مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

به جاي تنبيه بدني كودكان از چه روش تربيتي مي توان استفاده كرد؟ بسياري از والدين علارغم خواسته خود اقدام به تنبيه بدني كودك خود مي كند. با وجود ممنوعيت ها و مشخص شدن عوارض منفي تنبيه بدني، همچنان اين نوع روش تربيتي توسط والدين و حتي برخي اولياي مدارس استفاده مي شود. شايد شما هم در شرايطي مجبور به اجراي تنبيه بدني شده باشيد. ناراحتي كه براي شما و كودكتان بعد تنبيه بدني ايجاد مي شود، بر سلامت هر دوي شما تاثير مي گذارد. شناخت آسيب هاي وارده به كودك در اثر تنبيه بدني و يافتن راهي براي آموزش نظم به كودك حائز اهميت است.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تربيت كودكان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

تنبيه بدني كودكان

هر گونه آسيب به بدن كودك، از طريق دست، پا و يا وسيله هاي ديگري مانند چوب و كابل، شامل تنبيه بدني كودك مي شود. معمولا والدين و معلمان دو گروه افرادي هستند كه كودك را تنبيه بدني مي كنند. پيش تر در مدارس و خانواده استفاده از تنبيه بدني امري عادي به شمار مي آمد. اما امروزه تنبيه بدني ممنوع شده و سازمان هاي حمايت از حقوق كودكان، با آن مقابله مي كنند.

 

عواقب تنبيه بدني بر كودكان و آينده آن ها

والدين بايد توجه كنند كه تنبيه بدني به هيچ عنوان تاثير بلند مدت نداشته و بعد از مدتي، كودك دوباره رفتارش را تكرار مي كند .چند مورد از عواقب ناشي از تنبيه بدني كودكان را در ادامه توضيح مي دهيم:

پايين آمدن اعتماد به نفس كودك

وقتي كه كودك را تنبيه بدني مي كنيد، احساس مي كند كه دنيا به آخر رسيده و به نوعي هيچ كس و هيچ چيزي در دنيا مخصوصا افراد مهم زندگي اش (پدر و مادر) او را قبول ندارند. به طوري كه ديگر حتي در كوچك ترين مسائل زندگي خود را قبول نداشته و در اتفاقات زندگي خود را مقصر مي داند. اين مسئله كم كم باعث كم شدن اعتماد به نفس كودك شده و در بزرگسالي اثرات بدي به جا مي گذارد.

يادگيري رفتار خشونت آميز

زماني كه كودك تحت تنبيه بدني قرار مي گيرد و دفاعي از خود ندارد، ياد مي گيرد در بزرگسالي در برابر اتفاقات ناگوار، از خشونت و ضرب و شتم ديگران استفاده كند. غالبا اين كودكان در آينده بزرگسالاني مي شوند كه دائم در حال نزاع در كوچه و خيابان هستند و نمي توانند از قدرت كلامي به نحو درست استفاده كنند. تنها به اين دليل كه ياد نگرفته اند چگونه به ديگران با زبان گفتار پاسخ دهند. همچنين رفتار كينه ورزي در كودك شكل مي گيرد و باعث مي شود كه كودك فكر انتقام به سرش بزند.

عدم اعتماد به دنياي اطراف (والدين، خواهر برادران، محيط اطراف و ...)

كودكان در سنين پايين، والدين را بخصوص مادرشان را يك تكيه گاه امن فرض مي كنند. اگر از جانب شما مورد بي مهري و تنبيه بدني قرار گيرند، به احتمال زياد با همان منطق محدود و رشد نيافته خودشان دنيا را ناامن ترين محيط ممكن مي دانند و به دنبال آن ترس ها و اضطراب هاي شديد آغاز مي شود.

مشكلات رواني- اجتماعي

آثار  تنبيهات بدني مي تواند بزرگسالي كودك را نيز در بر گيرد. افسردگي، اضطراب، فحشا و روابط جنسي خارج از چارچوب، اعتياد، خيانت، فرار از مدرسه و منزل (به دليل اعمال فشار شديد) تنها  بخشي از آثار تنبيه بدني كودك، در بزرگسالي است. محققان اعلام كردند كه تنبيه بدني در ضريب هوشي كودك نيز اثر بدي مي گذارد.

كناره گيري و گوشه گير شدن

اغلب بچه هايي كه مورد تنبيه بدني قرار مي گيرند به دليل احساس كمبود هاي خود از جمع فاصله مي گيرند. بازي هاي يك نفره و تنها را به بازي دسته جمعي ترجيح مي دهند و در نگاه كلي گوشه گير هستند.

ناتواني در ابراز عشق و محبت

اغلب كودكاني كه تنبيه بدني شده اند در روابط شان نيز مشكل دارند. اين كودكان در بزرگسالي نمي توانند با كسي يك رابطه سالم و درست داشته باشند و عشق بورزند. به علاوه اغلب در ابراز احساس دچار مشكل اند.

مشكلات خواب

كابوس هاي شبانه در كودكاني كه تنبيه بدني شده اند، بيشتر است. اغلب دچار مشكلات خواب، دير به خواب رفتن، يا دير از خواب بيدار شدن مي شوند. از علائم ديگر مشكلات خواب وقفه هاي تنفسي، دندان قروچه و حرف زدن هنگام خواب است.

ترس

معمولا تنبيه بدني در بچه ها ترس هاي گوناگوني را ايجاد مي كند. ترس از شروع يك فعاليت نو و جديد، ترس از وارد شدن به جمعي از غريبه ها، ترس از نمرات بد و تنبيهات معلم و حتي ترس از اتفاقات آينده و سرنوشتي كه در انتظار اوست، از جمله ترس هاي كودكان آسيب ديده است.

 

رفتار جايگزين براي تنبيه بدني

به جاي آنكه از تنبيه بدني استفاده كنيد پيشنهاد مي شود برخي رفتارها را در خود پرورش دهيد تا بازخورد بهتري در طولاني مدت در رفتار كودك مشاهده كنيد. 

مهارت كلامي خود را تقويت كنيد

بايد بدانيد هر چقدر رفتار كودك مخرب باشد با صحبت كردن تا حدود زيادي مي توان به بچه ياد داد كه رفتارش اشتباه است و بايد اصلاح شود. اما اگر از همان اول متوسل به زور و كتك شويد، نه تنها اثر خوبي ندارد، بلكه در دراز مدت اثرات مخرب رفتاري زيادي به دنبال خواهد داشت.

مسئوليت انجام كاري را به كودك محول كنيد

به جاي اينكه سر كودك غر بزنيد و تذكر دهيد، درست مانند يك بزرگسال به او مسئوليتي در خور توانش محول كنيد. بگذاريد كم كم ياد بگيرد روي پاي خود بايستد و اگر كاري را اشتباه انجام داد سعي كنيد آن را در حضور او اصلاح كنيد تا ياد بگيرد درست را از غلط تشخيص دهد. به جاي آن كه فورا به تنبيه متوسل شويد.

با كودك خود صميمي باشيد

سعي كنيد صميميت خود را در همه حال حفظ كنيد تا اگر رفتار غلطي انجام داد، سردي رفتار شما به خاطر رفتاراشتباهش مشهود باشد و بتواند سردي رفتار شما را تفكيك كرده و تفاوت را دريابد. آن وقت خودش خود به خود مي تواند كار درست و غلط را تشخيص دهد. با لجبازي و خشونت زياد راه به جايي نمي رود.

محيط هاي باز را براي بازي كودكان انتخاب كنيد

معمولا بچه هايي كه پر تحرك هستند، در معرض تنبيهات بدني قرار مي گيرند. والدين آنها اغلب مي گويند كه آن ها اصلا آرام و قرار ندارند و غير قابل كنترل هستند. در نتيجه اين والدين ناگهان از كوره در مي روند و كتك شان مي زنند. در حالي كه اگر محيط بازي كودك، به محيط هاي بازتري مثل پارك ها، اتاق هاي بازي كودكان، شهر بازي و... تبديل شود، نه تنها انرژي ذخيره شده در كودكان به شيوه درست تخليه مي شود، بلكه باعث مي شود كه والدين با خيال آسوده تري كودك را براي بازي آزاد بگذارند.

اغلب پدر مادر ها از اينكه كودك آن ها در محيط بسته آپارتمان جنب و جوش داشته باشد و بالا و پايين بپرد، شكايت دارند و كودك را محدود مي كنند. اما از طرفي براي كودك موقعيتي فراهم نمي كنند كه آزادانه بازي كند. كودك در سنين پايين نياز به بازي و فعاليت بيشتر دارد. بايد سعي كنيد فرصت فعاليت و بازي در محيطي كه امكان بازي دارد را براي كودكتان فراهم نماييد.

آموزش دهيد

به جاي غر زدن و يا تنبيه بدني به او آموزش دهيد كه اين رفتارت مرا آزار مي دهد. آن وقت مي بينيد كه خيلي راحت مي شود رفتار او را كنترل و اصلاح كرد.

از محروميت به جاي تنبيه بدني استفاده كنيد

اگر رفتار بدي از كودك ديديد از او بخواهيد مدتي در گوشه ديوار بايستد و به رفتارش فكر كند. در اين مدت هم از هر چيز لذت بخشي مثل اسباب بازي و خوراكي دوست داشتني اش او را محروم نماييد. اين كار كودك را به قضاوت در مورد رفتارش وامي دارد و رفتار بد او به مرور اصلاح مي شود.

 

اما تنبيه بدني كودك در خيلي مواقع موثر است!

تنبيه ممكن است باعث شود، كودك تان در ميان هم سن و سالان خود از همه بهتر و خوش رفتارتر عمل كند، مودب باشد و هيچ شيطنتي از خود بروز ندهد. اما اين رفتارهاي كودك تنها به دليل اعمال زور و فشاري است كه از سمت شما وارد شده و او مجبور به خوب بودن مي كند.

در واقع رفتارش از سر ترس است. بايد سعي كنيد كودك را طوري تربيت كنيد تا كاري را از روي ترس انجام ندهد. بلكه عواقب كارش را بداند و با آگاهي كامل از رفتار بد اجتناب كند. مهارت هاي فرزندپروري و تربيت فرزند در اثر مطالعه و شنيدن تجربه هاي ديگران ارتقا پيدا مي كنند. اما متخصصان در زمينه كودك در اثر تجربه و مطالعاتي كه در اين زمينه داشته اند بهتر مي توانند به شما ياري برسانند. روانشناسان ما در مركز هنر زندگي با ارائه خدمات مشاوره كودك شما را در اين امر راهنمايي مي كنند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تربيت كودكان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : تنبيه بدني كودكان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تنبيه بدني كودكان،
موضوع:
[ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۸:۳۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

چرا هر بار مي خواهيم با همسرمان حرف بزنيم دعوايمان مي شود؟ چرا او حرف هاي مرا نمي فهمد؟ نداشتن مهارت هاي ارتباطي يكي از دلايل اختلافات بين زن و شوهر است. شايد ندانيد چطور بايد با همسر خود صحبت كنيد و چه واكنش هايي در مقابل او غلط است. صحبت با همسرتان به صورتي كه در كلامتان محبت، احترام و درك وجود داشته باشد، به نزديك شدن شما به يكديگر كمك خواهد كرد. اما براي داشتن چنين مكالمه اي و ايجاد يك ارتباط صحيح با همسرتان بهتر است به نكات و راه هايي كه در اين مطلب بيان كرده ايم توجه كنيد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نحوه صحبت با همسر مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

چگونه بايد با همسر خود صحبت كنيم؟

مهمترين مسائلي كه بايد در صحبت كردن با همسر در نظر گرفت و رعايت كرد را در ادامه آورده ايم. شايد رعايت تمام آن ها براي شما سخت باشد اما اگر كم كم آن ها را تمرين كنيد، روابط بهتري خواهيد داشت.

1-احترام بگذاريد:

احترام در واقع حريمي است كه بين زن و شوهر قرار گرفته و مانع از توهين، بد دهني و تحقير هم مي شود. زوجين بايد تلاش كنند كه احترام و حريم بينشان از بين نرود و از بد دهني و رفتار بي نزاكت خودداري كنند.

2-صميميت داشته باشيد:

به همسرتان ابراز علاقه كنيد. هنگام صحبت هايي كه خيلي بحراني نيستند او را نوازش كنيد و گاهي قربان صدقه او برويد. نشان دادن علاقه بسيار به افزايش محبت و توجه همسرتان كمك مي كنيد.

3-مهارت گوش دادن:

يكي از مهم ترين مراحل صحيح صحبت كردن، آموختن مهارت گوش دادن است. توجه كامل به صحبت هاي همديگر، دادن بازخورد، سوال پرسيدن و واكنش هاي هيجاني، مي تواند توجه شما را نشان دهد. به صحبت هاي همسرتان فقط بخاطر گوش دادن گوش نكنيد، بلكه بخاطر اينكه براي شما مهم است و او را دوست داريد به حرف هايش گوش دهيد.

4-در رابطه صداقت داشته باشيد:

در بسياري از مقالات همين مجموعه، از اهميت صداقت در زندگي مشترك صحبت كرده ايم. اساس هر رابطه صداقت و اعتماد است. بنابراين سعي كنيد از همان ابتداي زندگي صادقانه با همسر خود صحبت كنيد و در مقابل صداقت او، هرچند درباره يك مسئله بد، واكنش مثبت نشان دهيد تا از صداقت خود پشيمان نشود.

5-اعتماد كنيد:

اعتماد اهميت يكساني با صداقت دارد. باور نكردن حرف هاي شريك زندگي و شك كردن به گفته هاي او از دو جنبه ناشي مي شود. اول اينكه ممكن است او در دفعات گذشته دروغ گفته باشد. دوم اينكه ممكن است شما بيش از حد مشكوك و بي اعتماد باشيد كه در اين صورت همسرتان براي پيشگيري از كشمكش مجبور به دروغ گفتن شود و اين چرخه معيوب همينطور ادامه پيدا كند.

يادگيري مهارت هاي زندگي و برطرف كردن اين مشكلات با كمك يك متخصص مسائل خانواده قابل برطرف شدن است.

6-تهمت نزنيد:

يكي از بدترين اتفاقي كه مي تواند بين زن و شوهر رخ دهد اين است كه به همسرتان تهمت بزنيد و او را به كاري كه نكرده، متهم كنيد. با اين كار اعتماد، احترام، صميميت و پذيرش بين دو طرفتخريب مي شود.

7-نقاط ضعف و قوت:

سعي كنيد در صحبت با همسرتان، از دست گذاشتن روي نقاط ضعف يا اشتباهات گذشته يكديگر پرهيز كنيد. اين مسئله به شما كمك مي كند كه مسائل را زودتر برطرف كنيد و دوباره با بازگشت به گذشته، اوقات خود را تلخ نكنيد.

8-ذهن خواني نكنيد:

هميشه سعي كنيد به همسرتان اجازه دهيد صحبت او تمام شود. حتي اگر آشكارا دروغ مي گويد و يا يك چيز كاملا غلط را بازگو مي كند. حدس زدن ادامه حرف هاي همسر و قطع كردن صحبت هاي او، اصلا روش درستي براي نشان دادن آگاهي و معلومات شما نيست.

9-حواس خود را جمع كنيد:

سعي كنيد فرايند گوش دادن و صحبت كردن، يك عمل مجزا و مهم باشد. نه كاري كه مي شود هنگام تماشاي تلويزيون، هنگام غذا خوردن و يا هنگام خواب انجام داد. سعي كنيد وسايل و چيزهايي مثل موبايل كه حواس شما را پرت مي كند كنار بگذاريد و با فقط همسرتان صحبت كنيد.

10-زبان بدن:

يكي از مهم ترين جنبه هاي مكالمه بين دو نفر، ارتباط غير كلامي يا زبان بدن است. برخي از حالات بدن كه مي تواند به شما كمك كند، عبارتند از:

  • دست به سينه يا به قول معروف با گارد بسته ننشينيد.
  • با حالت گشوده به همسر نگاه كنيد اما تصنعي و ساختگي نباشيد.
  • سرتان را تكان دهيد و به چشم هايش نگاه كنيد.
  • با حالتي كه گوينده نشسته است بنشينيد.

11-موضوعات را با هم قاطي نكنيد:

سعي كنيد در صحبت كردن، از ارجاع دادن صحبت ها به مطالب يا مشكلات قبلي پرهيز كنيد. شما بازجو نيستيد كه از حرف هاي همسرتان عليه او استفاده كنيد. در مورد هر مشكلي كه حرف مي زنيد، وارد مسائل ديگر نشويد و آن ها را به هم ربط ندهيد.

مثلا همسري كه سيگار مي كشد و مرتب لباس هايش پاره مي شود را نبايد با جملاتي مثل "از بس سيگار كشيده اي راه رفتن يادت رفته " يا از اين شكل خطاب ها قرار داد.

12-اصلاح لحن بيان:

در خيلي از موارد، محتواي صحبت باعث درگيري نمي شود، بلكه لحن بيان بد و توهين آميز است كه نادرست است. لحن صحيح صحبت كردن يك مهارت است كه مي توانيد به كمك يك روانشناس يا متخصص ارتباطات آن را ياد بگيريد. لحن تهاجمي و پرخاشگرانه شوهر و يا لحن تحقير آميز زن از معمول ترين لحن هاي نادرست بين زن و شوهر است.

13-خط قرمز ها:

براي همديگر حريم شخصي مشخص كنيد و از همسرتان بخواهيد به حريم شما احترام بگذارد. اعتقادات شخصي شما، خانواده، سلايق و ... مي تواند خط قرمز همسرتان باشد. سعي كنيد در صحبت هايتان، حتي هنگام عصبانيت به آن ها بي احترامي نكنيد.

همچنين مي توانيد در صحبت هايتان از نقاط قوت همسرتان صحبت كنيد. اگر بگوييد همسرتان هيچ نقطه قوت و هيچ ويژگي خوبي ندارد پس بايد به شعور و انتخاب خودتان شك كنيد. مقاله حد و مرز در روابط را مطالعه كنيد.

14-بي طرف و بدون قضاوت باشيد:

سوگيري نداشته باشيد. اگر همسر شما درباره يك كار زشت هم صحبت مي كند، سعي كنيد قاضي نشويد و او را گناهكار جلوه ندهيد. به حرف هايش گوش دهيد، آرام پيش برويد و در يك فضاي محترمانه اشتباهاتش را به او گوشزد كنيد.

15-درباره همه چيز صحبت كنيد:

هيچ چيز را در صحبت هايتان از همسرتان مخفي نكنيد. همسر در وهله اول بايد دوست شما باشد و شما بتوانيد در مورد همه چيز با او صحبت كنيد. اين مسئله به افزايش ميزان صميميت و تعلق بين زوجين كمك مي كند.

 

تفاوت هاي ژنتيكي زن و مرد در صحبت كردن

حرف زدن و گوش دادن در بين زنان و مردان تفاوت دارد. مردان اصولا كمتر حرف مي زنند و گوش دادن را ترجيح مي دهند. زنان حرف زدن را دوست دارند و خيلي به شنيدن علاقه نشان نمي دهند.

زنان از مردان انتظار دارند مثل خودشان واكنش هاي هيجاني نشان دهند اما مردان معمولا سكوت مي كنند و سعي مي كنند توجه كنند.

دوران قبل از پريودي و خود پريودي در زنان، باعث پايين آمدن خلق و آستانه تحمل آن ها مي شود. مرد بايد نحوه صحبت با همسر در زمان پريودي را ياد بگيرد و در حرف هايش جانب احتياط را رعايت كند.

در موقعيت هاي حساس شغلي و مالي مرد، زنان بايد سعي كنند مقداري خلق خود و شوهرشان را تنظيم كنند و به او در گذشتن از اين دوره هاي بحراني كمك كنند.

 

سخن آخر

در كل، درك متقابل اصلي ترين مسئله در صحبت كردن و شنيدن است. مرد بايد ويژگي ها و شرايط ويژه زن و زن شرايط مرد را درك كند و با احترام به تفاوت ها، راهكارهاي حل مسئله، مهارت هاي زندگي و مهارت ارتباطي را ياد بگيرند و در زندگي بكار ببرند. براي آن كه يك مكالمه موثر داشته باشيد هر دو طرف بايد موارد گفته شده را رعايت كنند. گاهي با وجود تلاش هاي هر دو طرف، مشكلات حل نشده و موضوع بغرنج تر مي شود. پيشنهاد مي شود با مراجعه به مشاوره خانواده در صدد حل مشكلات زندگي مشترك خود برآييد.

مشاوران و روانشناسان با استفاده از تجربه و علم خود در زمينه مسائل انساني و روابط بين فردي مي توانند به شما جهت كسب مهارت هاي زندگي و افزايش خود آگاهي كمك كنند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نحوه صحبت با همسر مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : چگونه با همسر خود صحبت كنيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: صحبت با همسر،
موضوع:
[ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۸:۴۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

كمبود ميل جنسي زنان از مشكلات شايعي است كه باعث نارضايتي زوج ها مي‌شود. افزايش ميل جنسي زنان مي تواند راهي براي پايان مشكلات زناشويي باشد. تحقيقات نشان داده‌اند كه حدود يك‌سوم زنان به رابطه جنسي بي‌ميل يا اصطلاحا سردمزاج هستند. اگر در صدد راهي براي افزايش ميل جنسي همسر خود هستيد بهتر است ابتدا بررسي كنيد كه اين مشكل از چه زماني وجود داشته است؟ آيا بي ميلي همسرتان ريشه جسماني دارد؟ گاهي نوع رابطه اي كه با او برقرار مي كنيد باعث ايجاد بي ميلي در او مي شود. بهتر است با مطالعه اين مقاله علت و راه هاي افزايش ميل جنسي زنان را بهتر بشناسيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه افزايش ميل جنسي زنان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

ميل جنسي من پايين است يا ميل جنسي همسرم بالاست؟

تمايل به افزايش ميل جنسي در زنان مي‌تواند از دو مشكل به وجود بيايد. نوع اول زناني هستند كه دچار بي‌ميلي جنسي يا سردمزاجي هستند و به همين دليل به رابطه جنسي علاقه زيادي نشان نمي‌دهند. اين مشكل مي‌تواند انواع و شدت‌هاي متنوعي داشته باشد.

دسته دوم زوجيني هستند كه با يكديگر تفاهم يا سازگاري جنسي محدودي دارند. براي مثال امكان دارد ميل جنسي شما متعادل باشد اما ميل جنسي همسرتان از حالت عادي بيشتر باشد. اگر به فكر افزايش ميل جنسي يا كاهش ميل جنسيهمسر خود هستيد نخست بايد مشخص كنيد در كدام دسته قرار داريد. 

 

علت بي ميلي جنسي را پيدا كنيد

علت بي‌ميلي جنسي زنان مي‌تواند بسيار متنوع باشد. كمبود ترشح هورمون تستسترون، سوءتغذيه، ديابت، تنگي عروق، مصرف داروهاي ضدافسردگي، فشار خون و ضدبارداري مي‌توانند از علل فيزيكي بي ميل جنسي زنان باشند.

اما معمولا مهم‌ترين دلايل بي‌ميلي جنسي بانوان عوامل روان‌شناختي هستند كه بايد به كمك روانشناس ريشه‌يابي شده و درمان شوند. براي مثال نگرش منفي به مسائل جنسي كه از طرف والدين و جامعه سنتي به دختران آموزش داده مي‌شود، برداشت منفي از تصوير بدني خود و نارضايتي از شكل بدن، مورد سوءاستفاده جنسي قرار گرفتن در گذشته، ضعف در رابطه با همسر يا وجود مشكل عاطفي با او، مشكلات جنسي مردان مانند زودانزالي و اختلال نعوظ كه باعث ناكامي زن در رابطه مي‌شود، همه مي‌توانند از عوامل كاهش ميل جنسي زنان باشد. در كنار اين مسائل وجود اختلالات روان‌شناختي مانند اضطراب، افسردگي و ترس از بارداري نيز منجر به اين مسئله مي شود.

 

روش‌هاي جسماني براي افزايش ميل جنسي زنان

براي افزايش ميل جنسي زنان داروهاي شيمياي مورد تاييد سازمان‌هاي دارويي معتبر زيادي وجود ندارد. در طب سنتي استفاده از چند داروي گياهي براي افزايش ميل جنسي زنان توصيه مي‌شود كه مي‌توانيد با مشورت پزشك از آن‌ها استفاده كنيد.

تنها يك دارو، آن هم با اگر و اما

فليبانسرين (Addyi) اين تنها دارويي است كه توسط سازمان غذا و داروي امريكا براي افزايش ميل جنسي زنان مورد تاييد قرار گرفته است. اما تحقيقات مرتبط با آن اختلافات زيادي دارند و به دليل گزارش‌هاي متناقض توصيه مي‌كنيم كه به هيچ وجه بدون نظر پزشك از آن استفاده نكنيد.

قرص ضدبارداري نخوريد

استفاده از قرص‌هاي ضدبارداري باعث كاهش تستسترون شده و ميل جنسي را محدود مي‌كند. اين قرص‌ها حتي ممكن است درد در حين رابطه را افزايش دهد.

اگر به خاطر مشكلات روان‌شناختي داروهاي روانپزشكي مصرف مي‌كنيد، برخي از اين داروها ممكن است باعث كاهش ميل جنسي شوند. توصيه مي‌كنيم در مورد تغيير دارو در صورت امكان با روان‌پزشك خود مشورت كنيد.

قطره ويتاگنوس

قطره ويتاگنوس از گياه دارويي پنج انگشت تهيه مي‌شود. اين دارو بر روي ترشحات هورموني تاثيرگذار است و علاوه بر افزايش ميل جنسي مي‌تواند عوارض يائسگي و قاعدگي را نيز كاهش دهد. توصيه مي‌شود درباره آن با پزشك متخصص مشورت كنيد.

اين مواد غذايي را بيشتر بخوريد

براي افزايش ميل جنسي مي‌توانيد مواد غذايي موثري را در رژيم خود بگنجانيد كه تا حدي تاثيرگذار هستند. اسفناج به دليل افزايش جريان خود در بدن و اندام تناسلي باعث تجربه طبيعي‌تر ارگاسم و لذت بيشتر رابطه مي‌شود. شكلات تلخ سطوح دوپامين و سروتونين را در مغز افزايش داده و خون‌رساني را افزايش مي‌دهد. تخم كدو تنبل به دليل وجود روي و تريپتوفان منجر به افزايش ميل جنسي مي شود. كاتچين موجود در چاي سبز نيز تاثيري مشابه دارد و همچنين فلفل تند هم با افزايش متابوليسم ميل جنسي را افزايش مي‌دهد.

 

روش‌هاي روان‌شناختي و رفتاري براي افزايش ميل جنسي

استرس خود را كاهش دهيد:

استرس زياد نقش مهمي در كاهش ميل جنسي شما دارد. براي كاهش استرس از روش‌هاي رفتاري مانند ورزش كردن، حمام آب گرم قبل از رابطه جنسي يا آرامش عضلاني استفاده كنيد. همچنين با شناختن منابع استرس‌زا و مديريت آن‌‌ها در مسيردرمان استرس حركت كنيد. 

به اندازه كافي بخوابيد:

خواب شبانه كافي مي‌تواند ميل جنسي زنان را افزايش دهد. تحقيقات نشان داده‌اند ميل جنسي زنان در اثر خواب مناسب و كافي مي‌تواند تا 14% افزايش يابد.

باهم ورزش كنيد:

ورزش علاوه بر كاهش استرس، بدن را براي رابطه جنسي آماده مي‌كند. ورزش كردن باعث مي‌شود سيستم عصبي به لمس حساسيت بيشتري نشان دهد. باهم ورزش كردن علاوه بر تاثير جسماني موجب افزايش صميميت شما مي‌شود و در نهايت رابطه جنسي رضايت‌بخش‌تري را منجر مي‌شود. باهم ورزش كنيد، برقصيد، پياده‌روي يا دوچرخه‌سواري كنيد.

كارهاي خانه را باهم انجام دهيد:

يكي از دلايل كاهش ميل جنسي زنان مي‌تواند خستگي جسمي باشد. براي مقابله با اين مسئله مي‌توانيد وظايف خانه را با همسرتان تقسيم كنيد. زنان سطح علاقه و صميميتشان زماني كه همسرشان در كارهاي خانه كمك مي‌كنند افزايش مي‌يابد. افزايش صميميت و كاهش خستگي جسمي هر دو منجر به افزايش ميل جنسي مي‌شود.

مدتي رابطه جنسي نداشته باشيد:

تحقيقات نشان داده‌اند كه ايجاد وقفه‌هاي كوتاه مدت از هرگونه تماس جنسي مي‌تواند به هردو طرف رابطه كمك كند تا به دنبال كشف تجربه‌هاي جديد و فعال شدن ميل جنسيشان شود.

كودكتان را از اتاق بيرون ببريد:

حضور كودك خردسال شما در اتاق خواب مي‌تواند احساسات جنسي شما را تحت تاثير قرار داده و مانع تحريك جنسي شما شود.

در مورد احساسات جنسي خود با همسرتان صحبت كنيد:

سعي كنيد بدن خودتان را بيشتر بشناسيد و بدانيد كه چه چيزهايي شما را بيشتر تحريك مي‌كند. در مورد فانتزي‌هاي جنسي و حركات و حالات مورد علاقه‌تان با همسرتان صحبت كنيد. ليستي از حالات مورد علاقه، فانتزي‌ها و دانش خود درباره بدنتان را تهيه كنيد و درمورد آن با همسرتان گفت و گو كنيد و به سوالات يكديگر پاسخ دهيد. بالا رفتن اطلاعات شما درباره سليقه جنسي طرف مقابل به رضايت جنسي شما كمك مي‌كند.

از روان‌كننده‌ها استفاده كنيد:

خشكي واژن مي‌تواند موجب دردناك شدن دخول و سختي رابطه شود و ميل شما را به رابطه كاهش دهد. استفاده از روان‌كننده‌ها در حين رابطه مانع عوارض خشكي واژن شده و رابطه لذت‌بخش‌تري را براي شما ايجاد مي‌كند.

 

چه كارهاي ديگري براي افزايش ميل جنسي انجام دهم؟

در نهايت اگر اين راهكارها موثر واقع نشد، بهتر است به متخصص روان‌شناس يا روان‌پزشك درمانگر اختلالات جنسي مراجعه كنيد. تا با شناسايي دقيق علت بي ميلي جنسي برنامه درماني مناسب را براي شما شروع كند. همانطور كه گفتيم بي‌ميلي جنسي يا سردمزاجي مي‌تواند علل متفاوتي داشته باشد كه همه آن‌ها در صورت شناخته شدن قابل درمان هستند. با دريافت مشاوره جنسي به حل موثرتر روابط زناشويي بپردازيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه افزايش ميل جنسي زنان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : راه هايي براي تحريك و افزايش ميل جنسي زنان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: افزايش ميل جنسي زنان،
موضوع:
[ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۷:۱۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

دزدي بيمارگون يا جنون دزدي (كلپتومانيا) يكي از اختلالات كنترل تكانه است. فرد داراي جنون دزدي براي مقابله با وسوسه هاي دزدي در موقعيت هاي مختلف ناتوان مي باشد. دزدي بيمارگون ممكن است در اثر اختلال شديد در ناحيه پيشاني ايجاد شده باشد. در نتيجه بايد فرد داراي جنون دزدي را از ديگر سارقان جدا دانست. اما براي تشخيص وجود اختلال در سارق نياز به بررسي توي يك متخصص دارد. در ادامه به برخي از نشانه ها، علل و درمان دزدي بيمار گون اشاره كرده ايم.

 

براي دريافت مشاوره درباره درمان دزدي بيمارگون مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

جنون دزدي يا دزدي بيمارگون چيست ؟

جنون دزدي از ريشه يوناني كلپتو  و  مانيا به معني ناتواني در برابر وسوسه ها و تحريكات دروني گرفته شده است. بيماريجنون دزدي يا اصطلاحا دزدي بيمارگون، نوعي از بيماري رواني است كه در آن بيمار نمي تواند جلوي دزدي كردن خود را گرفته و مقاومت كند و تمايل شديد به دزدي اموال ديگران دارد. اين بيماران معمولا اشياء بي ارزشي را به سرقت مي برند و بعد از دزدي احساس لذت زيادي را تجربه مي كنند. فرد داراي دزدي بيمارگون معمولا هيچ نيازي به وسيله دزديده شده ندارد. تنها اين كار را براي كسب لذت انجام مي دهد.

 

علائم بيماري جنون دزدي

فرد داراي جنون دزدي (كلپتومانيا) معمولا چهار نشانه زير را با خود به همراه دارد:

1- نمي تواند در برابر وسوسه هاي دزدي كه در ذهن ايجاد شده مقاومت نمايد.
2- احساس آرامش، لذت، خشنودي و ... در حين دزدي دارد.
3 - احساس گناه و پشيماني زياد بعد از انجام دزدي با او همراه مي شود.
4 -دزدي را دوباره تكرار مي كند بدون آن كه نيازي به آن وسيله داشته باشد (مثل يك چرخه باطل).

 

علت بيماري جنون دزدي

گرچه هنوز علت اصلي اين اختلال مشخص نشده است و براي اما تغييراتي كه در مغز اتفاق مي افتد مي تواند در جنون دزدي تاثير داشته باشد. اما قطعيت وجود ندارد.

علل رواني_ اجتماعي

معمولا در تجربه استرس زاي زندگي، فقدان عزيزان، و روابط شكست خورده ، مي تواند علت روان شناختي اين مسئله باشد.همچنين در برخي موارد طرد شدن از جمع دوستان و جامعه عادي مي تواند در بوجود امدن آن نقش داشته باشد.

علل زيستي

كم تواني ذهني، بيماري شديد مغزي، و اختلالات متابوليسمي به ويژه سروتونين در ايجاد دزدي بيمارگون مطرح هستند. جنون دزدي مي تواند در اثر آزاد شدن دوپامين (هورمون شادي) بعد از عمل دزدي اتفاق بيفتد. همچنين اختلال و نوسانات در سيستم مغزي يكي ديگر از علل زيستي جنون دزدي است.

علل خانوادگي و ژنتيك

بررسي خانوادگي و ژنتيكي افراد بيمار نشان مي دهد كه در صورت وجود بيماري در نزديكان يك شخص احتمال وجود بيماري بالا مي رود. البته ژنتيك فقط ابتلا در بستگان درجه يك را بالا مي برد.

بيماري هاي پيش زمينه اي

بيماري هايي مثل تومور مغزي و عمل جراحي، جراحت، آسيبهاي مغزي، مسموميت با گازكربن مونواكسيد، مي تواند در ايجاد دزدي بيمارگون نقش داشته باشد.
گاهي ممكن است همراه با جنون دزدي بيماري ديگري نيز وجود داشته باشد. همزمان با جنون دزدي، اختلالات شخصيت، و اختلال اسكيزوئيد ديده مي شود.

اختلالات رواني همراه بيماري جنون دزدي

در اكثر موارد در كنار تشخيص دزدي بيمارگون اختلال رواني ديگري نيز وجود دارد. از جمله اختلالات رواني همراه با جنون دزدي مي توان به موارد زير اشاره كرد:

بيمار مبتلا به دزدي بيمارگون معمولا قبل از اينكه دزدي انجام دهد، تنش شديدي را تجربه مي كند. در افرادي كه بيماري افسردگي را همراه بيماري جنون دزدي تجربه مي كنند معمولا اظهار مي كنند كه لذت ناشي از دزدي در آن ها موجب بالا رفتن خلق و كاهش افسردگي مي شود. و اغلب آن ها به همين علت  دست به دزدي مي زنند.

 

مشخصات اصلي دزدي بيمارگون يا جنون دزدي

1- آنها به علت نياز مالي به هيچ عنوان دست به دزدي نمي زنند. بلكه فقط دزدي مي كنند تا بتوانند بر آن وسوسه دروني خودشان براي دزدي غلبه كنند.
2- اين بيماران اغلب در مكان هاي شلوغ دست به دزدي مي زنند. و از جمعيت و حضور در آن فرار نمي كنند. بلكه اتفاقا اغلب از محيط هاي عمومي دزدي مي كنند.
3- ارزش مادي اجناسي كه مي دزدند خيلي ناچيز است. به طوري كه احتمال زياد توانايي خريدن آن را هم دارند.
4- به دليل ماهيت عود شونده بيماري، ممكن است دفعاتي از بازگشت و تشديد نشانه ها را در طول زمان شاهد باشيم. شدت بيماري در زمان هاي مختلف متفاوت است.
5- به دليل ترس از گزارش به پليس معمولا به روانشناس مراجعه نمي كنند، در نتيجه بيماري آن ها حاد شده و ممكن است ضررهاي زيادي بزند.

 

پيشگيري از دزدي بيمارگون

از آنجايي كه ريشه و منشأ خاصي براي جنون دزدي هنوز يافت نشده؛ در نتيجه راه قطعي براي پيشگيري از اين اختلال گزارش نشده است. درمان به موقع آن از عوارض بعدي و ضرر و زيان هاي پيرامون آن جلوگيري مي كند.

كليپتومانيا از آن دسته از بيماري هايي است كه عود مكرر دارد. در نتيجه عود در اين بيماري عادي است و امكان پيشگيري نيز وجود نداشته يا به ندرت اتفاق مي افتد.

 

زمان مراجعه به روان پزشك و روانشناس

اگر نمي توانيد وسوسه دزدي و تمايل شديد به آن را در خود كنترل نماييد، حتما به يك مشاور مراجعه كنيد. بيماران مبتلا به اين اختلال از ترس اينكه مشاوران به پليس گزارش دهند هيچ وقت مراجعه نمي كنند. اما لازم به ذكر است كه مشاوران به هيچ عنوان اجازه گزارش دادن به پليس را ندارند. پس با خيالي آسوده نزد مشاور رفته و مشكل خود را مطرح كنيد.
روانشناس از طريق مصاحبه دقيق و انجام تست هاي روانشناختي مربوط به اختلال كنترل تكانه، مي تواند به بيماري پي ببرد.

 

درمان جنون دزدي

در درمان هاي روانشناسي مي توان به گروه درماني، روان درماني فردي، و رفتار درماني اشاره كرد. در اينجا برخي از درمان هايي كه نتيجه مثبتي داشته اند را نام مي بريم و به اختصار توضيح مي دهيم.

حساسيت زدايي پنهان (ذهني)

در اين روش درماني در طي بازه هايي، زمان دزدي تصور شده و عواقب منفي آن نيز بازگو شده و فرد را با آن عواقب مواجه مي كنند.

حساسيت زدايي منظم

در اين روش تكنيك هاي آرام سازي ذهني هنگام مواجهه فرد با موقعيت وسوسه انگيز دزدي انجام مي شود و در تقليل علائم آن موثر است. در واقع در اين روش با وسوسه هاي فكري فرد براي انجام دزدي مقابله مي شود. 

 

براي دريافت مشاوره درباره درمان دزدي بيمارگون مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : دزدي بيمار گون | با بيماري جنون دزدي بيشتر آشنا شويم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: دزدي بيمار گون،
موضوع:
[ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۴۲:۴۹ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

از كودكي مفهوم تنبلي در ذهن ما به عنوان يك مفهوم منفي شكل گرفته و شرط موفقيت را زرنگ بودن و سخت كوشي دانسته اند. تنبل را هيچكس دوست ندارد و هميشه فرد تنبل مسخره و سرزنش شده است. به طوري كه در ادبيات كهن بسياري از داستان ها مبني بر نهي تنبلي ساخته و پرداخته شده است. تنبلي تعريف روشني ندارد و هر كس براي تعريف آن معيار هاي خودش را دارد. برخي خود را بخاطر تنبلي سرزنش مي كنند و برخي از آن راضي هستند. ممكن است برخي خود را تنبل بدانند ولي از ديد ديگران بسيار تلاشگر باشند. در ادامه به مفهوم دقيق تنبلي و راه هاي درمان تنبلي پرداخته ايم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان تنبلي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

ماهيت تنبلي چيست؟

تنبلي عدم تمايل براي كار كردن و صرف انرژي و عقب انداختن هر كاري است كه تمايل به انجام آن را داريم. اين عدم تمايل براي انجام كارهايي است كه ما فكر مي كنيم بسيار سخت و ناراحت كننده است. معمولا هيچكس دوست ندارد براي رسيدن به اهدافش سخت كار كند وقتي مي تواند فقط دراز بكشد و استراحت كند. انسان تا زماني كه ترس از بقاي خود نداشته باشد دست به هيچ كاري نمي زند و تمام تلاش هاي ما براي حفظ بقاست.

 

پيامد هاي تنبلي چيست؟

همه از بد بودن تنبلي آگاهيم و از كودكي نسبت به آن سرزنش شده ايم، اما لازم است دقيق تر و واضح تر معايب اين ويژگي را بدانيد.

آسيب رساندن به روابط بين فردي:

به دليل ملاك هاي خاصي كه افراد تنبل براي كار كردن دارند، معمولا تمايل دارند كار خود را به گردن ديگري بياندازند. آن ها معمولا درباره ميزان و سختي كار خود اغراق مي كنند، دنبال توجيه تنبلي هستند، وظايفشان را كم اهميت مي پندازند، غر مي زنند و فكر مي كنند بيشتر از بقيه كار مي كنند و كسي قدر كار هاي آن ها را نمي داند. تمام اين مسائل به كار و روابط آن ها صدمه مي زند.

افسردگي و اضطراب:

اين الگوهاي رفتاري ممكن است باعث افت تحصيلي، از دست دادن شغل و آسيب ديدن روابطشان شود. اين اتفاقات باعث بدتر شدن شرايط آن ها مي شود. تنبل ها بخاطر بي تفاوتي شان، در مورد داشتن يك كار جديد يا اصلاح روابط ترديد مي كنند و ترجيح مي دهند خودشان را توجيه كنند، احساس بدبختي كنند و وضعيتشان روز به روز بدتر شود.

آسيب به وضعيت جسماني:

يكي ديگر از جنبه هاي منفي تنبلي، فعاليت كمتر بدني است. آن ها ترجيح مي دهند خودشان را در محدوده زندگي شان بيندازند و از آن محدوده تكان نخورند. تنبلي و عدم تحرك، باعث غير فعال شدن سلول هاي چربي، افزايش حجم آن ها و در نهايت چاقي مي شود.

پشيماني و حسرت:

افراد تنبل به دليل اينكه تمايلي به انجام هيچ كار مهمي ندارند، فرصت هاي فراواني كه در طور زندگي به دست مي آورند را از دست مي دهند. آن ها هميشه اميدوارند و خود را توجيه مي كنند كه بعدا جبران مي كنند، بعدا كارشان را انجام مي دهند اما همه مي دانيم كه هيچ بعدي وجود ندارد و تنها اتفاقي كه بعدا مي افتد حسرت از دست دادن همه چيز است.

تخريب فكر و روحيه:

بدن انسان براي فعاليت ذهني، هيجانات عاطفي و تحرك بدني طراحي شده است و تخليه درست تمام انرژي هاي دروني باعث ايجاد حس خوب در فرد مي شود. اما تنبل ها اين امكان را از خود مي گيرند و به مرور زمان دچار ركود ذهن، ضعف حافظه و تخريب فكر مي شود.

 

دلايل تنبلي چيست؟

اجداد ما براي بقا و دوام آوردن در شرايط مختلف، مجبور به حفظ انرژي و منابع بودند. اما امروزه هنوز كساني هستند كه براي حفظ انرژي، تمايلي به فكر كردن درباره چيزهايي كه فكر مي كنند بي اهميت است ندارند. چند مورد از دلايلي كه ممكن است باعث تنبلي شود، عبارتند از:

نداشتن اعتماد به نفس:

احساس خود كم بيني بسيار در بين جوانان اين دوره شايع است. به طوري كه خودشان را پايين تر و بي ارزش تر از آن مي دانند كه بخواهند موفق و تلاشگر باشند. هر تجربه اي با شكست و ناراحتي ديگران همراه شده، آن ها را سرخورده تر كرده و ديگر دليلي براي انجام كاري نمي بينند. براي اطلاع از راه هاي افزايش اعتماد به نفس كليك كنيد.

پايين بودن سطح تحمل:

افراد تنبل، معمولا خيلي زود نااميد و خسته مي شوند. آن ها پر توقع اند و مي خواهند همه چيز به بهترين شكل ممكن انجام شود، اما وقتي واقعيت را مي بينند، سرخورده شده و راحت كنار مي كشند. ترس از اينكه انتظارات از زندگي، در حد توان و ظرفيت ما نباشد، باعث بي علاقگي و بي ميلي نسبت به كارها مي شود.

خشم و نا اميدي:

افراد تنبل، معمولا از همه چيز زياد انتقاد مي كنند. اكثر توجيهات آن ها نيز به اين شكل است كه آخرش چه مي شود؟ البته ممكن است بعضي از اين خشم و نااميدي ها، منطقي باشد. آن ها مي بينند كه كساني بدون تلاش به منافع زياد دست پيدا مي كنند و هر كه زحمت بيشتري مي كشد مزد كمتري دارد. نسبت به آينده و اصلاح آن نا اميدند و همه اين موارد دليلي براي بي ميلي نسبت به انجام هر كاري مي شود.

آن ها تقصيرات را گردن ديگران مي اندازند، بهانه تراشي مي كنند و با عصبانيت دنبال توجيه ضعف ها هستند. آن ها از كساني كه با آن ها مقايسه مي شوند بيزارند و اين خشم، آن ها را تنبل مي كند.

تربيت نادرست خانواده:

خيلي از تنبل ها تلاش كردن را ياد نگرفته اند. اين مسئله مستقيما به تربيت والدين بر مي گردد. فراهم بودن همه چيز، انجام كارهاي شخصي او توسط ديگران و رفع فوري نيازهاي كودك، او را در آينده تنبل و زياده خواه مي كند. زياده خواهي توقعات را بالا مي برد و اين توقعات نادرست آن ها را زمين مي زند. بر عكس گاهي نوجوان به دليل امكانات زيادي كه دارد ديگر نيازي به تلاش خود نمي بيند. خانواده با آگاهي از راه هاي ايجاد انگيزه در نوجوانان مي توانند بر اين مشكل غلبه كنند.

بي هدفي و افسردگي:

افسردگي و پيامدهاي مرتبط با آن، باعث مي شود كه فرد حقيقتا انرژي و تواني براي انجام كارها نداشته باشد. از هيچ كاري لذت نبرد و هيچ هدفي براي خود نداشته باشد. افسردگي، يكي از عمده ترين علل تنبلي است. ممكن است فردي كه كاملا تلاشگر بوده، بعد از يك دوره افسردگي و ناتواني، به اين وضعيت عادت كند. 

 

راه هاي درمان تنبلي

اولين اقدامي كه در اين زمينه لازم است، صحبت با يك روانشناس يا مشاوري است كه در اين زمينه كار كرده. علل و ريشه هاي تنبلي بايد كشف شود، در صورت قابل حل بودن برطرف شود و راهكارهاي عملي و تمرين هاي منظم براي درمان آن ارائه شود. برخي از راهكارهاي كنار آمدن با تنبلي:

ذهن خود را منسجم كنيد:

لازم است كه ابتدا به مشكل اصلي فكر كنيد و بفهميد دليل اصلي بي انگيزگي شما چيست.

بر مشكل اصلي تمركز كنيد و زماني را براي فكر كردن به آن بگذاريد.

سازماندهي داشته باشيد و وسايلتان را منظم كنيد. به هم ريختگي جلوي آرامش ذهن شما را مي گيرد.

به حرف هاي درون سرتان نگاه كنيد و دقت كنيد به چه چيز فكر مي كنيد و چه مي گوييد. از حرف ها و افكار منفي در ذهنتان خلاص شويد. براي رهايي از افكار منفي كليك كنيد.

به فوايد تلاش و چيزهاي قشنگي كه مي تواند براي شما اتفاق بيفتد فكر كنيد.

چرخه معيوب را اصلاح كنيد:

ابتدا بايد سعي كنيد از خواب و از تخت بيرون بپريد. تعويق زنگ ساعت براي مقدار كمي چرت زدن بيشتر بسيار براي ما مضر است. فكر مي كنيد ماندن در رختخواب براي شما بهتر است و به شما انرژي بيشتري در طول روز مي دهد اما كاملا برعكس است و باعث خستگي مي شود.

هدف گذاري كنيد:

هدف هاي قابل دسترسي تعيين كنيد. شما لازم است چيزي براي دنبال كردن داشته باشيد. اهدافي كه براي شما آسان تر است و با توانايي شما سازگار مي باشد تعيين كنيد.

ليستي از خواسته ها و چيزهايي كه مي خواهيد به دست بياوريد تهيه كنيد. داشتن اين اهداف در مقابل چشم و تمركز روي آن ها باعث مي شود شما انرژي خود را براي دستيابي به آنها حفظ كنيد. روي يخچال، آينه يا در اتاقتان مي توانيد اين ليست را نصب كنيد.

كارها و ارزش هايتان را بازبيني كنيد:

به طور منظم اهميت و ارزش مسائل و اهدافي كه درگيرش هستيد را بررسي كنيد. به خودتان يادآوري كنيد كه چقدر آن كار مهم است و هربار از آن ها چشم پوشي كنيد شما را غم انگيزتر مي كند.

به خودتان اعتماد به نفس دهيد و دائم بگوييد كه مي توانيد.

لباس هايتان را از كمد درآوريد. فكر كنيد چرا بايد آن را بپوشيد. سپس لباستان را خودتان اتو كنيد.

ورزش كنيد و از مزاياي آن آگاه باشيد. برخلاف باور عموم، ورزش انرژي شما را بيشتر مي كند. مخصوصا ورزش صبحگاهي.

درگير زندگي محدود و روابط محدود خود نشويد. پوششتان را تغيير دهيد. مسير هاي متفاوتي براي رفتن به محل كار يا مدرسه يا منزل انتخاب كنيد. تغييرات هرچند كوچك به شما كمك مي كند تا با جنبه هاي ديگر زندگي آشنا شويد.

فعال باشيد و اقداماتي را انجام دهيد:

از يك جايي شروع كنيد. سخت ترين و مهم ترين مرحله همين است. بدانيد كه همه چيز از يك نقطه صفر شروع مي شود. هر كاري كنيد، بدون شروع كردن و اراده، نمي توانيد تنبلي را درمان كنيد.

زمان خود را مديريت كنيد و كارهاي خود را به مراحل كوچك تقسيم كنيد تا قابل دسترس تر باشند.

شما تنها مربي و معلم خود هستيد. منبع اصلي الهامات خودتان هستيد. پس به خودتان گوش دهيد، به خودتان بگوييد من مي توانم اين كار را انجام دهم. اين را بلند بگوييد و حتي شده ضبط كنيد و براي خود پخش كنيد.

وقتي نياز به كمك داريد، از ديگران بخواهيد به شما كمك كنند. انسان موجودي اجتماعي است و بخشي از وجود ما كمك خواستن و كمك كردن به ديگران است.

با خودتان رو راست باشيد و خودتان را گول نزنيد. دنبال توجيه نباشيد و اگر تنبلي كرديد خودتان را تنبيه كنيد.

هر مرحله اي را كه با موفقيت گذرانديد، از خودتان تعريف كنيد. هر قدم كوچك، يه قدم شما را به اهداف بزرگ نزديك مي كند.

با انگيزه بمانيد:

ياد بگيريد كه به خودتان پاداش دهيد، حتي براي چيزهاي كوچكي كه انجام مي دهيد.

هدف هاي خود را هفتگي بنويسيد و نگذاريد خيلي ساكن و تكراري بشود.

بدانيد كه هركاري بكنيد ارزشش را دارد. همه مي دانند كه هر موفقيتي 99 درصد تلاش است و 1 درصد استعداد.

برنامه منطقي بريزيد و نسبت به آن حساس باشيد. كارهاي زياد شما را مي ترساند و حواس پرتي مي آورد. وظايف غير ضروري را حذف كنيد.

در مسير هدفتان حركت كنيد. ممكن است گاهي خسته شويد اما با پاداش دادن به خودتان به مسير برگرديد.

و در نهايت پا پس نكشيد. هيچ هدفي را رها نكنيد. گاهي حركت كردن سخت است، مشكلات زيادي سر راه شما قرار مي گيرد. اما بايد مقاومت كنيد. هر لحظه تلاش را رها كنيد تمام راهي كه آمده ايد بي فايده مي شود. چيزهايي كه شما را مردد و وسوسه مي كند رد كنيد و از آن نترسيد. فرصت براي خوش گذراني و استراحت زياد داريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان تنبلي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : تنبلي و راه هاي براي درمان تنبلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: تنبلي،
موضوع:
[ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۸:۳۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

عبارت سايكوز يكي از عبارات پركاربرد در حيطه روانشناسي است و احتمالا به گوش خيلي از شما آشنا مي آيد. با اين حال ممكن است معناي آن براي تان يا ديگر افراد مبهم به نظر برسد. سايكوز به انواع جدي از روان پريشي ها اطلاق مي شود به طوري كه مشخصه اصلي آن ها توهم و هذيان است. سايكوز مي تواند همراه با بيماري هاي رواني ديگر و حتي برخي ازاختلالات شخصيت نيز رخ دهد. براي روشن شدن مفهوم سايكوز، مطالعه مقاله زير مي تواند مفيد واقع شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تشخيص اختلالات رواني مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

سايكوز چيست؟

متخصصان روان شناسي و روان پزشكي از دو عبارت سايكوز و نِوروز براي نوعي دسته بندي كردن اختلالات استفاده مي كنند. در واقع سايكوز و نوروز نام اختلال نيستند، بلكه هر كدام يك وضعيت را تشريح مي كنند و خود مي توانند شامل چند اختلال باشند.

به طور كلي سايكوز به حالتي از وضعيت رواني اطلاق مي شود كه در آن فرد ارتباط خود را كاملا با واقعيت از دست مي دهد و عملا بين واقعيت و خيال نمي تواند تفاوت قائل شود؛ اما در حالت نِوروز فرد از واقعيت جدا نشده است و نسبت به وضعيت و احيانا مشكلات خود بينش قابل توجهي دارد. در اين دست اختلالات بيمار قادر است خيالات خود را از واقعيت متمايز كند. هرچند ممكن است اختلالات شديدي در رفتار و احساسش داشته باشد ولي دچار روان پريشي و از هم گسيختگي نشده است. براي مثال ممكن است اختلال فرد نوروز، اضطراب اجتماعي، افسردگي يا فوبيا باشد.

عبارت معادل در زبان فارسي براي سايكوز ((روان پريشي)) مي باشد. فرد روان پريش حس واقعيت سنجي اش را از دست داده است. در واقع عبارت يا وضعيت سايكوز به بيماري هاي شديدتري مثل اسكيزوفرني و دوقطبي اطلاق مي شود.

 

نشانه هاي سايكوز

دو نشانه مهم سايكوز هذيان و توهم مي باشند.

هذيان: هذيان باور و عقيدۀ غلطي است كه فرد در مورد خود، دنيا، اطرافيان و يا ساير چيز ها دارد. بدون اينكه براي اين باور غلط در دنياي واقعي مدرك و استدلال منطقي داشته باشد. فرد داراي هذيان عليرغم نقض دائم اين باورها و يا عدم تاييدش باز هم مصرانه روي عقيده اش ايستاده است. هذيان خود انواعي دارد. براي مثال فرد ممكن است باور داشته باشد تحت تعقيب است يا باور داشته باشد فضايي ها عقايدش را دزديده و در محيط منتشر مي كنند.

توهم: توهم، ديدن، شنيدن و احساس چيزهايي است كه در عالم واقعي وجود ندارند. ممكن است فرد در اثر توهم صدايي را بشنود كه به او دستوراتي مي دهد يا فردي را ببيند.

علاوه بر اين دو نشانۀ اصلي، در رفتار فرد هم آشفتگي هايي مي بينيم. يعني رفتار فرد سايكوتيك متناسب با موقعيت نيست. همچنين كلام وي هم دچار مشكل مي شود.

قبل از اينكه فرد وارد دورۀ سايكوز شود معمولا تغييراتي را در رفتار نشان مي دهد كه ممكن است ديگران متوجهش شوند. در رفتار، خلق و ساير جنبه هاي شخصيتي بيمار تغييراتي رخ مي دهد كه شايد نشانه اي از شروع يك بيماري رواني است.

 

علل ابتلا به سايكوز

علل شروع سايكوز به طور دقيق مشخص نيستند. تركيبي از علل ژنتيكي و وراثتي و قرار گرفتن در معرض استرس و مشكلات محيطي مي توانند منجر به سايكوز شوند. يك واقعه آسيب زا مثل از دست دادن ناگهاني يك فرد عزيز، مي تواند شروع كننده نشانه ها باشند. علاوه بر اختلالات رواني، ضربه هاي مغزي، و بيماري هايي مثل آلزايمر و پاركينسون هم مي توانند منجر به وضعيتي مثل سايكوز شوند.

 

تشخيص و درمان سايكوز

تشخيص سايكوز به نظر متخصصين روانشناسي و روانپزشكي احتياج دارد. بدين معني كه امري تخصصي است و نياز به بررسي هاي بيشتري دارد. براي اين مسئله به مطالبي كه در اينترنت پيدا مي كنيد، اكتفا نكنيد.

تشخيص به موقع و زود هنگام يكي از مواردي است كه در طي كردن درمان و طي كردن دوره بهبود فرد بسيار موثر مي باشد.

براي درمان، علل به وجود آورنده اختلالات رواني بايد پيگيري و تشخيص داده شوند. متخصصان درمان را در دو بخش دارويي و روانشناختي ادامه مي دهند. درمان دارويي شامل داروهاي آنتي سايكوز مثل هالوپريدول مي شود. روانپزشك داروي ضدسايكوز را براي كاهش نشانه ها تجويز مي كند. اما روانشناس درمان روانشناختي را براي شناسايي و درمان هذيان ها و توهم ها، افزايش بينش مراجع، فراهم كردن حمايت و هم چنين آموزش رواني فرد و نزديكانش استفاده مي كند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تشخيص اختلالات رواني مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : سايكوز | تفاوت سايكوز و نوروز در چيست؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: سايكوز،
موضوع:
[ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۰۹:۵۸ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

بسياري از افراد براي درمان فوبيا خود هيچ اقدامي نمي كنند. ترس يك واكنش طبيعي و مفيد است كه جنبه حفاظتي دارد و هنگام مواجهه با خطر فعال مي شود؛ ولي اختلال فوبيا ترس شديد، غير منطقي و نامتناسب با موقعيت است. شايد با خود فكر كنيد ترس من هر چقدر هم شديد باشد نيازي به درمان ندارد؛ چرا كه فوبيا براي من هيچ مشكلي ايجاد نمي كند. اما به خود صادقانه پاسخ دهيد كه موضوع فوبيا شما مانع انجام چه كاري هايي مي شود؟ تا به حال براي مواجه نشدن با موضوع فوبيا چقدر وقت و انرژي صرف كرده ايد؟ در زمان هاي مواجهه با موضوع فوبيك چقدر علائم استرس و اضطراب را تجربه مي كنيد؟ درمان فوبيا با استفاده از روش هاي مختلف امكان پذير است. شايد با برخي از آن ها آشنايي داشته باشيد، در ادامه انواع روش هاي درمان فوبيا را جمع آوري كرده ايم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان فوبيا مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

فوبيا و پيامدهاي آن

فوبيا ترسي شديد، غير منطقي و پايدار از يك جسم، شخص، حيوان يا موقعيت است. اين ترس با محرك برانگيزنده آن، متناسب نيست. اگر مبتلا به فوبيا باشيد از موقعيتي كه در شما هراس ايجاد مي كند پرهيز مي كنيد. اين اجتناب مي تواند جنبه هاي گسترده اي از زندگي تان را در بر بگيرد و در فعاليت و عملكرد اجتماعي شما مشكل ايجاد كند. حتي در صورت سعي و تلاش براي باقي ماندن در آن موقعيت، رنج و ناراحتي شديدي را تحمل خواهيد كرد. ممكن است آن قدر به اين موضوع اشتغال ذهني داشته باشيد كه نتوانيد از زندگي و فعاليت هاي خود لذت ببريد. در حالت هاي شديد حتي به كناره گيري از موقعيت هاي اجتماعي، گوشه گيري، انزوا و افسردگي مبتلا مي شويد.

 

درمان فوبيا

افراد مبتلا به فوبيا از راهكارهاي اجتناب و فرار در مواجهه با ترس هايشان استفاده مي كنند. اين راهكارهاي ناسازگار به حل شدن مشكل كمكي نمي كند، چون اجتناب از ترس ها خود باعث افزايش نگراني مي شود. بسياري از درمانگران معتقدند كه فرد مبتلا به فوبيا را بايد با ترس هايش رو به رو كرد. در هر كدام از روش هاي درمان كه در زير شرح داده ايم، از تكنيك هاي خاصي براي مقابله با ترس ها استفاده مي شود.

درمان شناختي_ رفتاري

در درمان شناختي رفتاري كمك مي شود تا از تاثير نحوه تفكر خود در بروز نشانه هاي اضطراب آگاه شويد و به بينش و درك بهتري از مسائلي كه عامل هراس و محرك ايجاد فوبيا در شماست، برسيد. به اين شكل مي توانيد افكار نادرست خود را اصلاح كنيد. در حقيقت روشن مي شود كه موضوع فوبيا خطري براي شما ندارد. در شناخت درماني باورها بررسي شده و روي آن ها كار مي شود چون اين باور ها باعث ادامه يافتن ترس و اضطراب يا شدت يافتن فوبيا مي شود. از جمله اين تكنيك ها مي توان به بازسازي شناختي، مواجهه درماني، يادگيري مشاهده اي اشاره كرد.

دارو درماني

در درمان فوبيا از دارو درماني هم استفاده مي شود در واقع اگر ترس ها خيلي شديد باشند بهتر است براي درمان فوبيا در كنار مشاور از روانپزشك نيز كمك بگيريد. مصرف داروها همراه با رفتاردرماني يا درمان شناختي _ رفتاري مي تواند اثر بخشي بالاتري داشته باشد. داروهاي ضد اضطراب مانند بنزوديازپين ها، SSRIs و مهاركننده هاي مونو آمين اكسيداز دردارودرماني فوبيا تجويز مي شوند.

رفتار درماني

به منظور شناسايي رفتارهاي ناسالم و ايجاد تغيير در رفتارهاي ناسازگار از رفتار درماني استفاده مي شود. در رفتار درماني ابتدا عامل محرك فوبيا شناسايي مي شود سپس ميزان ترس شما در ارتباط با موضوع برآورد مي شود و با تكنيك هاي خاص پاسخ ترس را از بين مي برند. يكي از بهترين شيوه ها، رويارويي تدريجي با عامل ترس است كه بايد توسط متخصص صورت بگيرد. براساس نوع و شدت بيماري زماني طول مي كشد تا به مرور ترس خود را از دست بدهيد. رايج ترين تكنيك هاي رفتار درماني شامل حساسيت زدايي منظم، مواجه سازي با محرك ترسناك به صورت تصويري يا واقعي است.

يادگيري مشاهده‌اي

در اين روش، نحوه رويارويي و تعامل يك فرد با عامل فوبيا و موقعيت ترسناك به طور مستقيم يا در فيلم يه شما نشان داده مي شود. در نتيجه تشويق مي شويد تا با شجاعت بيشتري با موضوع ارتباط برقرار كنيد. يك نوع خاص در مدلينگ تراپي حالتي است كه بيمار علاوه بر مشاهده فرد ديگري كه رفتاري شجاعانه بدون ترس با موقعيت فوبيك دارد خود او نيز با موقعيت ترسناك تعامل مي كند.

روان تحليلي

در درمان هاي روان تحليلي به منشا ترس در كودكي پرداخته مي شود تا بتوانيد به ترس هاي خود كه ريشه در ناخودآگاه دارند آگاه شويد. تلاش بر آن است كه با ترس هاي دوران كودكي خود مواجه شده و به راهنمايي درمانگر بتوانيد اين ترس ها را تحليل و تفسير كنيد. به تدريج آگاهي تان نسبت به منشا ترس در گذشته افزايش پيدا مي كند. البته اين نوع درمان ها زمان بر است و جلسات درمان طولاني مي شود. روان درماني مبتني بر بينش بيمار را قادر مي سازد تا منشا هراسش را بشناسد و از نقش مقاومت در ادامه اختلال آگاه شود و به دنبال روش هاي موثري براي مواجه با محرك هاي اضطراب زا باشد.

خانواده درماني

خانواده درماني مي تواند براي شما و خانواده تان موثر واقع شود. چون با خانواده درماني درك مي كنيد كه چگونه خود را با واقعيت وجود اين اختلال و مشكلات رواني يا اجتماعي همراه با آن سازگار كنيد. همچنين خانواده از اهميت حمايت از بيمار و فعال بودن در فرآيند درمان او آگاه مي شوند. 

متخصصان ما در مركز مشاوره حامي هنر زندگي با استفاده از تجربه و دانش خود، براي درمان انواع فوبيا بر اساس خصوصيات هر فرد درمان مناسب را تجويز مي كنند. شما مي توانيد با دريافت مشاوره از خدمات درماني اين مركز بهره مند شويد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان فوبيا مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : بهترين راه هاي درمان فوبيا | انواع روش هاي درمان قطعي فوبيا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: درمان فوبيا،
موضوع:
[ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۵۷:۴۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

شاد بودن يكي از مهم ترين دلايل ما براي فعاليت هاي روزانه و كارهايي است كه در طول زندگي انجام مي دهيم. همه ما مي خواهيم زندگي شادتري داشته باشيم اما بيشتر اوقات كاري براي شاد بودن انجام نمي دهيم. شادي به ما كمك مي كند تا از فرصت كمي كه براي زندگي داريم، لذت ببريم. شاد بودن با خود موفقيت، سلامتي، پويايي و... را به وجود مي آورد. شما ممكن است در مشكلات و دغدغه هاي فراواني غرق شويد و راه هاي شاد بودن را فراموش كنيد. اما بهتر است با خواندن اين مقاله به ياد بياوريد كه شاد زيستن چندان كار دشواري نيست.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه داشتن زندگي شاد تر مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

چرا بايد شاد زندگي كنيم؟

بعضي از انسان ها، شاد بودن را جرم مي دانند. فكر مي كنند اگر خوشحال باشند، دارند به خودشان خيانت مي كنند. بايد بدانيد كه شاد زندگي كردن وظيفه ماست. در واقع ما با ناراحتي و غم، در مسير اشتباهي حركت مي كنيم. برخي از فوايد شاد زندگي كردن شامل موارد زير است:

  • شاد زندگي كردن استرس شما را كاهش مي دهد.
  • به سلامت جسمي و رواني شما كمك مي كند.
  • طول عمر شما را افزايش مي دهد.
  • در حل مشكلات قوي تر خواهيد بود.

 

چگونه شاد زندگي كنيم؟

براي شاد زندگي كردن پيش زمينه زيادي لازم نداريد. اول از همه لازم است كه خودتان و بعد از آن ديگران را دوست داشته باشيد. ممكن است دلايل زيادي براي انجام ندادن اين كار داشته باشيد، اما كسي كه خودش و ديگران را دوست نداشته باشد، ديگران نيز او را دوست ندارند. در ادامه يك مسير عملي و تمرين هاي دقيق براي شاد زيستن آورده ايم.

 

گام اول : زندگي سالم تر داشته باشيد

1 – صحبت هاي منفي عليه خود را كاهش دهيد:

در طول روز ممكن است درگير نكات منفي و تخريب خود باشسد. اين اتفاق از استرس، افسردگي و ضعيف بودن مهارت هاي مقابله اي ناشي مي شود. اينكه شما نسبت به اين رفتار آگاهي پيدا كنيد، باعث مي شود بتوانيد شيوه تفكر خود را تغيير دهيد. ويژگي هاي مثبت خود را ناديده نگيريد، هر اتفاق منفي را به خود نسبت ندهيد و از هر اشتباه، فاجعه نسازيد.

2 – تفكر مثبت را شكل دهيد:

مثبت فكر كردن به معناي ناديده گرفتن چيز هاي بد نيست. خوب و بد وجود دارد، فقط لازم است هر دو را به چشم يك موقعيت سازنده و مثبت نگاه كنيد. افكار و احساساتتان را ارزيابي كنيد. حتي وقتي ناراحتيد سعي كنيد لبخند بزنيد. با ديگران شوخي كنيد و سعي كنيد هميشه آرام باشيد. همچنين آينده اي مثبت و روشن را براي خود پيش بيني كنيد. برايرهايي از افكار منفي كليك كنيد.

3 – تمرينات ذهني:

با كمك يك روانشناس، تكنيك هاي آرامش ذهني را انجام دهيد تا اضطراب، افسردگي و كنترل خلق و خوي خود را بهبود ببخشيد. روي نفس كشيدن خود تمركز كنيد و از هر احساس جسمي هنگام نفس كشيدن آگاه شويد. از هرچيزي كه مي خوريد لذت ببريد و سعي كنيد مزه آن را زير زبان خود حس كنيد.

4 - وعده غذايي سالم داشته باشيد:

تغذيه سالم به شدت مي تواند در حال خوب شما تاثير گذار باشد. نخوردن غذاهاي مضر كافي نيست، لازم است شما ويتامين ها و مواد مفيد را از همه دسته هاي غذايي به دست بياوريد. ميوه يا آب ميوه تازه، سبزيجات تازه، شير، پروتئين هايي مثل تخم مرغ و لوبيا، حبوبات و مهم تر از همه نوشيدن مقدار كافي آب. در مردان 3 ليتر و در زنان 2.2 ليتر آب مي تواند بسيار مفيد باشد.

5 – مديريت استرس:

شما نمي توانيد از استرس جلوگيري كنيد، اما مي توانيد راه هاي كاهش استرس را ياد بگيريد. تكنيك هاي مراقبه، ريلكس كردن، يوگا و تنفس عميق مي تواند به شما كمك كند.

مهم ترين مسئله اي كه زندگي ما را سخت مي كند، استرس ها و فشار هاي رواني است، با تكنيك هاي بسيار سادۀ مديريت استرس، مي توانيد زندگي شادتري را تجربه كنيد.

6 – سبك زندگي سالم:

علاوه بر غذاي سالم، فعاليت كردن و سبك زندگي فعال، بسيار براي شاد زندگي كردن مهم است. ورزش كردن و تحرك، خيلي زود اثرات مثبت خود را در زندگي بهتر شما نشان مي دهد. ورزش منظم روزانه به مدت 75 تا 150 دقيقه در هفته، ترك سيگار و تجربه رابطه جنسي سالم به شما كمك مي كند.

 

گام دوم: هدف زندگي خود را پيدا كنيد

1 - ارزش هاي خود را مشخص كنيد:

هر كس در زندگي چيزهاي دارد كه براي او مهم تر است. در مورد اشياء مادي فكر نكنيد. برخي از اين عناصر ارزشمند ايمان، خانواده، دوستان، مهرباني و دلسوزي، تعالي، سخاوت و كمك به ديگران مي باشد.

2 – كاري پيدا كنيد كه شما را به چالش بكشد:

رشد شخصي و پيشرفت به شما يك حس فوق العاده مي دهد. حس مفيد بودن و زندگي معنادار، براي شادتر زندگي كردن بسيار مهم است. مهم ترين راه شاد بودن، پيدا كردن يك شغل، حرفه، مهارت يا هنري است كه به شما احساس خوب مي دهد. فراموش نكنيد كه همه چيز پول نيست و اگر كاري كه دوست داريد، درآمد كمتري دارد، اول سمت آن برويد. حال خوش شما قيمت ندارد.

3 - زندگي معنوي خود را پيگيري كنيد:

معنويت نياز به دين خاص يا رعايت تمام اصول مذهبي ندارد. البته براي برخي انجام فرائض و اصول مذهبي خاصيت شادي و آرامش را دارد. در كل ياد بگيريد مسئوليت افكار و رفتار هاي خود را بپذيريد، به ديگران كمك كنيد، اميدوار باشيد، با طبيعت ارتباط برقرار كنيد، و با ديگران خوش رفتاري كنيد.

تمام اين موارد به شخصيت روحاني شما كمك مي كند و باعث مي شود زندگي شادتري داشته باشيد.

4 – حس اجتماعي خود را زنده كنيد:

وابستگي و ارتباط به هر جمعي، بخش مهمي از سلامت است. انسان موجودي اجتماعي است و اين مورد به هدف و معناي زندگي شما كمك مي كند. بودن در يك گروه ورزشي، مذهبي، فرهنگي يا هر گروهي، به شادتر شدن زندگي شما كمك مي كند.

 

گام سوم : با چالش هاي زندگي مقابله كنيد:

1 – با تنش هاي دروني مبارزه كنيد:

اينكه با مشكلات رو در رو شويد به نظر آسان مي رسد. فرار از مشكلات، پيامدهاي منفي زيادي دارد و ممكن است به شما احساس عدم كنترل بدهد. مشكلات را بپذيريد، با خود صادق باشيد و با آن ها روبرو شويد. اما يادتان باشد از كاه كوه نسازيد. مشكلات را همانطور كه هست نگاه كنيد و در مورد دفعات قبلي كه مسئله اي را حل كرده ايد فكر كنيد.

2 – به داشته هايتان فكر كنيد:

يكي از بهترين روش ها براي رضايت از زندگي، اين است كه به چيزهايي كه داريم فكر كنيم، نه چيزهايي كه مي خواهيم. آرزو هاي خود را بكشيد، اما در حسرت نداشتن آن ها نمانيد و در مسير آن ها حركت كنيد. يكي از راه هاي مهم شاد بودن، پذيرش زندگي همانطور كه هست، مي باشد.

3 – به مشكلات به چشم فرصت نگاه كنيد:

خوب بودن در شرايط سخت آسان نيست، اما مبارزه كردن باعث ايجاد يك راه جديد و يك حس تازه در زندگي شما مي شود. درست است كه مشكلات شما ممكن است زياد باشد، اما وقتي با تمركز يك مشكل را حل مي كنيد، كاملا رشد خود را حس خواهيد كرد.

 

گام چهارم: شخص دوست داشتني تري باشيد

1 – قدرشناس باشيد:

درگيري هاي زياد زندگي، باعث مي شود فراموش كنيد كه چه چيزهاي خوبي داريد كه لازم است قدر آن ها را بدانيد. سپاسگزار بودن و قدرشناسي، به شما كمك مي كند كه زندگي شاد تري داشته باشيد و به چشم ديگران نيز ارزشمند بشويد. مي توانيد حتي بخاطر كوچك ترين چيز ها از ديگران تشكر كنيد.

2 – از بازخوردهاي سازنده ديگران استفاده كنيد:

ممكن است براي شما سخت باشد كه ديگران در مورد شما و كار شما نظر بدهند. اما سعي كنيد از بازخورد و انتقاد ديگران، براي پيشرفت خودتان استفاده كنيد. بازخورد ديگران به شما در بهبود مهارت هايتان كمك مي كند و باعث زندگي شادتري مي شود. به طور كلي ظرفيت خود را بالا ببريد اما مي توانيد انتقادات غير سازنده و بي رحمانه را ناديده بگيريد.

اگر انتقادي شما را ناراحت كرد، به خودتان زمان بدهيد كه آرام شويد، قدم بزنيد، نفس بكشيد و صبر كنيد تا از آن بازخورد، براي بهبود خودتان استفاده كنيد.

3 – خود و ديگران را ببخشيد:

بخشش، يكي از سخت ترين كارهايي است كه مي توانيد در مقابل كسي كه به شما آسيب زده انجام دهيد. خشم، ناراحتي، دلخوري و احساس گناه مي تواند به سلامت روان شما آسيب بزند. همه ما مرتكب اشتباه مي شويم اما اغلب از آن ها درس مي گيريم تا فرد بهتر و قوي تري باشيم. بخشيدن ديگران لزوما به معناي فراموش كردن اشتباهاتشان نيست، همچنين شما با بخشيدن به عنوان كسي كه هيچ چيز برايش مهم نيست شناخته نمي شويد.

براي بعضي ها بخشيدن ديگران آسان است اما خيلي سخت خودشان را مي بخشند. به خودتان سخت نگيريد و خود را محدود نكنيد، همه اشتباه مي كنند اما مهم اين است كه از اشتباهات خود درس بگيريد و از  آن ها براي بهتر شدن استفاده كنيد. مقاله 8 راهكار براي بخشيدن خود را بخوانيد.

4 - محبت و دلسوزي را در خود تقويت كنيد:

زندگي دلسوزانه، به شما كمك مي كند كه يك دوست بهتر، يك فرد قابل اعتماد و يك انسان شادتر شويد. تحقيقات ثابت كرده كساني كه با ديگران همدردي مي كنند و نسبت به ديگران محبت دارند، انسان هاي شادتر و سالم تري هستند. خودتان را در ديگران و ديگران را در خودتان ببينيد و تجربياتتان را با هم به اشتراك بگذاريد.

لبخند بزنيد، شوخي كنيد، از ديگران تشكر كنيد، معذرت خواهي كنيد و عاشق شويد. تمام اين ها به شما كمك مي كند تا زندگي شادي داشته باشيد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه داشتن زندگي شاد تر مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : چگونه شاد زندگي كنيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۳:۳۲ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

به احتمال زياد اولين سوالي كه بعد اطلاع از اعتياد همسرتان به ذهنتان رسيد آن بود كه مي‌توانم با او ادامه دهم يا بايد طلاق از شوهر معتادم را انتخاب كنم. آيا اساسا مي‌توان با فردي كه معتاد است زندگي كرد يا اگر طلاق بگيريم آسيب كمتري مي‌بينيم؟ معمولا خانم ها نمي دانند در مقابل همسر معتاد چه رفتاري بايد داشته باشند. اگر همسر شما معتاد است و هنوز بر سر يك دوراهي ماندنن و رفتن مانده ايد، بهتر است جوانب زيادي را بسنجيد. با مطالعه اين مقاله و دريافتمشاوره ترك اعتياد تصميم بهتري مي توانيد در اين زمينه بگيريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد همسر مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

شخصيت همسر شما پيش از مصرف مواد چگونه بود؟

به شخصيت همسرتان پيش از مصرف مواد توجه داشته باشيد. آيا رابطه مناسب و پرباري با او داشتيد؟ بر سر مسائل به راحتي صحبت مي‌كرديد؟ آيا او به نظرات شما اهميت مي‌داد؟ در كل آيا فردي مسئوليت‌پذير بود و در برابر وظايف و روابطش خود را متعهد مي‌دانست؟ شخصيت سالم فرد معتاد پيش از مصرف مواد مي‌تواند موفقيت او را براي بهبودي بيشتر پيش‌بيني كند.

 

چه موادي را چه مقدار مصرف مي‌كند؟

مصرف مواد مختلف اعم از مخدرها و محرك‌ها و مواد صنعتي و يا سنتي مي‌تواند سطح آسيب متفاوتي را باعث شود. مواد سنتي مانند ترياك، شيره يا گل و حشيش با وجود آسيب‌هاي بيشماري كه دارد و تخريب نسبتا زيادي كه بر كاركرد رواني و جسمي فرد معتاد مي‌گذارد مي‌تواند مقدمه‌اي براي رو آوردن به مواد صنعتي باشد. مواد صنعتي مانند هروئين و شيشه تاثير عميق‌تري بر ذهن فرد دارند. اين مواد به شغل و زندگي اجتماعي همسر شما آسيب بيشتري وارد مي‌كند و ترك كردن آن‌ها نيز طبيعتا سخت‌تر است. بنابراين درست است كه شما شايد با ديدن مصرف هر نوع ماده توسط همسرتان و تغيير رفتار او نگران مي‌شويد. اما مي‌توانيد با به وجود آوردن ارتباط مناسب با او به نوع ماده و نحوه و مقدار مصرف او پي ببريد و در اين مورد با يك متخصص مشورت كنيد.

 

آسيب اعتياد تا كجا پيش رفته است؟

جدا از نوع ماده مدت مصرف آن و شدت تاثيراتي كه بر خانواده و شغل شخص معتاد گذاشته نيز مهم است. اگر آغاز مصرف است و نوع ماده مانند مواد صنعتي سنگين نيست و هنوز مقدار زيادي مصرف نمي‌كند مي‌توانيد بيشتر براي بهبودي اميدوار باشيد.

 

ارزش‌هاي خانواده چقدر برايش مهم است؟

اين كه همسر شما تا چه حد به ارتباط با شما و فرزندانش و حفظ شدن خانواده اهميت مي‌دهد تاثير مهمي بر روي تصميم شما دارد. اگر فردي است كه ارزش‌هاي خانواده برايش مهم است پس اين مي‌تواند انگيزه‌اي قوي در شروع و ادامه بهبودي براي او باشد.

 

آيا همسر معتادتان براي بهبودي تلاش مي كند؟

اگر همسر شما براي بهبودي تلاش نمي‌كند و يا هنوز در مرحله انكار به سر مي‌برد و عقيده دارد كه معتاد نشده يا مصرف مواد تحت كنترلش قرار دارد وضعيت سختي پيش روي شماست. متخصصان درمان اعتياد اعتقاد دارند مرحله اول براي بهبودي مرحله انكار است. فرد معتاد نمي‌پذيرد كه مواد براي او مشكل خاصي به وجود آورده. مطمئنا متقاعد كردن همسرتان براي بهبودي در مرحله انكار كار سختي است و فرايندي طولاني در انتظار شماست. پس چندان واقعي به نظر نمي‌رسد كه تنها با گفت و گو و درخواست شما به راحتي متقاعد شود تا مواد را كنار بگذارد. او هنوز آسيب‌هاي مواد را نديده و تنها لذتش را تجربه كرده پس دليلي براي ترك نمي‌بيند. اگر خودتان را آماده همراهي او در ادامه اين فرايند طولاني نمي‌بينيد مي‌توانيد به تصميمات ديگر مانند جدا شدن نيز فكر كنيد.

به ياد داشته باشيد كه اگر شما نمي‌توانيد اين وضعيت را تغيير دهيد و او را به راحتي براي ترك كردن متقاعد كنيد تقصيري نداريد و خودتان را سرزنش نكنيد. طبيعت بيماري اعتياد و تغييراتي كه مصرف مواد بر ذهن همسر شما گذاشته عميق‌تر از آن است كه شما به راحتي توانايي تغيير آن را داشته باشيد.

 

بسياري از معتادان مي‌توانند بهبود پيدا كنند.

اگر همسر شما از مرحله انكار عبور كرده و مي‌خواهد براي تغيير تلاش كند و متوجه وجود بيماري اعتياد شده وضعيت متفاوت است. هرچند در اين حالت نيز درمان بيماري اعتياد به راحتي صورت نمي‌گيرد و تلاش براي بهبودي و حفظ پاكي بايد تا هميشه وجود داشته باشد. به ياد داشته باشيد بيماري اعتياد بدون توجه به مصرف يا عدم مصرف مواد تا هميشه باقي مي‌ماند و اثرات ذهني و رواني مانند وسوسه كمرنگ مي‌شوند اما از بين نمي‌روند. پس نمي‌توانيد انتظار داشته باشيد حالا كه خودش متوجه شده و مي‌خواهد ترك كند بايد بتواند در مدت كوتاهي مصرف را كنار بگذارد و ديگر لغزش نكند. پس عود پديده‌اي طبيعي در بهبودي اعتياد است و فرد معتاد تا مدت‌ها ممكن است با لغزش‌هاي متعدد دوباره به درمان برگردد تا موفق به باقي ماندن در پاكي طولاني‌مدت باشد.

در اين‌جا شما بايد به تحمل و صبر خود و علاقه خود به همسرتان توجه داشته باشيد. او بيماري است كه از بيماري خود رنج مي‌برد. درمان براي او رنجي مضاعف است و تمايل دارد كه بهبودي پيدا كند. همراهي كردن با اين فرد در راه بهبودي مي‌تواند تجربه‌اي پرمعنا اما سخت براي شما باشد. قطعا اين تصميم محدوديت‌هايي را هم براي شما ايجاد مي‌كند و فرصت‌هايي را از شما مي‌گيرد و مي تواند آسيب‌هايي را براي شما به همراه داشته باشد.

 

حضور شما مي‌تواند كمك كند.

به ياد داشته باشيد كه حضور شما كنار همسرتان در فرايند بهبودي نه تنها مي‌تواند كمك كند بلكه لازم است. پس نمي‌توانيد انتظار داشته باشيد كه او به تنهايي مواد را كنار بگذارد و بعد به زندگي با شما برگردد. اگر تصميم گرفته‌ايد كه از او جدا نشويد و يا شرط خود را براي ادامه زندگي مشترك ترك مصرف او مي‌دانيد بايد بدانيد اين هدف بدون مشاركت شما امكان‌پذير نيست. مقاله نقش خانواده در ترك اعتياد را مطالعه كنيد.

 

بعد از جدايي براي همسرم چه اتفاقي مي‌افتد؟

معمولا افراد معتادي كه از همسر خود جدا مي‌شوند به خانواده اوليه (والدين و خواهر و برادرها) باز مي‌گردند. اين برگشت مي‌تواند سختي‌هايي را به همراه داشته باشد. حتي احتمال دارد كه خانواده اوليه همسر شما او را طرد كند و اين مقدمه‌اي براي تنها زندگي كردن و يا در سخت‌ترين حالت كارتن‌خواب شدن او شود.

 

شرايط شما بعد از طلاق از شوهر معتادتان چگونه خواهد شد؟

طلاق خود به عنوان آسيبي اجتماعي شناخته مي‌شود كه تبعات نامطلوب زيادي دارد. به ويژه در جامعه ايران اثرات مخرب طلاق بر جامعه مانند فرزندان طلاق، كارتن‌خوابي فرد معتاد، قبيح بودن طلاق و سختي موفقيت در ازدواج مجدد بيشتر هم هست. اما طلاق مي تواند در شرايطي تصميمي مناسب به حساب بيايد تا از آسيب بيشتر طرفين جلوگيري كند. درستي اين تصميم به شرايط شما نيز بستگي دارد. آيا از حمايت اجتماعي از طرف دوستان و خانواده‌تان برخوردار هستيد. آيا استقلال مالي داريد. آيا مهارت مناسبي در برقراري روابط اجتماعي داريد تا بتوانيد بدون توجه به اثرات تابو بودن طلاق در جامعه رابطه‌اي سالم و موفق را براي خودتان بعد از جدايي رقم بزنيد. همه اين سوالات مواردي هستند كه پاسخشان مشخص مي‌كند كه آيا شرايط شما براي زندگي بعد از طلاق مناسب هست يا خير.

بررسي همه اين شرايط به شما كمك مي‌كند هر تصميمي كه مي‌گيريد با آگاهي كامل نسبت به معايب و مزاياي آن باشد. در اين مسير توصيه مي‌كنيم حتما از حضور روانشناسان و متخصصان مشاوره خانواده با تجربه استفاده كنيد تا هم تصميم درستي بگيريد و هم بتوانيد آسيب‌هاي طلاق را مديريت كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد همسر مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : آيا از شوهر معتادم طلاق بگيرم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۳۰:۴۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

شايد شما هم براي غلبه و درمان تنهايي خود وارد جمعي شده باشيد. اما حتي در حضور ديگران و با وجود ارتباط و دوستان زياد باز هم احساس تنهايي كرده ايد. يا شايد احساس كنيد روابطي كه داريد به اندازه كافي صميمانه نيستند و نياز شما را فراهم نمي‌كند، ديگران شما را درك نكرده و نمي‌توانند با شما ارتباط مناسبي برقرار كنند. احساس تنهايي يكي از آزاردهنده‌ترين احساسات انسان است اما راه‌هايي براي مقابله با آن وجود دارد. گاهي افراد براي درمان تنهايي خود به سمت گروه ها يا كارهايي مي روند كه فقط درد حاصل از تنهايي آن ها را كم كند. اما از آنجا كه اين راهكارها درمان اساسي نيستند خود نيز به معضلي تبديل مي شوند. براي غلبه و درمان تنهايي خود ادامه مطلب با ما همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه غلبه و درمان تنهايي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

در احساس تنهايي تنها نيستيد

تحقيقات نشان داده افراد بين 15-25 ساله و افراد بالاي 65 سال نسبت به بقيه سنين احساس تنهايي بيشتري دارند. اما در كل در همه سنين حدود 20 تا 25 درصد افراد احساس تنهايي مي‌كنند. پس شما با اين احساس تنها نيستيد. در كنار اين آمار همه انسان‌ها در شرايط جديدي كه روابط صميمي و يا محيط زندگي گذشته خود را از دست مي‌دهند به طور طبيعياحساس تنهايي مي‌كنند. پس به ياد داشته باشيد كه احساس تنهايي شما الزاما به معناي مشكلي در شما نيست و ممكن است زودگذر باشد.  

گاهي احساس تنهايي در اثر يك اتفاق مانند طلاق به شما دست مي دهد. در اين شرايط بهتر است در صدد حل مشكل اصلي يعني پيدا كردن راهي براي بازگشت به زندگي بعد از طلاق باشيد.

 

راه‌هاي گسترش روابط صميمانه با ديگران

در بسياري از مواقع ما از تعداد زيادي روابط دوستانه و خانوادگي برخوردار هستيم اما باز هم احساس تنهايي مي‌كنيم. اين مي‌تواند نتيجه اشكال در ارتباط صميمانه ما باشد. براي شناخت صميميت و افزايش آن به اين موارد توجه كنيد.

خودتان را بيشتر بشناسيد.

شايد احساس كنيد كه چون ديگران شما را درك نمي‌كنند و يا آن كه سليقه و طرز تفكر شما با ديگران همخوان نيست باعث شده احساس تنهايي كنيد. اين دلايل شايد به ظاهر درست باشد ولي بايد بپذيريم كه نقش ما در تغيير اين شرايط كم نيست. ما مي‌توانيم افراد مناسبي را براي روابطمان انتخاب كنيم و يا با كساني در ارتباط باشيم كه هم سليقه و هم‌فكرمان باشند. علت عمده احساس تنهايي وجود روابط سطحي و بدون احساس صميميت است، اما معمولا خصوصياتي كه در ما وجود دارد مانع ايجاد روابط صميمانه مي‌شود. اين ويژگي‌ها مي‌تواند شامل سبك ارتباطي پرخاشگرانه، عجول بودن، عدم اعتماد به ديگران و يا ترس از قضاوت شدن در برابر ديگران باشد.

براي گسترش ارتباط صميمانه خود بهتر آن است، موانع دروني خود را براي صميميت پيدا كنيد. براي اين كار مي‌توانيد هرازگاهي از دوستانتان بپرسيد كه چه نكته مثبت و منفي در شما به رابطه با آن‌ها كمك كرده و يا مانع صميميت با آن‌ها شده است. همچنين با مراجعه به روانشناس يا مشاور و شركت در جلسات گروه‌ درماني به تشخيص او مي‌توانيد به كشف اين ويژگي‌ها در ارتباط با ديگران برسيد.

با افراد و گروه‌هاي هم‌سليقه قرار بگذاريد.

يكي از راه‌هاي ساده آن است كه در گروه‌هاي هم‌سليقه خودتان عضو شويد و با اين افراد براي فعاليت مشترك قرار بگذاريد. اگر به كوه رفتن، كتاب خواندن، شعر، هنر، ورزش و يا هر سرگرمي ديگر علاقه داريد مي‌توانيد در گروه‌هاي آن‌ها عضو شويد و به افرادي كه به نظرتان مي‌رسد كه سليقه مشتركي با شما دارند پيشنهاد كنيد كه باهم آن را انجام دهيد. امروزه با گسترش فضاي مجازي و گروه‌هاي پايه‌ياب پيدا كردن افراد هم‌سليقه بسيار ساده‌تر شده است.

با ثبت نام در كلاس‌هاي هنري يا ورزشي هم مي‌توانيد احساس تغيير و رشد كردن داشته باشيد و هم آن كه محيطي براي خود فراهم مي‌كنيد كه با افراد هم‌سليقه خود در ارتباط باشيد. در هيچ‌كجا مانند كلاس‌هاي گروهي نمي‌توانيد افرادي را با سليقه و علائق مشابه خود ملاقات كنيد.

با دوستان قديمي يا اعضاي خانواده وقت بگذرانيد.

يكي از راه‌هاي موثر ديگر مشخص كردن اهدافي براي گسترش صميميت در روابطتان است. براي اين كار مي‌توانيد از اهداف كوچك شروع كنيد و افرادي را مانند دوست قديمي كه مدتي است با او صحبت نكرديد يا يك عضو خانواده شروع كنيد. ما معمولا تنها براي جنبه شغلي و تحصيلي خود برنامه‌ريزي مي‌كنيم در حالي كه ديگر زمينه‌ها نيز نياز به برنامه دارد. اين هفته به يك دوست قديمي زنگ بزنيد و يا به او پيامي بدهيد. اگر ‌مي‌توانيد با هم قراري بگذاريد و به مرور خاطرات و احساسات گذشته خود بپردازيد. از ترس‌ها و احساساتتان به او بگوييد و به مكالمات سطحي بسنده نكنيد.

راه‌هاي كاهش احساس تنهايي

در مواقعي نيز ممكن است احساس تنهايي شما ناشي از نبودن يا كم بودن ارتباط با ديگران باشد. معمولا اين نوع احساس تنهايي بعد از بازنشستگي و با شروع كهنسالي بروز پيدا مي‌كند. البته ممكن است شما جوان باشيد و با اين وجود نبود روابط آزارتان بدهد. در اين قسمت راهكاهايي براي كاهش و درمان تنهايي را مرور مي‌كنيم.

در فعاليتي داوطلبانه شركت كنيد:

تحقيقات نشان داده شركت در فعاليت‌هاي داوطلبانه مانند گروه‌هاي خيريه، گروه پيشاهنگي و ديگر سازمان‌هاي مردم‌نهاد مي‌تواند در كاهش احساس تنهايي كمك‌كننده باشد. در اين گروه‌ها علاوه بر كار گروهي كه الزام آن ارتباط با ديگران و افزايش مهارت‌هاي ارتباط موثر شما است به ديگران كمك مي‌كنيد. كمك به افراد ديگر مي‌تواند نيازهاي معنوي شما را تامين كند و موجب كاهش احساسات منفي مانند تنهايي شود. شما در اين گروه‌ها از كار گروهي لذت مي‌بريد و مفيد بودن براي ديگران را تجربه مي‌كنيد.

از حيوانات خانگي نگهداري كنيد:

حيوانات در ما احساس ارتباط و مراقبت را ايجاد مي‌كنند كه مخالف احساس تنهايي است. به طور ويژه تحقيقات نشان داده‌اند نگهداري از سگ‌ها مي‌تواند احساس اضطراب و افسردگي را كاهش دهد.

با خودتان قرار بگذاريد:

بيشتر مواقع براي آن كه كسي نيست تا همراهيتان كند خودتان را از كار مورد علاقه‌تان محروم مي‌كنيد. از سينما رفتن، رستوران رفتن و خوردن غذاي مورد علاقه و يا قدم زدن در پاركي كه دوستش داريم صرف نظر مي‌كنيم چون كسي براي همراهي ما نيست. اما شما براي كارهاي مورد علاقه خود مي‌توانيد با خودتان همراه شويد. داشتن تجربه‌هاي جديد حتي بدون حضور ديگران نيز مي‌تواند احساس منفي شما را كاهش دهد.

چيزي بسازيد:

خلق كردن يا ساختن چيزي مانند يك شعر، نقاشي يا شايد يك ميز چوبي مي‌تواند شما را با اثري كه خلق مي‌كنيد مرتبط كند. اين ارتباط با فعاليت خلاقانه مي‌تواند شما را از احساس تنهايي رها كند.

 

آيا ممكن است افسرده باشم؟

يكي از علائم افسردگي، احساس تنهايي شديد و انزوا است. اما تنها وجود اين نشانه نمي‌تواند به معني ابتلاي شما به افسردگي باشد. براي تشخيص اين كه آيا شما افسرده هستيد يا نه بايد به علائم ديگر مانند خواب و اشتها، احساس غمگيني شديد و لذت نبردن از كارهاي مورد علاقه، تفكر خودكشي و مدت و شدت اين علائم توجه داشته باشيد. اگر احساس مي‌كنيد احساس تنهايي شما طبيعي نيست، شدت زيادي پيدا كرده و شما را از رسيدگي به كارهايتان بازمي‌دارد و مدت طولاني است با آن درگير هستيد بهتر است با متخصص روان‌شناس و يا روان‌پزشك مشورت كنيد. مشاوره روانشناسي به شما براي گذر از احساس نارحت كننده تنهايي و درمان تنهايي كمك خواهد كرد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه غلبه و درمان تنهايي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : موثرترين راه هاي غلبه و درمان تنهايي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: غلبه و درمان تنهايي،
موضوع:
[ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۱۹:۲۵ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر