مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

فتيشيسم

فتيشيسم يا همان يادگارخواهي يكي از اختلالات جنسي است كه به معناي تمركز جنسي نابهنجار يك فرد بر روي يك شيء غير زنده و بي‌ربط به مسائل جنسي يا يك قسمت غيرجنسي بدن مي‌باشد. فرد به طور مكرر و شديد با تمركز روي اين اشيا يا اعضاي بدن به لحاظ جنسي برانگيخته مي‌شود و اين برانگيختگي در خيال پردازي‌ها، اميال و رفتارهاي فرد مشخص است. فتيش دو نوع كلي دارد كه شامل فتيش اعضاي بدن و فتيش اشياء است. اين دسته بندي به اين معنا نيست كه فرد لزوما و منحصرا در يكي از اين دسته بندي‌ها جاي مي‌گيرد و ممكن است دچار هر دو نوع فتيش باشد. براي اطلاعات بيشتر در زمينه اختلالات جنسي كليك كنيد.

 

ويژگي هاي فتيشيسم

فرد داراي فتيش با نگاه كردن به شيء مورد علاقه يا قسمت مورد علاقه از بدن، دست به خودارضايي مي‌زند، و تحريك جنسي خود را از آن مي‌جويد. در واقع فتيشيسم بدون حضور شيء مورد علاقه، قادر به برانگيختگي جنسي نيست. در روابط جنسي به جاي تمركز روي نواحي جنسي، به شكل بيمارگون و غيرعادي به نواحي غيرجنسي توجه مي‌كند. اين توجه مي‌تواند به صورت ديداري، بوييدن، لمس كردن و ليسيدن باشد. براي كسب اطلاعات بيش تر در زمينه خودارضايي كليك كنيد.
برخي از افراد داراي فتيش به خاطر علاقه و وابستگي شديدي كه به شيء مورد نظر پيدا مي‌كنند، دائما وقت خود را براي جستجوي آن شيء صرف مي‌كنند. كلكسيون‌هايي از آن مي‌سازند و يا حتي براي به دست آوردن آن‌ها دست به دزدي مي‌زنند. براي آشنايي بيشتر در زمينه ساديسم و مازوخيسم كليك كنيد.

 

اشياء رايج فتيش

لباس زير زنانه، جوراب، كفش، چكمه، پا، مو از جمله اشيايي هستند كه فتيشيسمي‌ها بيش ترين تمايل را به آن‌ها نشان مي‌دهند. با اين حال شيء مورد هدف فتيشيسم هر چيزي مي‌تواند باشد. از آن جايي كه فتيشيسم در مردان بيشتر است، معمولا وسايل يا قسمت‌هاي تحريك كننده مرتبط با زنان است. براي آگاهي بيشتر در زمينه اختلالات كژكاري جنسي كليك كنيد.

 

واژنيسم از اختلالات كژكاري جنسي رايج

به طور كلي اختلالات جنسي به دو دسته كژكاري جنسي و نابهنجاري جنسي تقسيم مي‌شوند كه اختلالات جنسي شامل اختلال‌هاي فتيشيسم، مازوخيسم، ساديسم و… است. دسته ديگر اختلالات كژكاري جنسي است كه واژنيسم جزء اين دسته است. از ديگر اختلالاتي كه مي‌توان مربوط به اين دسته دانست شامل مرده خواهي، رابطه جنسي با حيوانات، نمايشگري جنسي، تماشگري جنسي و… است.

 

دلايل بروز فتيشيسم

فتيشيسم معمولا در طي دوره بلوغ خود را نشان مي‌دهد. تجربه همزمان لذت جنسي با يك شيء مي‌تواند در آينده باعث اين شود كه آن شي‌ء جنسي پنداشته شود. فتيشيسم را مي‌توان مرتبط با تجارب دوران كودكي و نوجواني نيز دانست. هنگامي كه يك كودك قرباني يا مشاهده گر يك رفتار جنسي نامناسب است، ياد مي‌گيرد تا از رفتار تقليد كند يا براي انجام آن تقويت مي‌شود. براي آگاهي در زمينه نحوه رفتار صحيح والدين با فرزندان در سن بلوغ كليك كنيد.

كودك آزاري يكي از علل بروز بسياري از انحرافات و كژكاري‌هاي جنسي است. برخي دانشمندان پيشنهاد مي‌دهند كه نبود يك زمينه اجتماعي مناسب براي رابطه جنسي و محروم بودن از ارتباطات جنسي اجتماعي، باعث مي‌شوند فرد به دنبال رضايت و لذت جنسي از راه‌هايي كه نياز كمتري به ارتباطات اجتماعي دارند، باشد. براي آگاهي بيش تر در زمينه اختلال ميل جنسي به كودك كليك كنيد.

هم چنين ممكن است فرد از ميزان جذابيت، قوه و توانايي خود براي درگير شدن در يك رابطه جنسي عادي مطمئن نباشد. در اين شرايط فرد با تكيه بر اشياء و ميل به آن‌ها خود را ايمن مي‌كند. برخي دانشمندان توانسته‌اند شواهدي از تغييرات مغزي براي توجيه فتيشيسم پيدا كنند. براي مثال آنچه درباره فتيش پا مشخص شده است، ناحيه‌اي كه در مغز مسئول پردازش حس‌هاي مرتبط با پا است و در كنار ناحيه پردازش احساسات جنسي قرار دارد. احتمال مي‌دهند فتيش پا به خاطر ارتباط و پيوند به وجود آمده بين اين دو بخش، ايجاد شود. براي شناخت بيش تر در زمينه برده جنسي كليك كنيد.

 

درمان يادگارخواهي

درمان فتيشيسم فقط در صورتي انجام مي‌گيرد كه فتيش فرد منجر به پريشاني شديد و نارضايتي فرد يا از بين رفتن عملكردهاي زندگي روزمره‌اش شود. درمان براي كاهش دادن فعاليت‌هاي مجرمانه فرد، كاهش تكيه بر فتيش براي به دست آوردن لذت و رضايت جنسي، بهبود مهارت‌هاي اجتماعي يا از بين بردن برانگيختيگي نابهنجار جنسي به كار مي‌رود. درمان فتيشيسم مي‌تواند پيچيده باشد و هيچ راه واحدي براي درمان آن پيدا نشده است. براي كسب اطلاعات بيش تر در زمينه رفتار درماني كليك كنيد.
در جلسات مشاوره جنسي از درمان‌هاي مختلف روانشناختي مثل شناخت درماني، رفتار درماني و… استفاده مي‌كنند. برخي داروهاي زيستي هم ممكن است در كاهش غريزه جنسي موثر باشند. براي پيشگيري از فتيشيسم والدين موظف‌اند تربيت جنسي در دوران كودكي و به نحوه برخورد با فرزندانشان در سن بلوغ توجه كنند. مشاوره جنسي به طور كلي براي همه اختلالات جنسي از جمله مالش دوستي، ساديسم، مبدل پوشي و… نيز مفيد است. براي كسب اطلاعات بيش تر در زمينه مالش دوستي و مبدل پوشي كليك كنيد.

 

مركز مشاوره حامي هنر زندگي

با توجه به افزايش فشارهاي رواني و استرس هاي روزمره ، امروزه بسياري از افراد نياز دارند از خدمات روانشناسي استفاده كنند اما با توجه به به مشكلاتي هم چون كمبود وقت و يا مسائل اقتصادي ممكن است برخي از افراد چشم بر روي اين نياز خود ببندند و از دريافت مشاوره پشيمان شوند . مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي با گردآوري كادري مجرب و متخصص اين امكان را مهيا كرده تا به صورت تلفني با متخصصان تماس بگيريد.
در مشاوره تلفني هزينه كم تري پرداخت مي شود و مسائلي هم چون رفت و آمد و معطلي نيز حذف مي شود. در مشاوره تلفني كيفيت جلسات مشاوره به هيچ عنوان پايين نمي آيد و مي توانيد كل فرايند درمان را به صورت تلفني پيش ببريد . متخصصان حامي هنر زندگي در خدمت شما هستند تا در زمينه حل مسائل و مشكلات ياري تان كنند. براي آگاهي بيش تر در زمينه مشاوره جنسي كليك كنيد.

سوالات متداول

رابطه كودك آزاري با فتيشيسم چيست؟

كودك آزاري يكي از علل بروز بسياري از انحرافات و كژكاري‌هاي جنسي است. برخي دانشمندان پيشنهاد مي‌دهند كه نبود يك زمينه اجتماعي مناسب براي رابطه جنسي و محروم بودن از ارتباطات جنسي اجتماعي، باعث مي‌شوند فرد به دنبال رضايت و لذت جنسي از راه‌هايي كه نياز كمتري به ارتباطات اجتماعي دارند، باشد. براي اطلاعات بيش تر در زمينه كودك آزاري كليك كنيد.

تربيت جنسي در دوران كودكي چقدر اهميت دارد؟

يكي از مهم‌ترين مسائلي كه والدين بايد به آن بپردازند تربيت جنسي كودك است كه غفلت از اين موضوع مي‌تواند عواقب سختي براي كودك به وجود آورد. يكي از مشكلاتي كه ممكن است در نتيجه عدم تربيت جنسي رخ دهد همين موضوع فتيش است. پس به طور كلي تربيت جنسي نقش پيشگيرانه دارد.  براي شناخت بيش تر در زمينه تربيت جنسي كليك كنيد.

منبع: فتيشيسم

براي دريافت مشاوره در زمينه فتيشيسم مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: فتيشيسم،
موضوع:
[ ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ] [ ۰۶:۴۴:۲۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 10
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر