مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

براي برخي از افراد ازدواج بدون عشق بدترين اتفاقي است كه مي‌توانند تجربه كنند. اما با اين وجود شاهد طلاق‌هاي بسياري هستيم كه زوجين زندگي مشتركشان را با عشق شروع كرده‌اند. بسياري از جوانان هنگام تصميم گيري براي ازدواج دچار ترديد ودلهره بسياري مي‌شوند؛ نداشتن ملاك‌هاي مشخص از مهم ترين عواملي است كه مي‌تواند به اين ترديدها دامن زده و تصميم گيري را سخت‌تر كند. خيلي از افراد در جلسات مشاوره عشق را به عنوان يكي از ملاك‌هاي اصلي خود مطرح مي‌كنند اما به دليل نداشتن تعريف درست از عشق تصوير دقيقي از زندگي با عشق يا بدون آن ندارند. با وجود اين مساله، ازدواج‌هاي بسياري بدون عشق شروع مي‌شود كه در آينده مشكلات زيادي را به همراه خواهد داشت. با آگاهي از تعريف دقيق عشق در رابطه و پيامدهاي عدم وجود آن، مي‌توانيد تصميم بهتري بگيريد.

منبع: بدون عشق

 

ازدواج با عشق يا بدون عشق؟

اگر از آن افرادي هستيد كه فكر مي‌كنيد شروع زندگي مشترك را يا بايد با منطق شروع كرد يا عشق، احتمالا هنوز به تعريف درستي از عشق نرسيده‌ايد. در واقع برخلاف تصورات عامه مردم، عشق و منطق در مقابل يكديگر قرار نمي‌گيرند؛ بلكه يك عشق واقعي مي‌تواند با عقل و منطق شما نيز هماهنگ باشد. به همين خاطر است كه بايد قبل از هر تصميمي ابتدا به تعريف درست و جامعي ازعشق دست پيدا كنيد.

تعريف عشق

صميميت، شهوت و تعهد، سه عنصر عشق واقعي هستند؛ در نتيجه روابط آتشيني كه تنها ميل شديد جنسي را شامل مي‌شوند يا روابط طولاني كه بدون صميميت و رابطه جنسي تنها متعهدانه ساليان سال ادامه پيدا مي‌كنند نمونه‌هاي درستي از روابط عاشقانه نيستند. براي آگاهي بيشتر در زمينه عشق واقعي كليك كنيد.

در حقيقت هيچ كدام از اين فاكتورها به تنهايي نمي‌توانند تضمين كنندۀ يك رابطه رضايت بخش براي شما باشند. يك رابطه رضايت بخش رابطه‌ايست كه در آن با شريك زندگيتان صميمت داشته و مي‌توانيد با او مانند يك دوست رفتار كنيد. به شريك خود ميل و كشش جنسي داريد و همزمان افكار و عقايد او را درك مي‌كنيد و به اين رابطه پايبند هستيد. ناديده گرفتن هر يك از اين عوامل در آينده مي‌تواند براي شما و رابطه‌تان دردسرساز باشد.

آينده ازدواج هاي بدون عشق

بر اساس فاكتور عشقي كه ناديده مي‌گيريد، رابطه شما مي تواند فراز و نشيب‌هاي مختلفي را تجربه كند. براي مثال ممكن است تنها به اين فكر كنيد كه در ازدواج مساله اصلي تعهد و پايبندي به يكديگر است، اما توجهي به رابطه صميمانه با همسرتان نداريد يا به كيفيت رابطه جنسي خود بي توجه هستيد. اينجاست كه كمبودهاي عاطفي و جنسي در رابطه منجر به سردي هرچه بيشتر مي‌شود و چه بسا همان تعهد و پايبندي دو طرف را نيز تحت تاثير خود قرار مي‌دهند. چرا كه ممكن است افراد براي جبران اين كمبودها سراغ افراد ديگري بروند و به دنبال آن خيانت در رابطه اتفاق بيافتد.

البته هر كدام از اين عوامل مي‌تواند داراي شدت و ضعف باشد. مثلا ممكن است در شروع يك رابطه هنوز صميميت بين شما و شريك زندگيتان به سطح مطلوب خود نرسيده باشد، اما اين عوامل با توجه و تمرين مشترك بين زوجين قابليت بهبودي دارند و عوامل ثابت و غير قابل تغييري نيستند.

در واقع براي يك ازدواج موفق بايد عشق و رابطه خود را از زوايا و ابعاد مختلف در نظر بگيريد. وجود كيفيت بالاي هريك از عوامل صميميت، شهوت و تعهد را به تنهايي براي نجات رابطه خود كافي ندانيد و هم زمان بتوانيد در همه ابعاد، رابطه با كيفيتي را با همسر خود برقرار كنيد. براي كسب اطلاع بيشتر از ازدواج موفق كليك كنيد.

ازدواج بدون عشق | عشق قبل از ازدواج يا بعد از ازدواج

خيلي از افراد معتقدند اگر تجربه عاشق شدن به معناي عام (يعني تجربۀ احساس و علاقۀ شديد) را به فردي نداشته باشند، نمي‌توانند ازدواج كنند و خيلي از افراد نيز دقيقا در نقطه مقابل اين تفكر قرار گرفته و معتقدند عشقي كه پس از ازدواج رخ مي‌دهد دوام بيشتري خواهد داشت. اما بيشتر از اين كه زمان تجربه عشق در كيفيت رابطه تاثير داشته باشد، بايد ديد كه تجربه فرد دقيقا از چه نوعي است و به چه شكل ابراز مي‌گردد.

براي مثال اگر عشق پرشوري كه فرد قبل از ازدواج تجربه مي‌كند بيشتر ناشي از تمايلات جنسي باشد، مسلما پس از ازدواج و رفع نيازهاي جنسي، فرد به ابعاد منطقي رابطه توجه بيشتر كرده و متوجه شكاف‌هاي عميقِ ناشي از تفاوت‌ها در رابطه خود مي‌شود. پس بسيار مهم است كه قبل از هرچيزي عشق و علاقه خود را بررسي‌ كرده تا بببينيد همه ملاك‌هاي لازم را شامل مي‌شود يا خير.

عشق، وابستگي است يا دلبستگي؟

نحوه بروز عشق نيز در كيفيت و دوام رابطه بسيار اهميت دارد. ممكن است شما تجربه عشق و دوست داشتن را با وابستگي بيش از حد به شريك زندگيتان مساوي بدانيد درحالي كه تفاوت بسياري بين وابستگي و دلبستگي وجود دارد. با احساس وابستگي، شما بيش از حد به حضور فيزيكي شريكتان اهميت داده و بدون او از پس زندگي روزمره خود برنمي‌آييد. در حالي كه در دلبستگي شما در عين حال كه شريك زندگي خود را دوست داريد، در نبود او استقلال خود را از دست نمي‌دهيد و تمام امورات خود را به حضور او وابسته نمي‌كنيد. براي كسب اطلاع بيشتر در اين زمينه، مقاله وابستگي و دلبستگي را مطالعه فرماييد.

مسلما در رابطه اي كه بيشتر از دلبستگي، وابستگي وجود دارد، دو طرف رفتارهاي غيرمنطقي و افراطي بيشتري از خود بروز مي‌دهند كه در طول زمان آن‌ها را از يكديگر دور مي‌كند. پس لازم است كه در هر كدام از انواع ازدواج از مشاوره استفاده نماييد تا هم منطق و هم احساسات خودتان را در آن رابطه بررسي نماييد. به اين صورت مي‌توانيد از بروز مشكلات ازدواج بدون عشق پيشگيري كنيد.  براي كسب اطلاع بيشتر از انواع ازدواج كليك كنيد.

تاثير خدمات روانشناسي بر عشق و ازدواج

عشق و علاقه نقش بسيار مهمي در كيفيت رابطه عاطفي و زناشويي دارد و پس از ازدواج بدون عشق، با مشكلات متعددي مواجه خواهيد شد. به همين دليل ضروري است كه با كمك گرفتن از يك متخصص اين مشكل را برطرف سازيد . روانشناس به شما كمك مي‌كند تا ريشه بي‌علاقگي در رابطه را پيدا كرده و به رفع آن بپردازيد. با كمك روانشناس مي‌توانيد ابعاد جديدي از يكديگر را كشف كرده و به اين صورت عشق و علاقه ميان خود را احيا نماييد. متخصصان مركز مشاوره حامي هنر زندگي در خدمت شما هستند تا در اين زمينه ياري‌تان كنند. براي كسب اطلاع بيشتر از مشاوره ازدواج كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق و ازدواج مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع: بدون عشق

امتیاز:
بازدید:
برچسب: بدون عشق،
موضوع:
[ ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۱۶:۲۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 1
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر