مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

بردگي جنسي

 

بردگي جنسي يا آن چه كه به آن بي دي اس ام گفته مي‌شود شكلي از اختلالات جنسي است كه هسته اصلي آن خدمت كردن و فرمانبرداري است. برخلاف ساير روابط جنسي كه عشق هسته اصلي قرار مي‌گيرد، در اين شكل از رابطه يك فرد قبول مي‌كند كه قدرت فرد ديگر را بپذيرد. براي آگاهي بيشتر در زمينه رابطه جنسي كليك كنيد.

افرادي كه برده جنسي مي‌شوند ممكن است از هر جنس و با هر جهت گيري جنسي باشند. عنوان برده از اين جهت به فرد اطلاق مي‌شود كه وي مالكيت بدن خودش را همانند يك كالا يا ابزار به فرد ديگري كه ارباب ناميده مي‌شود منتقل مي‌كند. فرد برده يك نوع فرد سلطه پذير است. بي دي اس ام با تجاوز متفاوت است و در بند كردن برده جنسي، قانون سلطه پذيري و سلطه گري، ساديسم و مازوخيسم وجود دارد. براي آگاهي بيشتر در زمينه ساديسم و مازوخيسم كليك كنيد.

 

روابط برده و ارباب جنسي

رابطه‌هاي برده و ارباب لزوما شامل رابطه جنسي نيست. معمولا فرد ارباب، تحريكات جسمي و حسي شديدي را بر برده اعمال مي‌كند. اين مورد مي‌تواند هم در نواحي جنسي و هم مربوط به ساير نقاط بدن باشد. در واقع در رابطه‌اي كه بردگي جنسي يا همان بي دي اس ام محور تمركز قرار مي‌گيرد، فردي وجود دارد كه از دستور شنيدن و درد كشيدن و سلطه پذير بودن لذت مي‌برد و فرد مقابل به دستور دادن و آزار رساندن مي‌پردازد. اين مورد مي‌تواند به شكل‌هاي مختلفي ديده شود كه شامل موارد زير است.

  • در بندكشيدن فرد مقابل و آزارهاي فيزيكي و جسماني
  •  فحش دادن و تحقير كردن 
  • دستور دادن براي انجام امور خاص 

اين نقش‌ها مي‌توانند جابه‌جا شوند يا ثابت بمانند. نكته جالبي كه در مورد بردگي جنسي و اربابان آن‌ها وجود دارد، اين است كه دستورالعمل‌هاي بسيار گسترده در اين كار انجام مي‌گيرد. اين افراد دستورالعمل‌هاي زيادي تهيه كرده و مرام‌نامه‌هاي مخصوصي دارند كه هر فردي ملزم به خواندن، يادگيري و عمل به آن‌ها است. در واقع وجود اين دستورالعمل‌ها ريسك‌هايشان را كم مي‌كند و به آن‌ها براي رسيدن فانتزي‌هايشان به واقعيت كمك مي‌كند. فانتزي‌هايي كه در اختلالات ديگري مانند فتيشيسم و مبدل پوشي نيز قابل رويت است.

براي آشنايي بيشتر در زمينه فتيشيسم و مبدل پوشي كليك كنيد.

 


بردگي جنسي از اختلالات جنسي رايج

به طور كلي اختلالات جنسي به دو دسته كژكاري جنسي و نابهنجاري جنسي تقسيم مي‌شوند كه اختلالات كژكاري جنسي شامل مشكلات نعوظ، زود انزالي، دير انزالي و... مي‌باشد. دسته ديگر اختلالات نابهنجاري جنسي است كه بردگي جنسي جزء اين دسته است. از ديگر اختلالاتي كه مي‌توان مربوط به اين دسته دانست شامل مرده خواهي، رابطه جنسي با حيوانات، نمايشگري جنسي، تماشگري جنسي و... است.

براي شناخت در زمينه اختلال نمايشگري جنسي و اختلال تماشاگري جنسي كليك كنيد.

 

علل گرايش به بردگي جنسي

علت اينكه چرا يك فرد به لحاظ جنسي آزارخواه مي‌شود هنوز براي ما روشن نيست. تركيبي از عوامل مختلف ارثي و تربيتي دست به دست هم مي‌دهند تا فرد درگير يك رابطه جنسي مازوخيستي شود. در واقع تجربه‌هاي خشن كودكي، خشم و نفرت سركوب شده و ساير موارد مشابه ممكن است باعث شود فرد از اينكه تحت سلطه قرار بگيرد لذت ببرد و خواهان درد و آسيب باشد.

براي شناخت بيشتر در زمينه اختلال نابهنجاري جنسي كليك كنيد.

 

درمان بردگي جنسي

اگر فردي كه برده جنسي است و خود از اين وضعيت لذت ببرد، مسلما خواهان درمان نخواهد بود. درمان اصولا به افرادي ارائه مي‌شود كه خود پذيراي آن باشند و از شرايطي كه دارند دچار رنج و پريشاني شوند. اصولا براي درمان مازوخيسم و به تبع آن بردگي جنسي، مشاوره جنسي و روان درماني مي‌تواند كمك كننده باشد. مشاوره جنسي به طور كلي براي همه اختلالات جنسي از جمله مالش دوستي، ساديسم، فتيشيسم و... نيز مفيد است. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه روان درماني كليك كنيد.

 

در فرايند درمان نياز به بررسي گذشته فرد، استفاده از مداخلات رفتاري براي كاهش اين نوع رفتار و جايگزين كردن رفتارهاي مناسب ديگر مي‌باشد. علاوه بر اين در جريان فرايند درماني بر روي عزت نفس فرد، شناخت‌ها و خودپنداره‌اش كار مي‌شود. معمولا برده‌هاي جنسي زماني براي درمان اقدام مي‌كنند كه دچار برخي از اختلالات خلقي مثل افسردگي و اختلالات اضطرابي شده‌اند.  براي شناخت بيشتر در زمينه افسردگي و اختلالات اضطرابي كليك كنيد.

مركز مشاوره حامي هنر زندگي

با توجه به افزايش فشارهاي رواني و استرس هاي روزمره، امروزه بسياري از افراد نياز دارند از خدمات روانشناسي استفاده كنند. مشكلات و اختلالات جنسي از مسائل بسيار مهمي هستند كه حتما بايد توسط متخصين مورد درمان قرار گيرند چرا كه مي توانند آثار و پيامدهاي بسيار منفي بر فرد به جاي بگذارند. اما با توجه به به مشكلاتي هم چون كمبود وقت و يا مسائل اقتصادي ممكن است برخي از افراد چشم بر روي اين نياز خود ببندند و از دريافت مشاوره پشيمان شوند. مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي با گردآوري كادري مجرب و متخصص اين امكان را مهيا كرده تا به صورت تلفني با متخصصان تماس بگيريد.

در مشاوره تلفني هزينه كم تري پرداخت مي شود و مسائلي هم چون رفت و آمد و معطلي نيز حذف مي شود. در مشاوره تلفني كيفيت جلسات مشاوره به هيچ عنوان پايين نمي آيد و مي توانيد كل فرايند درمان را به صورت تلفني پيش ببريد. متخصصان حامي هنر زندگي در خدمت شما هستند تا در زمينه حل مسائل و مشكلات ياري تان كنند. براي كسب آگاهي بيش تر در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد.

سوالات متداول

آيا درمان براي همه اختلالات به يك شيوه است؟
خير. بستگي به نوع اختلال و نوع مشكل فرد دارد. اما معمولا در اختلالات جنسي مانند بردگي جنسي و يا اختلال ميل جنسي به كودك استفاده از روان درماني و هم چنين مشاوره جنسي پيشنهاد مي‌ شود. براي كسب آگاهي بيش تر در زمينه اختلال ميل جنسي به كودك كليك كنيد.

_بردگي جنسي تنها به رابطه جنسي محدود مي‌شود يا مي‌تواند در زمينه‌هاي ديگر نيز باشد؟
رابطه‌هاي برده و ارباب لزوما شامل رابطه جنسي نيست. معمولا فرد ارباب، تحريكات جسمي و حسي شديدي را بر برده اعمال مي‌كند. اين مورد مي‌تواند هم در نواحي جنسي و هم مربوط به ساير نقاط بدن باشد.

_آيا تجاوز نيز نوعي بردگي جنسي محسوب مي شود؟
خير در بردگي جنسي فرد هيچ گونه اكراهي در برقراري رابطه جنسي ندارد و اين يك نوع تمايل دروني براي اوست. خود فرد از اين كه مورد سلطه قرار گيرد لذت مي برد و در واقع به دنبال افرادي است كه تمايلات ساديسمي و سلطه گري داشته باشند تا بتواند از اين طريق نياز خود را ارضا نمايد.

_آيا بردگي جنسي قابل درمان است؟
بله در صورتي كه خود فرد براي درمان اقدام نمايد و براي ان اراده داشته باشد، درمان از طريق روان درماني و مشاوره جنسي مورد انجام قرار مي گيرد. اما براي افرادي كه تمايلي به درمان ندارند، درماني زوري نتيجه اي نخواهد داشت. براي كسب اطلاعات در زمينه مشاوره تلفني كليك كنيد.

 

منبع: بردگي جنسي

براي دريافت مشاوره در زمينه بردگي جنسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: بردگي جنسي،
موضوع:
[ ۱۴ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۶:۴۹:۵۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 10
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر