مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

آيا از نحوه برخورد با شخصيت نمايشي اطلاعي داريد؟ اگر مي خواهيد با فردي با شخصيت نمايشي رابطه عاطفي يا عاشقانه داشته باشيد، از ابتدا بايد خودتان را براي يك چالش بزرگ آماده كنيد. شخصيت هاي نمايشي نيازمند توجه هميشگي مي باشند چون خود محوري بالايي دارند، پس در رابطه با آن ها بايد انرژي زيادي صرف كنيد تا بتوانيد خواسته هايشان را برآورده كنيد. اين افراد نسبت به مشكل خود بينش ندارند و تغيير در آن ها نيازمند صبر و تحمل است. براي ارتباط با فردي با شخصيت نمايشي لازم است قواعدي را رعايت كنيد تا با مشكلات كمتري رو به رو شويد. در اين مقاله به بررسي نحوه برخورد با شخصيت نمايشي مي پردازيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه چگونگي و نحوه برخورد با شخصيت نمايشي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

از كودكي شخصيت نمايشي بدانيد.

شخصيت نمايشي معمولا در خانواده اي بي نظم كه قوانين ثابتي براي تربيت كودك وجود نداشته، بزرگ شده است. يك رفتار مشابه يك بار به تنبيه شديد كودك منجر شده و بار ديگر توسط والدين مورد تشويق قرار گرفته است. انتقاد سازنده توسط والدين وجود نداشته است، پس او نسبت به انتقاد ديگران بسيار حساس و شكننده مي شود. در نهايت كودك دچار سردرگمي مي شود، احساس ناامني مي كند و نمي داند چطور بايد توجه و عشق والدين را به دست بياورد؛ پس از ترفندهاي مختلف استفاده مي كند تا در نهايت بتواند رضايت والدين را به دست آورد.

از آن جا كه توانايي شناختي در كودك هنوز شكل نگرفته، احساسات والدين معياري براي تشخيص درستي يا اشتباهات است؛ پس كودك هويت خود را از نگاه ديگران شكل مي دهد. شخصيت نمايشي در كودكي خودش خشمگين بوده ولي براي گرفتن توجه و تائيد والدينش بايد آن ها را خوشحال مي كرده. پس براي بزرگسالي مهارت شناسايي هيجان هاي مختلف خود را ياد نگرفته است. در كودكي به استعداد و توانايي هاي شخصيت هيستريونيك توجهي نشده و در زمينه پيشرفت تحصيلي مشوقي نداشته اند و فقط رفتارهايي كه به وسيله آن بتوانند جلب توجه كنند تقويت شده است.

 

چگونه با افراد با اختلال شخصيت نمايشي برخورد كنيم؟

در ادامه راهكارهايي به شما ارائه مي دهيم تا به كمك آن بتوانيد نحوه رفتاربا شخصيت نمايشي را مديريت كنيد:

كسب اطلاعات كافي در مورد اختلال شخصيت نمايشي:

آشنايي با اختلال شخصيت نمايشي به شما كمك مي كند تا بدانيد چه عقايدي مبناي الگوهاي رفتاري نابهنجار او را شكل مي دهد. چه ترس هايي دارد، منشا خشم او از كجا نشات مي گيرد و چطور مي توانيد با او برخورد كنيد تا شرايط در حالتي قابل پيش بين باقي بماند.

كمك به نمايشي براي رسيدن به خودشناسي:

شناخت خود يعني شناختن قدرت ها و ضعف ها، علايق و ترس ها، خواسته ها و آرزوها كه در نهايت به شناخت هدف در زندگي منجر مي شود. خودشناسي به فرد با شخصيت نمايشي كمك مي كند تا الگوهاي فكري مخرب و عادت‌هاي ناسالم خود را بشناسد و آن ها را اصلاح كند. فرد با تقويت اين مهارت ها، مي‌تواند در زندگي تصميمات بهتري بگيرد و درموقعيت‌هاي گوناگون، واكنش‌هاي رفتاري عاقلانه‌تري نشان دهد.

تقويت خوداتكايي در شخصيت نمايشي:

زن با شخصيت نمايشي، فردي وابسته است با اين حال تحمل ندارد كسي به او وابسته شود يا از او انتظاري داشته باشد. پس تا زماني كه از او مراقبت كنيد حالش خوب است ولي تحمل مورد توجه واقع شدن را ندارد. در واقع از شما انتظار دارد براي او نقش يك قهرمان را داشته باشيد. به او كمك كنيد تا به تدريج شدت وابستگي اش كم شود و بتواند بيشتر به خودش متكي شود. 

بر توانايي هاي شخصيت نمايشي تاكيد كنيد:

سعي كنيد توانايي هايي كه در شخصيت نمايشي وجود دارد را شناسايي كنيد و به او در تقويت اين توانايي ها كمك كنيد. به جاي تيپ، زيبايي و فريبنگي او بر استعدادها و عملكرد مثبت او تاكيد كنيد.

تقويت عزت نفس در شخصيت نمايشي:

شخصيت هاي نمايشي برعكس چيزي كه نشان مي دهند احساس عميق خلا و پوچي مي كنند و از عزت نفس پاييني برخوردار هستند. اغواگري و فريبندگي جنسي مهم ترين گزينه اي ست كه از آن براي تائيد طلبي استفاده مي كنند. تقويت عزت نفس مي تواند به اين افراد كمك كند كه به جنبه هايي ديگر از شخصيت خود توجه كنند.

از شخصيت نمايشي انتقاد نكنيد:

افراد با شخصيت نمايشي نسبت به انتقاد بسيار حساس و شكننده هستند و درد روحي زيادي به آن ها وارد مي شود. اين افراد آگاهي اندكي از خودشان دارند. ممكن است يك زن نمايشي را در حال صحبت كردن عشوه گرانه با مرد ديگري ببينيد، زماني كه به او تذكر مي دهيد، نمي پذيرد و عصباني مي شود. احساساتي كه اين افراد نشان مي دهند ناخودآگاه است و درك درستي از هيجان هاي خود ندارند و پشت نقاب فريبندگي شان، يك خشم پنهان است.

مرزهاي خودتان را مشخص كنيد:

افراد با اختلال شخصيت نمايشي حد و مرزها را نمي شناسند. هر كاري مي كنند تا توجه بگيرند. با فريبندگي، رفتارهاي بچگانه يا بازي كردن نقش قرباني مي خواهند شما را تحت تاثير قرار بدهند. به او نشان دهيد كه به مرزبندي هاي خودتان پايبند هستيد، در عين حال در برخورد با اين افراد با ملاحظه رفتار كنيد. براي تعيين حد و مرز در روابط كليك كنيد.

توقعات واقع بينانه از شخصيت نمايشي داشته باشيد:

شخصيت و الگوي رفتاري اين افراد از كودكي شكل گرفته است و تغيير دادن آن سخت و زمان بر است. اگر مي خواهيد با زني نمايشي ارتباط داشته باشيد بايد بدانيد كه دنياي آن ها، صحنه نمايش است و از گرفتن توجه لذت مي برند پس نبايد انتظار داشته باشيد به محض آشنايي با شما، متعهد شود. نمي توانيد يك شبه جهان بيني اين افراد را تغيير دهيد، پذيراي يك تغيير نسبي در او باشيد. براي درك بهتر از اين گفته بهتر است مقالهازدواج با شخصيت نمايشي را مطالعه كنيد.

بهره گيري از روان درماني:

با استفاده از تكنيك هاي شناخت درماني مي توان به افراد مبتلا به شخصيت نمايشي كمك كرد كه بين احساس و فكر خود با واقعيت تمايز قائل شوند. بتواند نسبت به احساسات مختلف خودش شناخت پيدا كند، آن ها را نامگذاري كند و به تدريج توانايي كنترل و مديريت عواطف خود را كسب كند. مشاوره خانواده نيز به شما براي تعامل بهتر با شخصيت نمايشي ميسر خواهد بود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه چگونگي و  نحوه برخورد با شخصيت نمايشي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع : نحوه برخورد صحيح با شخصيت هاي نمايشي

امتیاز:
بازدید:
[ ۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۶:۴۹ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 2
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر