مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

چهره معمولا حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد؛ يادگيري چهره خواني در تشخيص شخصيت مردان و زنان به سادگي يادگيري و تشخيص زبان بدن نيست و به تلاش و دقت بيشتري نياز دارد. اما اگر به اين دانش شگفت انگيز تسلط كافي داشته باشيد مهارت‌هاي شما در تشخيص شخصيت ديگران چند برابر خواهد شد. با چهره خواني مي‌توان به سيرت افراد پي برد و شخصيت‌هاي پنهان آن‌ها را درك كرد. البته اين نكته را هم در نظر داشته باشيد كه چهره خواني علم ثابت شده و دقيقي نيست و نمي‌توان از طريق چهره خواني به تمام ويژگي‌هاي شخصيتي فرد پي برد. براي تشخيص ويژگي‌هاي شخصيتي ضروري است كه از يك روانشناس كمك بگيريد. براي كسب اطلاع در زمينه روانشناسي كليك كنيد.

منبع: چهره خواني

 

چهره خواني چيست؟

چهره خواني يكي از مهارت‌هاي ارتباط غير كلامي است كه از طريق آن مي‌توان با نگاه كردن به ويژگي‌هاي موجود در چهره اشخاص، به افكار، خصوصيات شخصيتي و اخلاق ديگران پي برد. چهره خواني سابقهٔ طولاني دارد و در فرهنگ‌هاي مختلف رايج بوده است. با گذشت زمان علم چهره شناسي گسترش بيشتري پيدا كرد، در ادامه به بعضي از آن‌ها اشاره مي‌كنيم:

متوپوسكپي: به معناي پي بردن به ذات و درون انسان از طريق خطوط روي پيشاني است.

فرنولوژي: به معناي جمجمه خواني و مطالعه طرز تشكيل جمجمه مي‌باشد كه به پايه‌گذاري شخصيت، ميل‌هاي ذاتي و رواني افراد كمك مي‌كند.

فيزيوگنومي (چهره شناسي): به اين معناست كه چگونه از طريق چهرهٔ افراد به ويژگي‌هاي شخصيتي آنان پي ببريد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه ارتباط غير كلامي كليك كنيد.

چگونه مي توان با چهره خواني شخصيت افراد را فهميد؟

با چهره خواني و تقويت ديگر مهارت‌هاي ارتباطي مي‌توانيد شخصيت افراد را تا حدودي درك كرده و حتي رفتارهاي آنان را پيش بيني كنيد، در ادامه به تفسير ويژگي‌هاي اجزاي مختلف صورت اشاره مي‌كنيم.

1. چهره خواني از شكل صورت

_افرادي كه داراي صورت‌هاي كشيده و دراز هستند، عموما صبر و تحمل زيادي دارند و بهتر مي‌توانند با مشكلات كنار بيايند، اگر چهرهٔ آن‌ها جذاب و خوش تركيب باشد به اين معناست كه آنان معمولا كارهاي خود را به صورت كامل انجام مي‌دهند و افرادي كمال گرا هستند.

_افرادي كه صورت گرد دارند اميدوار و پرانرژي‌اند؛ اين دست افراد مي‌توانند محيط‌هاي خشك و جدي را به محيطي شاد و نشاط آور تبديل كنند.

_افرادي كه صورت پهني دارند بردبار، مهربان و روشن فكرند، همچنين افرادي كه صورت مربعي دارند مستقل، زيرك، فعال و فرد گرا هستند و براي رسيدن به خواسته‌ها و آرزوهايشان تلاش مي‌كنند. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه تعريف شخصيت كليك كنيد. 

2. چهره خواني پيشاني

_كساني كه پيشاني آن‌ها صاف است و خطوطي در پيشاني ندارند، افرادي متفكر و عقل گرا هستند كه در تصميم گيري‌ها عاقلانه و با منطق عمل مي‌كنند.

_كساني كه پيشاني آنان چروكيده و داراي خطوط است، افرادي هيجان مدار و احساساتي هستند و به سرعت آشفته  و پريشان مي‌شوند.

3. معنا در چشم ها 

چشم‌ها بسيار صادق هستند، هيچ وقت دروغ نمي‌گويند و به راحتي احساسات افراد را بروز مي‌دهند.

_در صورتي كه بين عنبيه و پلك پاييني هر دو چشم مقداري سفيدي وجود داشت، آن شخص انساني مضطرب و نگران است.

_ﺍﮔﺮ ﺑﺎﻻﯼ ﻋﻨﺒـﯿﻪ ﺑﺨﺸﯽ ﺳﻔﯿﺪ ﺭﻧﮓ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺷﺖ، ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮ ﺍﺳﺘﺮﺱ ﻧﺸﺎﻧﮕﺮ ﺗﻨﺪﺧﻮﯾﯽ ﻭ ﭘﺮﺧﺎﺷﮕﺮﯼ ﺩﺭ ﻓﺮﺩ ﺍﺳﺖ.

_ﭼﻨـﺎﻧﭽﻪ ﺩﻭﺭ ﺗﺎ ﺩﻭﺭ ﻋﻨﺒﯿﻪ ﺭﺍ ﺳﻔﯿﺪﯼ ﻓﺮﺍ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ، ﻧﺸﺎﻧﮕﺮ ﻋﺪﻡ ﺗﻌﺎﺩﻝ ﻭ ﭘﺎﯾﺪﺍﺭﯼ ﺭﻭﺡ ﻭ ﺭﻭﺍﻥ ﻓﺮﺩ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ.

_ﻭﺟـﻮﺩ ﺧـﻄﻮﻁ ﮐـﻮﭼـﮏ ﺩﺭ ﺧـﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﭼـﺸم‌ها ﺣﺎﮐﯽ ﺍﺯ ﺧﻨﺪﻩ ﺭﻭﯾﯽ ﻭ ﺷﺎﺩ ﺑﻮﺩﻥ ﻓﺮﺩ ﻣﯽ‌ﺑﺎﺷﺪ.

4. ابرو چه نشان مي دهند؟

_ابروهاي صاف و مستقيم در چهره خواني نشان دهنده تفكر و ايده گرايي افراد است.

_افراد داراي ابروهاي خميده و كماني به حكايت‌ها و داستان‌هاي واقعي علاقه نشان مي‌دهند.

_ابروهاي باريك نشانگر اعتماد به نفس و عزت نفس پايين فرد مي‌باشد.

_ابروهاي پيوسته و صاف نشانگر اين است كه فرد متفكر و انديشمند است و ايده‌هاي جالبي در سر دارد.

5. پلك ها را زير نظر بگيريد

_ ﻓﺎﺻـﻠﻪ كم ﺑـﯿﻦ ﺑﺎﻻﯼ ﭘﻠﮏ ﻭ ﻣﮋﻩ ﮐﻢ نشان‌دهنده ﺍﺳـﺘﻘﻼﻝ ﻓﺮﺩ است. اين افراد معمولا به ديگران نزديك نمي‌شوند.

_افراد با پلك‌هاي بزرگ معمولا بسيار وابسته به اطرافيان هستند.

6. بيني در چهره

_افراد با بيني كوچك معمولا ضعيف‌اند و نمي‌توانند بر سر تصميم‌هاي خود بمانند.

_افراد با  بيني بزرگ، اراده، عزم و ابتكار زيادي دارند و عموما افرادي با شخصيت قوي شناخته مي‌شوند.

_افرادي كه بيني تيزي دارند با ديگران به راحتي برخورد مي‌كنند، اما پايبند به عقايد و آداب و رسوم نيستند.

_افراد داراي بيني عقابي در علم چهره خواني خودخواه، حساس و بسيار دودل در تصميم‌گيري هاي خود هستند.

7. به گوش ها توجه كنيد

_كوچكي گوش نشانهٔ تزلزل و احساس ناامني بوده و سخت كوشي از ويژگي‌هاي شخصيتي اين دست افراد است.

_بزرگي و دراز بودن گوش در علم چهره خواني نشانهٔ عدم انعطاف پذيري فرد مي‌باشد. اين افراد به سختي بي خيال مسئله‌اي مي‌شوند. عمر طولاني‌تر نسبت به كساني كه گوش كوچكتري دارند از ديگر ويژگي‌هاي آن‌هاست.

8. گونه نيز معنا دارند

_اگر گونه‌ها برجسته باشد بيانگر قدرت، انرژي و اعتماد به نفس فرد مي‌باشد.

_اگر گونه‌ها چال داشته باشد علاوه بر زيبايي و جذابيت، افرادي اجتماعي، خوش مشرب و سازگار هستند.

9. چانه و فك

_فك چهارگوش و مربع در علم چهره خواني نشانگر تسخير ناپذيري، پرخاشگري، رك بودن، سرسختي و سركش بودن است. آن‌ها توانايي تبديل آرزوهايشان به واقعيت را دارند و مي‌توانند با شيريني و جذابيت كلمات خود را به ديگران بيان كنند.

_چانه ‌هاي برآمده نشانگر غرور و قبول داشتن بيش از حد خود است. در نظر اين افراد هيچ كس ديگري اهميت ندارد و جز خودشان حرف ديگران را قبول نمي‌كنند.

_چانه‌هاي عقب نشانگر افرادي است كه زندگي را بر خود و ديگران سخت نمي‌گيرند و بين مردم شخصيت محبوبي دارند و تنها ويژگي منفي آن‌ها دودل بودن در هنگام تصميم گيري است.

10. لب در چهره خواني

_كساني كه لب‌هاي قلوه‌اي دارند علاوه بر جذابيت ظاهري، افرادي گشاده دست و بخشنده هستند كه تمايل دارند دربارهٔ خود با ديگران صحبت كنند.

_كساني كه لب‌هاي نازك دارند افرادي خويشتن گرا هستند.

_كساني كه لب بالايي نازك و لب پاييني قلوه‌اي دارند، افرادي متقاعد كننده هستند.

11. سر به طور كلي

_سر بزرگ در علم چهره خواني علامت درك كردن و داشتن قدرت فهم مي‌باشد.

_سر كوچك علامت حماقت فرد است و سر دراز علامت مكر، حيله و بد نفسي فرد مي‌باشد. براي كسب اطلاعات بيشتر، توصيه مي‌شود مقاله تست شخصيت را مطالعه فرماييد. 

آيا مي‌توان به دقت علم چهره خواني اطمينان كرد؟

توجه داشته باشيد كه در تفسير ويژگي‌هاي چهره‌اي افراد مي‌توان به نتايج جالبي رسيد و تا حدودي ويژگي‌هاي رفتاري و شخصيتي آن‌ها را فهميد، اما نمي‌توان به صورت كامل ويژگي‌هاي شخصيتي افراد را متوجه شد. چراكه ممكن است آن فرد تحت تاثير عوامل مختلف، ويژگي‌هاي شخصيتي متفاوتي از خود نشان دهد. حتي بسياري از افراد در جريان اجربه‌هاي زندگي ويژگي‌هاي شخصيتي خود را تغيير مي‌دهند. بررسي چندين جز از اجزاي صورت مي‌‌تواند دقت علم چهره خواني را افزايش دهد اما بازهم بهتر است كه از تست‌هاي شخصيت نيز استفاده كرد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مهارت هاي زندگي و مهارت هاي ارتباطي كليك كنيد. 

سخن آخر

به طور معمول افراد از علم چهره‌ خواني براي تقويت ارتباطات اجتماعي خود استفاده مي‌كنند. اين علم تا حد زيادي معتبر و قابل اطمينان است اما در كنار  آن توصيه مي‌شود كه مهارت‌هاي ارتباطي خود را نيز تقويت نماييد. همچنين با استفاده از ديگر مهارت‌هاي زندگي و تقويت آن‌ها مي‌توانيد روابط سالمي را تشكيل دهيد. متخصصان مركز مشاوره حامي هنر زندگي در خدمتتان هستند تا در زمينه آموزش و تقويت مهارت‌هاي ارتباطي به شما كمك كنند. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه مشاوره تلفني كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه چهره خواني مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع: چهره خواني

امتیاز:
بازدید:
برچسب: چهره خواني،
موضوع:
[ ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۰۶:۱۸ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 5
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر