مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

جنون بعد از زايمان در مقايسه با افسردگي بعد از زايمان يك بيماري بسيار نادر است. تقريبا از هر 1000 زايمان در 1 الي 2 نفر اتفاق مي افتد. اما يك بيماري رواني جدي است و نبايد آن را ناديده گرفت. 5% زنان مبتلا خودكشي كرده و 4% نوزاد تازه متولد شده خود را كشته اند؛ بنابراين مادر مبتلا به جنون بعد از زايمان بايد سريعا تحت درمان قرار بگيرد در غير اين صورت احتمال آسيب به خود و يا نوزادش وجود دارد. براي پيشگيري از اين بيماري بايد علل آن شناسايي و رفع شوند. در اين مقاله درباره جنون بعد از زايمان و راه هاي پيشگيري و درمان آن مي پردازيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بارداري و مراقبت هاي پس از زايمان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

جنون بعد از زايمان

جنون بعد از زايمان يك نوع بيماري شديد اما قابل درمان است كه بعد از به دنيا آوردن نوزاد براي مادر اتفاق مي افتد. اين بيماري حتي در كساني كه سابقه ابتلا به بيماري رواني و يا دوره هاي خلقي پايين را نداشته اند نيز ديده شده است. اما زناني كه داراي سابقه بيماري هاي رواني مثل اختلال دوقطبي هستند با احتمال بيشتري ممكن است دچار اين عارضه شوند. معمولا جنون بعد از زايمان چند روز تا چند هفته اول زايمان شروع شده و به سرعت علائم تشديد مي شوند.

اكثر خانم ها تنها با دارو و بستري شدن در بيمارستان درمان مي شوند. اين بيماري براي خانم و خانواده شان مي توان بسيار ترسناك و شكه كننده باشد. اگر پس از زايمان دچار تغييراتي غير معمول شديد، اطرافيان را در جريان بگذاريد؛ چرا كه احتمال ابتلا به بيماري هاي رواني ديگري مثل افسردگي بعد از زايمان نيزوجود دارد. شما و همسرتان با اطلاع از نشانه هاي اين اختلالات مي توانيد از پيشروي آن ها جلوگيري كنيد.

نشانه هاي جنون بعد از زايمان

نشانه هاي جنون پس از زايمان معمولا به طور ناگهاني در دو هفته اول بعد از زايمان شروع مي شود. در موارد نادر نشانه ها پس از چند هفته از زايمان رشد مي كنند. زنان نشانه هاي مختلفي را از خود بروز مي دهند، رايج ترين آن ها شامل موارد زير است:

 • توهم (احساس محرك هايي كه وجود ندارند، مثل شنيدن صداهاي غير واقعي)
 • هذيان (باورهاي عجيبي كه نمي توانند واقعيت داشته باشند)
 • شيدايي (خلق وخوي بسيار بالا و شاد) يا برعكس خلق پايين با نشانه هايي از افسردگي
 • مشكل در خواب
 • احساس ترس
 • سوء ظن و شك به انگيزه هاي ديگران
 • خستگي و بي حالي
 • احساس گيجي و سردرگمي
 • رفتارهاي متضاد با شخصيت اصلي

چه عواملي باعث جنون پس از زايمان مي شوند؟

هنوز دليل اصلي بروز جنون پس از زايمان مشخص نشده است، اما تحقيقات نشان داده اند كه در شرايط زير خطر ابتلا براي شما بيشتر مي شود:

 • داشتن سابقه بيماري رواني در خانواده؛ به خصوص جنون پس از زايمان (حتي اگر خودتان هيچ نوع بيماري رواني نداشته ايد)
 • در حال حاضر تشخيص اختلال دوقطبي يا اسكيزوفرنيا براي شما وجود دارد
 • دوران بارداري يا زايمان سختي داشته ايد

جنون پس از زايمان با بيمار چه مي كند؟

زناني مبتلا به جنون پس از زايمان در حقيقت با واقعيت قطع ارتباط كرده و هذيان ها و توهمات براي او بسيار واقعي جلوه مي كنند. هذيان ها و توهمات اشكال متفاوتي دارند اما اغلب داراي زمينه هاي مذهبي هستند. بيشتر اين زنان به خودشان و يا اطرافيان آسيبي نمي زنند؛ اما به دليل افكار و قضاوت هاي بي پايه ناشي از هذيان هميشه بايد شرط احتياط را رعايت كرد و هر چه سريع تر اين افراد را تحت درمان اورژانسي قرار داد. اگر متوجه علائم در خود يا يكي از نزديكانتان شديد نگران نباشيد تنها كافي است به مراكز مربوطه مراجعه نماييد.

راه هاي پيشگيري از جنون پس از زايمان

اگر در معرض خطر ابتلا به جنون پس از زايمان هستيد، در طول حاملگي بايد از مراقبت هاي ويژه بهره برده و توسط روان پزشك معاينه شويد. همچنين در هفته 32 بارداري بايد يك جلسه توجيهي با همسر، خانواده و دوستان به همراه متحصص زنان زايمان خود داشته باشيد. بدين صورت از همه اطرافيان از نشانه ها و خطرات جنون پس از زايمان اطلاع پيدا مي كنند.

در چند هفته اول پس از زايمان حتما بايد تحت نظر متخصص زنان و بهداشت روان قرار داشته باشيد.

درمان جنون پس از زايمان

در صورتي كه درماني صورت نگيرد، شدت علائم طي 2 تا 12 هفته از كمرنگ شده و 6 تا 12 ماه براي بهبودي طول خواهيد كشيد. اما با درمان اكثر زنان خيلي زودتر و به بهبودي كامل مي رسند. با وجود اينكه خود زنان متوجه مشكلشان بعد از زايمان مي شوند اغلب براي درمان و گرفتن كمك اقدامي نمي كنند؛ چرا كه مي ترسند افكار وحشتناك شان باعث تنفر و دور شدن اطرافيان از آن ها شود، پس تلاش مي كنند افكارشان را براي خود نگه دارند. اولين قدم براي درمان، آگاهي دادن درباره طبيعي بودن اين افكار مي باشد. در قدم بعد مادر و بچه را بايد به يك محيط امن انتقال داد، سپس مادر ارزيابي و درمان هاي مورد نياز ارائه شود. پس از تشخيص جنون با تشخيص متخصص اقدامات زير صورت خواهد گرفت:

 • بستري شدن در بيمارستان
 • تجويز داروهاي آنتي سايكوتيك
 • تجويز داروهاي ضد افسردگي
 • الكترو شوك درماني
 • مشاوره روانشناسي باليني يا ساير متخصصان سلامت روان

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بارداري و مراقبت هاي پس از زايمان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : جنون بعد از زايمان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: جنون بعد از زايمان،
موضوع:
[ ۱۴ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۹:۲۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

بسياري از خانواده‌ها، در اين دنياي شلوغ امروز ما، براي با هم بودن و حفظ وحدت خانواده مانند نسل‌هاي گذشته خود مجبورند كه بيشتر تقلا كنند. با وجود همه مشغله‌ها نياز خانواده تغييري نكرده، شما هم‌چنان براي شناختن خود، وقت گذراندن و يادآوري خاطرات شيرين تان به خانواده‌اي متحد و يكپارچه نيازمنديد. شما براي حفظ وحدت خانوادگي‌تان بايد باهم همكاري كنيد، به هم كمك كنيد و مهم‌تر از همه، بتوانيد به يكديگر اعتماد كنيد. در اين مقاله به راهكارهايي مي‌پردازيم كه ما را براي ايجاد و حفظ وحدت خانوادگي‌مان كمك مي‌كنند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه وحدت خانوادگي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

از كجا شروع كنيم؟

راه‌كارهاي مناسب براي ساخت خانواده‌اي وحدت‌ يافته را به سه دسته تقسيم كرده‌ايم. شما براي اين كار نياز داريد تا ارتباط بين خودتان و ديگر اعضا را اصلاح كنيد، زمان باهم بودن خانواده و تفريح مشترك را افزايش دهيد و در نهايت تقسيم وظايف و مسئوليت‌پذيري افراد را مديريت كنيد. وحدت خانواده در واقع كمال مطلوب انسجام خانواده محسوب مي شود. براي رسيدن به اين هدف نكات زير را رعايت كنيد.

 

مانند يك خانواده ارتباط داشته باشيد.

ارتباط موثر برقرار كنيد.

هر عضوي از خانواده به خصوص خود شما مهم و ارزشمند هستيد. پس به نيازهاي خود اهميت دهيد و اگر ديگر اعضا هم بايد آن‌ها را بدانند، نيازتان را بيان كنيد. براي اين كار نياز است كه علاوه بر صميميتي كه با خانواده خود داريد با آن‌ها در بيان خواسته‌هاي خود صادق باشيد. مودب بودن را فراموش نكنيد. اگر با خشونت و پرخاش خواسته خود را بيان كنيد علاوه بر اين كه صميميت و وحدت خانواده شما مختل مي‌شود اعضاي خانواده در برابر شما تدفاعي شده و نياز شما برطرف نمي‌شود.

صبور باشيد، بالعكس ديگران!

معمولا زماني كه تلاش مي‌كنيم صبور باشيم، شتاب‌زدگي ديگران، بي‌قراري، بي‌ادبي يا خشونت و جر و بحث، صبر ما را هم لبريز مي‌كند. تنها راه‌كار آن است كه براي اين موقعيت‌ها آمادگي داشته باشيد. بدانيد كه ديگران تحمل شما را به چالش مي‌كشند پس خودتان را آماده كنيد. بدون آن كه خشونت و بي‌احترامي كنيد پاي حرفتان بايستيد و قاطع باشيد و اصرار داشته باشيد كه مشتاق هستيد تا گفت و گو كنيد.

دوستانه بودن را تمرين كنيد.

اگر اول صبح براي همه خوش‌برخورد باشيد، آن‌ها تمام روز با شما خوش‌برخورد خواهند بود. زمان بگذاريد و رفتار و ژست‎‌هاي مهربان و دوستانه را با اعضاي خانواده خود تمرين كنيد. براي دوستانه بودن نياز به انجام كار سختي نيست؛ مي‌تواند از يك ارتباط چشمي، لبخند و يك صبح به خير شروع شود. مقاله ابراز عشق در خانواده را مطالعه كنيد.

به بقيه گوش دهيد.

همان‌طور كه انتظار داريد اعضاي خانواده‌تان نگراني‌ها و نيازهايتان را بفهمند، براي شنيدن نگراني‌هاي ديگر اعضاي خانواده‌تان هم وقت بگذاريد. افراد در خانواده اگر شنيده شوند بيشترين كمك را به وحدت خانواده مي‌كند. هنگام صحبت كردن تمام عوامل حواسپرتي خود را كنار بگذاريد و تمام توجه خود را به فرد مقابلتان اختصاص دهيد. ارتباط چشمي را فراموش نكنيد. زماني كه با كسي از اعضاي خانواده خود صحبت مي‌كنيد به چشمانش مستقيم نگاه كنيد. نشان دهيد كه توجه مي‌كنيد و حرف‌هاي او را درك مي‌كنيد.

قدرداني تان را به هم نشان دهيد.

اكثر افراد خانواده شما (شايد هم همه‌ آن ها) هميشه كنار شما بودند و تمام زندگي شما را تسخير كرده‌اند. اين را به آن‌ها بگوييد كه بودن آن‌ها براي شما مهم است و شما قدردان آن‌ها هستنيد. به آن ها بگوييد چقدر خوشحاليد كه با هم خانواده ايد.

با مخالفت موافق باشيد.

همه اعضاي خانواده شما قرار نيست با هر مسئله‌اي موافق باشند. به عنوان يك خانواده نياز است منعطف باشيد، تفاوت نظر اعضاي خود را بپذيريد. از تلف كردن زمان و انرژي‌تان در بحث در مورد مسائل كوچك مانند بيرون گذاشتن زباله‌ها خودداري كنيد. هنگامي كه يك درگيري به وجود آمد با مهارت‌هاي ارتباطي و همدلي به همديگر فرصت دهيد تا احساسشان را بيان كنند. بحث و جدل نكنيد و وسط حرف يكديگر نپريد.

عذرخواهي كنيد و عذرخواهي ديگران را بپذيريد.

وقتي بحثي شروع مي‌شود شما سعي مي‌كنيد كه آن را حل و فصل كنيد. اما در اين بين ممكن است خط قرمزي عبور كرده باشيد يا توهيني به كسي شده باشد. عذرخواهي كنيد. پذيرفتن اشتباه و عذرخواهي بهترين راهي است كه وحدت خانواده را برمي‌گرداند. ممكن است اين مسئله براي فردي ديگر هم در خانواده شما پيش بيايد و از شما عذرخواهي كند. سعي كنيد عذرخواهي ديگران را هم بپذيريد در حالي كه انتظار خود را براي رفتار آيندۀ او، به او يادآوري مي‌كنيد. به ياد داشته باشيد هيچ خانواده‌اي بدون اختلاف و اشتباه نيست و وحدت كامل وجود ندارد. شما تنها مي‌توانيد تنها كنار براي رشد تلاش كنيد.

 

ديگران را در مسئوليت‌پذيري شريك كنيد.

روال خانوادگي داشته باشيد.

روال‌هاي خانوادگي باعث مي‌شود اعضاي خانواده بدانند در هر زمان مشخص چه اتفاقي مي‌افتد. روالي مانند ساعث 10 شب براي شام، مي‌تواند زماني براي دور هم جمع شدن خانواده نيز باشد. روال‌ها، زندگي را قابل پيش‌بيني مي‌كنند. توجه كنيد كه براي ايجاد اين روال انعطاف داشته باشيد و براي تغيير آن از نظر اعضا استفاده كنيد. همچنين مي‌توانيد روال‌هاي طولاني‌تر مانند هفتگي يا سالانه ايجاد كنيد. زمان فيلم ديدن هفتگي يا زمان سفر چند روزه خانوادگي در يك سال مي‌تواند از اين نمونه‌ها باشد.

كارهاي فردي، براي خود هر فرد است.

در خانواده هر كسي بايد گليم خودش را از آب بكشد. بار كارهاي فردي هر عضو نبايد به دوش ديگران بيفتند. هر بار كه هر فرد وظايف خود را به درستي انجام بدهد احترام و وحدت بين اعضا بيشتر مي‌شود. براي كودكان و نوجوانان اگر نقش‌ها و وظايف جابجا كنيد، مفيدتر خواهد بود. علاوه بر كارهاي شخصيشان، مثلا خريد كردن، شستن ظرف‌ها و استفاده از ماشين لباس‌شويي يا حتي پخت و پز را بين اعضاي خانواده به صورت چرخشي تغيير دهيد. اين گونه هم خسته نمي‌شوند و هم مهارت‌هاي مختلف را براي خودكفايي خود ياد مي‌گيرند.

 

مثل يك خانواده دور هم جمع شويد

خانواده در اولويت است

اعضاي خانواده بايد ياد بگيرند كه خانواده را در اولويت خود قرار دهند. اين مي‌تواند به معناي هزينه دادن در بخش‌هاي ديگر باشد. اما اين هزينه‌ها در نهايت به وحدت خانواده شما كمك مي‌كند. برنامه‌هاي كاري‌تان را سعي كنيد پيش از برنامه‌هاي خانوادگي قرار ندهيد تا با آن‌ها تداخل نكند. شايد اين كار براي شما سخت باشد اما ارزشش را دارد. اگر مي‌توانيد سعي كنيد حتما در برنامه بيرون رفتن يا دور هم جمع شدن خانواده حضور داشته باشيد.

سنت‌هاي خانوادگي

سنت‌هاي خانوادگي باعث حس پويايي و وحدت در خانواده شما مي‌شود. مثل جمع شدن شب يلدا، نوروز يا مناسبت‌هاي مذهبي كه بستگي به خود شما دارد. سنت‌هاي هفتگي هم مي‌توانيد طراحي كنيد. پنج‌شنبه‌ شب‌هاي بازي دسته جمعي، جمعه صبح‌هاي كله‌پاچه يا چهارشنبه‌ ظهرهاي قورمه‌سبزي، از اين خوشمزه‌تر نمي‌شود.

به يكديگر تكيه كنيد

ممكن است براي هم كدام از اعضاي خانواده و يا كل آن معضل‌هاي سختي به وجود بيايد؛ مرگ يكي از اعضاي خانواده، ورشكست شدن يكي از اعضا يا شكست تحصيلي فرزند خانواده. اعضا بايد احساس كنند كه در اين مواقع تنها گذاشته نمي‌شوند و مي‌توانند روي يكديگر حساب كنند.

 

مشاور خانواده را امتحان كنيد.

اگر احساس مي‌كنيد براي پيشرفت وحدت خانوادگي‌تان نياز به كمك حرفه‌اي داريد، حتما مشاور خانواده را امتحان كنيد. مشاوران خانواده و خانواده‌ درمانگران تخصص اين را دارند تا به بهبود مشكلات بين اعضاي خانواده كمك كنند. آن‌ها مهارت‌هاي لازم را به شما آموزش مي‌دهند و كمك مي‌كنند تا نقش خود را به طور موثرتر ايفا كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه وحدت خانوادگي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  وحدت خانوادگي | راه‌هايي براي ايجاد وحدت خانوادگي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: وحدت خانوادگي،
موضوع:
[ ۱۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۳:۲۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

انتخاب پوشك خوب يكي از مسائل مهمي است كه در سال هاي اول زندگي فرزندتان تا زماني كه ديگر نيازي به پوشك شدن نداشته باشد، ذهن تان را مشغول مي كند. كودك شما همواره به پوشك نياز دارد و در نتيجه كيفيت بد آن مي تواند موجب آزار و اذيت او و حتي آسيب به رشد پاهاي او شود. هجوم مارك ها و تبليغات هاي مختلف ممكن است شما را گيج كند، اما با داشتن چند معيار و دانستن چند نكته مي توانيد انتخاب هاي خود را محدود تر كرده و با قدري صبوري و آزمون و خطا پوشك مناسب كودكتان را پيدا كنيد. در ادامه معيارهايي براي تشخيص يك پوشك خوب اشاره خواهيم كرد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه رشد و تربيت كودك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

انواع پوشك

پوشك ها به دو دسته پوشك هاي يك بار مصرف و پوشك هاي پارچه اي تقسيم مي شوند. پوشك هاي يك بار مصرف ادرار را جذب مي كنند و مواد دفع شده را در خود نگه مي دارد. اين پوشك ها در سايز ها و اندازه هاي مختلف براي گروه هاي سني مختلف توليد مي شوند. به علاوه پوشك هاي ديگري براي شب يا پوشك هايي براي شنا در استخر توليد مي شود.

پوشك هاي پارچه اي قابليت شست و شو دارند و مقرون به صرفه تر هستند ولي اكثر والدين به خاطر سهولت، پوشك يكبار مصرف را ترجيح مي دهند. ايرادي در اين كار نيست اما بايد توجه كنيد تا پوشكي كه براي كودكتان استفاده مي كنيد داراي استانداردها باشد.

 

ويژگي هاي پوشك خوب

براي اينكه تصميم بگيريد از پوشك يكبار مصرف استفاده كنيد يا پوشك پارچه اي، بايد به ويژگي هاي كودك خود توجه كنيد. برخي از كودكان به پوشك هاي يكبار مصرف حساسيت دارند. پس بايد كمي به خود سختي داده و از پوشك هاي پارچه اي استفاده كنيد. مي توانيد با تهيه پارچه هاي ضد حساسيت از داروخانه از آلرژي پوستي كودكتان جلوگيري كنيد. در ادامه به نكاتي كه در تهيه پوشك خوب بايد در نظر بگيريد اشاره كرده ايم:

سايز مناسب براي كودك

اولين قدم براي انتخاب يك پوشك خوب انتخاب يك سايز مناسب براي آن مي باشد. سايز پوشك را بر اساس وزن كودكتان انتخاب كنيد.

 • سايز ۱ (تا وزن ۷ كيلوگرم)
 • سايز ۲ (تا وزن ۹-۶ كيلوگرم)
 • سايز ۳ (تا وزن ۱۴-۸ كيلوگرم)
 • سايز ۴ (تا وزن ۱۸-۱۱ كيلوگرم)
 • سايز ۵ (تا وزن بالاي ۱۳ كيلوگرم)
 • سايز ۶ (تا وزن ۱۷ كيلوگرم)

گراني يا ارزاني پوشك

بعد از اينكه يك پوشك با سايز مناسب پيدا كرديد به قيمت آن توجه كنيد. شما به تعداد زيادي پوشك احتياج خواهيد داشت. و اگر پوشك انتخابي شما گران باشد، فشار مالي زيادي به شما تحميل خواهد شد. از طرفي گران بودن دليل بر بهترين بودن نيست، ديگر ويژگي هاي پوشك خوب را در نظر بگيريد و بهترين انتخاب را داشته باشيد.

متناسب بودن طول پوشك

علاوه بر اينكه پوشك بايد در سايز مناسب تهيه شده باشد به اين توجه كنيد كه پوشك به قدر كافي بلند باشد كه مدفوع وي از پشت پوشك خارج نشود مخصوصا در ماه هاي اول مدفوع كودك آبكي مي باشد.

به ظرافت پوشك هم توجه كنيد. اگر پوشك زيادي بزرگ باشد، دست و پاي كودك را مي گيرد و مانع از فعاليت وي مي شود و درضمن به پاهايش حالت داده، راه رفتن را سخت مي كند و حتي ممكن است تغييرات ساختاري در پاي كودك ايجاد بكند.

پوشكي فاقد مواد حساسيت زا

برخي پوشك ها حاوي لوسيون هايي هستند كه علاوه بر بوي خوب از پوست كودك محافظت مي كنند. اين لوسيون ممكن است آلرژي زا بوده و كودك را اذيت كند. لبه هاي كش دار يك پوشك هم راحتي ومناسبي ان را تضمين مي كند.

جنس پوشك

پوشك خوب بايد رويي اش از كتان باشد. پوشك هاي پاستيكي پوست كودك را اذيت كرده و سوختگي ايجاد مي كنند.

اگر پوشك كودك تان با هر بار ادرار بوي بد مي دهد، روي پاي كودكتان رد مي اندازد، گلوله شده و پنبه هايش ازهم باز مي شود، از اطرافش پس مي دهد مطمئن باشيد كه بايد به فكر پوشك جديدي باشيد. اما اگر فكر مي كنيد ديگر بايد كاري براياز پوشك گرفتن كودك تان بكنيد بهتر است قبل از آن مشاوره كودك دريافت كنيد و براي اين كار از روش هاي سنتي استفاده نكنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه رشد و تربيت كودك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :   چگونه يك پوشك خوب براي كودك انتخاب كنيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: پوشك خوب،
موضوع:
[ ۱۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۳:۵۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

ممكن است مدتي باشد كه ازدواج كرديد اما هنوز نمي دانيد براي پول گرفتن از شوهر خود چگونه بايد درخواست كنيد. بسياري از زوجين پيش از ازدواج درباره مسائل مالي صحبت نمي كنند. همين موضوع مي تواند باعث بسياري از دلخوري ها شود. شايد صحبت درباره مسائل مالي را موضوعي پيش پا افتاده يا شرم آور تصور مي كرديد، اما هنوز هم دير نشده. شما مي توانيد با استفاده از روش هاي كه در اين مقاله ذكر كرديم به خواسته خود برسيد. از طرفي مشكلات مالي كه با همسر خود داريد، ممكن است به خاطر خساست و يا بر عكس دست دل بازي هاي بي مورد و كمك مالي به خانواده اش باشد. بهتر است براي پي بردن به علت اين رفتارها موضوع را با يك مشاوره روانشناسي در ميان بگذاريد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه پول گرفتن از شوهر تان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

با همسرتان قرارداد داشته باشيد.

بر خلاف تصور مردم درباره رابطه زناشويي كه تنها يك رابطه عاطفي است و دو طرف بايد به طور فطري همه چيز را بدانند، واقعيت طور ديگري است. قسمت مهمي از ازدواج مسائل مالي و قرارهاي بين فردي است. بايد نقش هر يك از زوجين در خانواده بر اساس مسئوليت‌هايشان مشخص باشد. براي اين كار بايد قراردادي داشته باشيد.

ممكن است شما شغلي تمام‌وقت داشته باشيد و شوهرتان هم به اندازه شما كار كند. كارهاي منزل را باهم تقسيم مي‌كنيد و تقريبا در انجام مسئوليت‌ها باهم مساوي هستيد. در اين شرايط كار شما راحتتر است. شما قسمتي مساوي از درآمدهايتان را باهم جمع مي‌كنيد و از آن براي مخارج خانه استفاده مي‌كنيد و باقي‌مانده را براي هزينه‌هاي شخصي نگه مي‌داريد.

ممكن است شما شغلي پاره‌وقت داشته باشيد و طبيعتا درآمد چنداني نداريد. به واسطه اين كه زمان خالي بيشتري داريد كارهاي منزل بيشتر روي دوش شما است. طبيعتا در اين شرايط شما و شوهرتان موقعيت مشابهي نداريد. در اين مواقع بايد به طور مشخص باهم قراردادي تدوين كنيد كه شوهرتان علاوه بر هزينه‌هاي زندگي مشترك كه بر عهده دارد در صورت نياز كمك‌هزينه‌اي را بايد براي شما اختصاص دهد.

در حالتي كه شما شاغل نيستيد و تمام كارهاي خانه را بر عهده داريد باز هم به قراردادي به اين شكل نياز داريد. سعي كنيد در آغاز زندگي مشترك به طور شفاف و مشخص در اين رابطه با همسرتان صحبت كنيد و تمام حدود و قرارها را باهم مشخص كنيد تا در ادامه اختلاف كمتري داشته باشيد. همچنين هر چند وقت يك بار بر اساس شرايط جديد اين قرارداد را به روز رساني كنيد.

 

شفاف باشيد.

مخارج خود را به طور شفاف ثبت كنيد و اگر لازم بود با شوهرتان در ميان بگذاريد. با شوهرتان جلسه بگذاريد و بعد از چند ماه كه مخارج خود را ثبت كرديد ميانگين هزينه ماهانه خود را بيان كنيد. اگر از او انتظار داريد كه نياز مالي شما را تامين كند؛ بايد انتظار هم داشته باشيد كه او بخواهد از كليت مخارج شما اطلاع داشته باشد. در مقابل شما نيز اين انتظار را از او داريد. در اين جلسات مي‌توانيد خودتان به مديريت مالي او كمك كنيد. بر اساس درآمدي كه دارد هزينه‌هاي خانه، هزينه‌هاي شخصي همسرتان، پس‌اندازها و كمك‌هزينه خودتان را باهم محاسبه كنيد تا مسائل مالي براي هر دو شما شفاف باشد.

 

سهم خودتان را انجام دهيد.

علاوه بر تعهد شوهرتان در قراردادي كه بين شما برقرار شده براي تامين مالي شما، شما نيز سهمي داريد. اگر شما نقش خودتان را در زندگي مشترك به درستي ايفا نكنيد، شوهر شما نيز تعهدش را انجام نمي دهد. توجه كنيد كه مسئوليت مشخص خود را به مسائل بين فردي‌تان تعميم ندهيد. براي مثال رابطه جنسي، بيان احساسات و عاطفه، درد دل كردن و ابراز عشق، اين‌ها جزئي از رابطه شماست و با مسئوليت‌هاي كاري خانه و قرارداد مالي شما متفاوت است. پس در هر حالت نگذاريد اختلافات مالي به رابطه عاطفي‌تان لطمه بزند.

 

درخواستتان را زمان مناسب بيان كنيد.

با وجود قرار مشخص و شفاف ممكن است يك نياز آني و پيش‌بيني نشده براي شما پيش آمده باشد. در اين شرايط بايد بدانيد كه آيا زمان مناسبي براي بيان درخواستتان هست؟ همسر شما عصباني نيست؟ به خاطر فشار مالي تحت فشار نيست؟ اگر تحت فشار مالي است اما نياز شما هم غير قابل اجتناب است اول با او همدلي كنيد و نشان دهيد كه مشكلاتش را درك مي‌كنيد و پس از آن لزوم برآورده شدن نيازتان را بيان كنيد. اگر همسرتان از موضوع ديگري عصباني است بگذاريد زماني بگذرد و آرام شود. در شرايط آرامش درخواستتان را بيان كنيد.

 

به او احساس افتخار دهيد.

مردان اگر مورد نوازش عاطفي مناسب قرار بگيرند در رابطه با شما نرم مي‌شوند. مهم‌ترين نوازش عاطفي براي شوهر شما احساس افتخار و كفايت است. اين احساس را به او منتقل كنيد. بگوييد چقدر توانا است و چه قدر به او افتخار مي‌كنيد. نياز نيست كه دروغ بگوييد يا تنها در شرايطي كه انتظاري از او داريد اين كار را بكنيد. اگر اين الگوي رفتار هميشگي شما باشد به همه جوانب زندگيتان كمك مي‌كند. از نقطه قوت‌هايي استفاده كنيد كه خودتان هم قبولشان داريد تا دروغ نگفته باشيد. او را با مشاهيري مقايسه كنيد كه در سطح بالاي شغل او قرار دارند. بگوييد شبيه آن‌هاست و مي‌تواند حتي به جايگاه آن‌ها هم نزديك شود.

 

به قلمرو او احترام بگذاريد.

مردان علاقه ندارند كسي در قلمروشان وارد شود. مثلا اگر چالش كاري سختي دارند دوست دارند خودشان حلش كنند. شايد براي شما تعريف كنند اما از شما انتظار ندارند به آن‌ها توصيه و نصيحت كنيد. تنها همدلي عاطفي با آن‌ها كفايت مي‌كند. نشان دهيد كه به او توجه مي‌كنيد و بگوييد حتما از عهده آن بر مي‌آيد.

 

مطمئن شويد با فردي خسيس طرف نيستيد.

شايد همسر شما فردي خسيس باشد. در اين صورت، شرايط شما متفاوت است. خساست يك مشكل شخصيتي است كه معمولا از مسائل عاطفي دوران كودكي نشات مي‌گيرد. معمولا افراد خسيس با جمع كردن و نگه داشتن پول احساس امنيت مي‌كنند و وقتي منابع مالي شان از دست مي‌رود مضطرب مي‌شوند. هر خرجي از نظر آن‌ها بدون توجيه است؛ پس هديه خريدن، سفر رفتن، مهماني دادن و ... بي‌دليل هستند.

خساست با تفكر اقتصادي متفاوت است و حتي زماني كه نيازي به صرفه‌جويي نيست هم فرد خرج نمي‌كند. او را درك كنيد و سعي كنيد با او همدلي كنيد. به او بگوييد كه متوجه هستيد كه هزينه كردن پول براي او همراه با رنج و اضطراب است. به برنامه‌ريزي هاي مالي او كمك كنيد تا احساس امنيت كند و خيالش راحت شود كه با كمي خرج كردن اتفاق بدي نمي‌افتد.طلاق به خاطر خساست شوهرتان نيز ممكن است به ذهنتان برسد. پس شايد نياز باشد تا با متخصصي مشورت كنيد.مشاوره خانواده در اين زمينه مي تواند شما را راهنمايي كند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه پول گرفتن از شوهر تان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :   چگونه از شوهرمان پول بگيريم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ول گرفتن از شوهر،
موضوع:
[ ۱۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۴:۵۲ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

نبودن احتمال بارداري از مقعد يا بارداري از پشت بسياري از زوجين را ترغيب به ارضا از مقعد مي كند. اما آيا واقعا اين چنين است و بارداري از پشت هرگز اتفاق نمي افتد؟ تقريبا همه مطمئن هستند كه از طريق مقعد احتمال بارداري صفر است؛ به همين جهت با خيال راحت از روش‌هاي پيش‌گيري استفاده نمي‌كنند. اما بايد بدانيد در شرايط نادري احتمالبارداري از طريق مقعد نيز وجود دارد. از طرفي استفاده دائمي از اين روش براي پيشگيري در طولاني مدت مي تواند به شما آسيب هاي جدي وارد كند. بهتر است براي كسب لذت جنسي و اطمينان از سالم بودن روش ارضاي ميل جنسي خود،مشاوره جنسي دريافت كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بارداري از مقعدي يا بارداري از پشت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

دخول مقعدي يا رابطه از پشت چيست؟

رابطه جنسي مقعدي به معناي ورود آلت جنسي مردانه به مقعد يا محيط راست‌روده (rectum) براي لذت جنسي است. اين رابطه ممكن است به دلايل مختلف مانند پيش‌گيري از بارداري، آسيب نديدن پرده بكارت و يا حتي لذت جنسي بيشتر طرفين از رابطه جنسي به دليل عادت‌هاي جنسي قبلي صورت بگيرد. توجه داشته باشيد كه رابطه جنسي مقعدي نمي‌تواند روشي امن براي شما باشد. شايد با اين روش احتمال بارداري را پايين بياوريد اما احتمال بيماري‌هاي مقاربتي را بالا برده و به بدن شما آسيب مي‌زند.

 

بارداري چگونه اتفاق مي‌افتد؟

بارداري طبيعي به وسيله ورود اسپرم مرد به محيط واژن و بالا رفتن آن از دهانه واژن و رسيدن به محيط رحم و در ادامه پيوند با تخمك در لوله فالوپ اتفاق مي‌افتد. براي بارداري در هر صورتي نياز است كه اين مسير طي شود و راه ديگري براي بارداري وجود ندارد. اسپرم با قرارگيري در محيطي مي‌تواند شروع به حركت كند و پيش برود. به همين دليل اگر اسپرم روي ورودي واژن قرار بگيرد احتمال آن كه راه خود را به داخل واژن ادامه دهد و تا دهانه رحم بالا رود هم وجود دارد. فقط بايد كمي خوش‌شانس باشد.

 

آيا احتمال بارداري از مقعد وجود دارد؟

در حقيقت احتمال بارداري از مقعد در صورتي كه مقعد زن سالم باشد صفر است. هيچ احتمالي وجود ندارد كه اسپرم در راست‌روده زنده بماند و از آن خارج شده و از راه پرينه وارد واژن شود. اما در مواردي حتي بدون دخول واژينال بارداري اتفاق مي افتد. عدم اطلاع از راه هاي بارداري از پشت مي تواند منجر به بارداري ناخواسته براي زوجين شود. زوجين هر كدام موظف اند در طي رابطه جنسي براي پيشگيري از بارداري و بيماري هاي مقاربتي (سوزاك، ايدز، سفليس و حتي عفونت واژن) اقداماتي انجام دهند.

 

در چه شرايطي احتمال بارداري از پشت هست؟

بارداري از پشت در سه حالت ممكن است اتفاق بيافتد هرچند خيلي نادر هستند. در زير به توضيح مواردي مي‌پردازيم كه احتمال بارداري از راه رابطه جنسي مقعدي وجود دارد.

انزال خارج از مقعد

در صورتي كه انزال مرد بيرون از مقعد يا در دهانه آن اتفاق افتاده باشد و مني به راحتي از مقعد بيرون آمده باشد؛ ممكن است از راه پرينه (فاصله بين ورودي واژن و مقعد) به ورودي واژن برسد. سپس با وارد شدن به واژن از آن بالا رفته به لوله فالوپ رسيده و تخمك را بارور مي كند. 

وجود فيستول

فيستول يا ناسور هرنوع منفذي است كه ممكن است بين دو محيط غيرمرتبط در بدن وجود داشته باشد. فيستول‌هايي كه بتوانند باعث بارداري از طريق مقعد شوند دو گونه هستند: فيستول راست‌روده‌اي-واژني و فيستول راست‌روده‌اي-ورودي واژني.

در فيستول راست‌روده‌-واژني (rectovaginal fistula) بين محيط واژن و راست‌روده منفذي وجود دارد كه اين دو را به هم متصل كرده است. اين مسئله مي‌تواند در اثر آسيب مادرزادي، عفونت و يا خطاهايي در عمل جراحي رخ داده باشد. عوارض اين حالت مي‌تواند خروج بي‌اختيار مدفوع يا باد روده از راه واژن باشد كه بستگي به اندازه فيستول دارد. در صورت وجود اين اختلال و رابطه جنسي مقعدي احتمال ورود اسپرم از طريق فيستول به واژن و دهانه رحم وجود دارد.

در فيستول راست‌روده‌-ورودي واژني (rectovestibular fistula)، منفذ كمي پايين‌تر قرار داشته و راست‌روده را به ورودي واژن متصل مي‌كند. عوارض اين حالت تقريبا مانند نوع ديگر كه توضيح داده شد است و بارداري نيز به همان گونه ممكن است اتفاق بيفتند. بارداري در صورت وجود يكي از اين دو حالت هرچند بسيار نادر است اما غير ممكن نيست.

پارگين دائمي (persistent cloaca)

پارگين دائمي نوعي اختلال مادرزادي در انسان است كه در آن راه مقعد، ورودي واژن و ميزراه با هم يكي هستند. در اين اختلال نادر معمولا از عمل جراحي براي درمان استفاده مي شود، اما ممكن است پس از عمل جراحي نيز حدودي از بدشكلي باقي بماند. اين اتفاق ممكن است در هر بيست هزار نفر براي يك نفر بيفتد و پديده‌اي بسيار نادر است.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بارداري از مقعدي يا بارداري از پشت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :   آيا بارداري از طريق مقعد امكان پذير است؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: بارداري از طريق مقعد،
موضوع:
[ ۱۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۴:۲۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

بازتاب مكيدن نوزاد يكي از بازتاب هاي طبيعي نوزاد مي باشد كه به صورت غير ارادي نوزاد انجام مي دهد. بازتاب هاي نوزاد بقا و رشد كودك را تضمين مي كنند. بازتاب ها در سن خاصي شروع و در سن خاصي به پايان مي رسند. اما برخي بازتاب ها تا بزرگسالي ادامه پيدا مي كنند. براي مثال يك فرد بزرگسال در مقابل يك صداي مهيب ازجا مي پرد، اين واكنش را در يك نوزاد نيز با لرزش و گريه مي توان ديد. والدين بايد نسبت به بازتاب ها آگاه بوده و بتوانند در صورت بروز مشكل آن ها را تشخيص دهند و سريعا به پزشك و روانشناس مراجعه نمايند. در ادامه به بازتاب مكيدن نوزاد مي پردازيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب هاي نوزاد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

بازتاب هاي نوزاد چيست؟

بازتاب نوزادان، پاسخ هاي فطري و خودكار كودك در مقابل تحريكات مختلف است. بازتاب ها واضح ترين الگو هاي رفتار نوزاد هستند كه بسيار سازمان يافته و منظم مي باشند. برخي از اين بازتاب ها باعث بقا و رشد سالم نوزادان مي شوند. برطرف كردن نيازهاي اوليه نوزاد وابسته به اين بازتاب هاي غير ارداي است. بازتاب ها به تعامل هر چه بهتر مادر نوزاد نيز كمك مي كند. واكنش هاي نوزاد، مادر را تشويق به تعامل بيشتر و پاسخي محبت آميز مي كند. همچنين بازتاب ها به والدين كمك مي كنند تا بدانند از چه روش هايي مي توانند نوزاد خود را آرام كنند.

 

وظيفه بازتاب مكيدن

بازتاب مكيدن يا sucking، به نوعي مهمترين بازتاب فطري نوزاد است و اگر وجود نداشت، حتي يك نسل از انسان نيز نمي توانست زنده بماند. بازتاب مكيدن همانطور كه مشخص است، امكان تغذيه كودك را براي عمل شير خوردن از سينه مادر فراهم مي كند. پس اگر مكيدن نوزاد مشكلي وجود ندارد، اما در شير دادن به او مشكل داريد؛ مي توانيد مقاله راهنماي شير دادن به نوزاد را مطالعه كنيد.

 

روش تحريك و پاسخ بازتاب مكيدن

براي تحريك و آزمايش بازتاب مكيدن نوزاد انگشت خود را در دهان نوزاد قرار دهيد؛ نوزاد بايد به طور موزون، منظم و زماني نسبتا طولاني حركت مكيدن را انجام دهد. بازتاب مكيدن نوزاد شايد يكي از زيباترين و لذت بخش ترين رفلكس هاي طبيعي باشد و تغذيه و رشد نوزاد با همين روش زيبا تضمين مي شود. والدين در صورت ديدن كوچك ترين نقص در مكيدن نوزاد، سريعا بايد به متخصصان مربوطه و مشاوره كودك مراجعه كنند.

 

سن بروز و ناپديد شدن بازتاب مكيدن

معمولا بازتاب ها براي دوران نوزادي است و بايد در زمان مشخصي ناپديد شوند. هم نبودن آنها، هم زودتر يا ديرتر ناپديد شدن بازتاب ها مي تواند آسيب زا بوده و پيش بيني كننده مشكلاتي مثل آسيب مغزي باشد. بازتاب مكيدن نوزاد بايد بعد از 4 ماهگي ناپديد شود و جاي خود را به مكيدن ارادي بدهد. براي اطلاعات بيشتر از سلامت رشد نوزاد خود به مقاله مراحلرشد كودك يك ساله مراجعه كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب هاي نوزاد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :   بازتاب مكيدن نوزاد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مكيدن نوزاد،
موضوع:
[ ۱۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۳:۴۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

بازتاب مكيدن نوزاد يكي از بازتاب هاي طبيعي نوزاد مي باشد كه به صورت غير ارادي نوزاد انجام مي دهد. بازتاب هاي نوزاد بقا و رشد كودك را تضمين مي كنند. بازتاب ها در سن خاصي شروع و در سن خاصي به پايان مي رسند. اما برخي بازتاب ها تا بزرگسالي ادامه پيدا مي كنند. براي مثال يك فرد بزرگسال در مقابل يك صداي مهيب ازجا مي پرد، اين واكنش را در يك نوزاد نيز با لرزش و گريه مي توان ديد. والدين بايد نسبت به بازتاب ها آگاه بوده و بتوانند در صورت بروز مشكل آن ها را تشخيص دهند و سريعا به پزشك و روانشناس مراجعه نمايند. در ادامه به بازتاب مكيدن نوزاد مي پردازيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب هاي نوزاد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

بازتاب هاي نوزاد چيست؟

بازتاب نوزادان، پاسخ هاي فطري و خودكار كودك در مقابل تحريكات مختلف است. بازتاب ها واضح ترين الگو هاي رفتار نوزاد هستند كه بسيار سازمان يافته و منظم مي باشند. برخي از اين بازتاب ها باعث بقا و رشد سالم نوزادان مي شوند. برطرف كردن نيازهاي اوليه نوزاد وابسته به اين بازتاب هاي غير ارداي است. بازتاب ها به تعامل هر چه بهتر مادر نوزاد نيز كمك مي كند. واكنش هاي نوزاد، مادر را تشويق به تعامل بيشتر و پاسخي محبت آميز مي كند. همچنين بازتاب ها به والدين كمك مي كنند تا بدانند از چه روش هايي مي توانند نوزاد خود را آرام كنند.

 

وظيفه بازتاب مكيدن

بازتاب مكيدن يا sucking، به نوعي مهمترين بازتاب فطري نوزاد است و اگر وجود نداشت، حتي يك نسل از انسان نيز نمي توانست زنده بماند. بازتاب مكيدن همانطور كه مشخص است، امكان تغذيه كودك را براي عمل شير خوردن از سينه مادر فراهم مي كند. پس اگر مكيدن نوزاد مشكلي وجود ندارد، اما در شير دادن به او مشكل داريد؛ مي توانيد مقاله راهنماي شير دادن به نوزاد را مطالعه كنيد.

 

روش تحريك و پاسخ بازتاب مكيدن

براي تحريك و آزمايش بازتاب مكيدن نوزاد انگشت خود را در دهان نوزاد قرار دهيد؛ نوزاد بايد به طور موزون، منظم و زماني نسبتا طولاني حركت مكيدن را انجام دهد. بازتاب مكيدن نوزاد شايد يكي از زيباترين و لذت بخش ترين رفلكس هاي طبيعي باشد و تغذيه و رشد نوزاد با همين روش زيبا تضمين مي شود. والدين در صورت ديدن كوچك ترين نقص در مكيدن نوزاد، سريعا بايد به متخصصان مربوطه و مشاوره كودك مراجعه كنند.

 

سن بروز و ناپديد شدن بازتاب مكيدن

معمولا بازتاب ها براي دوران نوزادي است و بايد در زمان مشخصي ناپديد شوند. هم نبودن آنها، هم زودتر يا ديرتر ناپديد شدن بازتاب ها مي تواند آسيب زا بوده و پيش بيني كننده مشكلاتي مثل آسيب مغزي باشد. بازتاب مكيدن نوزاد بايد بعد از 4 ماهگي ناپديد شود و جاي خود را به مكيدن ارادي بدهد. براي اطلاعات بيشتر از سلامت رشد نوزاد خود به مقاله مراحلرشد كودك يك ساله مراجعه كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب هاي نوزاد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :   بازتاب مكيدن نوزاد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: مكيدن نوزاد،
موضوع:
[ ۱۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۴:۰۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

جذابيت ظاهري يك ويژگي نسبي است كه از نظر هر فردي متفاوت مي باشد. ممكن است شخصي از نظر شما جذاب و از نظر يك نفر ديگر جذابيتي نداشته باشد. اما تمايل به دوست داشته شدن و يا پذيرفته شدن در همه ما وجود دارد. بنابراين اينكه بتوانيد در نگاه بقيه جذابيت ظاهري داشته باشيد، يك احساس رضايت براي شما به همراه خواهد داشت. اغلب مردم فكر مي كنند براي آنكه جذاب باشند بايد كارهاي بزرگي انجام دهند. اما شما مي توانيد با انجام برخي كارهاي ساده و كوچك در نگاه ديگران فردي جذاب و باشخصيت جلوه كنيد. عوامل موثر در جذابيت افراد به سه بخش كلي جذابيت ظاهري،جذابيت رفتاري و جذابيت گفتاري تقسيم مي شود. در اين مقاله ما به مسئله جذابيت ظاهري به اختصار مي پردازيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه موفقيت و ارتباطات بين فردي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

چرا و چگونه به جذابيت ظاهري برسيم؟

هر كسي در اولين برخورد با شما ابتدا متوجه ظاهر شما مي شود. شخصيت هيچ كس را بر اساس ظاهرش نمي توان قضاوت كرد اما ظاهر هر كس به شما اطلاعاتي درباره شخصيت و عادات او مي دهد. پس زماني كه به دنبال شروع يك رابطه هستيد بيشتر بايد به جذابيت ظاهري خود اهميت دهيد. فراموش نكنيد كه جذابيت ظاهري در موقعيت هاي مختلف مي تواند بر موفقيت و پيشرفت شما نيز تاثير بگذارد. براي مثال معمولا كساني كه داراي جذابيت ظاهري هستند، راحت تر مي توانند در يك شركت استخدام شوند. در ادامه به مواردي كه در جذابيت ظاهري تاثير دارند اشاره مي كنيم:

بهداشت فردي

حمام به موقع، پوشيدن لباس تميز و آراسته، استفاده از عطرهاي ملايم، شانه زدن و مرتب نمودن مو، آراستن خود به طوري كه متناسب با محيطي باشد، همه و همه مي تواند در داشتن ظاهري جذاب موثر باشند. قرار نيست كه شبيه به بازيگران معروف و سوپر استارها خود را بياراييد. همين كه بتوانيد تميز و آراسته باشيد خود به نوعي يك جذابيت ظاهري فوق العاده است. رعايت بهداشت دهان و دندان (مسواك زدن روزانه، استفاده از دهان شويه و...) در حفظ جذابيت ظاهري اثر مثبتي دارد.

اهميت به سلامت پوست

"پوست آيينه درون است" در اين جمله پيام هاي زيادي نهفته است. در بسياري از موارد در مورد پوستي كه داراي ايرادات و نواقصي است، در درون بدن فرد بايد علت را جست جو كرد. براي سلامت پوست مصرف ضد آفتاب را جدي بگيريد. همچنين سعي كنيد از مرطوب كننده متناسب با پوست تان استفاده كنيد و حدالامكان از خشكي بيش از حد پوست خود جلوگيري كنيد. جوش، آكنه و جاي لك مي تواند از ميزان جذابيت ظاهري شما كم كند.

تغذيه مناسب

يكي از عوامل منتهي به سلامت جسمي استفاده از مواد غذايي مفيد است. از مواد غذايي كه فيبر كافي دارد (مانند سبزيجات و سيفي جات) بيشتر استفاده كنيد. چربي و نمك را به حداقل برسانيد. همچنين روزانه 8 ليوان آب بنوشيد. اين ميزان از آب در سوخت و ساز بدن، شفافيت پوست و دفع مواد زائد از بدن كمك زيادي مي كند. تا حد امكان از غذاهاي آماده و نيمه آماده كه داراي مواد نگهدارنده هستند كمتر استفاده كنيد. تغذيه سالم روي سلامت جسماني و رواني فرد تاثير زيادي گذاشته و به جذابيت شما كمك مي كند.

ورزش و فعاليت بدني

ورزش و فعاليت بدني به افزايش نشاط و تندرستي در انسان كمك مي كند. اندورفين هورموني كه با ورزش و فعاليت بدني در بدن ترشح شده و باعث ايجاد حس خوب مي شود. احساس خوب در درون شما به طور ناخودآگاه به ديگران نيز منتقل مي شود. در نتيجه تا جايي كه برايتان مقدور است ورزش كنيد. اگر زمان كافي براي رفتن به باشگاه نداريد مي توانيد پياده روي هاي ساده و سبك انجام دهيد. يادتان باشد از كفش مناسب پياده روي استفاده كنيد. اين كار به تناسب اندام، افزايش اعتماد به نفس و جذابيت ظاهري كمك زيادي مي كند.

نحوه نشستن و ايستادن

نحوه نشستن و ايستادن شما اهميت زيادي دارد. براي اينكه در دراز مدت ستون فقرات سالم تري داشته باشيد، تلاش كنيد كه صاف بنشينيد و هنگام ايستادن، خمودگي يا افتادگي در شانه هايتان وجود نداشته باشد. حالت بدن تان صاف و كشيده باشد؛ به طوري كه احساس كنيد از بالاي سقف به شما يك طنابي آويزان است كه تلاش مي كند شما را بالا بكشد. اين تصور به قوز نكردن و صاف ايستادن شما كمك مي كند.

لباس متناسب با موقعيت

پوشش همانند ساير عوامل ظاهري در حفظ جذابيت اهميت بسيار زيادي دارد. حدالامكان در محافل رسمي سعي كنيد كه از لباس رسمي استفاده كنيد (در مورد آقايان كت و شلوار و در مورد خانم ها مانتوهاي رسمي). در محافل غير رسمي و دوستانه از لباس هاي شادتر و راحت تر استفاده كنيد. تشخيص اينكه چه لباسي مناسب چه موقعيتي است، يكي از اصول مهم جذابيت در دنياي امروزي به شمار مي آيد.

در عين آراستگي ساده باشيد

لازم نيست كه از لباس هاي فاخر و گران قيمت براي جذابيت ظاهري استفاده كنيد. لازم نيست آرايش غليظ و ظاهري عجيب و غريبي براي خود طراحي كنيد. تنها نياز است كه ظاهرتان شيك و در عين حال ساده و برازندۀ شخصيت شما باشد.

 

سخن آخر

در انتهاي اين مقاله مي توان به برخي افراد اشاره كرد كه به طرز افراطي به ظاهر خود اهميت مي دهند. كساني كه هر چقدر هم كه عمل هاي زيبايي انجام دهند، لباس هاي در خور توجه بر تن كنند و سعي در جلب توجه مخاطب خود داشته باشند، اما در آخر باز هم خود را زشت و يا غير جذاب تصور مي كنند.

معمولا اين گونه افراد در يك دور معيوبي از تفكر در خصوص آراستگي ظاهري گرفتار مي شوند و هر چه به اين حس نازيبايي بيشتر بهاء دهند، بيشتر در آن گرفتار باقي مي مانند. واقعيت اين است كه همان طور كه در بالا ذكر شد جذابيت ظاهري، يك امر كاملا نسبي و متناسب با موقعيت تعريف مي شود. اگر دغدغۀ ذهني هميشگي شما اين باشد كه آيا پذيرفتني و جذاب هستيد و يا مدام با خود در اين مورد فكر مي كنيد و فكرتان مدام درگير ظاهرتان است، اين موضوع مي تواند شما را از اهداف تان دور كرده و مانعي بر سر راه شما باشد. شما مي توانيد با يك مشاوره روانشناسي درباره دغدغه هاي ظاهري خود صحبت كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه موفقيت و ارتباطات بين فردي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  چگونه ظاهري جذاب داشته باشيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: جذابيت ظاهري،
موضوع:
[ ۱۲ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۰:۵۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

در كنار سختي هاي زندگي روزمره و مشكلات اقتصادي، يك نوع نگراني دربارۀ سن مناسب براي بچه دار شدن در جوانان وجود دارد. يكي از اهداف ازدواج از گذشته، بقاي نسل و فرزندآوري بوده است. امروزه به دليل تغييرات سريع محيط زندگي ترس و استرس زوج هاي جوان براي بچه دار شدن بيشتر شده است و به دنبال آن با افزايش سن، خطرات بارداري نيز بالا مي رود. عدم توافق در زمان بچه دار شدن مي تواند زندگي مشترك زوجين را به خطر اندازد. اما آيا واقعا زمان مناسبي براي بچه دار شدن مي توان تعيين كرد؟ براي آن كه به جواب اين سوال برسيد ابتدا بايد درباره شرايط جسماني و روحي خود اطلاعاتي كسب كنيد، سپس با توجه به مواردي كه در اين مقاله شرح داده ايم، درباره زمان مناسب براي بچه دار شدنتصميم بگيريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه زمان مناسب براي بچه دار شدن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

سن مناسب براي بچه دار شدن از نظر جسماني

توان جسماني در بارداري بسيار مهم است. بيماري هاي مختلف، سن، آمادگي بدني و ... مي تواند بر شرايط جسمي شما براي بارداري تاثير بگذارد. 

سن مناسب براي بچه دار شدن خانم ها:

از نظر فيزيولوژيكي، سن مادر بيش از سلامت نوزاد، براي سلامت خود مادر ضروري است. البته وضعيت شرايط جسمي بدن مادر در هر سني بسيار اهميت دارد. به عنوان مثال يك مادر 38 ساله با بدن سالم، ممكن است بارداري بهتري از يك مادر 28 ساله مبتلا به چاقي داشته باشد. به طور كلي بهترين زمان براي مادر شدن 23 تا 28 سالگي است. هرچه از اين محدوده عقب تر و جلوتر برويم احتمال نقايص ژنتيكي و كروموزومي نوزاد افزايش پيدا مي كند. البته اين اعداد و ارقام بر اساس ميانگين جامعه است و در هر فرد متفاوت است.

بارداري در سنين كمتر از 18 و 19 سال مي تواند خطراتي مثل رشد ناقص جنين داخل رحم، افزايش احتمال فشار خون بارداري و سقط جنين را به همراه داشته باشد. از بارداري در اين سنين بايد پرهيز شود. بعد از 35 سالگي شانس باروري به دليل كاهش كيفيت تخمك ها كم مي شود به علاوه خطر آسيب به مادر و نوزاد افزايش مي يابد. مخصوصا اگر اولين تجربه بارداري باشد.

سن مناسب براي بچه دار شدن در مردان:

مردان مشكلات كمتري براي پدر شدن دارند، اما بعد از 40 سالگي احتمال وجود اسپرم هاي معيوب افزايش مي يابد. اين مسئله مي تواند به نقايص ژنتيكي و مادر زادي نوزاد منجر شود. هر چه مرد سبك زندگي سالم تري داشته باشد، اسپرم هاي سالم تري انتقال مي دهد.

 

سن مناسب براي بچه دار شدن از نظر رواني

منظور از شرايط رواني تمام بسترهاي لازم براي تولد و تربيت فرزند است. اولويت بايد داشتن رابطه عاطفي زن و شوهر باشد تا نوزاد بتواند در محيطي سالم و عاري از تنش رشد كند. علاوه بر آن سلامت رواني والدين نيز در اين مسئله بسيار اهميت دارد. اختلالات خلقي و روحي پدر يا مادر، علاوه بر اينكه احتمال انتقال به نوزاد را دارد، شرايط را براي او سخت خواهد كرد. مادر افسرده و پدر مضطرب نمي توانند با فرزندشان ارتباط موثري برقرار كنند.

بلوغ فكري به معناي مسئوليت پذيري، تعهد، خودشناسي، تعادل، توانايي تصميم گيري، استقلال فكري و... است. زوجين بايد بدانند كه فقط بلوغ جسمي و جنسي براي بچه دار شدن كافي نيست.

بنابراين علاوه بر چكاپ ها و آزمايش هاي متعدد پزشكي پيش از بارداري، زماني را براي مشاوره روانشناختي در نظر بگيريد تا علاوه بر شرايط جسمي، از شرايط روحي مناسب براي آمدن يك فرد جديد به خانه بهره مند شويد.

 

چند سال بعد از ازدواج بچه دار شويم؟

يك سوال پر تعداد از جانب مراجعين ما اين است كه چند سال بعد از ازدواج مي توانيم بچه دار شويم. اگر كسي به شما عددي گفت، جدي نگيريد. اين مسئله با اعداد و ارقام قابل پيش بيني نيست و زن و شوهر بايد بر اساس ملاك هاي خود و نگاهشان به زندگي به اين مسئله بپردازند. برخي از مباحثي كه مي تواند زمان مناسب را براي بچه دار شدن شما پيش بيني كند به شرح زير است:

تفاهم كامل:

همانطور كه پيش تر اشاره شد، والدين نوزاد بايد توانايي هاي لازم براي تربيت فرزند را داشته باشند. مهارت حل مسئله، مهارت هاي زندگي و بسياري از مهارت هاي ديگر براي تربيت يك فرزند سالم مهم است. والدين ابتدا بايد با هم به اشتراكاتي رسيده باشند، توانايي حل مشكلاتشان را بدون مشاجره داشته باشند.

توجه داشته باشيد هرگز براي ترميم زندگي، رفع مشكلات زناشويي و محكم شدن بنيان هاي سست خانواده اقدام به بچه دار شدن نكنيد.

اختلاف سني:

مسئله اختلاف سني زوجين براي بچه دار شدن مهم است. ممكن است اختلاف آنقدر زياد باشد كه زن در سن مناسب بارداري و مرد در سنين حساس تر باشند. همچنين در مواردي كه زنان سنشان بيشتر از مردان است، براي بارداري بايد برنامه ريزي دقيق تري داشته باشند. همچنين مسئله اختلاف سن بين فرزند اول و دوم براي برخي افراد چالش فكري است؛ كه جداي از شرايط محيطي و رواني، 2 تا 7 سال اختلاف مناسب است اما بهترين سن اختلاف بين دو فرزند 3تا5 سال است.اختلاف سني با فرزندان نيز اهميت دارد كه آن را در مقاله اي ديگر بررسي كرده ايم.

وضعيت مالي مناسب:

يكي از مهمترين پيش شرط ها براي بچه دار شدن، بهره مند بودن از حداقل امكانات رفاهي و اقتصادي است. مسكن مناسب براي نوزاد جديد و درآمد و امكانات كافي بسيار مهم است. عده اي با ناديده گرفتن اين مسائل و اميدواري به تقدير، فرزند خود را در شرايط سخت جسمي و روحي به دنيا آورده و بزرگ مي كنند. نبود امكانات و رفاه متوسط در دوران كودكي، در آينده باعث آسيب هاي جسمي و روحي اين كودكان مي شود.

تنها بودن:

بسياري از زوج هاي جوان دوست دارند چند سال باهم تنها زندگي كنند و از تمام لذت هاي دو نفره بهره مند شوند. اين طبيعي است كه يك زوج بخواهند بدون دغدغه و نگراني، براي هم زندگي كنند اما تصميم براي بچه دار شدن بايد بر اساس توافق دو طرف در مورد ورود يك عضو جديد به زندگي باشد.

وقت كافي:

زن و شوهر بايد زمان و انرژِي كافي براي بچه دار شدن را در خود ببينند. مادر و پدري كه 10 ساعت تا 12 ساعت در روز  كار مي كنند، طبيعتا آمادگي بچه دار شدن را تا سبك تر شدن كارشان ندارند. بچه نياز به توجه و مراقبت دائمي دارد.

مهارت فرزند پروري:

به طور كلي داشتن مهارت تربيت فرزند مهمترين مسئله در بچه دار شدن است. زوج ها بايد بدانند شرايط و بافت جامعه به طور پيوسته در حال تغيير است و بر اساس حدسيات خود و راهنمايي هاي والدين نمي توانند فرزند كامل و سالمي تربيت كنند. لازم است مهارت هاي فرزند پروري قبل از اقدام به بارداري، در حين آن و پس از تولد نوزاد توسط يك روانشناس تربيتي به شما آموزش داده شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه زمان مناسب براي بچه دار شدن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  زمان و سن مناسب براي بچه دار شدن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۲ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۸:۵۲ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

مدرسه نرفتن بچه ها از جمله چالش هايي است كه در سال هاي تحصيلي والدين با آن رو به رو مي شوند. مدرسه نرفتن كودكان به علل مختلفي از جمله ويژگي هاي خود كودك، محيط خانه و شرايط مدرسه ايجاد مي شود. در بسياري از موارد هر سه اين عوامل در كنار يكديگر شرايط را دشوار مي كنند و نمي توان به دنبال يك مقصر قطعي بود. مدرسه نرفتن كودكتان نگراني هاي مختلفي از جمله احتمال وجود مشكلي در فرزندتان، آينده تحصيلي و شغلي او براي شما ايجاد مي كند. راهكارهاي متفاوتي از سوي افراد مختلف اعم از متخصص و غير متخصص پيشنهاد مي شود. ما در اين مقاله قصد داريم به صورت تخصصي به موضوع نگاه كنيم و راه حل ها و علل مختلف مدرسه نرفتن بچه ها را بررسي كنيم. همچنين مي توانيد با مراجعه به مشاوره كودك پي به علت و يافتن راه حلي ببريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مدرسه نرفتن بچه ها مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

دليل مدرسه نرفتن بچه ها چيست؟

بسياري از كودكان به دلايل مختلفي از مدرسه رفتن امتناع مي كنند. اگر كودك شما نيز از مدرسه رفتن امتناع مي كند، در قدم اول بايد علت آن را پيدا كنيد. براي يافتن علت مي توانيد با پرسش از خود كودك، مشاور مدرسه، معلم، و يك روانشناس به موضوع پي ببريد. مهم ترين دلايل اين رفتار كودكان را در ادامه با هم مرور مي كنيم.

مشكلات رواني كودك

يكي از مهم ترين علل رواني مدرسه نرفتن بچه ها، اختلال اضطراب جدايي است. كودكاني كه در سنين قبل از مدرسه لحظه اي از مادر خود جدا نمي شوند براي مدرسه رفتن نيز مادر را با دشواري هايي روبرو مي كنند. زفتار والدين در بروز اضطراب جدايي تاثير بسيار زيادي دارد. هر چه شما از سبك هاي فرزندپروري استفاده كنيد كه كودك تان را به شما وابسته تر كند، در زمان مدرسه رفتن با سختي بيشتري مواجه خواهيد شد. ديگر مشكلاتي مثل افسردگي و اختلال سلوك نيز ممكن است منجر به مدرسه نرفتن كودكتان شود. والدين توجه داشته باشند فرار از مدرسه با نرفتن او به مدرسه تفاوت داشته و بايد موضوع را به صورت جدي تري بررسي كنيد.

تأثير برخورد معلم بر مدرسه نرفتن بچه ها

فضاي مدرسه در بسياري از موارد براي كودك تداعي كننده زندان است. اگر هم منصفانه به قضيه نگاه كنيم مجبور بودن به حضور در ساعتي مشخص و انجام كار مشخص در برابر هيچ دستاورد عيني كه براي كودك قابل لمس باشد جز يك اردوگاه كار اجباري چه چيزي را يادآور مي شود؟ برخورد سرد معلمان نيز به احساسات منفي كودكان دامن مي زند. معلماني كه دقيقا در چارچوب سخت و خشك تعيين شده تدريس مي كنند و انعطاف و سرگرمي خاصي براي كودكان ندارند؛ داراي دانش آموزاني هستند كه بيشتر از سايرين از مدرسه دوري مي كنند.

امروز چه تفاوتي كرده كه قبلا مدرسه را دوست داشت؟

ممكن است يك تكليف ناتمام يا يك اتفاق جديد مثل درگيري با يك همكلاس باعث شود كه كودكي كه تا همين ديروز مدرسه رفتن را دوست داشت؛ امروز بخواهد در خانه بماند. تعطيلات طولاني مدت مثل ابتداي سال تحصيلي جديد يا بعد از نوروز نيز ممكن است زماني باشد كه كودك از مدرسه رفتن امتناع كند. هر چند تا قبل از عيد بسيار به مدرسه مشتاق بوده باشد اما استراحت و تفريح چندين روزه در خانه مدرسه رفتن بعد از عيد را دشوار مي سازد.

 

تأثير مدرسه نرفتن بچه ها در ادامه تحصيلات آن ها

مدرسه نرفتن در دوران كودكي دشواري هايي را در سنين بالاتر براي كودك به وجود مي آورد. اگر مدرسه نرفتن به حدي باشد كه كودك نتواند در زمان مقرر دوران مدرسه را به پايان برساند با مسائلي مثل؛ عقب افتادن از هم دوره اي ها، سربازي، بي كاري و ... درگير مي شود. از جهت قوت و ضعف درسي نيز كودكي كه مدرسه نمي رود كمي ضعيف تر از كودكان ديگر است اما اين مسأله قابل جبران است. هر چه كودك عملكرد پايين تري در سال هاي گذشته تحصيلي داشته باشد، جبرانافت تحصيلي دشوارتر خواهد بود.

 

با مشكل مدرسه نرفتن بچه ها چه كنيم؟

در اولين قدم با كودك صحبت كنيد. سعي كنيد با كمك خودش مسأله را درك كنيد و متوجه شويد چه چيزي در مدرسه براي او آزاردهنده است. اين صحبت بايد دوطرفه باشد و شما بيشتر شنونده باشيد. لازم است بدانيد كودكتان روزانه چندين بار از شما، معلمان و رسانه ها درباره فوائد مدرسه شنيده است؛ پس نياز به تكرار نيست. اين كار فقط باعث مي شود كج خلقي كودك بيشتر شود و اصرار بييشتري بر مدرسه نرفتن كند.

اعتماد به معلم و اولياي مدرسه

معلمان و مشاوران مدرسه غالبا در اين زمينه تجربه و تخصص دارند، مي توانيد با آن ها مشورت كنيد. البته بايد توجه داشت كه گاهي برخورد و چهارچوب مدرسه، باعث دلزدگي كودك از مدرسه مي شود. هر چند معمولا اين برخوردها تنها به دليل برقراري نظم در مدرسه است و قصدي براي آزار و ناراحتي كودك وجود ندارد.

ماندن والدين در مدرسه به عنوان يك راه حل

اين راهكار نيز مي تواند براي ماندن كودك در مدرسه مؤثر باشد. با اين حال توجه به اين نكته نيز ضروري است كه اين كار مي تواند استقلال كودكتان را در آينده مختل كند. بهتر است به كودك بياموزيد كه چگونه در نبود شما بتواند شرايط را مديريت كند و كارهايي مثل غذا خوردن و دستشويي رفتن را به تنهايي انجام دهد. به علاوه ماندن والدين يكي از كودكان در مدرسه مي تواند بقيه دانش آموزان را نيز به چنين درخواستي بيندازد. اين اتفاق نه تنها شرايط را بهتر نمي كند بلكه كنترل را براي اولياي مدرسه نيز سخت مي كند.

برخورد صحيح با كودكي كه تمارض مي كند

در درجه اول اين احتمال را در نظر بگيريد كه شايد فرزندتان واقعا دچار بيماري شده است. حتي اگر تمام روزهاي گذشته را به تمارض مشغول بوده؛ ممكن است اين يك روز را واقعا بيمار شده باشد. جداي از اين مسأله وقتي ادعاي او را درمورد بيماري مي پذيريد برخورد بهتري نيز با شما خواهد داشت. وقتي نشانه هاي بيماري را در او چك كنيد مي توانيد به او توضيح دهيد كه نشانه اي براي بيماري ندارد و بيماري او مانعي براي مدرسه رفتنش نيست. با اين حال اگر با اين استدلال نتوانستيد او را به مدرسه رفتن راضي كنيد جذابيت در خانه ماندن را براي او كم كنيد. بازي كردن يا تماشاي تلويزيون در زماني كه بايد در مدرسه باشد به نوعي مدرسه نرفتن كودك را پاداش مي دهد و او را به تكرار اين رفتار تشويق مي كند.

تعيين جايزه براي رفتن به مدرسه

تعيين يك جايزه براي مدرسه رفتن مي تواند روش مؤثري باشد. با اين كار كودك شما تشويق مي شود كه براي دريافت جايزه به مدرسه برود. با اين حال بايد توجه داشت كه اين كار مي تواند با آسيب همراه شود. با تعيين جايزه براي مدرسه رفتن كودك ياد مي گيرد كه براي دريافت جايزه به مدرسه برود و به خود مدرسه توجهي نمي كند. حتي بدتر از آن ممكن است اگر روزي براي او جايزه اي نگرفتيد دوباره از مدرسه رفتن امتناع كند.

تغيير مدرسه كودك به يك مدرسه مناسب تر

يك مدرسه نامناسب را نمي توان بر اساس معيارهايي مثل دولتي يا غير دولتي بودن تشخيص داد مگر تجربه و تعاريف والديني كه قبلا كودكان خود را به آن مدرسه سپرده اند. مدرسه نامناسب مي تواند با يك برنامه آموزشي نامناسب، فضاي سرد، القاي حس زندان و همكلاسي هاي زورگو يا خرده خلافكار مشخص شود. در صورتي كه اين شرايط در مدرسۀ فرزند شما حاكم باشد تغيير مدرسه راه حلي مناسب براي اين مشكل است. هر چند بايد توجه داشت همين تغيير مكان مي تواند باعث بروز مشكلات بيشتري ناشي از دور شدن از محيط و افرادي كه فرزندتان قبلا با آن ها ارتباط برقرار كرده شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مدرسه نرفتن بچه ها مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  علل و راه هاي مقابله با مدرسه نرفتن بچه ها


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ا مدرسه نرفتن،
موضوع:
[ ۱۲ دى ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۷:۵۹ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر