مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

آيا تا به حال متوجه رابطه بين اشتباهات لپي و قصدهاي پنهاني ديگران شده ايد؟ وقتي به صحبت هاي يك فرد دقت كنيد، متوجه خواهيد شد كه در بين حرف زدن از الفاظ نابجا يا جابجا و حتي نيمه تمام استفاده مي كند. به عنوان مثال وقتي در حال وب گردي هستيد و به صورت اتفاقي و ظاهرا بي دليل در يك سايت مشاوره وارد مي شويد. شما هم مي توانيد با كمي نكته سنجي متوجه شويد كه اين اشتباهات مي توانند قصد هاي پنهاني يا حتي سركوب شده ي فرد را نشان دهند. اين اشتباهات به ميزان قابل توجهي با ميزان پنهان كاري مقاصد دروني فرد و فكر هاي پنهاني و حتي نيازهايي كه احساس مي كند رابطه دارد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اشتباهات لفظي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : علت و راه هاي كاهش اشتباهات لپي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اشتباهات لپي،
موضوع:
[ ۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۱۷:۳۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

بسياري از زوجين براي آن كه تصميم خود براي جدايي را عملي كنند به دنبال شناسايي بهترين سن بچه ها براي طلاق مي باشند. طلاق مسئله اي پيچيده براي فرزندان است. طلاق در سنين پايين ممكن است باعث آسيب ديدن دلبستگي و ضربه هاي روحي و در سنين بيشتر باعث بي اعتمادي يا تخريب باورهاي فرزندتان نسبت به زندگي شود. اما اغلب والدين جداي از مشكلات ميان خود به دنبال راهي براي ايمن كردن فرزندانشان در مقابل آسيب هاي طلاق هستند. اما آيا مي توان بهترين و بدترين سن بچه ها براي طلاق را تعيين كرد؟ در اين مقاله به اين موضوع كه در هر سني طلاق چه تاثيري روي بچه مي­ گذارد پرداخته ايم تا بتوانيد مناسب ترين سن فرزندتان را براي جدايي انتخاب كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بهترين و بدترين سن بچه ها براي طلاق مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره9092305265 تماس بگيريد.

 

 

منبع : بهترين و بدترين سن طلاق براي كودكان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۰۶:۰۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

مرد سالاري واژه اي كه خيلي از زنان و حتي مردان نسبت به آن سوگيري دارند. مردسالاري به معناي افزايش بيش از حد قدرت و مسئوليت هاي مردان در جامعه مي باشد. اين موضوع براي مردان فشار و استرس زيادي را به همراه دارد و مي تواند منشا بسياري از مشكلات شود. از طرفي در جوامعي كه مرد سالاري رايج است زنان از قدرت بيش از حد مردانشان به ستوه آمده اند و مي خواهند با مردسالاري مبارزه كنند. در ادامه درباره مزايا و معايب مرد سالاري و راه هاي مقابله با آن صحبت خواهيم كرد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تفاوت هاي زن و مرد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منظور از مرد سالاري چيست؟

مرد سالاري يعني اعتقاد به برتر بودن جنس مرد نسبت به زنان و قرار گرفتن زنان در درجه دوم اهميت؛ جوامع و خانواده هاي مرد سالار، اكثر توجه و امكانات خود را در اختيار جنس مذكر قرار مي دهند و به فراخور آن توقعاتي بيش از توان مردان دارد. تفكر مرد سالاري مرد را قدرت اصلي خانواده، مسئول تمام تصميم گيري ها و مسئول تامين نياز هاي ديگر اعضا مي داند. براي اطلاع از مفهوم زن سالاري كليك كنيد.

 

مرد سالاري خوب است يا بد؟

اين تفكر كه مرد سالاري هميشه به نفع مردان است، تفكري اشتباه مي باشد. ممكن است خيلي از مردان در جامعه مرد سالار، نخواهند كه اين جايگاه را داشته باشند. مردسالاري از نظر ارائه امكانات و قدرت تصميم گيري شايد از نظر زنان به عنوان برتري نا عادلانه حساب شود، اما همين تفكر مردسالارانه باعث شده تا بسياري از مسئوليت ها و فشارهاي زندگي بر دوش مرد قرار بگيرد و حتي زناني كه تفكر مردسالاري را مي پذيرند باعث افزايش اين فشار ها مي شوند. فشارهاي اقتصادي براي تامين مسكن، خودرو، ازدواج، هزينه هاي جاري زندگي، پيشرفت و رفاه روز افزون خانواده، فشارهاي ناعادلانه تفكر مردسالار به روي مردان است.

تفكر مردسالارانه در وهله اول، باعث مي شود تصوير مردان شبيه يك ديو زورگو و هميشه عصباني براي زنان و يك سوپرمن و همه كاره براي خود مردان تداعي شود.

 

نشانه هاي مرد سالاري چيست؟

در وهله اول، بايد بدانيد كه تفاوت هاي جنسيتي بين مرد و زن وجود دارد. مردان نياز دارند كه قدرتمند باشند، از آنها تعريف شود و مردانگي آن ها پذيرفته شود. اين نياز عادي وقتي افراطي مي شود، تبديل به مردسالاريمي شود. نشانه هايي كه مي توان به عنوان حاكميت مردسالاري برداشت كرد به شرح زير است:

 1. استفاده از انواع خشونت عليه زنان
 2. ممانعت از ارتباط زنان با جامعه و محدود و محصور كردن آن ها در منزل
 3. عدم اجازه به داشتن استقلال نسبي براي زنان توسط مردان خانواده (شغل، درآمد، دوستان و ...)
 4. عدم پذيرش نظر زن در اداره امور
 5. بي توجهي به حقوق مادي و معنوي زن
 6. اصرار مرد براي به دوش كشيدن تمام مسئوليت ها و تحمل فشار غيرمنطقي
 7. هميشه نشانه هاي مرد سالاري به نفع مردان و عليه زنان نيست. همانطور كه گفته شد، مردسالاري مي تواند بيشتر از زنان به مردان ظلم كند.

 

علل مرد سالاري چيست؟

علت هاي گسترده شدن تفكر مرد سالارانه، دلايل مختلفي دارد، اما عمده ترين آن حمايت زنان جامعه از اين تفكر است. شايد اين تفكر براي زنان محدوديت هاي عمده اي به بار بياورد اما باعث عدم نياز زنان به فعاليت هاي بيرون از منزل و درگيري در استرس ها و فشارها مي باشد. همين دلايل براي بسياري از زنان، عامل حمايت مستقيم و غير مستقيم از مردسالاري است. برخي از علل ديگر شكل گيري مردسالاري شامل:

تربيت خانوادگي:

ممكن است مرد در خانواده و فرهنگ مردسالاري بزرگ شده باشد و جز اين راه، راه ديگري براي زندگي بلد نباشد. هم پدر مردسالار هم مادر زن سالار مي تواند به شكل الگوگيري از پدر يا انتقام از مادر، در زندگي فرد نمود پيدا كند.

اعتماد به نفس پايين:

بسياري از مردان، به دليل ضربه هاي روحي در طول زندگي، وقتي در جايگاه قدرت قرار مي گيرند، از آن سو استفاده مي كنند. لازم است در مقابل اين مردان، توانايي هاي آنها را برايشان شرح دهيد و سعي كنيد اعتماد به نفس و عزت نفس از دست رفته آنها را برگردانيد.

اثبات مرد بودن:

برخي از مردان براي اثبات مردانگي خود، به خشونت و ابراز قدرت بيش از حد روي مي آورند. مردان بايد بدانند مرد بودن، اساسا ملاكي براي برتري نيست و راه هاي ديگري براي اثبات خود وجود دارد.

 

با مرد سالاري چگونه مقابله كنيم؟

اگر مقابله با مردسالاري، به وسيله رفتارهاي قهري و خشونت آميز انجام شود، تفاوتي با تفكر متعصبانه حاضر ندارد؛ بنابراين لازم است كه زن و مرد قبل از شروع زندگي مشترك، اين مسائل را باهم مطرح كنند و بعد از ازدواج نيز به طور مسالمت آميز درباره مسائل زير با هم مباحثه كنند. در تمام اين مسير، حضور يك روانشناس و مشاور مي تواند ثمر بخش باشد.

تعريف دقيق نقش ها:

زن و مرد بايد با كمك يك روانشناس، نقش هاي خود را در زندگي بشناسند. حضور زن در اجتماع از نظر روحي به آنان براي زندگي بهتر كمك مي كند. داشتن درآمد توسط زنان و كمك به تامين مخارج زندگي و همچنين حضور مرد در كارهاي خانه، همه مي تواند اتحاد و همراهي زن و مرد را در زندگي به بار بياورد.

پايين آوردن توقعات دو طرف:

هم زنان و هم مردان بايد بدانند كه نبايد توقع بيجا از هم داشته باشند. مرد در شرايط كنوني، فشار اقتصادي زيادي را تحمل مي كند و نبايد انتظار از مردان از طرف هر دو جنس بالا باشد.

حمايت خانواده ها:

مهمترين قسمت مقابله با تفكر مردسالارانه، تربيت درست خانواده هاست. تفكيك جنسيتي بين دختر و پسر در خانه، انجام كارهاي سنگين براي پسر و كارهاي خانه براي زن و توقع زياد از پسران خانواده، باعث ايجاد تفكر تبعيض جنسيتي و مردسالاري مي شود.

خانواده ها بايد عدالت و برابري، محبت كردن، همياري و همراهي را به فرزندان خود فارغ از جنسيت آن ها آموزش دهند. بدين صورت در دوران بزرگسالي اين برابري را براي ازدواج فرزندان و در زندگي مشترك شان نيز اعمال كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مردسالاري و مقابله با آن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : مرد سالاري | علل و راه هاي مقابله با مرد سالاري


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۱۸:۰۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

قصه گويي براي كودكان نقش مهمي در تربيت پدر و مادر كمك بزرگي مي كند. در بعضي موارد يك قصه چنان تاثيري بر زندگي و آينده كودك مي گذارد كه با آموزش نمي توانستيد يه اين هدف برسيد. كودك در قصه درماني با تغيير دادن زبان قصه ها به زندگي واقعي، درباره رفتار مناسب چيزهاي جديدي ياد مي گيرد. به دليل تاثير زياد قصه ها بر روان كودك، بايد به محتواي قصه ها حساسيت بيشتري نشان دهيد. بعضي از قصه ها از نظر رواني تاثير خوبي براي كودك ندارد. با اطلاع از نحوه تاثير قصه ها و روش هاي صحيح قصه گويي مي توانيد سلامت روان كودك خود را افزايش دهيد. همچنين مشاوره كودك به شما كمك مي كند تا خودتان محتواهاي مناسب براي كودكان را در سنين مختلف شناسايي كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه قصه گويي براي كودكان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

مزيتهاي داستان گفتن براي كودك

قصه گويي براي كودكان چنان مزيت هايي را دارد كه به عنوان والدين نمي توانيد آن ها را ناديده بگيريد. شما با قصه گويي براي كودك خود مي توانيد به مزاياي زير دست پيدا كنيد:

1-قصه فرصت مناسبي براي پرورش: 

بچه ها گوش دادن به قصه را دوست دارند. آنها تقليد از شخصيت هاي مورد علاقه داستاني خود را دوست دارند. با گفتن قصه هاي معني دار، مي توان از سنين كم بعضي از ويژگيها مانند شجاعت، صداقت، صبوري و... را به كودك تزريق كرد.

2- افزايش مهارت هاي كلامي:

خواندن داستان به كودك كمك مي كند تا با كلمات جديد آشنا شود. قصه گويي يك روش خوب براي آموزش كلمات جديد و تلفظ درست آن است.

3- گوش دادن و تمركز كودك تقويت مي شود:

براي بيشتر كودكان تمركز روي يك چيز در طولاني مدت سخت است و آنها بيشتر علاقه دارند صحبت مي كنند. قصه گويي براي كودكان باعث مي شود توجه كودكان به يك موضوع بيشتر شود و به گوش دادن ترغيب پيدا كنند.

4- خلاقيت و قدرت تخيل را ارتقا مي دهد:

گوش دادن به يك داستان باعث مي شود تا كودك همه شخصيتها، مكان ها، اشكال و... را در يك محيط بصري واقعي تصور كند. تداوم اين كار باعث افزايش تخيلات كودك مي شود، خلاقيت كودك را بالا مي برد و به ذهن كودك كمك مي كند كه آزادانه ايده هاي خود را پرورش دهد. براي پرورش خلاقيت كودك كليك كنيد.

5- ابزاري عالي براي تيز شدن حافظه:

چند روز بعد از خواندن داستان براي كودك از او بخواهيد كه دوباره داستان را براي شما بگويد يا از او بخواهيد تا جايي كه تاكنون اتفاق افتاده تعريف كند. اين يك راه بسيار خوب براي تقويت حافظه و تمركز است.

6- گسترش افق شناخت:

كودك ممكن است هرگز فرصت سفر به كشورهاي مختلف جهان و ديدن فرهنگ هاي مختلف را پيدا نكند. با قصه گويي از كشورها و فرهنگ هاي مختلف كودك با آنها آشنا مي شود.

7- تربيت علمي آسانتر:

قصه گويي براي كودكان زمينه يادگيري علمي دارد. داستان گويي كودك را براي يادگيري موضوعات مختلف مشتاق تر مي كند. كودك زماني كه در دنياي واقعي با موضوعات مشابه قصه رو به رو مي شود، كنجكاوي بيشتري نشان مي دهد.

8- ارتباط و تعامل بهتر:

بعضي وقتها كودك با اينكه پر از كنجكاوي است از سوال كردن دوري مي كند. داستان گويي به كودك كمك مي كند براي يادگيري مسائل جديد بپرسد و با اعتماد به نفس بيشتري با ديگران ارتباط برقرار كند.

9- كمك به مواجهه آسان با موقعيت هاي دشوار:

وقتي كودك در شرايط پيچيده قرار مي گيرد باعث سردرگمي اش مي شود. داستان هايي كه شخصيت هاي آن در شرايط دشوار قرار مي گيرند به كودك كمك مي كند كه بهتر شرايط پيچيده را درك كند.

 

روش هاي داستان گويي درست

قصه اگر كوتاه باشد قادر به دادن پيام مناسب نيست و اگر طولاني باشد كسل كننده مي شده و باعث بي ميلي كودك مي شود؛ پس قصه نبايد كوتاه و يا خيلي بلند باشد. براي آن كه قصه تاثيرگذارتر شود، شرايط زير را در نظر بگيريدك

1- براي خواندن قصه يك مكان راحت انتخاب كنيد.

2- در قصه گفتن حركات دست و صورت و صداهاي مختلف بكار ببريد و از كودك بخواهيد اين كارها را انجام دهد كه قصه جذاب تر شود.

3- اگر از خودتان داستان مي گوييد به كودك بگوييد داستان را چه كسي برايتان گفته است يا كجا شنيده ايد. به كودك بگوييد چرا اين داستان را براي گفتن انتخاب كرده ايد و سعي كنيد يك علاقه خاص بوجود آورند.

5- با صداي بلند و سرعت پايين قصه بگوييد. صداي شما بايد بيان كننده احساسات در قصه باشد. مكث در جاهاي مناسب بكار ببريد.

6- فرزندانتان را درگير قصه كنيد و بازي دهيد؛ با سوالاتي مانند "مي دوني" كودك را درگير قصه كنيد و از او بخواهيد قصه را پيگيري كند.

7- با توجه به دوره مراحل رشدي قصه هايي متناسب با درك و فهم او انتخاب كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه قصه گويي براي كودكان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع : قصه گويي براي كودكان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: قصه گويي براي كودكان،
موضوع:
[ ۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۱۷:۰۹ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

آيا معناي مفهوم ضمير ناخودآگاه را مي دانيد؟ تا به حال فكر كرده ايد كه دليل روياهاي عجيب و غريب شما چيست؟ آيا سوتي ها و اشتباهات لپي شما معناي خاصي دارد؟ مي­ دانستيد كه تمام تجربيات و خاطرات شما از روز اول تولد در ذهن شما باقي مي­ ماند و ممكن است بعدا در زندگي شما اثر داشته باشد؟ همه اين ماجرا ها در ضمير ناخودآگاه اتفاق مي­افتد. ضمير ناخودآگاه شامل احساسات و افكاري است كه نسبت به آن آگاهي نداريد اما بر رفتار شما تاثير مي گذارد. ضمير ناخودآگاه منبع تمام غرايز، روياها، عقده ها و غم هاي شماست. در ادامه به شرح كاملي از ضمير ناخودآگاه و نحوه عملكرد آن صحبت خواهيم كرد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ضمير ناخودآگاه و كنترل آن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265تماس بگيريد.

 

ضمير ناخودآگاه چيست؟

ضمير ناخودآگاه به طور كلي، بخش ناهوشيار ذهن شماست. فرويد، روانشناس اتريشي و طراح اصلي نظريه ذهن ناخودآگاه مي­ گويد "فقط 10 درصد ذهن ما را فعاليت هاي آگاهانه و هوشياري تشكيل مي ­دهد و 90 درصد فعاليت هاي ما، ناشي از ناخودآگاه مي باشد كه عمده ترين بخش ذهن ما را تشكيل مي ­دهد. فرويد ذهن را به كوه يخي تشبيه كرده كه فقط 10 درصد آن بيرون از آب است، اما وقتي به آن برخورد مي ­كنيم، مي­ فهميم كه يك حجم يخ عظيم در زير آب قرار دارد و بخش تاريك ذهن ما را شامل مي ­شود كه ما به آن دسترسي نداريم و محتويات آن به شكل هاي مختلفي خود را نشان مي دهد.

عقده هاي حل نشده، روياها و اميال سركوب شده به ناخودآگاه مي روند و اگر بيش از حد بشوند، شما را به سمت اختلالات رواني هدايت مي كنند.

 

ناخودآگاه، ديگ جوشان افكار و روياها

هشياري و ضمير خودآگاه شامل تمام فرايند هاي ذهني است كه شما آن ها را به طور آگاهانه انجام مي­ دهيد و نسبت به آن هوشياري داريد. به عنوان مثال زماني كه در حال يادگيري رانندگي هستيد، بايد تمام حواس خود را به دنده، پدال ها و آينه ها معطوف كنيد. اما به مرور زمان شما ديگر به دنده نگاه نمي­ كنيد، در شرايط بحراني مي­ توانيد خودرو را كنترل كنيد و حتي مي توانيد همزمان همراه رانندگي با ديگران صحبت كنيد. رانندگي به ناخودآگاه شما رفته و درآنجا ثبت شده است و شما براي يادآوري آن نيازي به تمركز و توجه نداريد.

علاوه بر يادگيري و عادت، فرويد معتقد است كه تمام تمايلات سركوب شده از جمله خواسته ها، نيازهاي ارضا نشده در كودكي، غرايز و اميال انساني (ميل جنسي، غريزه مرگ، تغذيه و ...) در ضمير ناخودآگاه جاي مي ­گيرند و گهگاهي خود را به صورت اشتباهات گفتاري، لپي و يا درخواب نشان مي­ دهند. او اختلالات رواني را ناشي از همين عقده هاي حل نشده اي كه در ناخودآگاه جاي گرفته­ اند مي ­داند.

 

چرا غرايز به ناخودآگاه تبعيد مي شوند؟

انسان ها با كوهي از غرايز و نياز ها متولد مي­ شوند، غرايزي كه توسط جامعه، خانواده و ارزش هاي آنها ممنوع شده است و درصورتي كه آنها را ابراز كنند، جريمه مي­ شوند. انسان ها از بدو تولد براي ترس از تنبيه، فرار از طرد شدن توسط خانواده و جامعه، براي مقبوليت داشتن و براي اينكه بتوانند به بقا ادامه دهند، اين نيازها را سركوب و به ناخودآگاه مي ­فرستند.

 

چگونه به ناخودآگاه دسترسي داشته باشيم؟

معمولا دسترسي به ناخودآگاه توسط خود فرد به تنهايي امكان پذير نيست. درمان روانكاوي اصول خود را برپايه بيرون كشيدن عقده ها از ناخودآگاه قرار داده است. اما اين فرايند گاهي شديدا آزار دهنده و طولاني مدت مي­ باشد و ممكن است فرد سالها درگير آن بماند، اما وقتي درمان اتفاق مي­افتد، فرد نهايت سلامتي روان را به دست خواهد آورد.

ذهن انسان به وسيله مكانيسم هاي دفاعي، جلوي ورود محتويات معمولا ناخوشايند ناخودآگاه را به هوشياري مي ­گيرد. اين مكانيسم ها سعي مي­ كنند كه آرامش و سلامت شما را حفظ كنند؛ اما اگر بيش از حد شوند و بيش از حد فعاليت كنند، زمينه اختلالات رواني ايجاد مي شود.

رواندرمانگران به وسيله تحليل خواب، هيپنوتيزم و تداعي آزاد سعي مي­ كنند تا سدهاي دفاعي ذهن را بشكنند و مسائل آزاردهنده اي كه در ناخودآگاه وجود دارد را بيرون بكشند و به اين طريق، تخليه هيجاني ايجاد شده و درمان اتفاق بيفتد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ضمير ناخودآگاه و كنترل آن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265تماس بگيريد.

 منبع : نحوه كاركرد و راه هاي ارتباط با ضمير ناخودآگاه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۱۶:۰۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

زندگي با شخصيت وابسته مانند زندگي با ديگر اختلالات شخصيت مي تواند براي شما دشواري هايي را به همراه داشته باشد. چسبندگي و عدم توانايي در تصميم گيري شخصيت وابسته ممكن است شما را خسته و از رابطه دل زده كرده باشد. وابستگي و روابط عميق بين انسان ها امري طبيعي است اما اينكه اين وابستگي به حدي شديد شود كه قابل كنترل نباشد، افكار جدايي و فرار را در ذهنتان ايجاد مي كند. البته برخي افراد از ويژگي هاي شخصيت هاي وابسته سوء استفاده كرده و به فكر برآورده كردن خواسته هاي خود هستند. بنابراين براي جلوگيري از اين سوء استفاده ها و صدمات احتمالي به شخصيت وابسته بايد براي كمك به او اقداماتي بكنيد. زندگي با شخصيت وابسته پيچيدگي هاي خود را دارد، اما با آگاهي از چگونگي برخورد و رفتار با آن ها مي توانيد براي سلامت شخصيت وابسته گامي برداريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نحوه رفتار با شخصيت وابسته مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265تماس بگيريد.

 

اختلال شخصيت وابسته

شخصيت وابسته نياز شديدي به اين دارد كه ديگران به او رسيدگي كنند، اين نياز باعث مي شود رفتار مطيعانه و چسبنده در پيش بگيرند و از جدا شدن بترسند. ويژگي هاي شخصيت وابسته معمولا قبل از اوايل بزرگسالي شروع مي شود. برخي از ويژگي هاي شخصيت وابسته شامل موارد زير است:

1- نياز مبرم به توصيه و دلگرمي دادن ديگران در تصميمات روزمره.

2- به ديگران نياز دارد تا مسئوليت هاي زندگيشان را بپذيرند.

3- به خاطر ترس از دست دادن حمايت يا طرد شدن، مخالفت خود را با ديگران اعلام نمي­ كند.

4- براي به دست آوردن حمايت ديگران هركاري مي كنند.

 

زندگي كردن يا ازدواج با يك اختلال شخصيت وابسته

زندگي با شخصيت وابسته، مي تواند يك چالش بسيار بزرگ باشد. زيرا فهميدن اينكه او دقيقا چه مي خواهد يا به چه فكر مي­ كند سخت است. ترس از رها شدن يا ترك شدن و نياز به مراقبت شدن، مي ­تواند باعث شود كه او از ابراز صادقانه احساسات و عقايد خود جلوگيري كند. شما به راحتي مي توانيد از يك شخصيت وابسته سوءاستفاده كنيد؛ زيرا آن ها در هر حال به سمت شما مي آيند.

اگر قصد ازدواج با شخصيت وابسته را داريد يا در حال حاضر با او زندگي مي­ كنيد، بهتر است هر چه زودتر براي استقلال و قوي تر شدن همسرتان اقداماتي بكنيد؛ چرا كه سلامت هر دو شما در خطر است. براي رسيدن به اين منظور با ما در ادامه اين مقاله همراه باشيد.

 

از اختلال وابسته ها سوء استفاده مي شود!

متاسفانه وابسته ها به دليل سبك شخصيتيشان، ممكن است دائما از طرف ديگران مورد آزار قرار بگيرند. اين آزارها اغلب به دو صورت ترك شدن و سوء استفاده اتفاق مي افتد، كه در ادامه هر كدام را به اختصار شرح داده ايم.

ترك كردن:

چسبندگي شخصيت وابسته بيش از حد است، برآورده كردن نياز به ترحم، هميشه حضور داشتن و دوست داشته شدن براي خيلي ها آزاردهنده و دشوار است. ديگران با ترك كردن شخصيت وابسته، ضربه ديگري به آنها مي زنند. ضربه اي به مانند آن كه در كودكي خورده­ اند. ترك شدن در مواقع حياتي توسط والدين و مراقبت كنندگان اصلي كه باعث نهادينه شدن اين ترس در آنها شده است. البته هميشه چنين ضربه اي در كودكي شخصيت وابسته وجود نداشته است. براي غلبه بر تنهايي كليك كنيد.

سوءاستفاده:

برخي ها نيز از نياز دائمي شخصيت وابسته و بودنشان در هر حالتي، سوءاستفاده مي كنند. شريك جنسي و يا اطرافيان شخصيت وابسته به راحتي از او سوءاستفاده جنسي و روحي مي­ كنند و مي ­دانند كه شخصيت وابسته آن ها را ترك نمي­ كند. هر چند اين وضعيت براي شخصيت وابسته ناراحت كننده است اما او به خاطر ترس از تنهايي و طرد شدن هر سختي و ذلتي را تحمل مي كند.

 

هنگامي كه شريك زندگي شما يك شخصيت وابسته است بايد چكار كنيد؟

اولين كاري كه بايد براي شخصيت وابسته بكنيد اين است كه براي آنها يك متخصص روانشناس پيدا كنيد. هرگز بدون مراجعه به روانشناس، آنها را به سمت مصرف دارو نبريد. آنها بسيار راحت وابسته مي­ شوند و ترك كردن هرچيز برايشان سخت است. درادامه نيز 4 واكنش اصلي براي رفتار با اين افراد وجود دارد.

تشخيص نوع وابستگي:

يكي از اولين چيزهايي كه بايد در مورد شخصيت وابسته بدانيد اين است كه او در چه چيز بيشتر به شما وابسته است؟ وابستگي جنسي، وابستگي رواني يا عاطفي؟ اينكه همسرتان، به شما و تاييد شما نياز داشته باشد حس بسيار خوبي است. اما اگر مي­ خواهيد به او كمك كنيد بايد ابتدا نوع وابستگي او را تشخيص دهيد.

ساختن يك محيط امن:

شخصيت وابسته، مي ترسد كه حمايت را از دست بدهد يا مورد انتقاد واقع شود. از اشتباه كردن مي­ترسد و اين ترس ممكن است باعث دروغگويي او بشود يا تلاش كند يك تصوير مثبت از خود ايجاد كند. بنابراين بايد براي او يك محيط امن ايجاد كنيد، جايي كه بتواند احساسات خود را بدون ترس از طرد يا انتقاد بيان كند، اشتباهاتش پذيرفته شود و براي ابراز خودش حمايت شود.

تشويق شخصيت وابسته به تصميم گيري:

تصميم گيري براي شخصيت هاي وابسته دشوار است، زيرا آنها از انتخاب اشتباه و از اينكه ديگران تصميم  او را نپذيرند مي ­ترسند. به او حق انتخاب دهيد و اجازه دهيد چيزي كه مي­ خواهد را بدون نياز به تاييد شما به دست بياورد. از او بخواهيد كه براي يك سفر يا حتي يك شام بيرون تصميم بگيرد. اما آگاه باشيد كه تصميمات او خطر و عوارض جانبي نداشته باشد. چون در اين حالت شخصيت وابسته به شدت احساس گناه كرده و خود و انتخابش را مقصر مي­ داند.

براي شخصيت وابسته تصميم نگيريد:

ممكن است كه براي شما لذت بخش باشد كه شريك زندگي­تان، مسئوليت تمام تصميمات را به عهده شما گذاشته و كاملا مطيع شماست. اما بايد بدانيد او شديدا دارد اذيت مي ­شود و خودش از آن آگاه نيست. براي اين افراد بسيار مهم است كه بتوانند به تصميمات خود اعتماد كنند. به او توضيح دهيد كه شما هميشه نمي ­توانيد به آنها اطمينان دهيد يا تصميم بگيريد. او را بخاطر تصميماتش تحسين كنيد و سعي كند استقلال و اعتماد به نفس او را برگردانيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نحوه رفتار با شخصيت وابسته مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265تماس بگيريد.

منبع : ازدواج و زندگي با شخصيت وابسته


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۱۴:۵۹ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

به باور برخي طلاق باعث رفتار هاي خاص بچه هاي طلاق مي شود. به دليل آسيب پذيري بيشتر كودكان، طلاق والدين آن ها را بيشتر تحت تاثير قرار مي دهد. كودكان توانايي هاي شناختي لازم براي انطباق دادن خود با شرايط جديد را ندارند؛ بنابراين طلاق مي تواند به بحراني جدي براي آن ها تبديل شود. تداوم يافتن ارتباط كودك با والدين و كيفيت آن تعيين كننده ميزان صدمه اي است كه به كودك وارد مي شود. در ادامه به بررسي خصوصيات بچه هاي طلاق مي پردازيم. آگاهي از اين خصوصيات به شما كمك مي كند تا با برنامه ريزي مناسب، تاثير منفي طلاق را كاهش دهيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اصلاح خصوصيات بچه هاي طلاق مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : خصوصيات بچه هاي طلاق


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: خصوصيات بچه هاي طلاق،
موضوع:
[ ۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۵۱:۴۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

عصر تكنولوژي و ارتباط گسترده انسان ها در تمام نقاط دنيا، باعث پيدايش نوع جديدي از ارتباطات و دوست يابي، به نامدوست يابي آنلاين و اينترنتي شده است. دوست يابي هايي كه گاه به دوستي هايي عميق و حتي ازدواج منجر شده و گاهي به اتفاقات ناخوشايند و آسيب هايي مثل تجاوز، فحشا، اعتياد و قتل ختم شده اند. دوست يابي آنلاين براي شما امكان دسترسي راحت تر را ايجاد مي كند، اما مخالفان دوست يابي آنلاين نيز دلايل و معايب زيادي را برشمرده اند. در ادامه اين مطلب به بررسي مزايا، معايب و ملزومات دوست يابي آنلاين پرداخته ايم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه دوست يابي هاي آنلاين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

دوستي اينترنتي چيست؟

همانطور كه از نام دوستي اينترنتي معلوم است، اين ارتباطات در بستر اينترنت و شبكه هاي مجازي قرار دارد. ارتباطاتي كه باعث شده انسان ها با هر شرايط و هر نقطه اي از دنيا، بتوانند دوستاني پيدا كنند. دوستاني كه مهمترين مسئله ارتباط، يعني شناخت تا حد زيادي در آن گم است و شناخت محدود به كلمات و تصاوير مي باشد. اما آيا اين شناخت براي دوستي كافي است يا نه؟

بايد بگوييم نه. انسان ها در فضاهاي مجازي امكان نشان دادن واقعيات به گونه اي كه نيست را دارند. افراد امكان كنترل و حتي ويرايش حرف ها و احساساتشان را دارند، اين باعث مي شود حقيقتي به شكل غيري واقعي در ذهن طرف مقابل به تصوير كشيده شود. اصيل بودن لازمه دوستي است و در اينگونه ارتباطات انسان ها مي توانند هركسي باشند.

 

معايب دوستي هاي آنلاين

ارتباطات آنلاين و مجازي، جدا از محاسن، معايب بسيار مهمي دارد كه شما بايد آن ها را در نظر بگيريد. برخي از معايب آن به شرح زير مي باشد.

1- در دوستي هاي آنلاين، ابتدا دلبستگي ايجاد مي شود سپس آشنايي، اين دلبستگي باعث اختلال در شناخت كامل طرف مقابل شده و ممكن است واقعيات ناديده گرفته شود. مخصوصا اگر اين دلبستگي بين دو جنس مخالف و به قصد ازدواج باشد.

2- افراد در اين فضاها، معمولا خود ايده آل را ارائه مي دهند، ايده آلي كه مشخص نيست چقدر به واقعيات نزديك است.

3- افرادي كه دوستي هاي آنلاين را انتخاب مي كنند، از حضور در دنياي واقعي منع شده يا با آن مشكل دارند. اين مسئله مي تواند دليلي براي وجود مشكلات و اختلالات روحي و رواني باشد.

4- اعتماد متقابل در اينگونه روابط معمولا مختل است. ممكن است افرادي كه مي بينيد با چندين نفر در ارتباط باشند و مقايسه ها و سوءظن ها در اينگونه آشنايي ها بسيار زياد است.

5- به دليل بودن تعداد زيادي از افراد همفكر و همسن در اين فضا، ممكن است دوري از خانواده، انزوا و افسردگي را به بار بياورد.

 

مزاياي دوستي هاي آنلاين

امكاني كه تكنولوژي براي افراد فراهم مي آورد، آشنايي با انسان هاي مختلف، فرهنگ هاي مختلف و تجربيات تازه ايست كه ممكن است به دليل بعد مسافت، امكان ارتباط حضوري وجود نداشته باشد. برخي از مزاياي دوستي هاي آنلاين به شرح زير مي باشد:

1- امكان پيدا كردن كساني كه علايق و نگاه به زندگي مشتركي با شما دارند.

2- به دليل وجود محدوديت هاي فرهنگي، امكان ارتباط و آشنايي نزديك پيش از ازدواج وجود ندارد و افراد مي توانند از اين طريق شناختي نسبي از هم پيدا كنند. اما اين ارتباط نبايد طولاني شود.

3- امكان انتخاب بين تعداد زيادي از افراد كه شبيه شما هستند وجود دارد.

 

اصول ايجاد رابطه عميق

دو اصل مهم براي ايجاد يك دوستي سالم و شناخت و دلبستگي درست وجود دارد كه معمولا در دوستي هاي آنلاين وجود ندارد؛ اصل مجاورت و اصل همزماني.

اصل مجاورت:

اين اصل به شما مي گويد كه در دو فرد، بر اساس قرار گرفتن در محيط مشترك و نزديكي از نظر موقعيت فيزيكي و مكاني، دلبستگي و تعلق خاطر به وجود مي آيد. مثل حضور در همسايگي، همكلاسي بودن در مدرسه يا دانشگاه و يا همكاري در محيط كار.

اصل همزماني:

اين اصل كه تا حدودي وابسته به اصل مجاورت است، مي گويد كه دو فرد بايد به طور همزمان و در يك بازه زماني مشخص كنار هم قرار بگيرند. همزماني دو محرك باعث وابستگي مي شود. در واقع دو بعد مكان مشترك و زمان مشترك براي ايجاد تعلق لازم است.

 

سخن آخر

به دليل ناپايداري بيشتر در دوستي هاي اينترنتي، بايد وابستگي خود را به اين فضاها كنترل كنيد. بايد توانايي تنها بودن و لذت بردن از تنهايي خود را داشته باشيد و براي فرار از تنهايي، دل به تصميم ها و افراد اشتباه ندهيد. خودتان بهترين دوست خودتان باشد تا بتوانيد مواقع لازم از تنهايي خود لذت ببريد. براي داشتن دوست خوب بايد تلاش كرده و نكاتي را رعايت كنيد. پيش از آن بررسي كنيد كه چرا يك دوست خوب نداريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه دوست يابي هاي آنلاين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : دوست يابي آنلاين


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: دوست يابي آنلاين،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۳۲:۲۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

چه زماني انزال خشك رخ مي دهند؟ اگر براي مدتي ببينيد كه هنگام ارضاء جنسي، انزال صورت نمي‌گيرد يعني مايع مني از بدن شما خارج نمي‌شود، قطعا اين مسئله براي شما ناراحت كننده خواهد بود. وجود انزال خشك در سنين بالا طبيعي است و چندان نگران‌كننده نيست اما براي زوج‌هاي جوان كه تمايل به بچه‌دار شدن دارند مي‌تواند نگران‌كننده باشد. از طرفي خارج نشدن مايع مني مي تواند لذت جنسي را براي زوجين كم كند. در ادامه به توصيف انزال خشك و عوامل ايجاد و درمان آن مي‌پردازيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انزال خشك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

انزال چگونه رخ مي‌دهد؟

مكانيزم انزال فرايند پيچيده‌اي است. اين فرايند با همراهي سيستم عصبي و عضلاني رخ مي‌دهد. يكي از اعضايي كه در انزال دخيل هستند كيسه مني است كه در كنار غده پروستات و مثانه قرار دارد. بيضه‌ها نيز با توليد اسپرم در انزال دخيل هستند. پس از آن كه بيضه‌ها اسپرم را توليد مي‌كنند به كيسه مني انتقال داده مي‌شود و در كيسه مني مقدار بسيار بيشتري مني توليد شده و در آن‌جا نگهداري مي‌شود. وقتي فرد به ارضاء جنسي نزديك مي‌شود ترشحات كيسه مني بيشتر شده و همراه با انزال، مايع مني از طريق مسير خروج ادرار از آلت تناسلي خارج مي‌شود.

 

انزال خشك چيست؟

رسيدن به ارضاء جنسي در مردان در حالي كه مايع مني خارج نشده يا بسيار كم خارج مي‌شود، انزال يا ارضاء خشك (dry orgasm) مي گويند. اين حالت معمولا آسيب خاصي به وجود نمي‌آورد اما اگر شما قصد پدر شدن داشته باشيد مي‌تواند باعث نگراني شما شود. ارضاء خشك معمولا در افراد مسن روي مي‌دهد اما امكان مشاهده آن در جوانان نيز وجود دارد. اين مسئله مي‌تواند علامتي از اختلالات جسمي و يا حتي رواني باشد و براي درمان آن ابتدا لازم است كه دليل بروز آن مشخص شود.

 

آثار رواني انزال خشك

ارضاء خشك در اكثر موارد تاثيري بر روي لذت ارضاء و رضايت‌مندي جنسي ندارد. اما در موارد معدودي نيز باعث كم شدن لذت جنسي مي‌شود. نگراني اصلي افرادي كه انزال خشك دارند آن است كه مشكلي براي بدنشان پيش آمده يا آن كه توانايي باروري همسر يا پدر شدن را از دست داده اند. خارج نشدن مايع مني مي تواند آثار رواني مشابه زودانزالي بر فرد بگذارد. 

 

انزال خشك، اختلال يا نشانه؟

انزال خشك يا ارضاء بدون خروج مني به خودي خود يك اختلال يا بيماري نيست بلكه مي‌تواند نشانه‌اي از يك بيماري باشد. زماني كه شما در طي يك رابطه جنسي يا خودارضايي، ارضاء مي‌شويد و مايع مني از بدن شما خارج نمي‌شود دو احتمال وجود دارد؛ يا مايع مني به طور كلي از كيسه مني خارج نشده و بيرون نمي‌ريزد يا آن كه مايع از كيسه مني خارج مي‌شود اما به جاي بيرون آمدن از آلت تناسلي به داخل مثانه مي‌ريزد و همراه با ادرار خارج مي‌شود.

بي‌انزالي

بي‌انزالي (Anejaculation) حالتي است كه در آن يك مرد موقع ارضاء جنسي به انزال نرسيده و هيچ ماده مني از آلت او خارج نمي‌شود. بي‌انزالي در دوحالت مي‌تواند همراه يا بدون ارضاء باشد. اختلال بي‌انزالي مي‌تواند از عوامل رواني مانند بازداري جنسي يا از عوامل جسمي مانند مشكل نخاعي، برداشته شدن پروستات، سن بالا و كژكاري سيستم خودمختار عصبي نشات بگيرد.

انزال پس‌گرد

انزال پس‌گرد (Retrograde Ejaculation) وضعيتي است كه در آن مايع مني از كيسه مني خارج شده و به جاي بيرون ريختن از آلت تناسلي به درون مثانه مي‌ريزد. در اين حالت مني با ادرار مخلوط شده و همراه با ادرار از بدن خارج مي‌شود. عواملي مانند ديابت، آسيب به سيستم عصبي، جراحي پروستات، بيضه‌ها، روده بزرگ يا راست‌روده و مصرف بعضي از داروها مي‌تواند باعث انزال پسگرد شود. داروهاي درمان بيماري‌هاي پروستات و برخي داروهاي ضد افسردگي مي‌توانند منجر به بروز اين مشكل شوند.

 

آيا بايد به پزشك مراجعه كنيد؟

اگر به صورت مكرر هنگام ارضاء متوجه مي‌شويد كه مني از بدنتان خارج نمي‌شود بهتر است كه با مراجعه به پزشك متخصص ارولوژي اين مسئله را مورد بررسي قرار دهيد. از آن جهت كه عوامل رواني نيز مانند بازداري جنسي مي‌تواند علتي براي اين بيماري باشد، در كنار ارولوژيست به يك متخصص سلامت جنسي مانند مشاوره جنسي يا روانپزشك سكسولوژيست نيز مراجعه كنيد.

 

روش تشخيص انزال خشك

با يك آزمايش ادرار ساده مشخص مي‌شود كه آيا مني موجود در ادرار شما طبيعي است يا بيش از اندازه است. اگر مني بيشتر از اندازه طبيعي باشد به اين معنا است كه شما دچار انزال پسگرد شده‌ايد.

راه تشخيص منشا جسمي يا رواني اين مشكل آن است كه ببينيد آيا براي شما انزال تنها در حين رابطه جنسي مختل شده يا آن كه ديگر احتلام يا انزال در حين خواب نيز پيش نمي‌آيد. نبود احتلام الزاما به معناي منشا جسمي انزال خشك نيست و همچنان نياز به بررسي دقيق‌تر وجود دارد.

 

درمان انزال خشك

بسته به آن كه علت تشخيص‌داده شده براي انزال خشك شما چه باشد درمان نيز متفاوت است. اما در حالتي كه اين وضعيت در نتيجه حساسيت دارويي و يا عوامل روانشناختي بروز پيدا نكرده باشد از دو راه دارودرماني و جراحي مي‌توان به درمان آن پرداخت. براي درمان انزال خشك داروهايي وجود دارد كه اگر براي درمان موثر نباشد در صورت لزوم به جراحي رو مي‌آورند.

روش‌هاي جراحي

آسپيراسيون اسپرم از اپيديديم: اين روش تحت بيهوشي موضعي انجام مي شود و از يك سوزن براي حذف اسپرم از بيضه ها استفاده مي كند.

اسپاسم اسپرم اپيديديم پوستي: اين روش كه از بيهوشي موضعي استفاده مي كند، براي حذف اسپرم از كانال اپيديديم است.

استخراج اسپرم: در اين روش اسپرم را مستقيما از بيضه ها هدايت مي كنند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه انزال خشك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : انزال خشك | روش تشخيص و درمان انزال خشك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: انزال خشك،
موضوع:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۲:۳۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

دوران بارداري يكي از مراحل مهم در زندگي هر مادري است. كنترل استرس در دوران بارداري توسط مادر به دليل پيامدها و تاثيري كه بر سلامت جنين و مادر دارد، بسيار حائز اهميت است. استرس يكي از پديده هاي طبيعي و لازم در زندگي هر فردي است اما زماني كه نتوانيد آن را مهار كنيد بر شما چيره مي شود. اضطراب و نگراني در مورد سلامت جنين، مشكلات ارتباطي با همسر و خانواده اش، كم تجربگي مادران و همسرانشان و افكار منفي مادران از شايع ترين استرس هاي مادران باردار است. استرس زياد در دوران بارداري زمينه ساز بسياري اختلالات جسمي و رواني در جنين و مادر بعد از تولد كودك مي باشد. مادران و همسرانشان با آگاهي از ريشه، علائم و نحوه پيشگيري و كنترل استرس مي تواند از به وجود آمدن بسياري از مشكلات جلوگيري نمايند.

 

براي مشاوره در زمينه كنترل استرس در دوران بارداري مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريف تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد

 

نشانه هاي استرس در دوران بارداري

هر استرسي خطرناك نيست. شما با اطلاع از نشانه ها و علائم استرس در دوران بارداري مي توانيد آن ها را تشخيص و كنترل كرده و حتي از به وجود آمدن استرس ها جلوگيري نماييد. استرس بيش از حد در مادران علائم جسمي و خلقي به همراه خواهد داشت كه از جمله آنها مي توان به موارد زير اشاره كرد:

 • تغييرات خلقي
 • تغيير اشتها
 • سردرد
 • استفراغ هاي گاه و بيگاه ناشي از سردرد
 • تغيير علايق و سليقه ها عدم توانايي در خوابيدن
 • نگراني زياد و دائمي در مورد مسائل بي‌اهميت
 • خستگي بيش از حد
 • سرگيجه
 • مشكلات گوارش
 • و ...

 

عوامل تاثير گذار استرس در دوران بارداي

به طور كلي استرس در دوران بارداري افزايش پيدا مي كند. اما عواملي هستند كه سبب افزايش بيش از حد استرس در دوران بارداري مي شوند. از جمله اين عوامل مي توان به موارد زير اشاره داشت:

 1. اولين بارداري
 2. تجربه سقط جنين يا زايمان‌هاي دشوار
 3. نگراني در مورد سلامت جنين
 4. مشكلات ارتباطي با همسر و خانواده اش
 5. احساس كم تجربگي مادران جوان
 6. افكار منفي در مورد مسائل مختلف
 7. فقدان حمايت اجتماعي
 8. نگراني در مورد به دنيا آمدن كودك و تاثير بر روي رابطه با همسر
 9. مسائل و مشكلات مالي

 

تاثير استرس برجنين در دوران بارداري و بعد از تولد كودك

قرار گرفتن مادر در معرض استرس هاي طولاني و مزمن علاوه بر ايجاد تفاوت هايي جزئي در روند تكامل مغز جنين مي تواند بعد از تولد كودك نيز منجر به بروز مشكلات رفتاري در كودك شود. استرس ها و اضطراب بارداري طولاني مدت مي تواند موجب زايمان زودرس، مرده زايي، وزن بسيار پايين هنگام تولد و سقط شود. همچنين زمينه را براي ابتلاي كودك به بيماري هاي رواني چون افسردگي، ناآرامي و بيش فعالي فراهم مي كند.

 

تاثير افكار منفي بر استرس در دوران بارداري

تفكرات منفي مي تواند باعث اشكالات اساسي در رفتار و اعمال فرد شود و استرس و نگراني را در فرد تشديد كند. بسياري از مواقع به محض اين كه اتفاق بدي رخ مي دهد، اكثر افراد آن را با اتفاقات بد گذشته پيوند مي دهند و احساس ناراحتي و غم مي كنند. احتمالا بيش از اندازه به تجزيه و تحليل تجارب معمولي و تعاملاتمان مي پردازند و اين در حالي است كه بسياري از مشغله هاي ذهني فرد، حتي وجود خارجي ندارند. شايد همين حالا در مورد بسياري از مشكلات كه احتمال مي دهيد به نتايج منفي برسيد، به خود سخت بگيريد و مضطرب شويد. براي رهايي از افكار منفي كليك كنيد.

 

راهكارهاي براي كنترل استرس در دوران بارداري

راهكارهايي براي كنترل استرس در دوران بارداري وجود دارد كه در ادامه به برخي از آن ها پرداخته ايم:

1.در دوران بارداري خوب استراحت كنيد. با كودكي كه در شكم داريد صحبت كنيد، برايش آواز بخوانيد اگر احساس بي حوصلگي مي كنيد شب ها زودتر بخوابيد.

2.در مورد نگراني هاي خود با پزشك صحبت كنيد، مي توانيد نگراني هاي خود را به همسر خود بگوييد تا شرايط بهتري را براي شما ايجاد كنند. با مادران باردار صحبت كرده و از تجربيات آنها استفاده كنيد.

3.برنامه غذايي سالمي سرشار از مواد معدني، ويتامين ها و غذاهاي سرشار از امگا3 استفاده كنيد.

4.در دوران بارداري ورزش هاي سالم مانند شنا كردن، پياده روي روزانه، يوگا و مديتشن (به مدت بيست دقيقه در روز) انجام دهيد.

5.با خنده خودتان را درمان كنيد. خنده يكي از بهترين راه‌ها براي به‌ آرامش‌ رساندن بدن است. دوستان‌تان را ملاقات كنيد، با كسي به تماشاي فيلم يا سريالي خنده‌دار بنشينيد يا به سينما برويد.

6.ماساژ يكي از روشهاي خوب براي كاهش استرس است.

7.اطلاعاتي در مورد نحوۀ زايمان طبيعي و سزارين كسب كنيد تا استرس هايتان در مورد زايمان كاهش يابد.

8.خودتان را براي زايمان آماده كنيد. مادر بودن را بايد در مسير ياد بگيريد. اگر دوست يا آشنايي داريد كه نوزاد يا بچه‌ كوچكي دارد، مي‌توانيد با گذراندن زماني در كنار آنها چيزهايي ياد بگيريد.

 

براي مشاوره در زمينه كنترل استرس در دوران بارداري مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريف تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : تاثير استرس در دوران بارداري بر روي جنين و مادر


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۹:۲۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر