مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

برقراري اولين رابطه جنسي

اگر براي اولين بار مي خواهيد رابطه جنسي داشته باشيد، تعيين زمان مناسب براي داشتن رابطه و انتخاب اولين شريك جنسي از اهميت زيادي برخوردار است چون احساسي كه از تجربه اولين رابطه جنسي خود به دست مي‌آوريد در روابط بعدي شما تاثير چشمگيري خواهد داشت. پيشنهاد مي‌كنيم براي كسب اطلاعات بيشتر در اين زمينه مقاله رابطه جنسي را مطالعه كنيد.

هر كس بنا به جنسيت، فرهنگ خانواده و جامعه، ارزش‌ها و اعتقادات فردي، تاثير دوستان و ... اولين رابطه جنسي را برقرار مي‌كند. داشتن ترس و اضطراب چه در رابطه جنسي پيش از ازدواج و چه بعد از ازدواج، امري طبيعي است. پس به اين نكته توجه داشته باشيد كه آيا از لحاظ روحي و جسمي آمادگي رابطه جنسي را داريد؟ اين رابطه از روي ميل و دوست داشتن است يا به دليل ترس از دست دادن فرد مقابل؟ براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه رابطه جنسي پيش از ازدواج كليك كنيد.

 واقع بيني در مورد اولين رابطه جنسي


ترس و اضطراب باعث مي‌شود كه از اولين رابطه جنسي لذت نبريد و برنامه ريزي‌هايتان خراب شود، از طرفي نبايد براي اولين رابطه خود رويايي و ايده آل گرايانه برنامه ريزي كنيد. مخصوصا زماني كه هر دو نفر شما بي تجربه هستيد. هنوز در مورد بدن يكديگر آگاهي چنداني نداريد و ممكن است رابطه مطابق انتظارات شما پيش نرود پس احتمال خرابكاري وجود دارد.

توجه داشته باشيد كه شما مي‌خواهيد نياز جنسي خود را برآورده كنيد و از بودن با يكديگر لذت ببريد؛ پس نيازي نيست كه كامل باشيد يا هر تكنيكي كه ياد گرفتيد بخواهيد اجرا كنيد تا فرد مقابل را تحت تاثير قرار دهيد. فقط سعي كنيد روش ارضاي نيازهاي جنسي يكديگر را پيدا كنيد. نظر يكديگر را در مورد اينكه چه كاري مطابق ميل ديگري است جويا شويد. در زمان رابطه به موقعيت يكديگر اهميت دهيد و از احساس يكديگر درباره رابطه سوال كنيد؟

چه كارهايي پيش از برقراري اولين رابطه جنسي لازم است انجام دهيم؟

پيش از آن كه براي برقراري اولين رابطه زناشويي خود اقدام كنيد لازم است آگاهي‌هاي خود را بالا ببريد. موارد زير پيش از رابطه جنسي اهميت دارد:

توجه به نظافت شخصي و بهداشت رابطه جنسي

توجه به نظافت شخصي و مسائل بهداشتي اهميت زيادي دارد. براي جلوگيري از بروز بيماري‌هاي مقارتبي مانند سوزاك، ايدز، سيفليس و زگيل‌هاي تناسلي ... و جلوگيري از بارداري‌هاي ناخواسته از كاندوم استفاده كنيد. گاهي برخي افراد خجالت مي  كشند استفاده از كاندوم را مطرح كنند؛ چون مي‌ترسند شريك جنسي خود را ناراحت كنند. حتي ممكن است طرف مقابل شما بهانه‌هايي از اين دست كه «من با كاندوم راحت نيستم يا لذت نمي‌برم" يا "مگه به من اعتماد نداري و مي‌ترسي كه مريضي داشته باشم» بخواهند شما را منصرف كنند. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه بيماري هاي مقاربتي كليك كنيد.

توافق بر سر مسائل جنسي


با اين حال بايد پيش از برقراي رابطه جنسي درباره اين مسائل با يكديگر به توافق برسيد، گذشتن از آن چه كه واقعا براي شما اهميت دارد و خواسته شماست مي‌تواند در آينده باعث سرخوردگي‌تان شود. به همين جهت بر داشتن مهارت‌هاي ارتباطي مانند نه گفتن و جرات‌مندي بسيار تاكيد مي‌شود. در نهايت يك مكان مناسب انتخاب كنيد كه بدون استرس بتوانيد رابطه جنسي داشته باشيد در غير اين صورت آن طور كه انتظار داريد لذت نخواهيد برد. برقراري رابطه جنسي لذت بخش براي هر دو زوج نياز به آموزش و كسب آگاهي دارد. براي اطلاع بيشتر از نحوه برقراري اولين ارتباط جنسي مي توانيد مشاوره جنسي دريافت كنيد.

در نظر گرفتن مكان مناسب

براي برقراري اولين رابطه جنسي محيطي آرام و آشنا لازم است تا از استرس و نگراني زوجين بكاهد.زوجين مي توانند به سليقه خود بهترين و راحت ترين مكان را انتخاب كنند تا احساس راحتي و آرامش داشته باشند.

آشنايي با انواع شيوه هاي رابطه جنسي

رابطه جنسي انواع مختلفي دارد. قبل از برقراري اولين رابطه جنسي با همسرتان بهتر است با انواع مختلف آن آشنا شويد.صحبت كردن با همسرتان قبل از رابطه و شناخت علاقه او به لذت بيش تر كمك مي كند.

شناخت انواع بيماري ها و وسايل پيشگيري

بيماري هايي وجود دارد كه در حين مقاربت مي تواند كيفيت زندگي زنانشويي را تغيير دهد. لازم است افراد از راه هاي پيشگيري و خطرات حين مقاربت آگاهي داشته باشند. بيماري هاي مقاربتي درد دخول را افزايش مي دهند. بنابراين لازم است آن ها را بشناسيم تا در اسرع وقت به متخصص رجوع كنيم.

داشتن معاشقه قبل از رابطه جنسي

قبل از برقراري رابطه جنسي زوجين بهتر است با يكديگر با كلمات محبت آميز صحبت كنند. يكي از مهم ترين عواملي كه رابطه را لذت بخش مي كند، عشق و ابراز علاقه زوجين به يكديگر است كه استرس را هم تا حدود زيادي كاهش مي دهد.


اولين رابطه جنسي در شب عروسي چگونه خواهد بود؟

اگر شما و همسرتان بخواهيد طبق سنت و فرهنگ، اولين رابطه جنسي خود را به بعد از ازدواج و به شب رفاف موكول كنيد؛ مي‌توان تصور كرد چه فشار رواني بالايي را بايد تحمل كنيد. بعد از يك روز شيرين اما طاقت فرسا كه از تداركات و آرايشگاه شروع مي‌شود تا عكس گرفتن و رقصيدن و رفتن تمامي مهمان ها؛ بايد براي مراسم ديگري آماده شويد كه نيازمند آمادگي جسمي و روحي است. توصيه مي‌كنيم مقاله شب زفاف را نيز مطالعه كنيد.

ديگر تصميم با خودتان است كه مي‌خواهيد شب اول به معاشقه و تحريك لمسي بپردازيد يا رابطه جنسي كامل و مقاربت داشته باشيد. اما به اين نكته توجه داشته باشيد، حسي كه بعد از اولين رابطه در شما برانگيخته مي‌شود تا مدت‌ها ادامه پيدا مي‌كند؛ پس بهتر است عمل دخول در زمان اضطراب و خستگي انجام نشود.

 

شكيبايي در برقراري اولين رابطه جنسي

صبور بودن نقش مهمي در لذت بخش بودن اولين رابطه ايفا مي كند. شرايط طرف مقابل خود را در نظر بگيريد و به او فرصت دهيد تا از لحاظ روحي و جسمي براي اين رابطه آمادگي پيدا كند. داشتن معاشقه و پيش نوازي كافي رمز اصلي موفقيت در اولين تجربه جنسي شما خواهد بود به طوري كه بوسه، نوازش و لمس بدن مي تواند تا حد زيادي كيفيت رابطه جنسي تان را بالا ببرد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه صبور بودن كليك كنيد.

معمولا دختران به دليل درد از دست دادن پرده بكارت نگران هستند. در اولين رابطه ممكن است كمي درد داشه باشيد ولي اگر شريك جنسي تان به اندازه كافي براي معاشقه زمان صرف كند به دليل ترشح واژن حين عمل دخول درد كمتري خواهيد داشت. ترس و اضطراب باعث كاهش ترشحات واژن و در نتيجه دردناك شدن عمل دخول مي شود. اين درد در بسياري از خانم ها فقط چند ثانيه طول مي كشد. در صورت لزوم مي توانيد از ژل روان كننده لوبريكانت استفاده كنيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه پرده بكارت كليك كنيد.

 

همزمان شدن ارگاسم در اولين رابطه جنسي

رسيدن همزمان به ارگاسم نيازمند زمان است تا بيشتر بتوانيد با بدن يكديگر ارتباط موثر پيدا كنيد. بعيد است كه از همان اولين رابطه زناشويي بتوانيد با هم ارضا شويد به خصوص زماني كه هر دو بي تجربه باشيد. پس سعي كنيد از بودن با يكديگر لذت ببريد و كمك كنيد تا روش هاي ارضا شدن يكديگر را پيدا كنيد.

 

احساس منفي بعد از اولين رابطه زناشويي


در فرهنگ ما داشتن بكارت دختر هنوز جنبه ارزشي دارد گرچه ممكن است اهميت آن در نسل جوان كمتر شده باشد؛ به همين دليل داشتن رابطه جنسي قبل از ازدواج باعث ايجاد احساسات ناخوشايندي مانند احساس گناه، سرخوردگي، بي ارزش شدن و مورد سو استفاده واقع شدن در بسياري از دختران مي شود. افسردگي و اضطراب نيز به دليل ترس از فهميدن خانواده و شوهر تشديد مي شود. پسرها هم به دليل باورها و اعتقادات مذهبي ممكن است دچار عذاب وجدان و احساس گناه شوند. تمام اين مسائل باعث مي شود كه در روابط خود صداقت را فراموش كنند.

بسياري از جوانان براي كاهش دردهايي كه از روابط خود ديده اند به دنبال شروع يك رابطه عاطفي ديگر هستند. اما شروع يك رابطه جديد كمكي به باز شدن گره هاي قبلي نكرده و مسئله را پيچيده‌تر مي كند. مشاوره روانشناسي در اين مواقع به حل شدن مسئله كمك به سزايي مي كند.

منبع: اولين رابطه جنسي

براي دريافت مشاوره در زمينه اولين رابطه جنسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: اولين رابطه جنسي،
موضوع:
[ ۱۰ تير ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۲۰:۵۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 1
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر