مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

دوكسپين و موارد مصرف آن

داروي دوكسپين يك دارو با ساختار آنتي هيستامين است كه براي درمان اختلالات اضطرابي، افسردگي و حالت‌هاي اختلال دوقطبي استفاده مي‌شود. دوكسپين عملكرد انتقال‌دهنده‌هاي عصبي را تحت تاثير قرار مي‌دهد و از اين طريق به درمان افسردگي و اضطراب كمك مي‌كند. اين دارو همچنين در درمان خارش‌هاي ناشي از اگزما، انواع سردرد، مشكلات پوستي و بي‌خوابي استفاده مي‌شود. بهتر است بدانيد دوكسپين داروي خواب‌آور هم هست. براي كسب اطلاعات در زمينه اختلالات اضطرابي كليك كنيد. 


مكانيسم اثر

دوكسپين دارويي از گروه ضد افسردگي هاي سه حلقه اي است و عملكر آن به اين صورت مي باشد كه باز جذب سروتونين و نوراپي فرين را مهار نمايد. اين دارو يك آنتاگونيست بسيار قوي براي گيرنده هاي هيستاميني مي باشد. طبق بررسي ها اين دارو مي تواند در اثر مهار باز جذب سروتونين و نوراپي نفرين، غلظت آن ها را بيش تر نمايد. براي آشنايي با ساير داروهاي ضدافسردگي سه حلقه اي كليك كنيد.

داروي دوكسپين | عوارض جانبي قرص دوكسپين

داروي دوكسپين ممكن است با عوارض جانبي نيز همراه باشد. در صورت بروز و تداوم هر يك از مشكلات زير به پزشك مراجعه نماييد. عوارض جانبي دوكسپين عبارتند از:

-خشكي دهان

-يبوست و اسهال

-خواب آلودگي و خستگي

-صرع

-لرزش بدن و سردرد

-افزايش فشارخون و تپش قلب

-مشكلات پوستي و خارش نقاطي از بدن

-حساسيت به نور

-تهوع و بي‌اشتهايي

-گيجي و سردرد

-افزايش وزن

-احساس ضعف و كم رمقي

-گر گرفتگي از عوارض داروي دوكسپين

-گلو درد، عطسه و گرفتگي بيني

-وزوز گوش

-افزايش تعريق بدن

-عدم هماهنگي حركتي

-تورم پستان

-ديدن خواب‌هاي عجيب و غريب و توهم

-اختلال در عملكرد جنسي

براي آشنايي بيشتر با عملكرد جنسي طبيعي كليك كنيد.

داروي دوكسپين | تداخلات دارويي

مصرف همزمان دوكسپين با برخي از داروها تداخل دارد و بهتر است در صورت مصرف هرگونه دارو، به پزشك خود اطلاع دهيد. برخي از مهم‌ترين اين داروها عبارت اند از:

-داروهاي حاوي الكل

-داروهاي ضد تيروئيد

-داروهاي ضد صرع

-داروهاي ضد فشار خون

-آمي تريپتيلين

-بوسپيرون از تداخلات داروي دوكسپين

-سيتالوپرام

-سيكلوبنزاپرين

-دكسترومتورفان

-اميودارون

-امي سولپرايد

-اموكسپين

-آلبوترول

-كلونيدين

-فنوتيازين

-فورازوليدون

-پروكاربازين

-سلژيلين

داروي دوكسپين | موارد منع مصرف قرص دوكسپين

دوكسپين براي برخي از بيماران منع مصرف دارد. در صورت وجود هرگونه بيماري، به پزشك خود اطلاع دهيد. براي آشنايي با ساير داروهاي ضدافسردگي سه حلقه اي كليك كنيد. موارد منع مصرف دوكسپين به شرح زير هستند:

-حساسيت به دوكسپين

-بيماري گلوكوم

-بيماري استعداد احتباس ادراري

-بيماري تيروئيد

-مشكلات كبدي

-مشكلات كليوي از موارد منع مصرف داروي دوكسپين

-مشكلات قلبي و عروقي 

-اختلالات خوني

-اختلالات گوارشي

-بالا بودن فشار كره چشم

-حملات تشنج

قرص دوكسپين | مصرف در دوران بارداري و شيردهي

دوكسپين ممكن است باعث ايجاد عوارض جانبي بر روي نوزاد شود. در صورتي كه  در دوران بارداري هستيد حتماً با پزشك خود مشورت كنيد. اگر مصرف دارو لازم باشد، طبق تجويز پزشك بايد مصرف شود. دوكسپين از طريق شير وارد بدن نوزاد مي‌شود و در صورت بالا بودن دوز مصرف، باعث ايجاد عوارض جانبي در نوزاد مي‌شود. براي مصرف دوكسپين در دوران شيردهي نيز با پزشك خود مشورت كنيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه دوران بارداري كليك كنيد. 

قرص دوكسپين | ميزان مصرف

براي اينكه دوكسپين اثر خود را بگذارد مدتي وقت لازم است. امكان دارد كه در ابتداي مصرف، افسردگي بيشتر شود و فرد تغييرات رفتاري شديدي را تجربه كند. اثرات ضد اضطرابي دوكسپين زودتر از اثر ضد افسردگي آن شروع شده و تاثيرات ضد افسردگي 2 الي 3 هفته پس از مصرف شروع مي‌شود.

كودكان و نوجواناني كه دوكسپين مصرف مي‌كنند، تغيير روحيه و رفتار شديدي پيدا خواهند كرد و بهتر است تحت نظر اطرافيان باشند. مصرف دوكسپين در سالمندان بايد با دوز پايين شروع شود و در هنگام مصرف نيز بايد تحت نظر و مراقبت اطرافيان باشند. قطع مصرف دوكسپين نيز بايد تدريجي و تحت‌نظر پزشك صورت گيرد.

داروي دوكسپين باعث خواب آلودگي مي‌شود و بهتر است كه پس از مصرف اين دارو از انجام كارهايي مثل رانندگي كه نياز به هوشياري كامل دارند خودداري كنيد. همچنين در هنگام مصرف دوكسپين از مصرف الكل و ساير فراورده‌هاي آن نيز بپرهيزيد. دارو را طبق تجويز پزشك مصرف كنيد و از مصرف خودسرانه و تغيير دوز آن اجتناب نماييد. براي درمان افسردگي بهتر است از ابتدا با مشاور متخصص در تماس باشيد. براي اطلاع بيشتر از درمان افسردگي و داروهاي ضدافسردگي كليك كنيد. 

نكات مهم در مصرف داروي دوكسپين

_ سرگيجه يكي از عوارض مصرف اين دارو است پس توصيه مي شود كه در حين مصرف و مخصوصا در اوايل شروع دوره در هنگام تغيير موقعيت از خوابيده به نشسته و ايستاده احتياط بيش تري نشان دهيد و به آرامي از جاي برخيزيد. _اين دارو با خواب آلودگي همراه است پس از انجام كارهايي با ضرورت هوشياري بالا مثل رانندگي بپرهيزيد. _قطع مصرف دارو بايد حتما با نظارت پزشك باشد چرا كه ممكن است عوارض و مشكلات جدي را به وجود آورد. _در حين دروه درماني با اين دارو به هيچ عنوان از مشروبات الكلي استفاده نكنيد. _در طول روز به قدر كافي آب و مايعات مصرف نماييد تا آب بدن تان كاهش پيدا نكند.

مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي

براي درمان اختلالات اضطرابي و افسردگي علاوه بر مصرف داروي دوكسپين، كمك گرفتن از روان درماني نيز ضروري است و دارو به تنهايي تاثيري نخواهد داشت. اگر به دلايل مختلف امكان مراجعه به روانشناس را نداريد، مي‌توانيد به صورت تلفني در هر كجا كه هستيد با متخصصان و روانشناسان مركز مشاوره حامي هنر زندگي تماس بگيريد و با آنان صحبت نماييد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه مشاوره افسردگي كليك كنيد.

منبع: قرص دوكسپين 

براي دريافت مشاوره در زمينه قرص دوكسپين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: قرص دوكسپين،
موضوع:
[ ۱۰ تير ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۳۴:۴۶ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 9
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر