مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

با افزايش آمار طلاق، موضوع ازدواج با زن مطلقه نيز مطرح مي‌شود. بسياري از مردان و پسران راغب به ازدواج با زنان مطلقه هستند اما نگاه منفي خانواده‌ها و جامعه به زنان مطلقه موضوع ازدواج مجدد را براي اين زنان سخت تر و پيچيده تر مي‌كند. ازدواج با زنان مطلقه داراي مزايا و معايبي است كه پيش از ازدواج و جدي شدن رابطه بايد به آن‌ها را به خوبي بررسي كرد. هر ازدواجي نياز به دقت و ريزبيني زيادي دارد، ازدواج با زن مطلقه نيز همانند ساير ازدواج‌ها ممكن است نتيجه خوبي داشته باشد. اما باز هم بهتر است قبل از ازدواج با زن مطلقه نكاتي را بدانيد و رعايت كنيد تا از مشكلات احتمالي بعدي پيشگيري شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه ازدواج مجدد كليك كنيد.

منبع: زن مطلقه

 

تفاوت زنان مطلقه و دختران مجرد

سن و تجربه دو بحث كاملا متفاوت هستند. يك خانم مطلقه ممكن است سنش از يك دختر مجرد كمتر باشد ولي تجربه‌اي كه از زندگي قبلي خود به دست آورده او را بسيار پخته تر كرده باشد. معمولا زنان مطلقه در زندگي واقع بين تر از دختران مجرد هستند و زندگي جديد خود را محكم‌تر از دختران مجرد شروع مي‌كنند. زنان مطلقه از مسئوليت‌هاي ازدواج و شرايط بعد از آن آگاهي دارند، پس با نگاهي كوركورانه وارد ازدواج دوم نمي‌شوند.

دلايل ازدواج پسر مجرد با زن مطلقه

با توجه به برخي تفاوت‌هاي زنان مطلقه با دختران مجرد، ممكن است مردان علاقه بيشتري به ازدواج با زنان ملطقه داشته باشند. اما براي داشتن يك ازدواج موفق بايد عوامل بيشتري را در نظر بگيرد. در هر كدام از انواع ازدواج توجه به عوامل ذكر شده لازم است. در ادامه به برخي از دلايل ازدواج پسران با زن مطلقه پرداخته‌ايم:

1. ازدواج با زن مطلقه چون مديريت بهتر دارد

گاه پسران مجرد فكر مي‌كنند كه زنان مطلقه به دليل تجارب و ازدواج گذشته شان توانايي مديريت بالاتري نسبت به دختران مجرد دارند و در زندگي مشترك مخصوصا اوايل آن، مشكلات و بي تجربگي دختران مجرد را نخواهند داشت.

2. توقع كمتر زنان مطلقه

زنان مطلقه به دليل فرصت‌هاي كمتر براي ازدواج، توقعات كمتري دارند. نخواستن جشن عروسي و يا قانع بودن به برگزاري جشن ساده‌تر و هزينه‌هاي كمتر، مردان را به ازدواج با زنان مطلقه ترغيب مي‌كند.

3. يافتن مادري جايگزين

بسياري از مردان دوست دارند كه همسرشان شبيه به مادرشان باشد. زنان مطلقه به واسطه تجربه ازدواج قبلي خود تجربه بهتري در مورد برخورد با مردان نسبت به دختران مجرد دارند. برخوردهايي كه براي مردان مادري مهربان و دلسوز را تداعي مي‌كند. اين احساس در ناخودآگاه مردان باعث علاقه به زنان مطلقه مي‌شود.

4. شرايط مالي بهتر

زنان مطلقه ممكن است به واسطه ازدواج گذشته و شغل‌شان توانايي مالي بيشتري نسبت به دختران مجرد داشته باشند. بنابراين مردان (مخصوصا آن‌هايي كه وضعيت مالي مناسبي براي ازدواج با دختر مجرد را ندارند) مي‌توانند از حمايت‌هاي مالي زنان مطلقه بهره برده و در ازاي مهريه پايين و خرج كمتر ازدواج كنند.

نكته مهم: هر كسي مي‌تواند براي ازدواج خود دلايل مختلفي داشته باشد. بنابراين دلايل ذكر شده در مورد همه صدق نمي‌كند و ازدواج با زنان مطلقه نيز مي‌تواند از روي علاقه و عشق باشد؛ همانطور كه ممكن است ديگر ازدواج‌ها انگيزه‌هاي سود جويانه داشته باشند. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه انواع ازدواج كليك كنيد.

نكاتي كه قبل از ازدواج با زن مطلقه بايد رعايت شوند

اگر مي‌خواهيد ازدواج كنيد، پيش از هر چيز بايد به يك خود شناسي رسيده باشيد. ازدواج امري حياتي در زندگي هر كسي است كه بايد براي آن برنامه ريزي داشته و با مشورت و تامل صورت بگيرد. براي پيشگيري از يك ازدواج ناموفق ضروري است كه مشاوره پيش از ازدواج داشته باشيد. براي دريافت مشاوره قبل از ازدواج كليك كنيد.

1. به دنبال معيارهاي خود باشيد

به عنوان فردي كه به سن ازدواج رسيده، مسلما معيارهايي براي ازدواج در نظر گرفته‌ايد. آن معيارها را در فرد مقابل خود جستجو كنيد. اگر طرف مقابل شما معيارهاي ازدواج را دارد، به طور جدي‌تر در مورد ازدواج با او تصميم بگيريد. مسلما فردي كه با معيارهاي ذهني شما متفاوت باشد (چه مجرد و چه مطلقه) همسر خوبي براي شما نيست.

2. به خاطر دلسوزي تصميم به ازدواج نگيريد

ازدواج يك اتفاق بسيار مهم در زندگي هر فردي است. اگر به خاطر دلسوزي و ترحم تصميم به ازدواج با يك خانم مطلقه گرفته‌ايد، بدانيد كه اين ازدواج براي هيچ يك از شما فايده اي نخواهد داشت؛ چه بسا در آينده مشكلات بيشتري براي هر دويتان به وجود خواهد آمد. احساس ترحم هميشه در وجود شما باقي نمي‌ماند و به مرور زمان خسته مي‌شويد.

3. با رضايت خانواده تصميم به ازدواج بگيريد

خانواده شما بزرگ ترين پشتيبان شما هستند. ممكن است در ابتدا با اين ازدواج مخالفت كنند ولي اگر به تصميم خود مطمئن هستيد، بايد آن‎ها را از درستي تصميم خود مطمئن سازيد و با دلايل منطقي قانعشان كنيد. بدون رضايت خانواده‌ها تصميم به ازدواج نگيريد چرا كه بعدا همين نارضايتي‌ها دليل مشكلات زناشويي شما خواهند شد.

4. همسر خود را سرزنش نكنيد

وقتي كه ازدواج كرديد به هيچ وجه ازدواج اول همسرتان را به او يادآوري نكنيد. در مواقع دلخوري و دعواهايي كه بين هر زن و شوهري پيش مي‌آيد، همسر خود را با شكست‌هاي گذشته اش تحقير و دلخور نكنيد. يادآوري ازدواج سابق همسرتان يك خط قرمز است كه به هيچ وجه نبايد آن را زير پا بگذاريد. براي كنار آمدن با گذشته همسر خود مي‌توانيد از كمك مشاوره خانواده بهره شويد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه كنار آمدن با گذشته همسر كليك كنيد. 

ازدواج با زن مطلقه درست يا غلط؟

همانطور كه ازدواج با مرد مطلقه ايرادي ندارد، ازدواج با يك خانم مطلقه نيز به هيچ وجه مشكلي ندارد؛ ولي به دليل تفاوت در ديدگاه‌ها، تجارب، توقعات و... بهتر است چنين ازدواج‌هايي با احتياط و بررسي‌هاي بيشتري صورت بگيرد. عجله و رفتارهاي هيجاني مي‌تواند منجر به يك شكست ديگر شود. تجربه يك شكست ديگر براي زنان مطلقه بار رواني زيادي براي آن‌ها به دنبال خواهد داشت. پس اگر خانم مطلقه‌اي نگران قبول درخواست ازدواج شماست، به او فرصت داده و براي برداشتن قدم‌هاي مطمئن هم به او و هم به خودتان فرصت دهيد. براي آگاهي بيشتر در زمينه ازدواج با مرد مطلقه كليك كنيد.

ازدواج با زن مطلقه بچه دار

توجه داشته باشيد كه ازدواج با زن مطلقه‌اي كه بچه دارد كمي متفاوت است. قبل از ازدواج بايد به برخي نكات توجه كرد. مثلا بايد بدانيد كه به هرحال اولويت زندگي همسرتان هميشه فرزندش است و شما نفر دوم زندگي او هستيد. همچنين بايد بررسي كنيد كه آيا با بچه‌ها ارتباط خوبي داريد يا خير. بايد به اين نكته هم توجه داشته باشيد كه بعد از ازدواج به عنوان يك ناپدري زندگي‌تان تغييرات زيادي خواهد كرد و مسئوليت‌تان چند برابر مي‌شود. روانشناس به شما كمك مي‌كند كه نگرش خود را نسبت به اين مساله مشخص كرده و با رسيدن به خودشناسي، بهترين تصميم را بگيريد. براي آگاهي بيشتر در زمينه خودشناسي كليك كنيد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج با زن مطلقه مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع: زن مطلقه

امتیاز:
بازدید:
برچسب: زن مطلقه،
موضوع:
[ ۵ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۳۰:۵۹ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 6
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر