مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

بهترين حالت خوابيدن | خوابيدن به حالت شكم

بهترين حالت خوابيدن روي شكم، گردن و ستون فقرات در حالت طبيعي خود قرار ندارند، همين قضيه موجب گردن درد و كمر درد مي‌شود. با فشار بر اعصاب در حالت خوابيدن روي شكم، كرختي، سوزش و درد عصبي در اين نواحي بيشتر مي‌شود و احتمال ابتلا به بي خوابي مزمن بالا مي‌رود. پس حالت خواب خود را عوض كنيد. اگر قادر به ترك اين عادت نيستيد، پيشاني خود را روي بالشت بالا نگه داريد تا سر و ستون فقرات در وضعيتي طبيعي قرار گرفته و فضاي تنفسي مناسبي داشته باشيد. خوابيدن روي شكم باعث كمتر شدن خر و پف مي‌شود. براي كسب اطلاعات در زمينه بي خوابي و درمان بي خوابي كليك كنيد.

شخصيت شناسي: از نظر محققين افرادي كه در اين وضعيت مي‌خوابند، معمولا رك و پر حرف بوده و اهل بيرون رفتن و اجتماعي هستند. اين افراد زياد انتقاد پذير نيستند.

خوابيدن در وضعيت سرباز

تقريبا 8 درصد افراد به حالت سرباز (به پشت و قرار دادن بازوها به سمت پايين و نزديك به بدن) مي‌خوابند. اين وضعيت براي افرادي كه خر و پف مي‌كنند اصلا توصيه نمي‌شود، چرا كه مانع از خواب راحت در طول شب مي‌گردد. خوابيدن به پشت، باعث ايجاد درد در ناحيه پايين كمر يا بدتر شدن درد كمر مي‌شود. از مزاياي خوابيدن در حالت سرباز، قرار گرفتن سر و گردن و ستون فقرات در وضعيت طبيعي است. در اين حالت احتمال درد گردن كاهش مي‌يابد.

شخصيت شناسي: از نظر محققين افرادي كه به صورت سرباز مي‌خوابند، داراي شخصيتي آرام و تودار بوده و معمولا اطرافيان به داشتن ارتباط با آن‌ها علاقه دارند.

بهترين حالت خوابيدن | خوابيدن در وضعيت ستاره دريايي

5 درصد از مردم به پشت خوابيده و شبيه يك ستاره دريايي، بازوها را بالاي سر مي‌برند. اين افراد مانند ديگر افرادي كه به پشت مي‌خوابند مستعد خر و پف كردن و ديگر مشكلات اشاره شده هستند.

شخصيت شناسي: روانشناسان شخصيت افرادي را كه به حالت ستاره دريايي مي‌خوابند را يك شنونده خوب توصيف مي‌كنند. اين افراد دوست ندارند در مركز توجه باشند، اما در عين حال بسيار ياري دهنده مي‌باشند.

خوابيدن به پهلو

خوابيدن به پهلو پر طرفدارترين حالت خوابيدن است. افراد در اين وضعيت مانند يك جنين خود را جمع كرده و پاهاي خود را خم مي‌كنند. زنان بيشتر در اين حالت مي‌خوابند. اين روش براي زنان باردار بسيار مناسب بوده و جريان خون رساني به جنين را تسهيل مي‌كند. خوابيدن به پهلو خرو پف را كاهش مي‌دهد. اما اگر مبتلا به آرتريت هستيد، اين حالت ممكن است براي شما باعث درد شود. جمع كردن خود و خوابيدن در اين حالت به دليل محدود شدن ديافراگم مانع از تنفس عميق مي‌شود. اگر خوابيدن در اين حالت باعث درد در ناحيه لگن تان مي‌شود، مي‌توانيد با قرار دادن بالشي بين زانوها، اين فشار را برطرف كنيد.

شخصيت شناسي: اين افراد خيلي خون گرم، داراي رفتاري دوستانه، از درون حساس و از بيرون محكم و محافظت شده به نظر مي‌رسند.

بهترين حالت خوابيدن | خوابيدن در وضعيت كتابي

در حالت كتابي نيز فرد به پهلو، بازوها به سمت پايين و نزديك بدن مي‌خوابد. اگر خروپف مي‌كنيد اين وضعيت براي شما مناسب است. اما اگر مبتلا به آرتريت باشيد و در اين وضعيت بخوابيد، با احتمال زياد با درد از خواب بيدار مي‌شويد.

شخصيت شناسي: افرادي كه به صورت كتابي مي‌خوابند، شخصيتي آسان گير، اجتماعي و از نظر ديگران ساده دل و گاهي ساده لوح دسته بندي مي‌شوند.

وضعيت مشتاق

در وضعيت مشتاق فرد به پهلو خوابيده و بازوهايشان را به سمت جلوي بدنشان باز مي‌كنند. اين حالت در كاهش خروپف بسيار موثر است. اما همچون ديگر وضعيت‌هاي خوابيدن بر پهلو، براي افرادي كه آرتريت دارند، وضعيت مناسب و توصيه شده اي، نيست.

شخصيت شناسي: افرادي كه در وضعيت مشتاق مي‌خوابند اكثرا افرادي روشن فكر، مشكوك و عيب جو بشمار مي‌آيند و در تصميم گيري معمولا افرادي مصر بوده و به راحتي از تصميم خود كوتاه نمي‌آيند.

بهترين حالت خوابيدن | وضعيت قاشقي

يكي از بهترين روش ها براي زوجين، خوابيدن در وضعيت قاشقي است. فردي كه در پشت قرار دارد، همسرش را به بدن خود نزديك نگه مي دارد. اين روش

يكي از بهترين روش‌ها براي زوجين، خوابيدن در وضعيت قاشقي است. فردي كه در پشت قرار دارد، همسرش را به بدن خود نزديك نگه مي‌دارد. اين روش باعث افزايش اوكسي توسين و آرامش در زوجين مي‌شود اما معمولا باعث بيدار شدن‌هاي گاه و بيگاه در ميانه‌هاي خواب نيز مي‌گردد. از نظر روانشناسان، خوابيدن در حالت قاشقي، بهترين حالت است. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه اكسي توسين كليك كنيد.

مزيت‌هاي خوابيدن به سمت چپ

برخي از مزيت‌هاي خوابيدن به سمت چپ بدن را در ادامه شرح داده‌ايم:

1. بهترين حالت خوابيدن | تقويت سيستم لنفاوي

خوابيدن به سمت چپ به بدن كمك مي‌كند تا عمليات فيلتر مايع  لنفاوي را بهتر انجام داده و آن‌ها را از طريق گره‌هاي لنفاوي دفع كند؛ چرا كه سمت چپ بدن انسان غالبا سمت لنفاوي است. برعكس خوابيدن به سمت راست باعث كاهش كارايي سيستم لنفاوي مي‌شود. علاوه بر اين خوابيدن به سمت چپ باعث دفع مواد زائد مغز مي‌شود.

2. كاهش سوزش سر دل

مطالعات انجام شده جراحي باليني نشان داده‌اند به دليل قرار داشتن معده در سمپ چپ بدن، خوابيدن به سمپ چپ در كاهش علائم رفلكس معده بسيار مؤثر است. در مقابل خوابيدن به سمت راست رفلاكس معده را در كودكان و بزرگسالان افزايش مي‌دهد و علائم آن را تشديد مي‌كند. در صورتي كه بعد از غذا خوردن دچار معده درد و سوزش سر دل مي‌شويد مدتي را به سمت چپ دراز بكشيد.

3. بهترين حالت خوابيدن | فوايد به چپ خوابيدن براي قلب

بايد توجه داشته‌باشيد كه نحوه خوابيدنتان به قلب فشار وارد نكند چرا كه در برخي موارد مي‌تواند خطرناك باشد. خوابيدن به سمت چپ بدن مانع از فشار زياد به قلب مي‌شود و اغلب به زنان باردار نيز توصيه مي‌شود به سمت چپ بدن خود بخوابند. جاذبه زهكشي لنفاوي را بهبود مي بخشد و باعث دور شدن گردش خون آئورت از قلب مي‌شود.

4. مزيت‌هاي خوابيدن به سمت چپ براي خانم‌هاي باردار

همانطور كه گفتيم اغلب به خانم‌‌هاي باردار توصيه مي‌شود به سمت چپ بخوابند. اين موضوع باعث افزايش و بهبود گردش خون در آن‌ها مي‌شود و علاوه بر اين به كاهش كمر درد، حفظ رحم از فشار كبد، افزايش جريان خون به رحم، كليه‌ها و خونرساني به جنين كمك مي‌كند.

5. بهبود هضم

دراز كشيدن به سمت چپ حركت روده‌اي را بهبود مي‌بخشد و به اين ترتيب مواد زائد به آساني از روده بزرگ به راست روده حركت مي‌كنند و سريع‌تر دفع مي‌شوند. خوابيدن به سمت چپ به طور طبيعي باعث مي‌شود معده و پانكراس معلق شوند. اين امر منجر به حفظ پخش آنزيم‌هاي پانكرانس مي‌شود و فرآيندهاي گوارشي را بهبود مي‌بخشد.

براي دريافت مشاوره در زمينه بهبود وضعيت خواب مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

 

منبع : بهترين حالت خوابيدن براي بدن به كدام سمت است؟

امتیاز:
بازدید:
[ ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ ] [ ۰۶:۱۶:۱۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 9
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر