متوجه شويد. با اين حال چون شما در برهه‌اي قرار داريد كه عقل و احساس شما در تصميم گيري نقش دارند بهتر است از كمك يك مشاور و روانشناس بهره ببريد.

براي دريافت مشاوره در زمينه خواستگار دروغگو مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع: خواستگار دروغگو چه نشانه‌هايي دارد؟

امتیاز:
بازدید:
[ ۶ تير ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۸:۴۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 4
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر