مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي
هنر زندگي اولين سامانه مشاوره روانشناسي تخصصي كشور با مجرب ترين مشاوران روانشناسي پاسخگوي سوالات و مشكلات شما در زمينه هاي مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربيت كودك ، جوانان ، مهارت هاي ارتباطي ، ترك اعتياد ، مشاوره روانشناسي ، روان درماني و ... مي باشد. به اميد زندگي شاد و سالم براي يكايك مردم ايران...

آيا غذاهاي مفيد براي ترك اعتياد را مي‌شناسيد؟ معرفي برنامه تغذيه مناسب براي درمان اعتياد كار آساني نيست؛ چرا كه بسياري از معتادان به مواد مخدر و الكل كه مصرف خود را از دوران نوجواني شروع كرده‌اند، سال‌هاي سال عادات غذايي مناسبي نداشته‌اند. مصرف مواد به دو شكل به بدن آسيب مي‌رساند؛ اول آنكه خود مواد براي بدن ضرر دارد و دوم اين كه مصرف مواد، بر عادات غذايي اثر مي‌گذارد و تغييراتي منفي در سبك زندگي فرد مصرف كننده ايجاد مي‌كند. ترك اعتياد نيز به دليل تغييراتي كه در سوخت و ساز بدن يا عملكرد اندام‌ها به وجود مي‌آورد، مشكلاتي را براي فرد به همراه مي‌آورد. تغذيه مناسب مي‌تواند كمك نمايد تا دوران سخت ترك آسان‌تر پشت سر گذاشته شود. مواد غذايي مناسب، اجازه مي‌دهند تا بدن مواد ضروري مورد نياز براي حفظ ايمني و سلامت خود را جذب كند و در مقابل بيماري مقاوم شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه ترك اعتياد كليك كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ترك اعتياد و غذاهاي مفيد براي ترك اعتياد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

   منبع » غذاهاي مفيد براي ترك اعتياد

اشتباهات رايج در مورد غذاهاي مفيد براي ترك اعتياد

در مورد مواد غذايي مناسب براي ترك باورهاي اشتباه زيادي ميان مردم رايج است. براي مثال بسياري از افراد فكر مي‌كنند مصرف روزانه مولتي ويتامين‌ها مي‌تواند تمام پايگاه‌هاي مورد نياز تغذيه‌اي را پوشش دهد. درست است كه خوردن قرص‌هاي مكمل مفيد است، اما اغلب افراد معتاد، در ابتداي درمان تنها به استفاده از اين قرص‌ها روي مي‌آورند و ديگر به كيفيت مواد غذايي مصرفي توجهي ندارند. بايد توجه داشت كه حتي ويتامين‌هاي تكميلي نمي‌تواند جايگزين آنتي اكسيدان موجود در مواد غذايي باشد.

هم چنين اكثر افراد به نقش ميوه‌ها و سبزيجات اهميت نمي‌دهند؛ در حالي كه مهم‌ترين منبع غذايي مفيد زمان ترك اعتياد مواد مخدر، فيبر موجود در ميوه‌ها، سبزيجات، دانه‌هاي لوبيا و آجيل مي‌باشد. خوردن اين دسته از مواد اهميت فوق العاده‌اي در بهبود سيستم گوارش و دستيابي به تعادل ميكرو ارگانيسم‌هايي دارد كه در سرتاسر دستگاه گوارش زندگي مي‌كنند. براي اطلاع بيشتر از مواد مخدر كليك كنيد. 

از جمله ديگر اشتباهات اين است كه افراد تعداد وعده‌هاي كم با حجم زياد را انتخاب مي‌كنند. اين در حالي است كه معده فرد معتاد در طول سال‌هاي مصرف آسيب ديده و توان هضم حجم زياد غذا را ندارد. در نتيجه بهترين راه درمان اين است كه همان ميزان غذا را در وعده‌هاي بيشتري مصرف كنيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد درمان اعتياد كليك كنيد.

مواد غذايي مناسب براي ترك اعتياد 

رژيم غذايي سالم را بايد به عنوان يك جزء مفيد و لازم در درمان اعتياد و بازيابي سلامتي در نظر گرفت. رژيم غذايي معتادان معمولا حاوي مقادير زياد مواد قندي است. مصرف بيش از حد مواد قندي باعث التهاب داخلي بدن شده و در نهايت منجر به تشديد حالات خماري در فرد مي‌شود. در واقع مي‌توان گفت تغذيه مناسب در كاهش درد خماري نيز تأثير مي‌گذارد. پس در صورتي كه در تلاش براي ترك اعتياد هستيد، رعايت رژيم غذايي مناسب حائز اهميت است؛ چرا كه روند ترك را براي شما آسان‌تر مي‌كند. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه خماري كليك كنيد. از جمله غذاهاي مفيد براي ترك اعتياد موارد زير هستند:

1- پروتئين‌ها (گوشت قرمز، قارچ، اسفناج، ماست، تخم مرغ، سينه مرغ...)

2- فيبر (سبزيجات، ميوه‌ها (آب ميوه‌ها شامل نمي‌شوند)، ذرت، نخود فرنگي...)

3- امگا 3 (ماهي، ميگو، روغن كتان، روغن گردو، تخم مرغ...)

4- آنتي اكسيدان‌ها (فلفل، سيب زميني شيرين، ميوه‌هاي قرمز، گردو...)

5- ويتامين‌ها (ميوه‌ها، حبوبات...)

6- مواد معدني (شير، سيب زميني، خشكبار، ماهي، سبزيجات برگ سبز...)

بهتر است از اين شش گروه مواد غذايي در رژيم غذايي دوران ترك اعتياد استفاده شود. در صورت مصرف حداقل دو بار در روز نتايج مفيدتري حاصل مي‌شود. 

شير از جمله غذاهاي مفيد براي ترك اعتياد

شير به دليل خاصيت سم زدايي كه دارد اغلب براي ترك و درمان اعتياد مورد استفاده قرار مي‌گيرد. استفاده مداوم از برخي مواد اعتياد آور به ويژه الكل دستگاه گوارشي را دچار مشكل مي‌كند و اغلب منجر به سوء‌تغذيه مي‌شود. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه الكل كليك كنيد.

مصرف شير در دوران ترك به ترميم بافت‌ها، اندام ها و عملكرد گوارشي و عصبي كمك مي‌كند. افراد مصرف كننده براي ترميم اين بخش‌ها به پروتئين موجود در شير نياز دارند. بدن فرد معتاد در هضم مواد غذايي مشكل دارد به همين دليل لازم است شير را در وعده‌هاي متعدد ميل كنيد. بهتر است يك ليوان و نيم شير را در سه وعده مصرف كنيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه شير براي ترك اعتياد كليك كنيد.

غذاهاي مفيد براي ترك اعتياد | مكمل‌هاي غذايي مفيد براي ترك اعتياد

مكمل N استيل سيستئين: اين مكمل غذايي مفيدترين ماده براي حذف و يا كاهش رفتارهاي اعتياد گونه است. مكمل مكمل N استيل سيستئين تا حد زيادي تمايل به مصرف كوكائين را كاهش مي‌دهد.

ويتامين B كمپلكس: اين مكمل غذايي در بهبود عملكرد كبد بسيار مؤثر است و هوس و ميل به مواد مخدر را كاهش مي‌دهد. بهتر است در دوران نقاهت از ويتامين‌هاي B1 و B2 استفاده كنيد.

مكمل ويتامين C: مصرف دوز بالاي ويتامين ث گيرنده‌هاي مخدر مغز را تغيير مي‌دهد و باعث كاهش ميل به مصرف مواد اعتياد آور مي‌شود. بهتر است روزانه 1000 تا 3000 ميلي گرم ويتامين ث در دوزهاي جداگانه مصرف كنيد.

 

چه مواد غذايي براي ترك اعتياد مناسب نيست؟

بهتر است از خوراك‌هايي كه در 6 طبقه فوق ذكر نشده است، استفاده نكنيد. براي مثال:

 • نوشيدني‌هاي شيرين (نوشابه‌هاي گازدار، نوشيدني‌هاي انرژي زا و نوشابه‌هاي رژيمي)
 • آب نبات (يا غذاهاي‌هاي بسيار شيرين)
 • غذاهاي سرخ شده

سبك زندگي سالم با غذاهاي مفيد براي ترك اعتياد

رسيدن به سبك زندگي سالم، شرط اساسي در موفقيت براي ترك اعتياد است. داشتن رژيم غذايي مناسب، يكي از جنبه‌هاي سبك زندگي سالم است. به اين منظور شما بايد بتوانيد غذاهاي سالم را جايگزين عادت‌هاي بد مصرفي خود كنيد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه سبك زندگي كليك كنيد.

نرسيدن مواد مغذي به اندازه كافي مي‌تواند به بدن آسيب جدي بزند، به خصوص زماني كه رژيم غذايي نامناسب با مصرف مواد همراه شود. براي مثال الكل خود باعث كاهش شديد جذب ويتامين ب1 مي‌شود كه در اين شرايط فرد را با خطر ابتلا به سندرم ورنيكه كورساكوف رو به رو مي‌كند. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه سندرم ورنيكه كورساكوف كليك كنيد.

توجه داشته‌باشيد كه ترك اعتياد در منزل و بدون بهره‌مندي از متخصصان ترك اغلب با شكست مواجه مي‌شود و خطر بازگشت به مصرف همواره براي فرد وجود دارد. در مشاوره ترك اعتياد به افراد كمك مي‌شود تا ضمن بهره‌مندي از برنامه ترك مناسب همراه با روش‌هايي همچون روان درماني، خانواده درماني، گروه درماني و بيزاري زدايي، از رژيم تغذيه‌اي مناسب بهره‌مند شوند و با وسوسه مصرف مواد مقابله كنند.

نكته مهم در رابطه با تغذيه دوران ترك اعتياد

نكته مهم در غذاهاي مفيد براي ترك اعتياد ، زمان غذا خوردن و ميزان آن است. متخصصان ترك اعتياد همواره توصيه مي‌كنند وعده‌هاي غذايي به ويژه مواد پروتئيني را در حجم كم افزايش دهيد. بهتر است مواد پروتئيني را در دو وعده و در حجم 15 تا 20 گرم مصرف كنيد. هيچ‌گاه به خود گرسنگي ندهيد و پيش از آن كه سير شويد از غذا دست بكشيد. بهتر است هر 2 الي 3 ساعت يكبار غذا بخوريد. افراد معتاد بايد در دوران نقاهت خود هر روز صبحانه سالم و كاملي بخورند و در طول روز از آجيل به عنوان ميان وعده استفاده كنند. مصرف اين مواد غذايي براي بهبود عملكرد روده و معده و جلوگيري از افت قند خون مؤثر است. 

غذاهاي مفيد براي ترك اعتياد | سؤالات متداول

ايا قهوه براي ترك اعتياد مفيد است؟

مصرف نوشيدني‌ها به ويژه آب در دوران سم زدايي و نقاهت از اهميت بالايي برخوردار است اما در دوران اوليه ترك اعتياد بايد از خوردن قهوه و شكر اجتناب شود.

نوشيدني‌هاي مفيد براي ترك اعتياد كدام‌اند؟

مصرف نوشيدني‌هايي همچون شير و دم كرده‌هاي گياهي و دمنوش‌ها در كمك به فرآيند سم زدايي و ترك اهميت بسيار بالايي دارد اما مؤثرترين نوشيدني در اين زمنيه آب است. بهتر است روزانه به ميزان زيادي آب مصرف كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ترك اعتياد و غذاهاي مفيد براي ترك اعتياد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

   منبع » رژيم غذايي براي ترك اعتياد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۳۴:۰۴ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

كوكائين يكي از مواد اعتياد آور محرك است كه از گياه كوكا به دست مي‌آيد. اين ماده به شكل پودري سفيد، نرف، شفاف، كريستالي و با طمع تلخ مي‌باشد. متاسفانه تعداد زيادي از افراد با مصرف اوليه به اين ماده وابستگي پيدا كرده و معتاد مي‌شوند. از جمله مهمترين علائم و عوارض اعتياد به كوكائين مي‌توان به شادي و انرژي بيش از حد، افزايش هوشياري، لرزش عضلات بدن و گشاد شدن مردمك چشم اشاره كرد. آگاهي دقيق و كامل از علائم و عوارض اعتياد به كوكائين، در شناخت اعتياد، پيشگيري از شدت آن و درمان ضرورت مي‌يابد. مصرف اين ماده محرك به هر روشي پيامدهاي سوءي را براي فرد به همراه دارد و گاها منجر به اوردوز مي‌شود. در ادامه به طور كامل در مورد اين ماده اعتياد آور صحبت كرده‌ايم. پيشنهاد مي‌كنيم براي آگاهي بيشتر مقاله انواع مواد اعتياد آور را نيز مطالعه كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه تشخيص و ترك اعتياد به كوكائين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع » كوكائين

كوكائين

Cocaine يكي از اعتياد آور‌ترين محرك‌ها است كه از برگ گياه كوكا به دست مي‌آيد. كوكائين بين مصرف كنندگان به نام كوُك نيز شناخته مي‌شود. اين ماده اعتياد آور در بعضي مصارف پزشكي مثل بي حسي موضعي نيز كاربرد دارد. Cocaine پودري سفيد رنگ، نرم، شفاف، كريستالي وبا طعم تلخ است. بعضا به عنوان ناخالصي براي افزايش حجم مواد ديگر مثل آمفتامين يا حتي موادي مثل آرد به آن اضافه مي‌شود. ناخالصي بيشتر در كوكائين احتمال مرگ بر اثر اوردوز را افزايش مي‌دهد. با اضافه شدن مواد افيوني به عنوان ناخالصي اثر اعتياد آوري كوكائين به ميزان قابل توجهي افزايش مي‌يابد. اكثرا براي بالا بردن وزن كوكائين از موادي مانند آمفتامين‌ها و مواد افيوني به عنوان ناخالصي استفاده مي‌شود. براي اطلاع از ديگر انواع مواد محرك كليك كنيد.

انواع Cocaine كدام‌اند؟

كوكائين در دو شكل شيميايي كلي موجود است كه به شرح زير مي‌باشند:

نمك هيدروكلرايد: اين شكل كوكائين پودري است و در آب حل مي‌شود. همچنين مي‌توان آن را به روش استنشاقي، خوراكي و يا تزريقي مصرف كرد.

فرم آزاد: درجه خالصي اين شكل كوكائين به وسيله فرآيند هاي شيميايي افزايش مي‌يابد. در اين فرايند با استفاده از موادي همچون (اتر) پودر كوكائين از بين مي‌رود و به فرم آزاد تبديل مي‌شود. اين شكل آن جامد است و به روش كشيدن يا دود كردن مورد مصرف قرار مي‌گيرد.

نحوه مصرف كوكائين

كوكائين معمولا به صورت كشيدن از بيني (اسنيف)، جذب از لثه، يا تزريق استفاده مي‌شود. اين ماده محرك با فرآيندهايي به ماده كرك تبديل مي‌شود كه به روش تدخيني استفاده مي‌شود. مصرف كوكائين در يك نوبت به صورت دوز كم شروع مي‌شود و در فواصل زماني كوتاه مدت با دوز بالاتر تكرار مي‌شود تا اثر آن حفظ شود يا اصطلاحا فرد‌ «هاي» بماند. اثر Cocaine بسته به نوع مصرف از چند دقيقه تا حداكثر يك ساعت بعد از بين مي‌رود. روش تدخيني كوتاه‌ترين اثر و اسنيف ماندگارترين اثر را دارد.

علائم و عوارض اعتياد به كوكائين

اين ماده محرك اثراتي بر مغز فرد مي‌گذارد كه باعث اعتياد رواني به اين ماده مي‌شود. كوكائين باعث افزايش دوپامين در مدارهاي مغزي مي‌شود. دوپامين ماده‌اي است كه در سيستم پاداش مغز نقش دارد. دوپامين به صورت طبيعي بعد از مدتي به همان سلول ترشح كننده بازجذب مي‌شود. كوُك از طي اين فرايند بازجذب جلوگيري مي‌كند. به عبارتي كوكائين با ايجاد پاداش در مغز باعث تمايل فرد براي تكرار مصرف و اعتياد رواني مي‌شود. مهم‌ترين علائم و عوارض كوُك را در ادامه مرور مي‌كنيم.

علائم و عوارض كوتاه مدت اعتياد به كوكائين

بعضي از علائم و عوارض مصرف كوُك با از بين رفتن اثر ماده از بين مي‌روند كه شامل موارد زير است:

 • شادي و انرژي بيش از اندازه
 • افزايش هشياري
 • حساسيت بيش از اندازه به نور، صدا و لمس
 • افزايش تحريك پذيري
 • پارانويا و بي اعتمادي بيش از اندازه به ديگران
 • افزايش و يا كاهش سرعت در انجام كارهاي ذهني و بدني
 • در بسياري موارد رفتار خشن و غير قابل پيش بيني
 • تنگي رگ‌هاي خوني و ضربان قلب تند و نامنظم
 • افزايش فشار خون و دماي بدن
 • لرزش و گرفتگي عضلات
 • گشادي مردمك
 • احساس تهوع و خستگي

علائم و عوارض بلند مدت اعتياد به كوكائين

بسياري از عوارض مصرف كوكائين در بلند مدت و بعد از بين رفتن اثر كوكائين باقي مي‌ماند و در زندگي فرد تأثير مي‌گذارد. عوارض بلند مدت مصرف Cocaine بسته به شيوه مصرف متفاوت است و تنوع زيادي دارد. در همه انواع مصرف افزايش احتمال رفتارهاي پرخطر جنسي مشترك است. همچنين مصرف كوُك احتمال ابتلا به بيماري‌هاي حركتي مثل پاركينسون را نيز بسيار بالا مي‌برد.

عوارض مصرف به صورت كشيدن با بيني (اسنيف): تضعيف يا از دست دادن قدرت بويايي، خون دماغ شدن، آب ريزش بيني هميشگي، ايجاد مشكلاتي در بلعيدن

عوارض تدخيني (كشيدن): سرفه و مشكلات تنفسي، ابتلا به بيماري‌هاي تنفسي به ويژه آسم، افزايش احتمال ابتلا به ذات الريه

استفاده دهاني: اين شكل از مصرف باعث آسيب جدي به روده مي‌شود.

مصرف به صورت تزريق: افزايش احتمال ابتلا به بيماري‌هايي كه از طريق خون منتقل مي‌شوند مثل HIV و هپاتيت، بيماري‌هاي پوستي و بافت نرم، ايجاد زخم و آسيب به رگ‌ها.

چگونه فرد معتاد به Cocaine را شناسايي كنيم؟

در ادامه نشانه‌هاي فرد معتاد به كوكائين را بر شمارده‌ايم اما معتبرترين روش‌هاي تست‌هاي اعتياد هستند. براي اطلاع بيشتر از تست اعتياد كوكائين كليك كنيد.

 • كوكائين يك ماده مخدر محرك است. از اين رو باعث احساس سرخوشي و انرژي بسيار زياد در فرد مصرف كننده مي‌شود.
 • فردي كه كوكائين مصرف كرده است اشتهاي خود را تا حد زيادي از دست مي‌دهد و نياز به خواب در او كم مي‌شود.
 • اعتماد به نفس فرد به حد چشمگيري افزايش مي‌يابد و كارهايي مي‌كند كه در حالت عادي توانايي انجام آن ها را ندارد.
 • مصرف كوكائين باعث پرحرفي و حتي بي‌ربط‌ گويي مي‌شود. به طوري كه ديگران نمي‌توانند تشخيص دهند او در مورد چه موضوعي صحبت مي‌كند.
 • در صورت مصرف زياد فرد دچار لرزش بدن، سرگيجه و انقباض‌هاي عضلاني مي‌شود. همچنين فرد رفتارهاي خشني از خود نشان مي‌‌دهد و نسبت به همه چيز بدبين مي‌گردد.
 • ممكن است مصرف كوكائين باعث توهم و هذيان شود. برخي مواقع توهمات به قدري شديد و جدي هستند كه فرد به خود آسيب مي‌زند. مثلا براي اينكه حشرات را از بدنش خارج كند، پوست بدن خود را با چاقو زخمي مي‌كند.
 • مصرف كوكائين در برخي از افراد باعث اضطراب شديد مي‌شود به حدي كه فرد حمله پانيك يا وحشت زدگي را تجربه مي‌كند.
 • تاثير كوكائين در بدن بسيار كوتاه است و تمامي اين علائم در مدت 30 تا 60 دقيقه پس از مصرف بروز كند و برطرف مي‌شوند. به همين دليل فرد مجبور است كه در طول روز چندين بار مواد مصرف كند.

 

تأثيرات Cocaine بر مغز

پيام هاي عصبي در مغز از طريق مواد شيمايي به نام پيام رسان عصبي يا وروترانسميترها انتقال داده مي‌شوند. يكي از اين پيك هاي عصبي دوپامين است كه ارتباط مستقيمي با احساس لذت و خوشي دارد. كوكائين بر روي دوپامين تاثير مي‌گذارد و باعث مي‌شود كه دوپامين در فضاي بين سلول ها باقي بماند. در نتيجه فرد به طور ناگهاني احساس سرخوشي مي‌كند. پس از مصرف، فرد به تجربه ي اين حالت سرخوشي و لذت معتاد مي‌شود و به مصرف مداوم كوكائين روي مي‌آورد. همچنين كوكائين كاركرد سه ناحيه مهم مغز را تحت تاثير قرار مي‌دهد كه عبارتند از:

قشر مخ: اين منطقه حافظه و استدلال را كنترل مي‌كند.

هيپوتالاموس: حرارت بدن، خواب، اشتها و هيجاني همچون خشم و ترس توسط اين ناحيه كنترل مي‌شوند.

مخچه: كنترل حركاتي همچون راه رفتن و تعادل بدت بر عهده اين بخش مغز مي‌باشد.در نتيجه فردي كه كوكائين مصرف مي‌كند دچار اختلال يادگيري و حافظه مي‌شود و خواب و اشتهاي او به هم مي‌خورد. عدم تعادل حركتي و رفتارهاي خشن نيز بر اثر تاثير كوكائين بر مغز ايجاد مي‌شود.

چرا نوجوانان به مصرف Cocaine گرايش پيدا مي‌كنند؟

تحقيقات نشان داده است كه بيشترين افراد مصرف كننده كوكائين افراد 18 تا 25 ساله هستند. از آن جايي كه اين ماده گران قيمت است و همه توان خريد آن را ندارند، اكثر مصرف كنندگان آن از قشر مرفه جامعه هستند. بسياري از اين جوانان نسبت به كوكائين و اثرات آن ديدگاه درستي ندارند و به دليل فشار هم سالان به مصرف آن روي مي‌آورند. برخي ديگر نيز براي بالا بردن ميل جنسي، افزايش انرژي و كاهش نياز به خواب از آن استفاده مي‌كنند اما نمي‌دانند كه چه اثرات جبران ناپذيري بر روان و جسم شان دارد.

اوردوز با كوكائين

اوردوز به حالتي گفته مي‌شود كه در اثر مصرف بيش از اندازه فرد نشانه‌هاي خطرناكي را تجربه كرده و در معرض خطر مرگ قرار گرفته و يا مي‌ميرد. بسياري از افرادي كه با كوكائين اوردوز مي‌كنند در تجربه اول مصرفشان اتفاق مي‌افتد. بسياري از مصرف كنندگان كوُك همزمان از الكل نيز استفاده مي‌كنند كه بسيار خطرناك بوده و مي‌تواند باعث اوردوز شود. مخلوط ديگري كه خطر اوردوز را بالا مي‌برد تركيب كردن كوُك با هروئين است.

درمان اوردوز كوكائين

در صورت مواجه شدن با فردي كه در اثر مصرف كوُك دچار اوردوز شده است. حتما با اورژانس تماس بگيريد تا اقدامات اوژانسي لازم براي رسيدگي و درمان اوردوز را به شما بياموزند. براي اطلاعات بيشتر در زمينه ترك اعتياد كليك كنيد.

كوكائين تا چه مدت در بدن فرد مصرف كننده باقي مي‌ماند؟

علائم و اثرات كواكئين به سرعت و بلافاصله پس از مصرف بروز مي‌كنند و ممكن است در تجربه هاي اول تا چندين ساعت پايدار باشد. اما به تدريج بدن نسبت به آن مقاوم مي‌شود و فرد مجبور است براي تجربه حس سرخوشي مصرف اول، ماده بيشتري مصرف كند.

همچنين ميزان دوام و جذب كوكائين در بدن به روش مصرف آن نيز بستگي دارد. هرچه ماده سريع تر جذب خون شود سريع تر نيز از بين مي‌رود. براي مثال مصرف از طريق بيني و استنشاق باعث مي‌شود كه فرد به آرامي به حالت سرخوشي برسد اما ميزان دوام اثر آن طولاني تر است و تقريبا 15 تا 30 دقيق طول مي‌كشد. درعوض مصرف از طريق تزريق باعث مي‌شود كه فرد بلافاصله احساس سرخوشي كند اما به همان سرعت هم اثر خود را از دست مي‌دهد.

ترك اعتياد به كوكائين

اعتياد به كوكائين بيش تر از آن كه تاثير جسمي و فيزيكي داشته باشد، روان را درگير مي‌كند و از عوامل متعددي همچون خانواده، اجتماع و محيط تاثير مي‌گيرد. با توجه به اينكه مصرف ماده مخدر كوكائين در ميان افراد جامعه و به خصوص جوانان بسيار زياد شده است، تقاضا براي راه درمان آن نيز افزايش يافته است. طبق تحقيقات بسياري از افراد مصرف كننده، علاوه بر كوكائين مواد مخدر ديگري نيز مصرف مي‌كنند. به همين دليل درمان آن ها با پيچيدگي و دشواري هايي همراه است. اما با به كارگيري يك برنامه درماني جامع و همه جانبه مي‌توان به ترك و درمان اين افراد كمك كرد. در واقع درمان اعتياد به دليل پيچيدگي‌هاي آن و خاصيت وسوسه كننده‌اي كه دارد، بدون مشاوره ترك اعتياد امكان پذير نمي‌باشد.

براي ترك موثر كوكائين و پيشگيري از بازگشت دوباره به آن لازم است كه فرد مصرف كننده علاوه بر سم زدايي جسم، مورد روان درماني نيز قرار گيرد. موثر ترين روش روان درماني براي ترك، روش شناختي رفتاري است كه كمك مي‌كند تا فرد رفتار و افكار خود را تغيير بدهد و چگونگي مقابله با استرس و اضطراب هاي زندگي را بياموزد. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه ترك اعتياد به كوكائين كليك كنيد.

سوالات متداول

مصرف كوكائين بر بارداري تاثير مي‌گذارد؟

تحقيقات نشان داده است كه حتي يك بار مصرف كوكائين در دوره بارداري باعث تاثيرات منفي همچون ناهنجاري هاي جسمي و عصبي در جنين مي‌شود. اين نوزادان معمولا زودرس هستند و با مشكلاتي همچون ناهنجاري هاي جسمي، نقص هاي شناختي و مشكل در يادگيري، توجه و تمركز مواجه مي‌شوند.

اثرات رواني اجتماعي كوكائين چيست؟

افراد مصرف كننده تنها با مصرف اين ماده به سرخوشي و احساس لذت مي‌رسند. به همين دليل ديگر نمي‌توانند از مسائل عادي و طبيعي در زندگي شان لذت ببرند. در نتيجه روابط اجتماعي، روابط زناشويي و ساير فعاليت هاي اجتماعي جذابيتي برايشان ندارد. آن ها براي رسيدن به مواد هركاري مي‌كنند و به پيامدهاي منفي آن توجهي نخواهند كرد.

براي دريافت مشاوره در زمينه تشخيص و ترك اعتياد به كوكائين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع » كوكائين

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: كوكائين،
موضوع:
[ ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۳۳:۳۸ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

آيا تا به حال در مورد اسباب بازي هاي ضد استرس چيزي شنيده‌ايد؟ امروزه تبليغات بسياري در شبكه‌هاي اجتماعي ديده مي‌شود كه در مورد اين اسباب بازي‌ها و تأثيرات آن‌ها صحبت مي‌كنند. شايد اين سؤال براي شما هم پيش آمده باشد كه آيا واقعاً اين وسايل مي‌توانند تأثيري روي استرس‌هاي روزمره ما داشته باشند يا اينكه تنها جنبه تبليغاتي و تجاري دارند. ما در ادامه تلاش كرده‌ايم تا از منظر روانشناسي به سؤال‌هايي كه پيرامون اين موضوع وجود دارد پاسخ دهيم. براي كسب اطلاعات بيشتر تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه اسباب بازي هاي ضد استرس مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع » اسباب بازهاي ضد استرس

 

معرفي اسباب بازي هاي ضد استرس

امروزه اسباب بازي‌هاي بسياري وجود دارند كه گفته مي‌شود مي‌توانند به كاهش استرس‌هاي روزمره كمك كنند. به همين خاطر اين اسباب بازي‌ها مورد استفاده طيف گسترده‌اي قرار مي‌گيرند و از كودكان گرفته تا بزرگسالان از آن‌ها استقبال مي‌كنند. در ادامه به معرفي چند نمونه از اين اسباب بازي هاي ضد استرس پرداخته‌ايم. 

1- فيجت اسپينر از جمله اسباب بازي هاي ضد استرس

اسپينرها يكي از معروف‌ترين ابزارهايي هستند كه تحت عنوان اسباب بازي ضد استرس به فروش مي‌رسند. اين اسباب بازي يك بلبرينگ كوچك است كه شما مي‌توانيد آن را بين انگشتان دست خود نگه داشته و بچرخانيد. استفاده از اسپينرها امروزه آن‌قدر فراگير شده كه حتي در مكان‌هايي نظير مترو نيز به فروش مي‌رسند. بسياري از توليدكنندگان اين محصول ادعا مي‌كنند كه استفاده از اسپينرها مي‌تواند در كاهش مشكلات مرتبط با بيش فعالي و اوتيسم نيز مؤثر باشد.

با اين حال هنوز تحقيقات پژوهشي كافي روي اين زمينه انجام نشده است و حتي برخي پژوهشگران معتقدند كه اسپينرها مي‌توانند براي كودكان مبتلا به بيش فعالي مضر بوده و تأثيرات معكوسي را ايجاد كنند.

براي آگاهي بيشتر در زمينه درمان استرس شديد كليك كنيد.

2- خميربازي اسلايم

خميربازي اسلايم محصولي است كه هم مورد علاقه كودكان است و هم بسياري از بزرگسالان براي كاهش استرس و اضطراب روزمره خود از آن استفاده مي‌كنند. اين خميرها در واقع نوعي ماده پليمري هستند كه به دليل خاصيت نرم و كشساني كه دارند مورد توجه افراد قرار مي‌گيرند.

اين خميرها به دليل انعطاف پذيري و شكل‌پذيري آسان مي‌توانند در پرورش خلاقيت كودكان مؤثر باشند. بسياري از بزرگسالان هنگام استفاده از اين خميرهاي هيجان انگيز احساس بهتري پيدا مي‌كنند و اثراتي نظير آرامش يا تسكين لحظه‌اي عوامل آزاردهنده را گزارش مي‌دهند.

3- انواع لگوها از جمله اسباب بازي هاي ضد استرس

لگوها تنها متعلق به كودكان نيستند. امروزه لگوهاي بسيار پيشرفته‌اي وجود دارند كه اغلب توسط بزرگسالان خريداري شده و مورد استفاده قرار مي‌گيرند. اين لگوها با افزايش تمركز، توجه و افزايش توان مغز در جهت سازمان‌دهي مشكلات، مي‌توانند در كاهش اضطراب و افزايش عملكرد ذهن تأثير داشته باشند.

4- توپ‌هاي ضد استرس

توپ‌هاي ضد استرس توپ‌هايي هستند كه لايه بيروني انعطاف پذيري دارند. اين توپ‌ها از گلوله‌هايي با رنگ‌هاي مختلف پر شده‌اند و با هر بار فشردن بيرون مي‌زنند و بازي با آن‌ها اغلب براي افراد هيجان انگيز است. اگر شما هنگام استرس و اضطراب عادات بدي نظير ناخن جويدن داريد، در دست داشتن اين توپ‌ها مي‌تواند به كنار گذاشتن عادت مخرب قبلي به شما كمك كند.

براي اطلاعات بيشتر در زمينه علائم استرس كليك كنيد.

5- مكعب‌هاي كيوب از جمله اسباب بازي هاي ضد استرس

مكعب‌هاي كيوب يكي از ابزارهايي است كه اختصاصاً براي كاهش اضطراب طراحي شده است. اين مكعب‌ها به شما اين امكان را مي‌دهند كه بتوانيد همزمان انگشتان خود را با شش بعد آن مشغول نگه داريد. از جمله امكانات اين مكعب بايد به داشتن چندين دكمه براي فشار دادن، يك اهرم، چرخ دنده، صفحه چرخان و يك گوي اشاره كرد.

6- مكعب‌هاي جادويي بي‌نهايت

مكعب‌هاي جادويي بي‌نهايت، ابزاري هستند كه از كنار هم قرار گرفتن 8 مكعب ديگر به وجود آمده‌اند. هركدام از اين 8 مكعب قابليت تغيير جهت دارند. بازي با اين ابزار مي‌تواند روي افزايش تمركز و بهبود تفكر فضايي مؤثر باشد. برخي از بزرگسالان هنگام استفاده از اين مكعب‌ها احساس آرامش بيشتري را گزارش مي‌دهند.

7- كتاب‌هاي رنگ آميزي

رنگ آميزي با مدادهاي رنگي بسياري از بزرگسالان را به عالم كودكي برده و احساس لذت و آرامش را به آن‌ها هديه مي‌دهد. به همين خاطر امروزه دفترهاي رنگ آميزي براي بزرگسالان طراحي شده تا بتوانيد با استفاده از رنگ‌هاي متنوع ساعاتي از زندگي روزمره فاصله بگيريد و آرامش بيشتري را براي خود فراهم كنيد.

براي آشنايي بيشتر در زمينه اختلالات اضطرابي كليك كنيد.

 

اسباب بازي هاي ضد استرس | حقيقت يا بازي تبليغاتي

خيلي از اسباب بازي هاي ضد استرس يا فيجت‌ها از ابتدا با هدف كاهش اضطراب روزمره در بزرگسالان طراحي شده‌اند. آن‌ها با ايده گرفتن از اين موضوع كه انسان‌ها در مواقع اضطراب دست‌ها و يا ساير اندام‌هاي خود را تكان مي‌دهند به اين نتيجه رسيدند كه فعاليت حركتي انگشتان مي‌تواند در ايجاد تعادل عصبي و كاهش استرس تأثير داشته باشند.

با اين حال تأثيرات ضد اضطرابي ابزارهايي نظير اسپينر هنوز در تحقيقات علمي روشن نشده است و اطلاعات كمي در مورد آن‌ها وجود دارد. در صورتي كه حتي بپذيريم اين اسباب بازي‌ها مي‌توانند در كاهش استرس تأثيرگذار باشند، بايد اين موضوع را در نظر بگيريم كه آن‌ها تنها مي‌توانند در مديريت اضطراب‌هاي روزمره كمك كننده باشند اما نمي‌توانند در درمان مشكلات اضطرابي تأثيرگذار باشند. درواقع اين ابزار نوعي راه حل كوتاه مدت هستند اما اگر اضطراب‌هاي شما ريشه‌اي قوي داشته باشد و در درازمدت همراهتان باقي بماند لازم است كه براي پيشگيري از دچار شدن به اختلالات اضطرابي و يا درمان آن‌ها به متخصصين سلامت روان نظير روانشناسان مراجعه كنيد و از خدمات رواندرماني كمك بگيريد.

براي شناخت بيشتر در زمينه راه هاي كنترل استرس و مشاوره كنترل استرس كليك كنيد.

 

سؤالات متداول

- مكانيسم اثر اسباب بازي هاي ضد استرس چيست؟ آن‌ها چگونه مي‌توانند به ما در كاهش استرس كمك كنند؟

همان طور كه در طول متن گفته شد اين اسباب بازي‌ها در واقع نوعي راه حل و مسكن فوري محسوب مي‌شوند و معمولاً از طريق پرت كردن حواس با درگير كردن انسان در نوعي فعاليت حركتي يا ذهني عمل مي‌كنند.

براي دريافت مشاوره در زمينه اسباب بازي هاي ضد استرس مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع » اسباب بازهاي ضد استرس


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: اسباب بازي هاي ضد استرس،
موضوع:
[ ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۳۲:۴۳ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

مسئله نازايي زن و طلاق از جمله موضوعاتي است كه هنوز در پرونده‌هاي طلاق شاهد آن هستيم. با اين كه علم پزشكي در زمينه ناباروري پيشرفت‌هاي زيادي كرده و زوج‌هاي زيادي با روش‌هاي نوين به فرزند خود رسيده‌اند، اما عده‌اي نيز پس از تلاش‌هاي درماني به نقطه‌اي مي‌رسند كه بايد درباره زندگي مشترك بدون فرزند يا جدايي تصميم بگيرند. اين تصميم براي خانواده‌هايي كه مشكل نازايي براي زن وجود داشته و زوج‌هايي كه مردان داراي مشكلات ناباروري هستند متفاوت مي‌شود. در اين مقاله به تصميم طلاق در شرايطي مي‌پردازيم كه مسئله نازايي مربوط به زن باشد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه نازايي زن و طلاق مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع : طلاق به علت نازايي زن

 

نازايي زن و طلاق در فرهنگ 

در فرهنگ سنتي ايراني داشتن بچه‌اي از پوست و گوشت مرد براي او از هر چيزي مهمتر بوده است. در گذشته كه يافته‌هاي پزشكي مطرح نبود هميشه بچه‌دار نشدن به نازايي زن نسبت داده مي‌شد و معمولا تصميم خانواده‌ها جدا شدن و ازدواج شوهر و يا ازدواج مجدد او بود تا بچه‌دار شود. امروزه هم با پيشرفت پزشكي و درمان‌هاي ناباروري باز هم زوج‌هايي به دليل عدم توانايي مالي و يا شكست در درمان موفق به بچه‌دار شدن نمي‌شوند. براي كسب اطلاعات بيشتر از ازدواج مجدد كليك كنيد.

شايد فرهنگ سنتي تا حدودي تغيير يافته باشد اما در نهايت فرهنگ نقش پررنگي در تصميم‌گيري‌ها دارد. پس در كنار اين مسئله بايد تلاش كنيم تا با افزايش آگاهي خودمان از رابطه و مسائل مهم آن بيش از اندازه تحت تاثير فرهنگ گذشتگانمان قرار نگيريم و بتوانيم تصميمي منطقي بگيريم.

نازايي زن و طلاق | به نام ناباروري به كام جدايي

ممكن است شما پيش از مشخص شدن نازايي همسرتان مشكلات مهم ديگري داشته‌ايد كه موفق به حل آن‌ها نشده بوديد و امروز كه ناباروري همسرتان را دليل محكمي براي جدايي مي‌دانيد به طلاق فكر مي‌كنيد. در اين شرايط بايد به اين توجه كنيد كه اگر رابطه شما با همسرتان بهبود پيدا مي‌كرد و همه اختلافات شما حل مي‌شد باز هم ترجيح مي‌داديد كه به خاطر نازايي او را ترك كنيد؟ پيشنهاد مي‌كنيم در اين زمينه مقاله عوامل طلاق را بخوانيد.

بالعكس اين حالت نيز امكان‌پذير است. در شرايطي كه فرزنددار شدن براي شوهر بسيار مهم است و به همين دليل از شرايط ناباروري همسرش ناراحت است و همينطور همسر او به خاطر نازايي احساس گناه و افسردگي مي‌كند، اين احساسات ناخوش‌آيند خود را در جروبحث‌ها و مشاجرات زناشويي نشان مي‌دهند.

با همسرتان جلسه‌اي ترتيب بدهيد و به طور جدي درباره ارزش‌هاي زندگي مشترك خود صحبت كنيد. در اين جلسه ليستي از اهداف و ارزش‌هاي مهم و مشترك خود در زندگي مشتركتان را فراهم كنيد و توجه كنيد كه فرزند داشتن چندمين هدف از زندگي شما است و در اين زندگي مشترك تا چه حد نقش پررنگي دارد. نقش آن را در خوشبختي خود چند درصد مي‌دانيد. براي اطلاع از روش‌هاي جلوگيري از طلاق كليك كنيد.

نازايي زن و طلاق | حرف مردم

حتي زوج‌هايي كه مشكل نازايي ندارند پس از مدتي كه از ازدواجشان مي‌گذرد با كنايه‌ها و پرسش‌هاي مستقيم خانواده نزديك و يا آشنايان دور خود درباره فرزنددار شدن روبرو مي‌شوند. اگر پس از مدتي تلاش و عدم موفقيت براي بچه‌دار شدن، خانواده‌ها در جريان نازايي قرار بگيرند اين مشكل دوچندان شده و گاهي حرف‌ها و كنايه‌ها جاي خود را به دخالت و پيشنهاد مستقيم مي‌دهد. ممكن است اطرافيان طلاق يا فرزندخواندگي را به شما پيشنهاد كنند. اما مهمترين نكته در اين جا آن است كه شما با همسرتان مسئول تصميم‌گيري براي خانواده خود هستيد و نبايد به ديگران اجازه دهيد تا براي زندگي مشترك شما تصميم بگيرند. براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه فرزندخواندگي كليك كنيد.

بدون فرزند هم مي‌شود؟

طبيعي است كه هدف شما از ازدواج مانند بسياري از زوج‌هاي ديگر تشكيل خانواده‌اي خوشبخت با تربيت فرزنداني شاد بوده است. اما در فرهنگ ما متاسفانه نظر بسياري از خانواده‌ها آن است كه اگر در زندگي زوجي فرزند نباشد ديگر اين زندگي سر و سامان پيدا نخواهد كرد و به نحوي آن را شكست‌خورده مي‌دانند.

احتمالا حضور فرزند در خانواده نقش مهمي در رسيدن به اهداف شما از تشكيل خانواده دارد اما بايد توجه داشت كه اهميت داشتن فرزند براي هر زوجي با ديگران متفاوت است و تا حد زيادي اين مسئله شخصي است. فراموش نكنيد كه زندگي زوج‌هاي زيادي حتي با حضور فرزند با شكست روبرو شده‌اند و از هم جدا شدند و بالعكس زوج‌هاي زيادي بدون فرزند سال‌ها با احساس خوشبختي در كنار هم زندگي كرده‌اند. پيشنهاد مي‌كنيم قبل از اقدام براي طلاق از مشاوره طلاق كمك بگيريد و به كمك فردي متخصص در اين زمينه در مورد تصميم خود تجديد نظر كنيد.

نازايي زن و طلاق | فرزندي غير از گوشت و پوست خودم؟

اگر شما و همسرتان زوجي هستيد كه با ناباروري درگير هستيد و تمام روش‌هاي درماني را امتحان كرده‌ايد بعيد است كه به گزينه فرزندخواندگي توجه نكرده باشيد. بسياري از مرد زماني كه با اين پيشنهاد روبرو مي‌شوند مي‌گويند "من مي‌خواهم فرزندي از گوشت و پوست خودم داشته باشم". اين نيازي طبيعي براي همه انسان‌هاست كه علاقه دارند فرزند خودشان را پرورش دهند، اما فرزندخواندگي هم براي خانواده و جامعه فوايد زيادي دارد. 

بايد توجه داشته باشيد كه اگر فرزند خواندگي در سن مناسب باشد و محيط تربيتي مناسبي را براي فرزندخوانده خود فراهم كنيد از بسياري از مشكلات در آينده جلوگيري مي‌كنيد. موضوع ديگر آن كه طلاق به خاطر ناباروري مرد نيز مي توانست اتفاق بيافتد، پس شايد لازم باشد به موضوع از يك زاويه ديگر نيز بنگريد. براي اطلاع بيشتر از طلاق به خاطر ناباروري مرد كليك كنيد.

داشتن حيوانات خانگي حس خوبي به شما مي‌دهد

شايد شما احساس خوش‌آيندي بابت نگهداري از حيوانات خانگي نداشته باشيد. در فرهنگ غرب حيوانات خانگي را به عنوان عضوي از اعضاي خانواده مي‌پذيرند اين در حالي است كه در فرهنگ سنتي ايراني‌ها هم افراد علاقه زيادي به نگهداري از حيواناتي مانند گربه و پرنده‌هاي خانگي نشان مي‌دادند. مفيد بودن اين راهكار براي زوج‌هاي بدون فرزند از آن جهت است كه همه انسان‌ها به طور طبيعي به مراقبت كردن، رسيدگي و محبت به يك موجود زنده علاقه دارند. پس زماني كه راه حل‌هاي ديگر به هر دليل به نتيجه نرسيدند، حضور يك حيوان خانگي مناسب مي‌تواند تا حدودي اين بخش از نياز شما را پوشش دهد. براي اطلاع بيشتر در مورد نقش حيوانات خانگي در زندگي انسان كليك كنيد.

نازايي زن و طلاق | قانون و ناباروري زنان

قانون براي درخواست طلاق از طرف مردان محدوديت خاصي ندارد به جز آن كه بايد حقوق زن اعم از مهريه، نفقه و اجرت‌المثل به طور كامل بنا بر شرايط قانوني پرداخت شده باشد. قانون در صورتي كه مرد خواهان جدايي باشد چندان به دليل درخواست طلاق توجه نمي‌كند و تنها شرط را پرداخت كامل حقوق قانوني زن مي‌داند.

چطور بهترين تصميم را در مورد نازايي زن و طلاق بگيريم؟

مواردي كه بايد پيش از تصميم خود در مورد طلاق مورد بررسي قرار دهيد از اين قرار است:

1- اهميت فرزندآوري براي زندگي مشترك خود را با همسرتان بررسي كنيد.

2- توجه داشته باشيد كه ميل به داشتن فرزند به خاطر نياز فطري و ارزشي خودتان است يا تحت تاثير حرف اطرافيان و جامعه براي شما پررنگ شده است.

3- با كمك يك مشاور خانواده يا متخصص روانشناسي بررسي كنيد كه آيا اختلافات ديگري با همسر خود داريد كه در كنار ناباروري شما را مي‌رنجاند و اگر براي حل اين مشكلات ارتباطي تلاش كنيد باز هم جدايي بهترين راه حل است؟

توجه: به ياد داشته باشيد كه هيچ كس نمي‌تواند به شما بگويد كه تصميم درست چيست و اين خود شما هستيد كه با بررسي تمام موارد مهم با همكاري شريك زندگي‌تان بايد براي اين زندگي مشترك تصميم بگيريد.

سؤالات متداول

آيا طلاق به خاطر نازايي زن تأثيري در مهريه او دارد؟

بر اساس قانون اساسي مرد حق طلاق دارد و در صورت ناباروري زن مي‌تواند بدون داشتن دليل محكمه پسند از دادگاه تقاضاي طلاق كند، اما اين امر در مهريه زن تأثير گذار نيست و مي‌تواند مهريه خود را به صورت كامل دريافت كند.

براي دريافت مشاوره در زمينه نازايي زن و طلاق مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : طلاق به علت نازايي زن

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۳۱:۲۹ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

مديريت نيازهاي جنسي نوجوان چگونه امكان پذير است؟ عدم مديريت اين نيازها چه آسيب‌هايي را در پي دارد؟ نوجواني دوراني است كه افراد در مرحله گذر از كودكي به بزرگسالي قرار مي‌گيرند و با تحولات و تغييرات مختلفي در سطح جسم و روان مواجه مي‌شوند. رشد و رسش جنسي يكي از مهم‌ترين تغييراتي است كه نوجوانان آن را تجربه مي‌كنند. به همين خاطر آن‌ها در اين دوران بيش از هر زماني نيازمند دريافت اطلاعات و كسب آگاهي در مورد نيازهاي جنسي و نحوه مديريت آن هستند. ما در اين مقاله تلاش كرده‌ايم تا توضيحات بيشتري در اين باره ارائه كنيم. براي كسب اطلاعات در اين زمينه تا انتهاي مطلب با ما همراه باشيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مديريت نيازهاي جنسي در نوجوان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

 

منبع : مديريت نيازهاي جنسي نوجوان | اهميت و نحوه مديريت جنسي نوجوان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۱۲:۱۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

اگر تصميم به ازدواج با همسر سابق خود گرفته‌ايد، احتمالا مسائل گذشته ذهنتان را مشغول كرده و نگراني‌هايي داريد. اين كه در گذشته ازدواجي ناموفق داشته‌ايد نمي‌تواند دليلي بر اجبار به زندگي با همسر سابق و يا تنها ماندن شما براي هميشه باشد. بسيارند افرادي كه با ازدواج مجدد به زندگي مشترك ايده‌آل خود رسيده‌اند. همچنين شاهد زوج‌هايي بوده‌ايم كه با بازگشت به زندگي با همسر سابقشان توانسته‌اند بر مشكلات چيره شده و به آرامش خاطر برسند. در شرايطي كه فرزنداني هم در ميان باشد ارزش و لذت بازگشت بيشتر مي‌شود؛ اما نبايد فراموش كنيد كه فرزندان نمي‌توانند عاملي براي خوشبختي شما باشند. بنابراين بهتر است درباره تصميمي كه گرفته‌ايد بيشتر بيانديشيد. در ادامه به مواردي كه براي ازدواج با همسر سابقتان بايد توجه داشته باشيد، اشاره مي‌كنيم. توصيه مي‌كنيم در اين زمينه مقاله ازدواج مجدد را نيز مطالعه كنيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه ازدواج با همسر سابق مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : ازدواج با همسر سابق چگونه خواهد بود؟

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۰۴:۱۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

استفاده از روش‌هاي مناسب پيشگيري از بارداري براي برقراري يك رابطه جنسي با كيفيت و دوري از عوارض ناخواسته اهميت به سزايي دارد. امروزه افراد در بازار با انواع روش‌هاي جلوگيري از بارداري مواجه  هستند. هر كدام از اين روش‌ها داراي معايب و مزايايي است. اطلاع از ويژگي‌هاي هر يك از روش‌هاي پيشگيري به زوجين براي انتخاب بهترين گزينه ياري مي‌رساند. روش‌هاي جلوگيري در روابط جنسي قبل ازدواج اهميت بيشتري براي افراد پيدا مي‌كند. چرا كه در صورت بارداري فرد مجبور به تحمل فشار‌هاي رواني زياد يا مجبور به سقط جنين مي‌شود. براي اطلاع بيشتر از داشتن رابطه پيش از ازدواج كليك كنيد. در اين مقاله به اختصار درباره انواع روش‌هاي پيشگيري از بارداري صحبت كرده ايم. براي اطلاع بيشتر مشاوره جنسي دريافت نماييد.

براي دريافت مشاوره در زمينه مسائل جنسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

 

منبع : پيشگيري از بارداري | انواع روش‌هاي جلوگيري از بارداري

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: پيشگيري از بارداري،
موضوع:
[ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۵۴:۲۱ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

افسردگي در نوجوانان يكي از اختلال‌هاي شايع در اين دوران است. آمارها نشان مي‌دهند كه روز به روز تعداد نوجوانان افسرده در سطح جهان افزوده مي شود. حل نشدن مشكل افسردگي در اين سن، مي تواند باعث بروز مشكلات ديگري در سنين بزرگسالي شود. نوجوانان به دليل قرار داشتن در برهه حساس و دوران بلوغ، ممكن است بنا به دلايلي كه در ادامه مقاله خواهيم گفت، به افسردگي در نوجواني مبتلا شوند.

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي در نوجوانان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : افسردگي در نوجوانان | علل، علائم و درمان افسردگي در دوره نوجواني

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: افسردگي در نوجوانان،
موضوع:
[ ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۴۴:۵۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

عشق يك طرفه به كسي كه احساسي به شما ندارد و ارزشيبرايتان قائل نيست، به مرور بسيار سخت و نااميد كننده مي‌شود. پس از مدتي عشق يك طرفه براي شما افسردگي و ديگر ناراحتي‌هاي خلقي را به همراه مي‌آورد. بيشتر كساني كه داراي يك احساس و عشق يك طرفه هستند به اميد اينكه روزي به محبوب خود برسند زندگي مي‌كنند. در واقع با خود عهد بسته‌اند كه تنها با او باشند. اما گاهي عشق يك طرفه بعد از يك رابطه دو طرفه ايجاد مي‌شود. در اين حالت رابطه با درگيري‌هاي زيادي مي‌تواند همراه شود. شما وقت و انرژي خود را براي كسي هدر مي‌دهيد كه حتي به خودش زحمت نمي‌دهد حتي به شما فكر كند. اگر در عشقتان كمي احساس عدم توازن مي‌كنيد، با ما همراه باشيد.

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق يك طرفه مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : عشق يك طرفه | چگونه عشق يك طرفه مان را درمان كنيم؟

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: عشق يك طرفه،
موضوع:
[ ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۰۲:۵۷ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]

اطلاع از انواع پرده بكارت چه براي دختران و چه پسران مخصوصا در زمان ازدواج بسيار اهميت دارد. برخي از انواع پرده بكارت خروج خون قاعدگي يا داشتن رابطه جنسي را سخت مي‌كنند. همينطور برخي از پرده‌هاي بكارت با آميزش جنسي آسيب نمي‌بينند. اين تفاوت‌ها مي‌تواند براي فرد مشكلاتي را به وجود آورد. به علاوه تنها راه از بين رفتن اين قشا رابطه جنسي نيست. به همين دليل حتي در برخي موارد عمل ترميم پرده بكارت قانوني صورت مي‌گيرد. در ادامه به بررسي انواع پرده بكارت و راه‌هاي تشخيص سلامت آن مي‌پردازيم.

براي دريافت مشاوره در زمينه پرده بكارت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منبع : انواع پرده بكارت | چگونه سلامت پرده بكارت را تشخيص دهيم؟

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: انواع پرده بكارت،
موضوع:
[ ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۵۲:۰۰ ] [ هنر زندگي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر