مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

عوارض رابطه مقعدي چيست؟ بسياري از كساني كه به برقراري رابطه مقعدي مي كنند از عوارض اين نوع رابطه اطلاعي ندارند. يكي از اصلي ترين خطرات رابطه جنسي مقعدي بالا بودن احتمال انتقال بيماري هاي جنسي در اين نوع رابطه است. رابطه مقعدي در ميان زن و مرد چه از نظر متخصصان بهداشت و چه از طرف اديان منع شده است. لذت حاصل از رابطه مقعدي بسيار كمتر از رابطه واژينال در هر دو جنس مي باشد، چرا كه اين ناحيه از لحاط زيستي براي كسب لذت طراحي نشده است. اين نوع رابطه در ميان همجنس گرايان شايع مي باشد. طبق مطالعات شيوع بيماري هاي مقاربتي نيز در اين جمعيت بيشتر است. لازم است بدانيد حتي يك بار رابطه مقعدي مي تواند به طرفين آسيب بزند. در اين مقاله دربارهعوارض رابطه مقعدي و علل منع آن صحبت خواهيم كرد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه عوارض رابطه مقعدي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

سكس مقعدي

رابطه مقعدي، سكس از پشت يا  Anal ***، يكي از اشكال رابطه جنسي است، كه در آن دخول از طريق مقعد انجام مي شوند. اين نوع رابطه هم در مردان هم در زنان وجود دارد و آسيب هاي آن بسيار شديد است و لازم است نسبت به آن آگاهي لازم را پيدا كنيد. اشكال مختلفي كه مي توان با عنوان رابطه مقعدي شناخته شود شامل دخول آلت جنسي مردانه، ورود هر شيئي به مقعد به قصد لذت جنسي و ارضاي دهاني مقعد است.

 

 

عوارض جسماني رابطه مقعدي

مقعد خشك است و فاقد لغزندگي و چربي واژن است:

به دليل خشكي دهانه مقعد، دخول مي تواند باعث پارگي بافت داخل مقعد شده و علاوه بر خونريزي، باكتري ها و ويروس ها را وارد جريان خون كند. اين اتفاق باعث گسترش بيماري هاي جنسي مانند ايدز يا HIV شود. سكس مقعدي 30 برابر بيشتر از رابطه واژني، خطر ابتلا به ايدز را افزايش مي دهد. همچنين قرار گرفتن در معرض ويروس HPV ممكن است به ايجاد زگيل هاي مقعد و در ادامه به سرطان مقعد منجر شود. حتي استفاده از روان كننده ها و روغن ها با اينكه به ظاهر به رابطه كمك مي كند اما نمي تواند از پارگي ها اين ناحيه جلوگيري كند.

بافت داخل مقعد آسيب پذير است:

بافت خارجي پوست داراي لايه هايي از سلول هاي مرده است كه به عنوان محافظ در برابر عفونت ها عمل مي كند. اما بافت درون مقعد اين لايه ها را ندارد و با آسيب ديدن يا پارگي، به سادگي عفونت ها وارد جريان خون مي شود.

مقعد براي نگهداري مدفوع طراحي شده:

عضله حلقوي مقعد، بعد از دفع تنگ مي شود، در اين هنگام كه عضله تنگ است، دخول بسيار دردناك و سخت مي شود. به مرور زمان باعث آسيب ديدن اسفنكتر (عضله انعطاف پذير در دهانه خارجي مقعد) شده و قابليت انعطاف و كنترل آن از بين مي رود.

مقعد پر از باكتري و ميكروب است:

حتي اگر هر دو طرف سكس هيچ بيماري مقاربتي يا عفوني نداشته باشند، باكتري هاي موجود در مقعد توانايي انتقال به آلت تناسلي مرد را دارد. به دليل نزديكي مقعد به واژن، ورود ترشحات مقعد به واژن به وسيله آلت تناسلي مرد، بسيار خطرناك است و مي تواند منجر به عفونت واژن و آسيب هاي جدي واژن شود. بنابراين دخول آلت به واژن پس از رابطه مقعدي، به شدت خطرناك بوده و به هيچ وجه نبايد انجام شود.

رابطه مقعدي مي تواند خطرات زيادي داشته باشد. همچنين رابطه دهاني با مقعد مي تواند براي هر دو طرف خطر هپاتيت، عفونت يا زگيل، HPV و ديگر عفونت ها. همچنين در صورت ورود اسپرم از دهانه مقعد به واژن، حاملگي مي تواند اتفاق بيفتد.

به دليل ماهيت انعطاف ناپذير مقعد، بر اثر يك جابجايي يا فشار نابجا، امكان شكستگي آلت تناسلي مرد وحود دارد.

 

آسيب هاي رواني رابطه مقعدي

مقعد صرفا وسيله دفع مدفوع است و در هر دو جنس ساختار مشابهي دارد، بنابراين رابطه از اين ناحيه، براي زن به عنوان از بين رفتن زنانگي و ماهيت بدن اوست. اين اتفاق باعث ايجاد بحران هاي وجودي و زير سوال رفتن زن بودن مي شود. ممكن است افسردگي، ترس از رابطه، بي ميلي جنسي، جدايي عاطفي و مشكلات روحي و رواني در زنان ايجاد شود. در واقع رابطه واژينال و استفاده از قابليت طبيعي بدن، علاوه بر لذت جسمي و جنسي، باعث تجربه لذت روحي و ارضاي عاطفي زن نيز مي شود.

مردان به دليل آسيبي كه در حين اين رابطه به زن وارد مي كنند، در آينده احساس گناه را تجربه مي كنند. مختل شدن هويت مردانه و زندگي جنسي سالم، افسردگي، احساس حقارت، اعتياد به رابطه جنسي ناسالم و ضربه هاي روحي ديگر را به دنبال دارد. رابطه مقعدي باعث زود انزالي مي شود. مرد به سرعت از اين ناحيه ارضا مي شود و زن به دنبال راهي براي ارضاي خود مي گردد، اين مسئله فشار روحي براي دو طرف ايجاد مي كند.

بنابراين عوارض رابطه مقعدي تنها جسماني و آسيب هاي شديد روحي را به دنبال دارد. براي كسب لذت زودگذر، نبايد آسيب هاي طولاني مدتي را در خود ايجاد كنيم.

 

احتياط ها براي جلوگيري از عوارض رابطه مقعدي

تنها راه از بين بردن خطرات و عوارض رابطه مقعدي، اجتناب و انجام ندادن آن است. نكاتي براي افزايش ايمني رابطه مقعدي را بيان مي كنيم اما تاكيد مي كنيم هيچكدام از آن ها به طور كامل از آسيب ديدن شما محافظت نخواهد كرد:

_ استفاده از كاندوم براي محافظت از گسترش بيماري ها و عفونت ها بسيار مهم است.

_ از وارد كردن آلت به دهان يا واژن بعد از رابطه مقعدي جلوگيري كنيد و حتما قبل از دخول و بعد از خروج از مقعد از كاندوم جديد استفاده كنيد.

_ براي كاهش خطر آسيب به اسفكتر، از مقدار زيادي روان كننده استفاده كنيد. با اين حال خطر پارگي و آسيب ديدن مقعد همچنان وجود دارد.

_ قبل از رابطه مقعدي، براي كاهش خطر پارگي و آسيب، ريلكس كنيد. دوش آب گرم ممكن است به شما كمك كند.

_ اگر رابطه مقعدي دردناك است، در هر مرحله اي كه بود آن را متوقف كنيد.

_ اگر بعد از رابطه مقعدي خونريزي داشتيد يا هنگام تخليه مدفوع سوزش يا درد احساس كرديد حتما با پزشك مشورت كنيد.

 

چرا مردان رابطه مقعدي مي خواهند؟

اكثر مردان به دليل ناتواني در ارضاي جنسي همسرشان و يا مشكلات واژني آنها، رابطه از پشت را پيشنهاد مي كنند و احساس مي كنند از اين راه مي توانند به همسرشان لذت جنسي مضاعفي اهدا كنند. در اين شرايط زن لازم است با تاييد توانايي همسرش از ارضاي او و ابراز رضايت از سكس، احساس قدرت و لذت را به او منتقل كند. به علاوه دو طرف بايد با لمس ديگر نقاط تحريك پذير، آمادگي براي رابطه را ايجاد كنند و به تناسب آن به ارگاسم برسند.

 

چرا زنان با سكس مقعدي موافقت مي كنند؟

زنان عموما به دليل مشكلات واژن يا درد در آن ناحيه، پيشنهاد رابطه مقعدي مي دهند يا در صورت درخواست همسر، با آن موافقت مي كنند. برخي هم براي جلب رضايت همسر به اين درخواست تن مي دهند. زنان بايد بدانند در هر حالتي رابطه مقعدي نادرست و آسيب زاست.

همچنين به دليل شرايط هنجاري و فرهنگي، مسئله پرده بكارت، باعث مي شود زنان براي رابطه جنسي قبل از ازدواج محدوديت داشته باشند و رابطه مقعدي را به عنوان راهي بي خطر براي رفع نياز جنسي تلقي كنند.

بهتر است زوجين براي رسيدن به اهداف خود در هر رابطه اي ابتدا پيامدهاي رابطه را مورد بررسي قرار دهند. مشاوره جنسيبه زوجين در هر مرحله اي براي كسب لذت جنسي و جلوگيري از انحرافات خدمات ارائه مي دهد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه عوارض رابطه مقعدي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : خطرات و عوارض رابطه مقعدي

امتیاز:
بازدید:
برچسب: عوارض رابطه مقعدي،
موضوع:
[ ۷ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۶:۱۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 4
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر