مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

بيش فعالي در نوزادان نسبت به ساير گروه‌هاي سني مسئله‌اي كمتر شناخته شده است. با اين حال برخي متخصصان بر اساس يافته‌هاي پژوهشي معتقدند كه برخي علائم نوزادي نظير بي‌قراري، گريه‌هاي شديد و ناتواني در بي‌خوابي مي‌توانند با بيش فعالي مرتبط باشند. آگاهي از اين موارد به والدين كمك مي‌كنند تا در صورت مشاهده مشكلات احتمالي زودتر براي درمان اقدام كنند و از پيشروي اختلال در كودك خود جلوگيري نمايند. همچنين والدين لازم است تا با يك مشاور در زمينه كودك در ارتباط باشند تا راهكارهاي لازم را دريافت نمايند و با اقدامات عجولانه باعث ايجاد مشكلاتي براي فرزند خود نشوند. ما در ادامه اين مقاله به توضيحات بيشتري در مورد بيش فعالي در نوزادان پرداخته‌ايم پس تا انتهاي مطلب با ما همراه باشيد.

منبع: بيش فعالي در نوزادان | علائم اوليه و درمان بيش فعالي در نوزادان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۴۶:۵۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

اختلال شخصيت اسكيزوئيد يكي از اختلالات شخصيت كلاستر A است. افراد داراي اختلال شخصيت اسكيزوئيد معمولا در جامعه به علت منزوي بودنشان جلب توجه مي‌كنند. اين افراد ظاهرا به روابط اجتماعي و امور انساني توجه و علاقه خاصي ندارند و در انزواي خود به سر مي‌برند. شايد شما هم آشنايي در محل كار، دانشگاه و يا خانواده داشته باشيد كه هيچ علاقه‌اي به برقراري ارتباط با ديگران نداشته باشد. ممكن است رفتارهايش شما را قانع كند كه او فردي افسرده خو است اما علت اين افسردگي او را درك نمي‌كنيد. اطرافيان شخصيت اسكيزوييد معمولا نمي‌توانند او را درك كنند و بسيار اذيت مي‌شوند. در حالي كه با آگاهي از ويژگي‌ها و درمان اين اختلال مي‌توانيد هم به او و هم به خودتان كمك كنيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه اختلالات شخصيت كلاستر A كليك كنيد. 

منبع: اسكيزوئيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اسكيزوئيد،
موضوع:
[ ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۳۷:۵۹ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

نارضايتي و سرد مزاجي در روابط زناشويي يكي از مخرب‌ترين كژكاري‌هاي جنسي موثر در ازدواج مي‌باشد. زماني كه رابطه جنسي زوجين كيفيت لازم را نداشته باشد و يا به طور كلي رابطه‌اي برقرار نشود، به راحتي زمينه روابط فرازناشويي، خيانت و طلاق فراهم مي‌شود. عدم آگاهي زوجين از تكنيك‌هاي جنسي و عدم آگاهي زن و مرد از ويژگي‌هاي فيزيكي يكديگر، از عمده‌ترين دلايل سرد شدن رابطه مي‌باشد. در كنار آن مشكلات روانشناختي زوجين از جمله اضطراب و استرس‌هاي روزمره و افسردگي نيز مي‌تواند تاثيرات نامطلوب خود را بر روابط زوجين بگذارد. اگر با چنين مشكلي روبه‌رو شده‌ايد به راحتي مي‌توانيد با قرار گرفتن در جلسات مشاوره جنسي و خانواده، رابطه زناشويي خود را بهبود ببخشيد. در ادامه به طور مفصل درباره تاثير سرد مزاجي در روابط زناشويي صحبت خواهيم كرد پس همراه ما باشيد.

منبع: سرد مزاجي در روابط زناشويي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۰:۲۲ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

توضيح مفهوم مرگ براي كودك يكي از سخت ترين و اضطراب آورترين كارها براي پدر و مادر است. بيشتر والدين وقتي با سوالات كودكشان درباره مرگ مواجه مي‌شوند، نمي‌دانند دقيقا به چه صورت به آن‌ها پاسخ دهند. كنجكاوي كودكان نسبت به مسائل جديد و ناشناخته براي آن‌ها طبيعي است و كنجكاوي نسبت به مرگ نيز به طور طبيعي همراه با ديگر كنجكاوي‌هاي كودكانه به وجود مي‌آيد. پس نيازي نيست كه از كنجكاوي كودكتان نگران باشيد. از جواب دادن به او مضطرب نشويد، شما لازم نيست همه واقعيت را به او بگوييد اما به او دروغ نگوييد. در اين راه با توجه به سن كودك اين مفهوم را براي او توضيح دهيد و بدانيد كه نگاه، تفكر و درك كودكتان نسبت به اين مسئله ممكن است متفاوت از كودك ديگري باشد. در ادامه درباره تصور كودكان درباره مرگ و نحوه پاسخ به سوالات آن‌ها در اين زمينه صحبت مي‌كنيم.

منبع: توضيح مرگ


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: توضيح مرگ،
موضوع:
[ ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۱۰:۳۶ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

اگر در هفته بيست و هشتم بارداري قرار داريد بايد به شما براي ورود به دوره سه ماهه سوم حاملگي تبريك گفت. شما با ورود به اين دوره به اواخر بارداري خود نزديك مي‌شويد و احتمالاً هيجان زيادي براي ديدن فرزندتان خواهيد داشت. هفته بيست و هشتم بارداري همانند ساير هفته‌ها با علائم خاص خود همراه است كه دشواري‌هايي را براي مادران به همراه مي‌آورد. از جمله مهم‌ترين اين علائم بايد به بيداري‌هاي شبانه و مشكلات خواب اشاره كرد. ما در اين مقاله تلاش كرده‌ايم تا به اصلي‌ترين علائم مادران و تغييرات جنين در اين هفته اشاره كنيم. براي كسب اطلاعات بيشتر در اين باره تا انتهاي مطلب با ما همراه باشيد.

منبع: هفته بيست و هشتم بارداري | علائم و تغييرات جنين در هفته 28 ام


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۵۸:۵۲ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

مكيدن انگشت از جمله رفتارهايي است كه نوزادان از بدو تولد به انجام آن علاقه نشان مي‌دهند. بازتاب مكيدن نيز نوزاد را به انجام بيشتر اين رفتار سوق مي‌دهد. با اين حال بسياري از والدين نگران اين مسئله هستند و تمام تلاش خود را مي‌كنند تا نوزادشان انگشت خود را در دهانش نكند. مكيدن انگشت مي‌تواند دلايل گوناگوني از جمله رويش دندان‌ها و مشكلات اضطرابي داشته باشد اما گاهي اين رفتار بيش از حد رخ مي‌دهد و باعث بروز مشكلاتي در شكل گيري دندان‌ها و حتي انتقال عفونت به دهان نوزادان مي‌شود. با توجه به آسيب‌هايي كه اين رفتار براي نوزاد ايجاد مي‌كند لازم است تا والدين با راهكارهايي از جمله تذكر دادن، پرت كردن حواس نوزاد و بهره بردن از كمك يك مشاور و روانشناس در كاهش رفتار مكيدن انگشت در نوزاد خود تلاش كنند. در ادامه به طور كامل درباره علل، آسيب‌ها و راهكارهاي لازم صحبت خواهيم كرد.

منبع: مكيدن انگشت نوزاد | بازتاب، عوارض و راه هاي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۵۶:۰۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

سوال پرسيدن يكي از مهارت‌هاي ارتباطي است كه به شما كمك مي‌كند تا در گفتگو با ديگران ارتباط بهتري برقرار كنيد. اگر در زمان آشنايي قبل ازدواج ندانيد چگونه سوالات خودتون را بپرسيد و يا در زمان كار كردن در يك سازمان نتوانيد از مافوق خود سوالاتي در رابطه با حقوق و مزايايتان بپرسيد، به احتمال زياد زندگي آينده‌تان آنطور كه انتظارش را داريد پيش نخواهد رفت. شما با استفاده از مهارت‌هاي زندگي مي‌توانيد در هر موقعيتي اوضاع را به كنترل خود در آورده و از آن‌ها به عنوان فرصت استفاده نماييد. يكي از راه‌هاي افزايش اين مهارت‌ها شركت در جلسات مشاوره روانشناسي است. درمانگر با استفاده از تكنيك‌هاي روانشناسي به شما كمك مي‌كند تا كيفيت روابط خود را ارتقا دهيد. در ادامه به روش‌هاي صحيح سوال پرسيدن اشاره كرده‌ايم. براي كسب اطلاع بيشتر در زمينه مهارت هاي زندگي كليك كنيد.

منبع: سوال پرسيدن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: سوال پرسيدن،
موضوع:
[ ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۴۳:۱۸ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

در مورد نكات مهم در ازدواج دوم چه مي‌دانيد؟ ازدواج دوم براي بسياري از افراد نگراني‌ها و دغدغه‌هاي بسياري را به همراه مي‌آورد. اين نگراني‌ها به اين دليل است كه خيلي از افرادي كه طلاق گرفته‌اند از شكست و اشتباه مجدد در انتخاب خود مي‌ترسند و افرادي كه همسر اولشان فوت كرده ترس از دست دادن و تجربه مجدد تنهايي را احساس مي‌كنند. اين ترس‌ها و نگراني‌ها اگر درست مديريت نشوند مي‌توانند در تصميم‌گيري درست اخلال ايجاد كنند. در ادامه اين مقاله به نكات مهمي كه در ازدواج دوم بايد به آن توجه كنيد اشاره شده است. مطالعه اين نكات به شما كمك مي كند تا بتوانيد در انتخاب دوم خود با اطمينان بيشتر و نگراني كمتري پيش برويد.

منبع: ازدواج دوم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ازدواج دوم،
موضوع:
[ ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۳۴:۱۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

منابع ارشد روانشناسي وزارت علوم كدام‌اند و چگونه مي‌توان در اين آزمودن به موفقيت دست يافت؟ روانشناسي يكي از پرمخاطب ترين رشته‌هاي دانشگاهي است. بسياري از افرادي كه حتي در مقطع ليسانس در رشته‌هاي ديگري تحصيل مي‌كنند در مقطع ارشد به روانشناسي علاقه‌مند شده و براي قبولي در اين رشته با ديگران به رقابت مي‌پردازند. اولين قدم براي موفقيت در كنكور اين است كه با منابع ارشد روانشناسي به طور كامل آشنايي داشته باشيد و بهترين گزينه‌ها را براي مطالعه انتخاب كنيد. از آنجايي كه كنكور ارشد روانشناسي به دو صورت جداگانه در وزارت علوم و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي برگزار مي‌شود لازم است كه منابع هركدام را به طور جداگانه بشناسيد و براي شركت در هريك از اين آزمون‌ها از اطلاعات كافي برخوردار باشيد. براي آنكه بتوانيد به موفقيت تحصيلي در كنكور وزارت علوم دست يابيد همراه ما باشيد.

منبع: منابع ارشد روانشناسي وزارت علوم | آشنايي كامل با منابع كنكو


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۲۵:۱۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

نه گفتن به كودك يكي از روش‌هاي تربيتي است كه لازم است والدين بتوانند در موقعيت و شرايط مناسب از آن استفاده كنند. گاهي كودكان خواسته‌هايي دارند كه به هر دليلي امكان برآورده كردن آن وجود ندارد، در اين وضعيت بايد بتوانيد به او نه بگوييد و دليل نه گفتن را با زبان خود كودك به او توضيح دهيد. براي نه گفتن از روش‌هاي مختلفي مي‌توان بهره برد كه در صورت استفاده صحيح از آن‌ها، با اثرگذاري بيشتري همراه است. اما بسياري از والدين با بكارگيري راهكارهاي مختلف باز هم در روابط خود با كودكشان مشكل داشته و هنگامي كه به كودك نه مي‌گويند با پرخاش، گريه و حتي كتك خوردن توسط كودك مواجه مي‌شوند. در اين صورت لازم است براي پي بردن به علت و حل مشكل از مشاوره كودك بهره بگيريد. 

منبع: نه گفتن به كودك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: نه گفتن به كودك،
موضوع:
[ ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۰۶:۲۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر